Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

    Най елегантно става с цилиндърчета от ГАЗ 24 (Волга) Те са с автоматично регулиране на луфта и ексцентриците не ви трябват.Отляво понеже е с нова гумичка буталцето се движи леко и това феродото първо то хваща.Проблема не е от феродото. С поздрав Борето

    Коментар


    • От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

      Феродото ако е от червеното, след омасляване става по меко. Черното като че ли не е така. Смени комплект 4те накладки и виж барабаните, ако си регулирал и двете по един и същи начин. Виж също дали някое от десните дали се връща нормално /да не е почнало да блокира/. Успех!
      Случайни хора УАЗ не карат

      Коментар


      • От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

        За смяна на накладките ясно.
        Друго нещо ми направи впечатление: от дясно имаше само прах от износено феродо, но от ляво остатъците от износването на феродото бяха като "стружки" с продълговата форма/може да е и слепена прах от спирачната течност/.

        Коментар


        • От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

          Днес джипката остата без двигател. Цялата работа беше заради ниско налягане на маслото:0-2 атм. с един датчик и 1-2 атм. с друг датчик, лампата примигва само на топло на празен ход. Вчера смъкнах картера да проверя дали не се задръстила цедката на помпата, не беше, но вътре беше страшно - някакви черни налепи. Двигателя ще се мие с пароструйка от вътре, рендосване глава, лагерите и сигментите ще се проверят. Набивката също е за смяна.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN4849.jpg
Прегледи:1
Размер:105.9 КБ
ID:5607718
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN4850.jpg
Прегледи:1
Размер:298.0 КБ
ID:5607717
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN4852.jpg
Прегледи:1
Размер:277.6 КБ
ID:5607716

          Коментар


          • От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

            Аз си викам, че реши да слагаш омеговия мотор. Какво стана с него ?
            Газ 69 2.4i
            Густо майна, пътят свърши !!!
            GSM: О895 7О6О59

            Коментар


            • От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

              Първоначално публикуван от Агоп Серопян Преглед на мнение
              Аз си викам, че реши да слагаш омеговия мотор. Какво стана с него ?
              Още не е отминала тази идея, но да видим какво става с оргиналния от вътре. Опеловия е с проблемна компресия на единия цилиндър. Може сега да го наложа в коша за проба да видим как ще стои.

              Коментар


              • От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

                Тони с какво масло го караш , да не е от него ? Аз взимам едно гръцко , наливно на 6 лв. и двигателя свети отвътре.
                На нас клиренс ни трябва , не скорост

                Коментар


                • От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

                  Чернилката е наследство. Двигателя не го бях отварял преди, само капака на клапаните за реглаж и там положението беше същото.
                  Маслото е на 5 хил. километра, взех по 8лв. наливно когато събрах джипката. Като събера всичко ще отворя масления филтър да видя какво става вътре, предполагам, че се задръстил още на първите 1000км.

                  Коментар


                  • От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

                    А какво масло слагате, 10W40 или 15?
                    Аз карам от години с М16Д, но съм решил да сипя вече нещо по така, но се чудя какво?
                    "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                    Коментар


                    • От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

                      20/ 50 гръцко , наливно по 6 лв. литъра. Ако дойдеш до Благоевград ще те водя до масларницата. Имат и филтри.
                      На нас клиренс ни трябва , не скорост

                      Коментар


                      • От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

                        Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                        А какво масло слагате, 10W40 или 15?
                        Аз карам от години с М16Д, но съм решил да сипя вече нещо по така, но се чудя какво?
                        С М16Д как е през зимата? Не е ли гъсто?
                        След употребата на М10Д и подобни, гледката в двигателя не е много приятна. Остават много смолисти отлагания.

                        Коментар


                        • От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

                          Тони сутринта сънен мислех че на теб отговарям. ...Не слагай такива масла , с това дето слагам двигателя вътре свети.
                          На нас клиренс ни трябва , не скорост

                          Коментар


                          • От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

                            Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
                            Тони сутринта сънен мислех че на теб отговарям. ...Не слагай такива масла , с това дето слагам двигателя вътре свети.
                            До сега на ЗиЛ-а слагах М10Д, но вече и на него няма да наливам такова.

                            Коментар


                            • От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

                              Няма проблеми зимата с 16Д, държи се нормално.
                              Просто искам да сложа нещо по хубаво, но то в тази територия наречена държава цената не винаги има нещо общо с качеството.
                              Нищо чудно да карам Нисана и ФВ с 10Д но в западна опаковка и на друга цена.
                              Масло 20W50 не е ли по-гъсто?
                              Действително, след като отворя двигателя има много чернилка вътре.
                              "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

                              Коментар


                              • От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

                                Първоначално публикуван от kra_kra Преглед на мнение
                                Няма проблеми зимата с 16Д, държи се нормално.
                                Просто искам да сложа нещо по хубаво, но то в тази територия наречена държава цената не винаги има нещо общо с качеството.
                                Нищо чудно да карам Нисана и ФВ с 10Д но в западна опаковка и на друга цена.
                                Масло 20W50 не е ли по-гъсто?
                                Действително, след като отворя двигателя има много чернилка вътре.
                                Ами не знам УАЗа не се оплаква. Идеята да сложа по гъсто масло е да няма проблеми лятото в жегите . Например изкачването на яз. Калин ( 16 км ) на първа в 30 градусова жега и ако спреш за малко да не вземе да присветка лампата. На студено може би му е малко по трудно развъртането но аз го паля на бензин и не съм имал проблеми.
                                На нас клиренс ни трябва , не скорост

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X