Страница 6 от 12 ПървиПърви ... 2345678910 ... ПоследенПоследен
Резултати 101 до 120 от 222

Тема: Промените в Закона за товарните превози

Място
    София
    Публикации
    2,929
    Точки (при гласуване)
    16

По подразбиране От: Промените в Закона за товарните превози

Е добре де, какво има толкоз за преодоляване:

ІV. Необходими документи: Заявление за издаване на лиценз;

1. Копие от съдебното решение за регистрация;
    2. Копие от удостоверение за актуално състояние към датата на подаване на заявлението и декларация, че за лицето не е открита процедура за обявявяне в несъстоятелност;
    3. Копие от удостоверението за регистрация в "Булстат";
    4. Документи за доказване на финансовата стабилност–чл.7 и чл.76;
    5. Копие от свидетелство за съдимост на лицето, назначено да ръководи превозната дейност;
    6. Копие от удостоверението за професионална компетентност на лицето, назначено да ръководи превозната дейност;
    7. Копие от договора за назначаване на лицето, което ръководи транспортната дейност;
    8. Копие от справка за приети и отхвърлени уведомления по чл.62 ал.4 от Кодекса на труда за лицето, назначено да ръководи транспортната дейност;
    9. Копие от договора за назначаване и копие от удостоверението на консултанта по безопасността при превоз на опасни товари-в случай,че лицето по чл.2 ал.1 извършва превоз на опасни товари;
    10. Декларация за използваната гаражна площ с точно указан адрес;
    11. Копие от част I на свидетелството за регистрация на автомобилите;
    12. Копие от карта за допълнителен преглед на автобус за превоз на пътници;
    13. Копие от валиден контролен талон към знак за периодичен преглед за проверка на техническата изправност на превозното средство - за превоз на товари;
    14. Копие от договор за наем или лизинг на автомобилите със срок на действие на наема и лизинга не по-малко от 1 година в случаите, когато лицето по чл.2,ал.1 не използва само собствени автомобили;
    15. Копие от документ за наличие на изправен контролен уред за регистриране на данните за движението на МПС и за работата на екипажите /тахограф/;
    16. Копие от документ за наличие на изправно устройство за ограничаване на скоростта.
    1,2,3 - нормално за всяка работеща фирма

4. - вече споменах, банкова гаранция - 10К евро за първия и по 5К евро за всеки следващ камион. На първо четене звучи страшно, но на практика това е грубо 1/2 от реалните оборотни пари които така или иначе трябва да имаш за всеки камион при сегашните условия на плащане (60 - 90 дена, и то от ЧМР+фактура)

5,6,7,8 - означава че във фирмата има назначено (и то на хартия) поне едно лице, което различава ЧМР от ресторантска салфетка. На практика и най-смотания спедитор няма никакъв проблем да издържи въпросния тест за професионална компетентност - така или иначе той това го върши всеки божи ден.

9. - важи само за АДР превозвачите

10. - това е ново изискване, направено с цел да защитава БГ превозвачите от "кухи" западноевропейски фирми, на които само регистрацията им е в България, заради по-ниските данъци, осигуровки, застраховки и т.н.

11,12, 13, 14 - нормални изисквания

15, 16 - на практика задължителни за всички превозвачи.

Таксите - 300 лв за лиценз и по 20 лв на камион. Лиценза е двугодишен (май ?)

Та къде видяхме тези драконовски мерки, които превозвачите за "собствена сметка" не могат да спазят. Ако не броим дребния тарикатлък, разбира се.
    Последно редактиран от windwarrior ; 11-04-11 в 20:33
    NIKSD: Самосъзнанието се мери по липсите във фиша за заплатата...
    Тропчо: И-и-и-и, смяташ че ще им натриеш носовете, като си седиш вкъщи и си почесваш интелектуално макарите в изборния ден?

