Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

    Работата с бавни темпове продължава. Шасито го изпръсках с ленен безир с оловен миниум, на местата с остатъчна ръжда хвана перфектно, но на здрав метал гравитацията си притегли оловния миниум. На кутията на безира пишеше, че съхне 24ч./на дърво може би/, но за 24ч още се размазва. Трябва чакане. Ламарините ще бъдат обработени по същия начин само където е тръгнала ръждата.
    Някой виждал ли е да се продават ключалки за прозорчетата?

    Коментар


    • #32
      От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

      Чак пък ключалки на прозорчетата . Виж там нещо телче кукичка. Ако махнеш стъклата можеш да отрежеш тези лостчета и да завариш такива от жигула. Те се отварят по трудно отвън. Успех !
      На нас клиренс ни трябва , не скорост

      Коментар


      • #33
        От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

        Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
        Чак пък ключалки на прозорчетата . Виж там нещо телче кукичка. Ако махнеш стъклата можеш да отрежеш тези лостчета и да завариш такива от жигула. Те се отварят по трудно отвън. Успех !
        Имах впредвид оргиналните лостчета или както му се казва/те не са с ключалка/. Стъклата така или иначе ще се свалят. Жигулските не са ли залепени за стъклото?

        Коментар


        • #34
          От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

          Залепени са . На ладата ( през социализма ) ми се отлепи лостчето на шофьорската врата. Опитах се да го заваря но се строши стъклото. Неможах да намеря стъкло и изрязох перциглас . На лостчето направих дупка и резба и го вързах с 4 мм болтче през перцигласа. Та се върнем на УАЗа. На рамката заваряваш една планка с подходяща форма на която с болтче фващаш жигуловото лостче. Дано ме разбра.
          На нас клиренс ни трябва , не скорост

          Коментар


          • #35
            От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

            Днес се видя напредъка от последните дни - събрах всичко по шасито:ресьори, мостове, двигател и скорости и разни дреболии. Остана да сменя шенкелите, първоначално се бях насочил към лагерите, но има доста негативни отзиви в уазбуката, сачмените нямам мнение и май ще ги сменя с добрите стари втулки.
            Прикачени файлове
            Последно редактирано от TONI 1977; 02-05-11, 21:05.

            Коментар


            • #36
              От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

              Поздрави за прекрасната работа по УАЗката колега! Аз си мисля, че с лагерните шенкели е по добре.
              УАЗ 31512 Мицубиши L 200

              Коментар


              • #37
                От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

                Първоначално публикуван от cvetan petrov Преглед на мнение
                Поздрави за прекрасната работа по УАЗката колега! Аз си мисля, че с лагерните шенкели е по добре.
                Благодаря. Лагерчето е 7203, слабичко ми се вижда.

                Коментар


                • #38
                  От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

                  Първоначално публикуван от TONI 1977 Преглед на мнение
                  Благодаря. Лагерчето е 7203, слабичко ми се вижда.
                  Не е слабичко лагерчето. Има тук колеги който карат вече 3-4 години с тях без никакви проблеми.
                  УАЗ 31512 Мицубиши L 200

                  Коментар


                  • #39
                    От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

                    Браво напредваш. Клапата " зима-лято" на изпускателните тръби я сложи на средата ( снимка 7 ). И Дифендъра е с лагерчета на шенкелите а е бая по-тежък. Успех!
                    На нас клиренс ни трябва , не скорост

                    Коментар


                    • #40
                      От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

                      Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
                      Браво напредваш. Клапата " зима-лято" на изпускателните тръби я сложи на средата ( снимка 7 ). И Дифендъра е с лагерчета на шенкелите а е бая по-тежък. Успех!
                      Не съм се опитвал да местя клапата защото на стария джип като се опитах да я местя се стигна до сваляне на тръбите, но може би ще направя опит. Днес гледах лагерите на Дефендъра и ми направи впечатление, че горния е по-голям, а по мойта логика по-натоварения е долния и съответно трябва да е по-голям той. Дефендъра е проектиран за лагери и там са изчислени за натоварването, а при УАЗ-а е доработка с какъвто лагер се събере/в случая 7203/. Оргинално с лагер не се произвеждат доколкото разбрах, само на новите мостове/с "прасетата"/ се произвеждат със сачма.
                      Първоначално и аз бях категорично за лагери, но сега съм раздвоен. Ще се радвам повече хора да споделят мнението си.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

                        Недей със съчма ; разбива за нула време. За да сложиш камъни с втулки знаеш _ трябва разглобяване райбероване. Абе много работа; а лагерите аз ги сложих за два часа с бирите.
                        На нас клиренс ни трябва , не скорост

                        Коментар


                        • #42
                          От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

                          Сачмата е възможно най-глупавото решение за шенкели ....
                          Едно, че волана става тежък, защото сачмата лежи почти на 100% в двете полусфери, а и второ непрекъснато иска реглаж ...
                          просто разбива(разширява непрекъснато)леглото си ...каръл съм доста време със сачми и не е работа ...
                          За лагерите , вече може би трета или четвърта година караме Уазката и няма никакви проблеми...нито луфтове, нито пък се нуждае от чести реглажи..лагера си е лагер и не случайно на всички джипове е именно така !
                          И не на последно място с лагерите волана е по-лек, макар и малко,но има разлика ...естествено лагери + хидр е истината ....
                          А и нашата уазка е бордова с лебетка и железа, пък и се товари , при джипа ще са по-разтоварени шенкелите малко...но и това е субективно ...
                          sigpic УАЗ-452

                          Коментар


                          • #43
                            От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

                            Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
                            а лагерите аз ги сложих за два часа с бирите.
                            А колко са били бирите? Аз като слаб пияч може и повече време да ми отнеме.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

                              Виж са то не става само с бири трябва и четене.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02278.jpg
Прегледи:2
Размер:92.8 КБ
ID:5274472
                              На нас клиренс ни трябва , не скорост

                              Коментар


                              • #45
                                От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

                                Да не е сстанало време за реклама а.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X