Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Patrol GR (Y60) - Привеждане в годност за офроуд експлоатация

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Patrol GR (Y60) - Привеждане в годност за офроуд експлоатация

    Здравей колега Чавдаре
    Адмирации за изчерпателната тема.На много от въпросите си относно тунинга по Патрул Y60 намерих в темата.
    Имам един уточнителен въпрос -относно пускането на раздатката с гредата надоло след лифт.В твоя случай това е с 1 см.Има ли някава зависимост при какъв лифт с колко см точно да се пусне раздатката надоло.Този 1 см спускане на раздатката беше ли достатачен да компенисра лифта който е направен.В моя случай след лифт с каучукови подложки 5 см на пружините съм пуснал раздатката с 2,5 см .Но не ми хареса как стърчи отдоло.
    0885022939 Недрет

    Коментар


    • От: Patrol GR (Y60) - Привеждане в годност за офроуд експлоатация

      Първоначално публикуван от diablo Преглед на мнение
      Здравей колега Чавдаре
      Адмирации за изчерпателната тема.На много от въпросите си относно тунинга по Патрул Y60 намерих в темата.
      Имам един уточнителен въпрос -относно пускането на раздатката с гредата надоло след лифт.В твоя случай това е с 1 см.Има ли някава зависимост при какъв лифт с колко см точно да се пусне раздатката надоло.Този 1 см спускане на раздатката беше ли достатачен да компенисра лифта който е направен.В моя случай след лифт с каучукови подложки 5 см на пружините съм пуснал раздатката с 2,5 см .Но не ми хареса как стърчи отдоло.
      Ще ти отговоря вместо Чавдар , надявам се да нямаш нищо против - при лифт 2 инча колкото е горе долу твоят е достатъчно и 1 см подложка между гредата на раздатката и рамата . Със 2.5 см си свалил доста гредата надолу и освен че "виси" се променя и надлъжния ъгъл на оста на двигателя и е възможно перката да удари или счупи дифузьора или най лошият случай радиатора . Затова при по голям лифт се върти задния мост за да може ъгъла на кардана да дойде в норма и да не се натоварват каретата . При неправилен ъгъл на работа на каретата при движение на скорост и рязко отпускане или подаване на газ се чува стържещ и вибриращ шум . В твоят случай предполагам че пружините ти са "уморени" и с подложките си го възвърнал в почти заводското положение и няма нужда от толкова дебели подложки .
      VEREYA MOTORSPORT TEAM

      Коментар


      • От: Patrol GR (Y60) - Привеждане в годност за офроуд експлоатация

        Първоначално публикуван от diablo Преглед на мнение
        ... Този 1 см спускане на раздатката беше ли достатачен да компенисра лифта който е направен.В моя случай след лифт с каучукови подложки 5 см на пружините съм пуснал раздатката с 2,5 см .Но не ми хареса как стърчи отдоло.
        Съвсем достатъчен беше и не е имало проблеми с вибрации, каквито могат да се получат поради влошен ъгъл на работа на късия заден кардан на късата база. Както ти е казал Бакалов, 2.5 см е безсмислено много. И без това гредата на раздатката е едно от местата, където често се получават удари при каране по криви места.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • От: Patrol GR (Y60) - Привеждане в годност за офроуд експлоатация

          А аз тъкмо се бях притеснил за това хъркане от раздатката което започнах да чувам след лифта. Вече подготвих новите подложки за гредата с дебелина 1 см. Уикенда ще ги поставя.
          Благодаря за съветите.
          0885022939 Недрет

          Коментар


          • От: Patrol GR (Y60) - Привеждане в годност за офроуд експлоатация

            Първоначално публикуван от diablo Преглед на мнение
            А аз тъкмо се бях притеснил за това хъркане от раздатката което започнах да чувам след лифта. Вече подготвих новите подложки за гредата с дебелина 1 см. Уикенда ще ги поставя.
            Благодаря за съветите.
            Дано не позная, но се приготви за скъсани болтове.
            При мен бяха 7 от 8 ...
            Life is too short to drive dull cars!

            Fight global warming !
            ... turn on your A/С !

            Коментар


            • От: Patrol GR (Y60) - Привеждане в годност за офроуд експлоатация

              Първоначално публикуван от mitkochanev Преглед на мнение
              Дано не позная, но се приготви за скъсани болтове.
              При мен бяха 7 от 8 ...
              Той май един път е слагал подложки, та може и да са му подновени болтовете. Иначе, ако не са пипани, оригиналните наистина е много вероятно да се скъсат.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • От: Patrol GR (Y60) - Привеждане в годност за офроуд експлоатация

                Е поне в това отношение явно съм имал късмет.Отвих и 8 те без да скъсам болт.В момента съм с подложки 2,5 см от тръба 3/4.Но утре ги махам и слагам плътно желязо 10 мм.
                0885022939 Недрет

                Коментар


                • От: Patrol GR (Y60) - Привеждане в годност за офроуд експлоатация

                  Поне в моя случай след пускане на раздатката с 1 см лостът за бързи -бавни опря в купето и не искаше за малко да влезе.Трябваха му 5-6 мм така че просто отрязах малко джобче от купето там където опира лоста и нещата се наредиха.
                  0885022939 Недрет

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X