Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Скоростен лост - трудно влизат 1 и 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Скоростен лост - трудно влизат 1 и 2

    Колата е Опел Фронтера ТДС '97 дълга база. От известно време трудно влизат 1 и 2 скорост, останалите си превключват нормално.

  • #2
    От: Скоростен лост - трудно влизат 1 и 2

    Първоначално публикуван от acho87 Преглед на мнение
    Колата е Опел Фронтера ТДС '97 дълга база. От известно време трудно влизат 1 и 2 скорост, останалите си превключват нормално.
    А теч над педалите или отвън вдясно при ск?

    Коментар


    • #3
      От: Скоростен лост - трудно влизат 1 и 2

      При мен се появи след автомивка?
      Бяха напъхали постелката (1см. гума) под педалите!

      Коментар


      • #4
        От: Скоростен лост - трудно влизат 1 и 2

        Докато разбереш от къде ти идва проблема и го оправиш - опитай да ги включваш с "междинна газ" когато включваш от по-голяма на по-малка предавка!
        Казано е:
        -"Обичай ближния",
        щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

        Коментар


        • #5
          От: Скоростен лост - трудно влизат 1 и 2

          Махнал съм постелката, защото се събира и ми пречи, така че не е от нея. Преди няколко месеца смениха спирачната течност на съединителя и спирачките и казаха, че горната помпа на съединителя е била прокапала. Ще проверя за теч отвън при скоростната кутия и ще кажа какво е положението. Някой знае ли майстор или сервиз в София, където може да я погледнат? Възможно ли е трудното превключване да се дължи на това, че не съм сменявал маслото на скоростите. При изгасен двигател, всички скорости си превключват нормално. Може ли да са се повредили синхронизаторите, тъй като често карам продължително време по черен път на 1 и 2 само на задно?

          Коментар


          • #6
            От: Скоростен лост - трудно влизат 1 и 2

            Поради някаква причина съединителя НЕ отделя.Или няма масло,пропуск на масло от горна или долна помпа и т.н.
            Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

            Коментар


            • #7
              От: Скоростен лост - трудно влизат 1 и 2

              Може да е изместен лоста и скоростите да ти идват прекалено вляво затова да не влизат добре.Виж когато вкарваш първа и втора скорост има ли още поне малко луфт на лоста наляво.
              0885719173-Красимир

              Коментар


              • #8
                От: Скоростен лост - трудно влизат 1 и 2

                Първоначално публикуван от Красимир Канев Преглед на мнение
                Може да е изместен лоста и скоростите да ти идват прекалено вляво затова да не влизат добре.Виж когато вкарваш първа и втора скорост има ли още поне малко луфт на лоста наляво.
                На всички предавки с изключение на задна има луфт около 1см.
                Като вкарам 1 или 2 скорост има луфт само че надясно. Покарах около половин час като доста превключвах скоростите, като ми направи впечатление, че като лоста е максимално наляво е по-трудно отколкото ако е на няколко мм от най-лявото си възможно положение. При потегляне 1 си влиза без проблем. Направи ми впечатление че и 2 си влиза нормално, когато съм бил на 3 с около 1000-1300 оборота и след това превключа на 2. Не знам дали има нещо общо с трудното превключване, но още от както я купихме (преди 2 години и половина) на около 1400 оборота, независимо от скоростта, се получава нещо като резонанс и колата вибрира.Това нормално ли е?
                Мисля утре да отида да проверят маслото в скоростната кутия.

                Коментар


                • #9
                  От: Скоростен лост - трудно влизат 1 и 2

                  Първоначално публикуван от acho87 Преглед на мнение
                  Махнал съм постелката, защото се събира и ми пречи, така че не е от нея. Преди няколко месеца смениха спирачната течност на съединителя и спирачките и казаха, че горната помпа на съединителя е била прокапала. Ще проверя за теч отвън при скоростната кутия и ще кажа какво е положението. Някой знае ли майстор или сервиз в София, където може да я погледнат? Възможно ли е трудното превключване да се дължи на това, че не съм сменявал маслото на скоростите. При изгасен двигател, всички скорости си превключват нормално. Може ли да са се повредили синхронизаторите, тъй като често карам продължително време по черен път на 1 и 2 само на задно?
                  Нали са ти казали че горната помпа е прокапала.Е май това е причината,почни от там.Вчера се занимавах с нея точнопоради тази причина.За това ти казах да провериш за течове или омасляване.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Скоростен лост - трудно влизат 1 и 2

