Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

    Благодаря за поздравленията.
    Да споделя само първите впечатления от возията - смазването на ресьорите оказва голямо влияние/положително/. За в бъдеще ако е необходимо ще правя това упражнение дори веднъж годишно.

    Коментар


    • От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

      разликата е само в джантите

      Коментар


      • От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

        Първоначално публикуван от TONI 1977 Преглед на мнение
        Благодаря за поздравленията.
        Да споделя само първите впечатления от возията - смазването на ресьорите оказва голямо влияние/положително/. За в бъдеще ако е необходимо ще правя това упражнение дори веднъж годишно.
        Верно е нали. Не съм те излъгал преди една година. Пост № 20 в твоята тема. Снощи ако беше погледнал в " Бар Наздраве " щях да те почерпя. Поздрави !
        На нас клиренс ни трябва , не скорост

        Коментар


        • От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

          Днес си нямах друга работа и измерих компресията на двигателя. Загрят двигател, отворени дроселови клапи и резултата беше 7.5-8 атм. Главата не е "дялана" - 98мм. След наливане на 20-30 см3 масло, на два цилиндъра компресията се качи над 10, на другите 9.
          Нормално ли е това за двигател на 150 хил.км./според таблицата в раздела за двигатели е нормално/? Но ми се струва, че не върви както трябва и гори малко повече 16-18л./100км.пропан бутан, предимно асфалт.
          За сравнение ползвам донора на твърдия таван: компресия 8-8.5, бързи дифове и разход 13-14/100. Дори човека, който го купи каза, че му е смъкнал на 11/100 при средна скорост 90км./час от Кюстендил до Петрич. Идвата двигателя са 417.
          За шлайфането на главата изчетох няколко теми, но въпросът ми е: Време ли е смяна на сегменти/ризи, бутала и сегменти или само да "пипна" главата? Тази разлика от 0.5 атм. м/у двата джипа не ми дава мира.

          Коментар


          • От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

            Всичко добре ама средна скорост 90
            Моя опит е като се сменят сегменте с качествени и другото ако е добре 3-4 години нормална експлатация няма да пипаш там. Ако е 150хил. и държи налягане на маслото значи най вероятно е отварян поне веднъж.
            Случайни хора УАЗ не карат

            Коментар


            • От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

              Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
              Всичко добре ама средна скорост 90
              Това по думите на новия собственик. Аз съм му вдигал 100, но ме беше страх - имаше хлабини по предницата. Оборотите на двигателя бяха доста поносими в сравнение с бавните дифове.


              В "досието" пишеше, че са сменяни ризи, бутала и сегменти, но аз не вярвам на това. Маслото на ниски клони към 0, а на средни 2-2.5 атм.
              Препоръчай качествени сегменти, че така или иначе планирам да свалям и колянов вал за смяна на набивка.
              Последно редактирано от TONI 1977; 14-04-13, 21:34. Причина: допълване

              Коментар


              • От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

                Тони компресията изглежда добра, а духа ли през отдушника. И тоя разход .....моя го засякох само на асфалт със 75-80 даде 21/ 100 газ.
                На нас клиренс ни трябва , не скорост

                Коментар


                • От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

                  Тези дни проверих клапаните - някои бяха малко натегнати. Регулирах ги на 0.30 за 1 и 8, и 0.35 за останалите. Центровката като я регулирам по белега ми се струва, че е много на аванс. Малко я върнах на най-устойчива работа и може би има подобрение. Надявам се идната седмица да има вече по-голям клиренс. Остана ми само да монтирам спирачките на предния мост. Купих нови цилиндърчета, но се оказа, че щуцера за обезвъздушаване е много къс/почти не се подава от таса/, та сложих от старите цилиндърчета.

                  За разхода на синия джип може и новия собственик да сбъркал сметките, но вървеше много и то с бързите дифове и синхронизираните скорости/не че има голямо значение/.

                  Коментар


                  • От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

                    Днес поработих малко по спирачките. Купих нови предни цилиндърчета, но се оказаха малко "ментета": първо - щуцера за обезвъздушаването беше много къс, не се показваше от таса, смених го със стария; второ - дупката на цилиндърчетата за закрепянето им не съвпадаше с дупката на тасовете с няколко десети от мм., но се личеше и на око, болта влезе със зор. Барабаните са от Варшава, но паснаха добре. Закрепянето на задните тръбички към цилиндърчетата го модернизирах малко, по модел на предните - с щуцер.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN3063.jpg
Прегледи:1
Размер:294.1 КБ
ID:5474681Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN3064.jpg
Прегледи:1
Размер:287.9 КБ
ID:5474682Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN3065.jpg
Прегледи:1
Размер:293.9 КБ
ID:5474683Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN3067.jpg
Прегледи:1
Размер:287.5 КБ
ID:5474684
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN3069.jpg
Прегледи:1
Размер:279.3 КБ
ID:5474685Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN3070.jpg
Прегледи:1
Размер:288.9 КБ
ID:5474686Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN3071.jpg
Прегледи:1
Размер:255.5 КБ
ID:5474687Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN3072.jpg
Прегледи:1
Размер:259.6 КБ
ID:5474688

                    Коментар


                    • От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

                      Ако не е тайна колко струват тези ИП КН цилиндърчета
                      only 4 x 4,sim AWD

                      Коментар


                      • От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

                        Купувах ги преди около месец. Мисля, че бяха нещо от сорта 14-16лв.
                        Доколкото съм запознат стоката в магазина е еднаква като в с.Горски извор.

                        Коментар


                        • От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

                          Счупения барабан не те ли притеснява ?
                          На нас клиренс ни трябва , не скорост

                          Коментар


                          • От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

                            Счупеното е на външният ръб.

                            Коментар


                            • От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

                              И аз купувах от тези цилиндерчета на тази цена и вече 1год.няма ядове

                              Коментар


                              • От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

                                Днес монтирах задния мост. Скобите са по-дълги с около 25мм. Аз се престарах малко с подложките - направих ги 30мм. от най-подръчния материал - водопроводна тръба 1/2, не най-доброто, но стана най-бързо. Скобите стоят и под различен ъгъл, та се наложи да усъвършенствам и планката над ресьорите. Ако не намеря оргинални, трябва да ги преработвам.
                                От теста не очаквах чак толкова голяма разлика м/у показанията на спидомера и реалната скорост - показваше 90, а се движех може би с 60 км/ч. Утре ще го замеря точно.
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN3075.jpg
Прегледи:1
Размер:289.3 КБ
ID:5474943Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN3076.jpg
Прегледи:1
Размер:288.2 КБ
ID:5474944Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN3074.jpg
Прегледи:1
Размер:295.3 КБ
ID:5474942Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN3073.jpg
Прегледи:1
Размер:287.0 КБ
ID:5474941Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN3077.jpg
Прегледи:1
Размер:273.6 КБ
ID:5474945Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN3079.jpg
Прегледи:1
Размер:309.5 КБ
ID:5474946

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X