Място
    BG
    Публикации
    6,107
    Точки (при гласуване)
    16

Цитат Мнение на windwarrior Преглед на публикациите
    За пореден път се изумявам (а може би вече трябва да спра) - всички сме за това да има ред и закони, ама само по принцип. Като стане въпрос ние да се съобразяваме със законите, започва носенето на вода от девет дерета. Псуваме нелицензираните таксита, ама не искаме да си лицензираме камиона. Плюем по римляните че крадат, ама тичкаме с тубата да точиме от служебната нафта. Не си плащаме осигуровките, но се жалваме от трагичното състояние на здравеопазването. И т.н. - до безкрайност. И най-важното - винаги имаме логично обяснение за шизофеничното си държание. Тъжна история.
    Жалко , че не мога да го сложа в подписа си това.

Поздрави

Публикации
    4,627
    Точки (при гласуване)
    18

Когато законите са направени за да защитават нечии интереси различни от обществените.
    И все пак обяснете ми моля защо е необходим лиценз.Малко съм тъп и не разбирам.Кого защитава лиценза ,катастрофи стават и с лицензирани автомобили ,застраховани и проверени технически са всички автомобили на пътя.Тогава .....
    Колко са таксите за прословутата банкова гарация
    ако нямаш гараж какво -няма лиценз ли.
    Всичко е само не за контрол а за въздействие,влияние и събиране на пари.
    Напълно излишно според мене.

Място
    BG
    Публикации
    6,107
    Точки (при гласуване)
    16

Всъщност в момента какво се случва ,ако една цистерна пропан без гражданска се тресне нейде ? ( примерно заборчляло крайпътно хотелче )

Публикации
    4,627
    Точки (при гласуване)
    18

И полицая като я спре не я проверява за гражданска и лиценза пази от такива катастрофи.

Място
    BG
    Публикации
    6,107
    Точки (при гласуване)
    16

Лиценза пази от анонимни такива катастрофи, не мислиш ли. (няма да ти я напълнят с пропан ако не си лицензиран) .

Лиценза удостоверява наличието на отговорности които трябва да можеш да поемеш. Подобно е и за банките. Иначе всеки който трябва да наема за презозвач трябва лично аз да го проверявам.( супер помага на бизнеса

Другата честа хипотеза: натовариха и изчезнаха

gogosi е офлайн Утвърден участник | +ПЛ || ДВиП |* МСС *
    Място
    София
    Публикации
    798
    Точки (при гласуване)
    7

По подразбиране Re: От: Промените в Закона за товарните превози

Цитат Мнение на Dobril Dossev Преглед на публикациите
    Лиценза пази от анонимни такива катастрофи, не мислиш ли. (няма да ти я напълнят с пропан ако не си лицензиран) .

Лиценза удостоверява наличието на отговорности които трябва да можеш да поемеш. Подобно е и за банките. Иначе всеки който трябва да наема за презозвач трябва лично аз да го проверявам.( супер помага на бизнеса

Другата честа хипотеза: натовариха и изчезнаха
    И в твоя ред на мисли само да попитам какво се променя в примера които си дал за камион без гражданска дето се треска някъде, ако е лицензиран? Лиценза ще плати щетите които трябва да се покрият от гражданската ли ? Водача ще е по отговорен дето е с лиценз ? Или нещо друго? Въпроса ми е простичък - какво променя лиценза в примера ?
    gsm О 8 7 7 5 5 8 8 5 8/ LZ1GGC /Jeep Wrangler YJ 5.2 1990/ Suzuki Samurai 1.6 1990/Jeep Wrangler JK Sahara Unlimited 2.8 CRD 2007

групата ни - https://www.facebook.com/JeepBG/

Място
    София
    Публикации
    3,771
    Точки (при гласуване)
    18

Не ми се разлайват кучетатаама не се сдържам

За чий ми е „професионална компетентност“струва 500 лева а аз ги нямам

Плюс това съм я карал „спал и хъркал на проповедите и щуротиите „ама сега 500 кинта отново

