Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Теч от хидравличната помпа на Галопер

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Теч от хидравличната помпа на Галопер

    Здравейте колеги! От една седмица съм щастлив собственик на Хюндай Галопер 2,5 TDI ! Радоста ми обаче е помрачена от теч в хидравличната помпа..... Това ми е първия джип и не съм много в час за евентуалните неприятни изненади след покупката на такова МПС! Теча е от горната част на помпата! Има една гайка и от там сериозно сълзи хидравлична течност.... Направо си "плаче" Моля колгите с опит да ме посъветват! Струва ми се, че маркуча от горе на помпата е сменян! Предварително благодаря на отзовалите се!

  • #2
    От: Теч от хидравличната помпа на Галопер

    Може маркучът да е сменян, ама да не е сменен някой О-пръстен и да си тече. Трябва да го погледне някой, но имай предвид, че като започне да се разкачва маркуча, ще има оливане с хидравлична течност, а алтернаторът е точно отдолу и "банята" може да не му се отрази добре, така че ще е добре да се защити.
    В един сервиз така ми бяха сменили маркуча на хидравликата, без да сменят О-пръстен (не помня дали беше един или 2) и, както от теча, така и при демонтаж/монтаж на няколко пъти алтернаторът се беше наквасил с хидравлична течност. След това го миха с вода и в крайна сметка на 100 м. от изхода на сервиза останах без тоци ...

    Не го отлагай това. Не е сложен ремонт, но ако това, дето тече, отива в алтернатора, може да си отвориш по-голям проблем.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #3
      От: Теч от хидравличната помпа на Галопер

      Благодаря ти, Чавдаре! Чета Форума половин година преди да си взема джипа и съм наясно с твоя проблем с помпата и алтернатора! Споделеното от теб ме притесни сериозно ! Извини ме за невежеството, но искам да попитам какво е това О-пръстен! Като отделна част ли е или върви заедно с маркуча?Не зная как се прикрепят фаилове, иначе на снимката ясно се вижда от къде сълзи!

      Коментар


      • #4
        От: Теч от хидравличната помпа на Галопер

        Първоначално публикуван от robin Преглед на мнение
        ... какво е това О-пръстен! Като отделна част ли е или върви заедно с маркуча? ...
        Гумено пръстенче за уплътнение. Оригинален маркуч за хидравликата на Галопера по принцип го доставят без такова, но не мисля, че ще е проблем да се купи отделно или да се намери от другаде с подходящ размер.
        Не е задължително да се притесняваш чак толкова сериозно. Ако хидравличната течност не се стича върху алтернатора няма нищо толкова страшно. Просто ще трябва от време на време да доливаш, докато не отстраниш теча.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #5
          От: Теч от хидравличната помпа на Галопер

          Отново благодарности!!! Още сега ще се заема с обезопасяването на алтернатора ! А след това ще се боря с немарливоста на "майсторите"! Изпитвам ужас при мисълта че ще трябва да го поверя да сменят и ремъците! Не зная дали после ще е същия джип! След като смениха съединителя определено намирам осезаема разлика .... усещам вибрации!Май си са оставили ръцете!
          Форумът е страхотен! От тук научих много неща , за които преди бях в неведение! Поздравления!!!

          Коментар


          • #6
            От: Теч от хидравличната помпа на Галопер

            Честито за галопера,а и не се притеснявай толкова,всичко се прави,пък и са дуракоустойчиви така че наслаждавай се на возилото и да не ти пука много !
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • #7
              От: Теч от хидравличната помпа на Галопер

              Благодаря ,Roninn! Ще си призная, че този форум повлия върху избора ми на джип! Бях се насочил към Паджеро, но не открих читаво такова, което да се връзва с бюджета ми! След много четене из форумите се спрях на Галопер! Все още опознавам машината ! Сега обаче искам да споделя, че днес за първи път пътувах на дълъг път и......ужас! При 18 километра изкачване на стръмен планински път(асфалтова настилка) коня се "изпоти"! Стрелката на температурата изведнъж премина над двете точки! Спрях на място и оставих двигателя да работи, но не стана..... Добре, че съм почел тука та имам някаква теоретична подготовка! пуснах климатика, включих и перката на климатика и температурата се нормализира за по-малко от минута! На връщане наблюдавах температурата и малко след като започнах да изкачвам температурата пак "подскочи"! Пуснах пак перката на климатика и така през цялото време докато изкачвах стръмното! Това не е нормално, нали? Между другото някъде четох твой коментар за разхода на Галопер! ВЯРВАМ ТИ!!! ГОЛЕМИЯТ РАЗХОД е само ако се кара като спортна кола!!!

              Коментар


              • #8
                От: Теч от хидравличната помпа на Галопер

                Това с загрявянето при катерене и аз го имам както и други колеги с галопер НО,става въпрос за катерене през пресечена местност и стръмен наклон на бавна 1 скорост,път който трудно се върви пеша даже....в случая при мен са два единия е над паниците другия е лифта над град Сопот ,там където скачат делта планеристите...аз пък с джипката ходя горе...Във всички други случаи на катерене ако ще и асфалт не трябва да загрява...тоест движи ли се джипа с скорост над 30 км. (да обдухва радиатора) НЕ трябва да загрява ако ще и кемпер към мусала да влачи...!

                Разгледай тази тема
                http://www.offroad-bulgaria.com/show...=110364&page=2
                Има клип който съм качил ...

                п.п Пиши от къде си в профила,това помага доста ...!
                Последно редактирано от Roninn; 07-04-11, 20:20.
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #9
                  От: Теч от хидравличната помпа на Галопер

                  Проведох теста с буркана.... Абсолютно идентичен е като този от клипа, което ме радва! Обаче радиатора също е като твоя! Около 2 см питата! Перката върти добре...... значи радиатора е малък! Иначе и моя е Ексейт и също е внос от Италия! При тестването на бавни, когато го купувах стрелката не помръдна! Ще проверя и други неща! Благодаря ти колега Roninn!

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X