Обява

Свий
Няма добавени обяви.

киа соренто - лично мнение

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • киа соренто - лично мнение

    Здравейте колеги!
    От миналата година съм регистриран във форума, като това е първата тема, която публикувам (разбира се ако модераторите нямат нищо против). Тъй като има малко теми за Киа Соренто, а и повечето са свързани с питания за технически проблеми, реших да похваля тази джипка, от която бях изненадан (до момента я бях смятал за фалшива марка).
    От миналата година - по-точно Май месец 2010 г - закупих и от тогава управлявам ежедневно Киа Соренто ЛХ - 2,5 црди 2003 г. с ръчни скорости. Моторът е 170 к.с. с пауър бокс (закупен и поставян в киа моторс). Фабрично е 140 к.с. Джипката я купих от представителството на КИА Пловдив, защото първия собственик си беше взел Мохаве и я беше оставил в представителството да се продава.Работата ми е свързана с много пътуване (от както я купих и навъртях 60 000 км.) и ми трябваше що годе добре изглеждащ джип за средна цена с нормална подръжка.
    Като изключим в началото бъзикните на някои приятелчета от рода на "Какъв е тоя фалшиф джип" и "Защо за тия пари не си взе стария МЛ", джипът ми допадна изключително много. Преди това съм имал лични исузу трупър 2,3 бензин - 1988 г. и тойота ландкрузер 70 - 1993 г, които съм ползвал предимно за събота и неделя. Киата за мен е идеален вариант за автомобил за всеки ден - нормален разход и страшно евтина подръжка - консумативите са смешни пари - въздушен филтър 12 лева, маслен 22 лв., горивен 60 лв., биалетки предни и задни - по 20 лв., тампони на предна и задна реактивна щанга - по 5 лв. броя (общо 4), накладки - 50 лв., семеринг на предна полуоска 18 лв. Дано да не прозвучи самоуверено, но това са единствените разходи освен горивото, които съм направил за 60 000 км.(изминати за по -малко от година), което считам че е показател за здравината на джипа. Същият прави редовно еднодневни курсове Пловдив - Силистра (около 900 км.) и е опознал идеално бългаските пътища. Подчертавам че Киата я ползвам като СУВ - предимно асфалт с излизания извън пътя предимно на кал. В града е маневрена, на магистрала държи без проблем постоянна скорост от 140 км/ч.
    Плюсовете за мен са следните :

    1. Нормална цена за закупуване втора употреба
    2. Евтина подръжка
    3. Поносим разход за динамиката и размера - градско 11, извънградско 9
    4. Доста пъргав за габаритите си
    5. Добра Визия
    6. Предния мост се включва в движение от копче - много удобно през зимата. Старите ми джипки трябваше да ги спирам, да въртя хъбовете, после пак да спирам и да ги изкючвам (ако си на лов или на разходка няма проблем, но в ежедневието започва да дразни)

    Все пак има и минуси:
    1. Таблото е много пластмасово
    2. При продължително каране по разбити и неравни пътища се появават паразитни поскърцвания от пластмасите (това мен лично ме дразни)
    Но за тази цена - толкова.

    Който колега е решил да се насочи към соренто - няма да сгреши, ако ще го ползва, както го ползвам аз. За мен това е един добър ежедневен джип. Публикувам тази тема не за да си хваля колата (която не се продава), а да служи като насока за колеги, които още не са се престрашили да притежават киа Соренто! Поздрави на всички

  • #2
    От: киа соренто - лично мнение

    Много полезно инфо колега-поне за мен.От доста време мисля да си купя джип но още не мога да се реша.От скоро съм се ориентирал именно към КИА СОРЕНТО-дизел,но за сега съм на етап "проучване" и събирам всякаква информация за този автомобил.Така че твоята тема е много полезна за мен.Ако се сетиш нещо друго било то + или - допълни темата
    Няма лоши автомобили - има лоши шофьори

    Коментар


    • #3
      От: киа соренто - лично мнение

      Преппръчвам ти ако попаднеш на запазен екземпляр да си вземеш автоматика - там има положение "4х4 ауто" и при прибуксуване автоматично включва предния мост.
      При ръчната, както е при мен, трябва са следиш пътя и сам да включваш двойното.
      Ако имаш финансовата възможност гледай да е след 2006 - тогава им слагат фабрично ЕСП.