                    Благодаря на всички, за полезната информация и съветите. Утре ще я карам да сменят маслото на скоростите. Трябва ли да се смени маслото и на раздатката?
                    Колата като я взехме беше на 100 000км по километраж, които не знам колко са реално. Аз съм и навъртял 10 000км.
                    Колко литра събират, коя марка е добра и какво да бъде - минерално, полусинтетично, синтетично? 10W40 ли да бъде?
                    Горната помпа на съединителя не съм я пипал, защото вътре в купето не е мокро или поне не съм забелязал. Като смениха течността на съединителя я напълниха до максимума, в понеделник беше малко над минимума и долях до макс. днес беше малко над минимума и имаше малко омасляване над левия калник. Възможно ли е да е от нея. Утре ще снимам и ще покажа къде точно е текло.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Скоростен лост - трудно влизат 1 и 2

                      Първоначално публикуван от acho87 Преглед на мнение
                      Благодаря на всички, за полезната информация и съветите. Утре ще я карам да сменят маслото на скоростите. Трябва ли да се смени маслото и на раздатката?
                      Колата като я взехме беше на 100 000км по километраж, които не знам колко са реално. Аз съм и навъртял 10 000км.
                      Колко литра събират, коя марка е добра и какво да бъде - минерално, полусинтетично, синтетично? 10W40 ли да бъде?
                      Горната помпа на съединителя не съм я пипал, защото вътре в купето не е мокро или поне не съм забелязал. Като смениха течността на съединителя я напълниха до максимума, в понеделник беше малко над минимума и долях до макс. днес беше малко над минимума и имаше малко омасляване над левия калник. Възможно ли е да е от нея. Утре ще снимам и ще покажа къде точно е текло.
                      Има залепена тема за маслата. Този резонанс за който говориш заедно с трудното включване съм почти убеден че е заради тампон на скоросите + ляв тампон на мотора, заедно с пониженото налягане на помпата заради теча.
                      no signature no problems

                      Коментар


                      • #12
                        От: Скоростен лост - трудно влизат 1 и 2

                        Проверих маслото. Скоростната кутия е пълна, потече от пробката. Черно е на цвят. За помпата прочетох, че нова струва около 500-800лв и че има ремонтни комплекти, които около 100лв. Откъде може да се закупят такива ремонтни комплекти и къде може да се поправи помпата. За тампони видях, че са около 200-300лв и за тях имам същия въпрос откъде да ги купя и къде да ги сменят.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Скоростен лост - трудно влизат 1 и 2

                          Първоначално публикуван от acho87 Преглед на мнение
                          Проверих маслото. Скоростната кутия е пълна, потече от пробката. Черно е на цвят. За помпата прочетох, че нова струва около 500-800лв и че има ремонтни комплекти, които около 100лв. Откъде може да се закупят такива ремонтни комплекти и къде може да се поправи помпата. За тампони видях, че са около 200-300лв и за тях имам същия въпрос откъде да ги купя и къде да ги сменят.
                          Значи нищо не си прочел
                          Маслото ако е черно го смени не е скъпо и не е сложно както знаеш.
                          Помпа има приспособени от Лада, рециклират ги за под 100 лв. Тампони стават от москвич, доста успешно и дълговечно както се оказа. Все пак най-хубаво е новото ако имаш пари купи си оригинални нови части.
                          no signature no problems

                          Коментар


                          • #14
                            От: Скоростен лост - трудно влизат 1 и 2

                            Първоначално публикуван от acho87 Преглед на мнение
                            Проверих маслото. Скоростната кутия е пълна, потече от пробката. Черно е на цвят. За помпата прочетох, че нова струва около 500-800лв и че има ремонтни комплекти, които около 100лв. Откъде може да се закупят такива ремонтни комплекти и къде може да се поправи помпата. За тампони видях, че са около 200-300лв и за тях имам същия въпрос откъде да ги купя и къде да ги сменят.
                            От кой град си? Гумичките на помпата на съединителя заедно с работата при Настев в София ми струваха, не помня точно, но някъде около 25-30 лв. И така карам вече над 15 000 км. без проблем. Ако си от София иди там.
                            Последно редактирано от sony bono; 07-04-11, 22:32. Причина: пост №15

                            Коментар


                            • #15
                              От: Скоростен лост - трудно влизат 1 и 2

                              Само да ви кажа, че това на което се казва "долна помпа" всъщност е работен цилиндър. За помпа може да се брои само "горната". Тя всъщност изпомпва течността под натиска на крака към "долната", в която течността върши работа-избутва бутало, което предава силата по-нататък.

                              Много хора го знаят, но си продължават по навик да "помпосват" работния цилиндър...
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X