А гаражна площдемек за камиончето което е колкото по голям джип трябва

да плащам наем на някой от „техните“хора щото паркингите са „техни“

За тахографа който струва повече от моя камион няма да пиша ама за скоростоограничителя

Как да го туриш на ГАЗ 53 с двигател Перкинскойто дига около 60км. в час

е защо е тая глупост или пак да пълниш гушата на некоя гад с лоби в кенефа срещу паметника на Цар Освободител
    К мирной жизни не пригоден.
    Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
    ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

Място
    Варна
    Публикации
    385
    Точки (при гласуване)
    0

Момчета тука почваме да се повтаряме без да има полза от тази дискусия....има закони в тая държава!! Е има и криво разбрана демокрация(всеки прави каквото си иска ... докато не го хванат).
    --------------------------------------------------
    [FONT=Courier New]понякога седя и си мисля, а понякога само си седя......

Toyota Yaris 1.0 VVTI :)
    [/FONT]

Място
    Враца
    Публикации
    716
    Точки (при гласуване)
    9

Та къде видяхме тези драконовски мерки, които превозвачите за "собствена сметка" не могат да спазят. Ако не броим дребния тарикатлък, разбира се.
    Ами, аз ги виждам в още едни 300 лева, дето ще трябва да ги дам на тъпанарите, вместо да си купя боза, или нещо друго за задоволяване на личните потребности. Сумарно (пропиляното време), още два дни, в които няма да мога да работя, а ще ходя като гламав при идиотите, да ми искат това и онова. За някои документи има и допълнителни такси, така че стават и повече от 300 (ако са толкова въобще). Ама в моята фирма вече няма и кой да работи (останаха двама стругари), дори и да има работа, та трябва аз да върша всичко останало, а като се мотам насам-натам няма и тия 300 лева откъде да им ги взема.

Имам едно Волво 613, дето брат ми го докара от Германия преди 10-ина години. Тогава направихме и фирмата и започнахме да се занимаваме с металообработване. Първите няколко години въобще и не идея си нямахме, че трябва да имаме тахограф... Докато не ни "светнаха". Сложихме. Карам си аз един път, спират ме, аз спокоен всичко си имам, давам, ти скоростоограничител имаш ли? Аз мигам... Писали го 13 тона. Над 12 - със скоростоограничител. Сложихме скоростоограничител. Дали съм минал и с тоя скоростоограничител 2.000 км не знам... Сега пък - лиценз...
    А аз дали ще ида 2-3 пъти на година до София за някоя ламарина по-голяма, или нещо по-тежко, не е гаранция. Купувахме и машини оттук-оттам с тоя камион. Ти гледаш да правиш нещо, да ги храниш, те гледат да те затриват...Ще им гледам сеира до последно, то се е видяло. Ако не съм влетял така с толкова неща, и толкова труд да съм хвърлил, отдавна да съм се махнал. Ще си им дам табелите и всичко и ще си го карам из двора камиона.
    Без блокажи си за никъде. :D
    Без лебедка, хептен...

0887 731062 - Цецо

Място
    София
    Публикации
    2,929
    Точки (при гласуване)
    16

Цитат Мнение на The Bear Преглед на публикациите
    Ами, аз ги виждам в още едни 300 лева, дето ще трябва да ги дам на тъпанарите, вместо да си купя боза, или нещо друго за задоволяване на личните потребности. Сумарно (пропиляното време), още два дни, в които няма да мога да работя, а ще ходя като гламав при идиотите, да ми искат това и онова. За някои документи има и допълнителни такси, така че стават и повече от 300 (ако са толкова въобще). Ама в моята фирма вече няма и кой да работи (останаха двама стругари), дори и да има работа, та трябва аз да върша всичко останало, а като се мотам насам-натам няма и тия 300 лева откъде да им ги взема.

