Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Водомер - избор на марка, узаконяване.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Водомер - избор на марка, узаконяване.

    Първоначално публикуван от белята Преглед на мнение
    При мен имаше следния проблем - пластмасовата част т.е самия водомер се въртеше леко около оста си и момчето от Софийска вода, въпреки ,че бе промбиран и бе на 3 г. ме принудиха да взема нов от тях иначе на база. Нямам думи, а същия е закупен от тях преди 3 г, затова внимавайте какво Ви монтират.
    Ти изтепА рибата!!! Мойте и предните, и сегашните, се въртят около оста си съвсем свободно. Имам в предвид пластмасовата предна част. И това не е конструктивен недостатък, а конструктивно качество - да си завъртиш циферблата както на теб ти е удобно, спрамо положението на водомера, който пък от своя страна може да работи във всякакво положение, включително и на тавана, обърнат с цифрите надолу.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #17
      От: Водомер - избор на марка, узаконяване.

      значи при монтиран водомер , ако хванеш циферблата и се завърти около оста 2-3 см,
      пиши го бегал да знаеш. Тия са хиени
      Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

      Коментар


      • #18
        От: Водомер - избор на марка, узаконяване.

        Първоначално публикуван от белята Преглед на мнение
        значи при монтиран водомер , ако хванеш циферблата и се завърти около оста 2-3 см,
        пиши го бегал да знаеш. Тия са хиени
        Глупости са това. Пълни. Казвам ти - въртят се съвсем свободно. Това за сухите. От нови, още от магазина. И българските, и немските, дето съм сложил сега. Никой нищо не ми е казал. Отчитат си нормално. Това си им е заложено в конструкцията.

        ПП: Сега погледнах новите, пак - въртят си се, по същия начин като българските сухи. Никаква разлика. Мисля си че някой те е взел за мезе. Въртят се на пълен оборот. Колкото оборота искаш. Нищо не следва от това, нито показанията им се сменят, нито отчитат различно. Те се въртят около оста си, съвпадаща с оста на перката, която им върти механизма. Трябва да им навъртиш хиляди обороти, та да смениш показанието. Въртят си се барабар с пломбата. Ако ми дойде такава "хиена", ще го завра в кучи гъз!
        Последно редактирано от sparkybg; 08-04-11, 00:56.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #19
          От: Водомер - избор на марка, узаконяване.

          Спарки, имат нови изисквания. Да това си е узаконена кражба вече,но не трябва да се въртят. Ако бе само при мен - да са ме взели за мезе . Добре, ама изгъмяха бая хора от блока, поне аз съм домоуправител и момчето от Соф. вода ми показа някакъв документ и наистина бе записано в него ,че целоста на водомера не трябва да е нарушена и т.н.но въпросните (ВЪРТЯЩИ) се водомери си смениха със свои - 35 лв парчето и наистина не се въртят. Та сети се 4 водомера по 35лв. цифра 140 лв на вятъра, ама срока е 5 г, както колегата го е казал, някой малоумен чиновник им е дал това право и те " Цакат с топла бира".
          Последно редактирано от белята; 08-04-11, 12:26.
          Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

          Коментар


          • #20
            От: Водомер - избор на марка, узаконяване.

            Ама тя целостта не е нарушена по никакъв начин бре. Конструкцията му е такава. Нарушена цялост и въртене на пластмасата около централната ос не е едно и също. Вкъщи дойдоха, пломбираха и нищо не казаха. Въобще не ми пука за нечии изсмукани от пръстите изисквания. Водомерите ми са нови, проверени, пломбирани преди година и отчитащи вярно. Утре могат да напишат че искат да са розови, и на пазара розовите ще са само от един производител. Тия игрички са ми ясни. А ако са толкова отворковци и поискат да им дам още 35 лева, ще си ги върна с кражби. Каквото повикало, такова се обадило! С тъпанарите - по тъпанарски.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #21
              От: Водомер - избор на марка, узаконяване.

