Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Скоростен лост - трудно влизат 1 и 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Скоростен лост - трудно влизат 1 и 2

    От Благоевград съм, до следващия петък колата ще е в София, така че ще ида при Настев. Някакъв телефон за връзка или адрес може ли да ми кажете?

    Коментар


    • #17
      От: Скоростен лост - трудно влизат 1 и 2

      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
      Само да ви кажа, че това на което се казва "долна помпа" всъщност е работен цилиндър. За помпа може да се брои само "горната". Тя всъщност изпомпва течността под натиска на крака към "долната", в която течността върши работа-избутва бутало, което предава силата по-нататък.

      Много хора го знаят, но си продължават по навик да "помпосват" работния цилиндър...
      Това всеки технически грамотен човек го знае, както и че гуменото каре на кардана не е никакво каре, а демпфер, ама като отидеш в магазина или в някой сервиз и кажеш работен цилиндър или демпфер те гледат като луд ....
      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
      Неизвестен мъдрец

      Коментар


      • #18
        От: Скоростен лост - трудно влизат 1 и 2

        Първоначално публикуван от acho87 Преглед на мнение
        От Благоевград съм, до следващия петък колата ще е в София, така че ще ида при Настев. Някакъв телефон за връзка или адрес може ли да ми кажете?
        Не знам телефон, нито точния адрес, но ще ти обясна грубо, а ти се ореинтирай в картата по интернет. На бул. "Хр. Ботев" се завива по ул. "Кирил и Методий" (успоредна на бул. Сливница) по посока на разрешеното движение и после на втората пряка вляво. Там почти веднага в блока в дясно отдолу е Настев. Който и да питаш там в района ще ти обясни.
        И за да не останеш разочарован прочети тази тема, защото повечето хора в София май не го обичат Настев. Предпочитат майстора в Княжево, но аз не го знам къде точно се намира.
        http://www.offroad-bulgaria.com/show...t=18057&page=1
        Иначе аз съм доволен и вече година и повече нямам проблем след като младият Настев ми прави помпата на съединителя. Помпата му я занесах свалена. Долната си я правих сам и също още не е потекла.
        Успех.

        Коментар


        • #19
          От: Скоростен лост - трудно влизат 1 и 2

          Първоначално публикуван от sony bono Преглед на мнение
          Иначе аз съм доволен и вече година и повече нямам проблем след като младият Настев ми прави помпата на съединителя. Помпата му я занесах свалена. Долната си я правих сам и също още не е потекла.
          Успех.
          Дано се е понаучил вече. То сега гумички навсякъде има.
          То какво ли няма?

          Коментар


          • #20
            От: Скоростен лост - трудно влизат 1 и 2

            Майстора в Княжево е в синя барака на площада . Улицата е /Насред село/ . Не правя реклама но аз лично съм доволен. Демонтаж, ремонт и монтаж на спирачна помпа на Диско1-50лв.Досега 5000км без проблеми но искаха да се смени спирачната течност с тяхна.В смисъл такава каквато те продават.

            Коментар


            • #21
              От: Скоростен лост - трудно влизат 1 и 2

              Първоначално публикуван от acho87 Преглед на мнение
              Махнал съм постелката, защото се събира и ми пречи, така че не е от нея. Преди няколко месеца смениха спирачната течност на съединителя и спирачките и казаха, че горната помпа на съединителя е била прокапала. Ще проверя за теч отвън при скоростната кутия и ще кажа какво е положението. Някой знае ли майстор или сервиз в София, където може да я погледнат? Възможно ли е трудното превключване да се дължи на това, че не съм сменявал маслото на скоростите. При изгасен двигател, всички скорости си превключват нормално. Може ли да са се повредили синхронизаторите, тъй като често карам продължително време по черен път на 1 и 2 само на задно?
              Имах същия проблем и се причината се оказа омекнали пружини на притискателния диск,
              поради което не можеше да включва на 1-ва и 2-ра. При изгасен двигател нямаше проблем с включването.
              Оправих го със смяна на съединител комплект.
              Степента на уважение е правопропорционална на калибъра на цевта и обратнопропорционална на разстоянието от нея.

              Коментар


              • #22
                От: Скоростен лост - трудно влизат 1 и 2

                колко ти струваше и за коя година фронтера ????
                ПП: подписът ти е трепаЧ!!!
                Последно редактирано от maxxx; 11-05-11, 22:52. Причина: Следващият път на чатавица - както пише в правилата

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X