Имам едно Волво 613, дето брат ми го докара от Германия преди 10-ина години. Тогава направихме и фирмата и започнахме да се занимаваме с металообработване. Първите няколко години въобще и не идея си нямахме, че трябва да имаме тахограф... Докато не ни "светнаха". Сложихме. Карам си аз един път, спират ме, аз спокоен всичко си имам, давам, ти скоростоограничител имаш ли? Аз мигам... Писали го 13 тона. Над 12 - със скоростоограничител. Сложихме скоростоограничител. Дали съм минал и с тоя скоростоограничител 2.000 км не знам... Сега пък - лиценз...
    А аз дали ще ида 2-3 пъти на година до София за някоя ламарина по-голяма, или нещо по-тежко, не е гаранция. Купувахме и машини оттук-оттам с тоя камион. Ти гледаш да правиш нещо, да ги храниш, те гледат да те затриват...Ще им гледам сеира до последно, то се е видяло. Ако не съм влетял така с толкова неща, и толкова труд да съм хвърлил, отдавна да съм се махнал. Ще си им дам табелите и всичко и ще си го карам из двора камиона.
    Един въпрос - дали сте правили сметката, ако бяхте наели външна фирма да ви извърши въпросните превози, вместо да поддържате 20-годишна гробница, дали нямаше да ви върже по-евтино ? Да поддържаш служебен товарен автомобил за 2000 км/годишно, наистина ли си заслужава ? Не се заяждам, наистина ми е интересно ?
    NIKSD: Самосъзнанието се мери по липсите във фиша за заплатата...
    Тропчо: И-и-и-и, смяташ че ще им натриеш носовете, като си седиш вкъщи и си почесваш интелектуално макарите в изборния ден?

Място
    Варна
    Публикации
    385
    Точки (при гласуване)
    0

Един въпрос - дали сте правили сметката, ако бяхте наели външна фирма да ви извърши въпросните превози, вместо да поддържате 20-годишна гробница, дали нямаше да ви върже по-евтино ? Да поддържаш служебен товарен автомобил за 2000 км/годишно, наистина ли си заслужава ? Не се заяждам, наистина ми е интересно ?
    Взе ми думите от пръстите това хората са го измислили от 40 години насам викат му "аутсорс".
    --------------------------------------------------
    [FONT=Courier New]понякога седя и си мисля, а понякога само си седя......

Toyota Yaris 1.0 VVTI :)
    [/FONT]

Място
    Враца
    Публикации
    716
    Точки (при гласуване)
    9

Има различни типажи. Едни обичат други да им слугуват, други обичат те самите да си вършат работата. Аз съм от вторите. Несравним кеф ми е да си натоваря нещо в камиона и да си го карам. Това удоволствие дали ще мога да си го купя отнякъде, като ми спрат "гробницата"? Мога ли и аз да Ви задам един-два въпроса: Ако сега Ви звънна и Ви кажа след 15 минути да сте пред халето в гр. Враца с камион готов за път, дали няма направо да ми се изсмеете, или да започнете да увъртате нещо, че сега не може...? И ако може, дали наистина поддръжката на собствен камион би ми излязла по-скъпа? И щом ми е толкова скъпа поддръжката, пък и това е "гробница", защо ли съм сигурен, че ако желая, в този момент мога да стана от компютъра и до 15 мин мога да си се друсам в собствения камион?!?! Може пък да искам да си товаря машината или желязото спокойно, да си обезопася товара, както аз искам, и за колкото време аз искам, без някой нервак да ме псува, и да се прави на велик.
    Лека-полека ти отнемат цялата свобода на живо същество, още повече човек. Не си свободен, а си роб.
    България, никога няма да стане Германия, колкото и да се опитват. Виж, по-зле може да стане.
    Без лебедка, хептен...