      Коментар


      • #4
        От: киа соренто - лично мнение

        Аз съм с дядото на Сорентото, и също съм изненадан приятно от КИА.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:peltie 009.jpg
Прегледи:15
Размер:258.0 КБ
ID:5269805
        Даже сме на рама.

        Коментар


        • #5
          От: киа соренто - лично мнение

          Ново допълнение на темата - вече закупих второто ми подред соренто дизел - 2005 г. автоматик с типтроник. В момента е в Киа-пловдив за пълна профилактика. Като му се порадвам ще постна допълнителна информация.

          Коментар


          • #6
            От: киа соренто - лично мнение

            Първоначално публикуван от Joey_Starr Преглед на мнение
            Ново допълнение на темата - вече закупих второто ми подред соренто дизел - 2005 г. автоматик с типтроник. В момента е в Киа-пловдив за пълна профилактика. Като му се порадвам ще постна допълнителна информация.
            Честито колега! Желая ти хиляди безаварийни километри!

            Коментар


            • #7
              От: киа соренто - лично мнение

              Допълвам темата с малко впечатления - както бях изказал мнение по-горе, действително автоматикът дава още един плюс към този прекрасен за мен автомобил. Разхода средно е около 10 литра, но аз карам предимно извънградско. В града го дават по сервизна книжка 12.5. Предния мост се включва сам при прибуксуване на някое от задните колела, което ти спестява да следиш постоянно дали ти е прав волана и дали си махнал крака от газта,преди да пуснеш двойното, както е при модела с ръчни скорости. Изобщо измислили са го хората. За сега е това.

              Коментар


              • #8
                От: киа соренто - лично мнение

                Честито и от мен колега.Да си жив издрав да си ги караш дълго време безаварийно.Честно казано благородно ти завиждам,защото лично аз 99% съм решил че като се върна в България ще си взема точно КИА Соренто - дизел,но предпочитам ръчни скорости пред автоматика не знам защо,макар че съм карал и автоматик.Ето защо следя темата ти с огромен интерес защото се интересувам от всяка една подробнос за този автомобил,и ще ти бъда много благодарен ако не оставиш тази тема да "изстине" а да внасяш в нея всяка една новост свързана с КИА Соренто защото впечатленията за него са наистина оскъдни
                Няма лоши автомобили - има лоши шофьори

                Коментар


                • #9
                  От: киа соренто - лично мнение

                  Първоначално публикуван от ivanmp Преглед на мнение
                  Честито и от мен колега.Да си жив издрав да си ги караш дълго време безаварийно.Честно казано благородно ти завиждам,защото лично аз 99% съм решил че като се върна в България ще си взема точно КИА Соренто - дизел,но предпочитам ръчни скорости пред автоматика не знам защо,макар че съм карал и автоматик.Ето защо следя темата ти с огромен интерес защото се интересувам от всяка една подробност за този автомобил,и ще ти бъда много благодарен ако не оставиш тази тема да "изстине" а да внасяш в нея всяка една новост свързана с КИА Соренто защото впечатленията за него са наистина оскъдни
                  С ръчни е по-пъргава, още повече за тази окомплектовка в Киа пловдив монтират пауър бокс Щейнбауер-одобрен от Киа със сертификат, който ти вдига мощността от 140 на 170 к.с,а повярвай ми това е повече от осезаемо. За мое съжаление за автоматика не предлагат монтаж на пауър бокс, но пък автоматика си има други плюсове.
                  Между другото не вярвам тази тема да просперира в добрия смисъл на тази дума, защото повечето теми са свързани с технически въпроси и/или отстраняването на проблеми, а Сореното ако е запазено просто нямаш други изненади освен обслужването и консумативите, така че няма какво да пише постоянно.
                  Ако идваш към Пловдив, ще ти дам да направиш едно каране с автоматика, и после с ръчната, която продадох на мой приятел и си я гледам по 2 пъти в седмицата.Така би могъл да усетиш и разликата с пауърбокса.

