Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

    Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
    Браво, и лека работа

    Това нещо е след 90-92г, би трябвало да е и с бързите мостове и старите скорости...

    Зависи каква изолация се сложи, ако ще се кара малко няма смисъл, но ако се ползва като кола- всеки ден е друго.

    Успех !
    Моята УАЗка е 1990 год. и е с бързите мостове и старите скорости.
    УАЗ 31512 Мицубиши L 200

    Коментар


    • #17
      От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

      Скоростите са от старите-синхронизатори има само на 3 и 4, външно кожуха е малко по друг/при възможност ще ги снимам/. Мостовете би трябвало да са от бавните 1:5.125. Джипа е 1990г.
      Изолацията май ще остане само зад двигателя. За карането първоначално е замислен за лов и разходки по-планината, но понякога се налага и ежедневно каране/един автомобил понякога не стига на семейството, а втория, третия и т.н. са УАЗ/.

      Коментар


      • #18
        От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

        Работата продължава. днес бяха демонтирани мостовете и ресьорите, ел инсталацията и разни други дреболии по купето.
        На ресьорите има три скоби на листовете. Тези скоби разтварят ли се при разглобяването.
        Опа, забравих на някой да му се намира излишна скоба за захващането на моста за ресьора, че едната се скъса днес.

        Коментар


        • #19
          От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

          Скобите се разтварят и после затварят с подръчни средства
          Скоба за моста трябва да проверя дали не е останала някоя...
          Случайни хора УАЗ не карат

          Коментар


          • #20
            От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

            Скобите отваряш с чук и една малка щангичка. Почисти ги хубаво и ги намажи с графитна грес. Аз смазах и тампоните. Почна да вози меко като Тойота Хаилукс. Лошото е че след година тая операция трябва да се повтори. Горе-долу толкова изкарва греста.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00497.jpg
Прегледи:2
Размер:111.7 КБ
ID:5266844Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00498.jpg
Прегледи:2
Размер:109.2 КБ
ID:5266845Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00510.jpg
Прегледи:4
Размер:121.1 КБ
ID:5266846Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00511.jpg
Прегледи:3
Размер:128.0 КБ
ID:5266847
            На нас клиренс ни трябва , не скорост

            Коментар


            • #21
              От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

              Какво ще кажете за обработка на местата с тръгнала ръжда с оловен миниум. Днес при разговор с познат ми спомена, че от това по-добро няма и може да ми даде оловен миниум. Не съм боядисвал досега с такова нещо, в нета прочетох, че се разрежда с безир в отношение 0.8:1. Може ли да се пръска с пистолет или се нанася само с четка? Съхнел бавно, но бърза работа нямам.
              Прегледах ел.инсталацията-като нов е бил с електронно запалване/комутатор, вибратор и др. подобни неща/, но сега е с чукче. Аз съм привърженик на чукчето и мисля тези неща да не ги монтирам отново. Открих и прекъснати кабели от долу, които трябва да запоя и изолирам с термо шлаух/според мен е много надеждна-открих я случайно преди около 1 година/. Мисля да сложа и едно реле на контактния ключ, че се товари много и не издържа много.

              Коментар


              • #22
                От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

                Относно миниума ако е от добрите стари времена и аз съм за.

                Коментар


                • #23
                  От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

                  Първоначално публикуван от TONI 1977 Преглед на мнение
                  Аз съм привърженик на чукчето и мисля тези неща да не ги монтирам отново.

                  Е тук ти е грешката. Колкото по малко триещи се неща и изкрящи в едно запалване толкова е по добро
                  Луд умора нема,само се поти!!!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

                    Първоначално публикуван от Tsvetan Преглед на мнение
                    Е тук ти е грешката. Колкото по малко триещи се неща и изкрящи в едно запалване толкова е по добро
                    Аз също си карам със старото делко с чукче и нямам никави проблеми. Нашите служебни УАЗки и се прецакаха елктронните запалвания за 1-2 години и й сложиха обикновени с чукче.
                    УАЗ 31512-Тото

                    Коментар


                    • #25
                      От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

                      Честито колега Пожелавам ти леко одремонтирване и много радостни моменти
                      Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

                      Коментар


                      • #26
                        От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

                        Тони докъде я докара ? Не си писал два дена. А събота и неделя с шурето цело барбекю съградихме. Имали развитие по нашия въпрос ?Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0239.jpg
Прегледи:1
Размер:114.3 КБ
ID:5267300
                        На нас клиренс ни трябва , не скорост

                        Коментар


                        • #27
                          От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

                          Тези дни имах други задачи и за джипа не ми остана много време, но успях да почистя и намажа с графитна грес ресьорите и да прокарам резбите по купето и шасито. Използването на оловен миниум за антикорозионна защита предизвика няколко въпроса за мен разисквани в друга тема, но днес мисля да ги реша по метода проба-грешка. На дневен ред скоро ще дойде и въпроса за цвета на боята - желанието ми е да е максимално близка до оргиналната. Някой може ли да препоръча някой производител на бои, който да има подходящия цвят или пропорция за смесване на различни бои с приемлива цена.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

                            http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=95537 Ето нещо за боята Тони; дано ти хареса. Пост № 18.
                            Последно редактирано от aldr; 15-04-11, 06:57. Причина: допълнение
                            На нас клиренс ни трябва , не скорост

                            Коментар


                            • #29
                              От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

                              Eто я боята- Българска Акрилна с разредител и втвърдител, цвета е Хаки 303, цената е около 45лв за литър с всичко.
                              Според мен трябва една идея по тъмен да е цвета.
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC08197.JPG
Прегледи:1
Размер:217.2 КБ
ID:5267818
                              Случайни хора УАЗ не карат

                              Коментар


                              • #30
                                От: Новият ми/стар/ УАЗ 31512.

                                Благодаря за отзивчивостта, един познат ме насочи към магазин за бои в Дупница. Препоръча ми акрилна като цвета се прави на място.
                                Но до боята има още многоооооооо работа, а отпуската свърши.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X