0887 731062 - Цецо

Място
    София
    Публикации
    4,917
    Точки (при гласуване)
    21

Цитат Мнение на FLY_FREE Преглед на публикациите
    Самата идея за лиценза е безсмислена.Лиценз в белите страни се издава когато дейността е опасна за зо здравето и живота на гражданите......
    Дрън-дрън .... В "белите" страни, за които всички плачковци бленуват и сочат за пример, има лицензи за почти всички професии, изискващи поне средно образование, а в някои лицензите са ограничени и ти дават право да практикуваш само в определени щати. И не като фирма, а като наемен работник. Та вземете си билети, ама все пак гледайте да са двупосочни, че като видите дебелия да можете да се върнете обратно ....
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

Място
    София
    Публикации
    9,515
    Точки (при гласуване)
    23

Е добре де, какво има толкоз за преодоляване:

1,2,3 - нормално за всяка работеща фирма

4. - вече споменах, банкова гаранция - 10К евро за първия и по 5К евро за всеки следващ камион. На първо четене звучи страшно, но на практика това е грубо 1/2 от реалните оборотни пари които така или иначе трябва да имаш за всеки камион при сегашните условия на плащане (60 - 90 дена, и то от ЧМР+фактура)

5,6,7,8 - означава че във фирмата има назначено (и то на хартия) поне едно лице, което различава ЧМР от ресторантска салфетка. На практика и най-смотания спедитор няма никакъв проблем да издържи въпросния тест за професионална компетентност - така или иначе той това го върши всеки божи ден.

9. - важи само за АДР превозвачите

10. - това е ново изискване, направено с цел да защитава БГ превозвачите от "кухи" западноевропейски фирми, на които само регистрацията им е в България, заради по-ниските данъци, осигуровки, застраховки и т.н.

11,12, 13, 14 - нормални изисквания

15, 16 - на практика задължителни за всички превозвачи.

И за къкво ми е всичко това когато имаме само един камион с който обслужваме само наща си дейност и НИКОГА и по НИКЪКЪВ повод не е работил като товарно такси ? Къкъв ръководител транспортна дейност за един камион ? То щатен шофьор нямаме назначен. Къква финансова стабилност ? Тия около жълтите павета съвсем изтрещаха скоро и на мотокара ще искат да вадим лиценз .
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

Публикации
    4,627
    Точки (при гласуване)
    18

Колега Винд---- когато аз отида да си взема стоката ми е 3 дни и 1000 евро,когато пратя шофьор ми е 7 дни и1500 евро ,когато наема камион ми е 10 дни и 3000 евро.
    Нямам време сам да си я вземам но сметката ми излиза по различен начин.А и що трябва да се съобразявам със разни мърморещи водители дето им е криво от сутринта.
    Както и да е -винаги е по евтино да си наемеш външна фирма да ти върши мръсната работа.
    Колега Досев е прав за едно-лиценза пази от кражби на товара ,ама той да е искал на някого лиценза да го види.Каква е гаранцията от фалшиви лицензи?
    Един човек иска ли да направи лошо той го прави.
    А че лицензът обслужва интересите на големите превозвачи ,то е ясно, и за мене, това не е справедливо.

Колегата Куздов много го е яд на някои свободомислещи.
    Споко колега ,законите са за това да се спазват ,но това не означава ,че не можем да обсъждаме идиотските закони на управляващитне ни. Преди бяха на столетницата ,сега са на ченгесарницата.
    не бъркай лиценза с дипломата за завършено образование.
    Последно редактиран от Георги Крумов ; 12-04-11 в 07:59

Място
    Пловдив
    Публикации
    4,747
    Точки (при гласуване)
    18

.....ако бяхте наели външна фирма да ви извърши въпросните превози, .......
    Това е основния замисъл на лиценза. -Наемете външна (нашта) фирма да ви извозиме ........стоката де.

Ако някой посочи друг плюс...или минус ще е интересно.
    Господи, пази ме от приятели..
    Росен: -Разтегливото въже е голяма работа. С него можеш и с велосипед дънер да извадиш.
    Никога не е късно да станеш за резил. Вальо. О888 557Ч7Ч

Място
    София
    Публикации
    7,821
    Блог Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    42

Аз бих посочил един голям минус. Около всяко живо село или по голямо населено място има един или двама "камионджии" - обикновено с ГАЗки, които подпомагат селскостопанската дейност.
    Возят пръст, баластра, извозват боклук, селскостопанска продукция, торове - изобщо заменят каруците при по обемни товари.
    Как си представяме те да извадят 10 000 Евро, за своя първи и единствен камион, за да се лицензират ?
    А как си преставяте един лицензиран камион да ви превози 2 тона гьобре/ оборски тор / от една ферма до полето ?