              Първоначално публикуван от белята Преглед на мнение
              Спарки, имат нови изисквания. Да това си е узаконена кражба вече, не трябва да се въртят, ако бе само при мен - да са ме взели за мезе . Добре, ама изгъмяха бая хора от блока, поне аз съм домоуправител и момчето от Соф. вода ми показа някакъв документ и наистина бе записано в него ,че целоста на водомера не трябва да е нарушена и т.н.но въпросните (ВЪРТЯЩИ) водомери си смениха със свои - 35 лв парчето.
              Какви нови изисквания? И моите - 4бр. СЕ ВЪРТЯТ.

              Коментар


              • #22
                От: Водомер - избор на марка, узаконяване.

                Не може да има такива изисквания. Или е станало недоразумение, или са ви взели за канарчета.

                Коментар


                • #23
                  От: Водомер - избор на марка, узаконяване.

                  Гади ми се от това, но си е живата истина, МОНОПОЛИСТ
                  Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Водомер - избор на марка, узаконяване.

                    Не е ли време ВиК да започнат да подменят водомерите за тяхна сметка. За мен те си отчитат нормално. Който смята друго да си ги проверява и подменя. Ще ги нося на проверка в някой друг живот. Имах разправия с водомера на вилата и направих безобразен скандал. Дойдоха двама, смениха водомера и си отидоха по живо по здраво.
                    Електрото как си отговаря за електромерите?! На път е и "топлото" да си слага мерителниците за своя сметка. Не си трайте! Стига са ни цицали.
                    Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                    Коментар


                    • #25
                      От: Водомер - избор на марка, узаконяване.

                      След като инкасатора или както е там провери главен водомер /на строеж/ констатира че се върти ама не отчита.. След няколко дни дойде човек от ВиК и го смени.. Това беше през март.. Не коментирам, просто споделям
                      Николай
                      VITARA 1.6, 93 къса кабр
                      КИА СПОРТИДЖ 2.0 бен, 2002

                      Коментар


                      • #26
                        От: Водомер - избор на марка, узаконяване.

                        Поръчал съм да дойдат от тинята да сложат водомери. Сега остава да гледам оловната пломба, да не ми набутат водомери тествани преди две години, както стана първия път като ги купувахме от железарията. Изобщо внимавайте ако са ви на повече от 5 години водомерите - задължително не допускайте инкасатора вътре в жилището, защото ще ви напише предписание и ако до 3 месеца не ги смените започва да се отчита на база.

                        П.П. В момента холендерите и изобщо всички водни съединения са уплътнени със силикон+калчища. Мисля да ги накарам да го направят по същия начин, защото нямам доверие на тефлоновите ленти. Какво е вашето мнение?
                        Александър

                        Коментар


                        • #27
                          От: Водомер - избор на марка, узаконяване.

                          Никога не съм имал проблеми с тефлоновите ленти, стига да се сложи в достатъчно количество. Калчища не съм ползвал много отдавна, но вкъщи желязни тръби няма. Всичко е мед/месинг/неръждавейка/пластмаса.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Водомер - избор на марка, узаконяване.

                            Супер си е тефлона.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Водомер - избор на марка, узаконяване.

                              Мойте са четири и са от далечната 1998г, въпреки това работят перфектно.Инкасаторите имат достъп до входната врата щом идват в удобно за тях време.Оставям бележка с показанията под звънеца и чао.За сега нямат претенций а аз още по малко.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Водомер - избор на марка, узаконяване.

                                От Софийска вода сложиха новите водомери, имат и възможност за поставяне на приставка за дистанционно отчитане. Гаранцията, която дават е 2 години за водомерите и 1 месец за течове от холендерите. Използваха гарнитури от клингерит, без тефлон и калчища, което малко ме озадачи. Ще ги видим.
                                Александър

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X