                  Коментар


                  • #10
                    От: киа соренто - лично мнение

                    Владо,май още те е яд,че ми продаде хубавата джипкаАко го качим човека
                    на чипосаната няма и да ще да чуе за типнроници и други там изгъзициАма и аз веднъж да извадя късмет при покупка на кола.

                    Коментар


                    • #11
                      От: киа соренто - лично мнение

                      Първоначално публикуван от gladiator777 Преглед на мнение
                      Владо,май още те е яд,че ми продаде хубавата джипкаАко го качим човека на чипосаната няма и да ще да чуе за типнроници и други там изгъзициАма и аз веднъж да извадя късмет при покупка на кола.
                      Много ще съм ви благодарен ако направите този жест за мен.Само че сега съм извън страната но се надявам около или след нова година да се прибера и тогава ще ви се обадя /ако може разбира се / да ми разкажете с подробности за сорентото.Поздрави
                      Няма лоши автомобили - има лоши шофьори

                      Коментар


                      • #12
                        От: киа соренто - лично мнение

                        Обаждай се колега,аз съм винаги на линия.Владо е зает човек,адвокат е все пак.Та ако е извън града,аз съм винаги тук.Имам заведения и автомивка и постоянно съм по обектите.

                        Коментар


                        • #13
                          Първоначално публикуван от Joey_Starr Преглед на мнение
                          С ръчни е по-пъргава, още повече за тази окомплектовка в Киа пловдив монтират пауър бокс Щейнбауер-одобрен от Киа със сертификат, който ти вдига мощността от 140 на 170 к.с,а повярвай ми това е повече от осезаемо. За мое съжаление за автоматика не предлагат монтаж на пауър бокс, но пък автоматика си има други плюсове.
                          Между другото не вярвам тази тема да просперира в добрия смисъл на тази дума, защото повечето теми са свързани с технически въпроси и/или отстраняването на проблеми, а Сореното ако е запазено просто нямаш други изненади освен обслужването и консумативите, така че няма какво да пише постоянно.
                          Ако идваш към Пловдив, ще ти дам да направиш едно каране с автоматика, и после с ръчната, която продадох на мой приятел и си я гледам по 2 пъти в седмицата.Така би могъл да усетиш и разликата с пауърбокса.
                          здравей, имам две въпросчета: какво горе-долу струва удоволствието(пауър бокс-ът), и с колко вдига разхода ?

                          здравейте, преди месец си купих Киа соренто екс,148коня 2.5 ,октомври 2006. Изключителен джип,много съм доволен от всичко,освен от разхода- градско ми е около 15-16, а навън към 9. при вас какъв е, и това нормално ли е? Има ли нещо което да направя за да смъкна разхода, иначе ще трябва да я продавам(а не искам) !
                          Последно редактирано от CarTest™; 08-09-11, 09:54.

                          Коментар


                          • #14
                            От: киа соренто - лично мнение

                            Изобщо не е нормално да ти е такъв разхода. Виж си двете ламбда сонди и ГНП. Само градско автоматика дава към 12 с климатроник, а ръчната към 11. Интересното е че и с пауер бокс и без такъв гори почти еднакво, но разликата във вървенето е огромна. Пауър бокс ЩЕЙНБАУЕР в КИА е 1600 лева без монтажа, но го предлагат само за ръчни скорости. Не бързай да я продаваш, а и джип който да гори малко аз не знам да има. А и май си объркал мощността - този мотор 148 к.с. няма. Ако годината ти е истинска 2006 трябва да си 170 коня фабрично и с пауър бокс ставаш на 193 мисля. До 2005 предлагат дизеловия мотор 2.5 црди със 140 к.с. или със 170 к.с. фабрично
                            Последно редактирано от Joey_Starr; 09-09-11, 18:45.

                            Коментар


                            • #15
                              От: киа соренто - лично мнение

                              Зависи от къде зарежда гориво човека.Ама 15 разход е ужас!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X