Не само ще се вземе хляба на тия хора, но ще се удари още веднъж по селото и селският труд.
    Тук е необходимо политическо решение, но изобщо не се надявам да има такова.
    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения :)))

Публикации
    643
    Точки (при гласуване)
    8

Цитат Мнение на Николай Шиваров Преглед на публикациите
    Взе ми думите от пръстите това хората са го измислили от 40 години насам викат му "аутсорс".
    Какъв ,,аутсорс'', к'ви два лева:

-излизам по тъмно с единия камион , разтоварват ме/скрап/ и обратно-10-11 часа в базата

-другия е натоварен /EPS и цв.метали/ , разтоварване по складове -2 ,3 броя , като и аз участвам активно,/щото бързам/ и газ до ламарините в последния ,купувайки полистирола за EPS-a... -19-20 часа в къщи

-имам всички разрешителни за пунктове , за производство на EPS ,за камионите ,за метани , за пентани , возя само и единствено за моя сметка , инженер съм по автомобилен транспорт ,имам ,,С''категория -за чий... ми е лиценз , защо ,,аутосорс'' ,като не излизат сметките...

П.П.Това ми е най-натоварения ден , иначе юркам по камион на ден...
    Последно редактиран от n960 ; 12-04-11 в 08:01

Място
    Враца
    Публикации
    716
    Точки (при гласуване)
    9

Абе мани, тъпня голяма.
    Според мен, трябва всеки желаещ да може да си има камион (или каквото и да е друго средство за изкарване на прехрана, било то струг, мотика или лек автомобил) и да си работи с него, както намери за добре, и на каквито цени си иска. Като отговаря на изискванията, главно технически разбира се, и данъчни, нали живеем в държава... Така аз разбирам демокрацията. То по принцип е така и тук, но постоянно се измислят начини да изсмучат още пари от народа. Иначе за какво е този лиценз, ако не за пари?! Защо да не мога да карам товари с моя си автомобил? Защото държавата няма да може да лапа достатъчно. Друга причина няма.
    По логиката на Превозвачите (Шиваров и wind), аз трябва ли да се чувствам ощетен, че бай Иван има струг в мазето, няма фирма, и ми подбива цените. Дай да му вземем струга (И ДА ГРИЗНЕ ДРЪВЦЕТО, а? Да седне на пейката, и да чака помощи!?!
    Последно редактиран от The Bear ; 12-04-11 в 08:03
    Без лебедка, хептен...

0887 731062 - Цецо

Страница 6 от 12 ПървиПърви ... 2345678910 ... ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Юбилей: 20 години след Промените...
    От Rabin във форум Връзки (links) към външни сайтове
    Отговори: 8
    Последно мнение: 07-10-13, 21:37
  2. Изявление по повод промените в Закона за горите и нашите интереси, засегнати в тях
    От Ясен във форум Решения на Общественият съвет към OFFRoad-Bulgaria.com
    Отговори: 0
    Последно мнение: 10-03-11, 00:39
  3. БЪЛГАРИЯ НЕ Е БИГ БРАДЪР! 2010 НЕ Е 1984! - Национален протест срещу промените в ЗЕС
    От popaaa във форум Икономика, наука, философия, изкуство, общество и екология
    Отговори: 25
    Последно мнение: 24-01-10, 17:11
  4. Питане за закона на пералнята
    От дядо Ники във форум За дома и семейството
    Отговори: 4
    Последно мнение: 24-08-07, 14:55
  5. Да живее закона!
    От Тедо /LJ73/ във форум Управление на МПС, КАТ, пътища, безопасност и катастрофи
    Отговори: 74
    Последно мнение: 18-07-07, 10:01

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •