Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Patrol GR (Y60) - Привеждане в годност за офроуд експлоатация

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Patrol GR (Y60) - Привеждане в годност за офроуд експлоатация

    Мисля че с 40А няма да имаш проблеми.
    Симеон, посока Ботев, на 100м. от Ботев, от дясно, жълт магазин, с интересни дребни чарколяци, от соц, до западни. Има и всякакви кабелни обувки.

    Коментар


    • До: Patrol GR (Y60) - Привеждане в годност за офроуд експлоатация

      Първоначално публикуван от горби Преглед на мнение
      ... Малко се обърках от последните постове и другите подобни теми и не разбрах - кое ще включва малката перка и кое голямата....?
      И двете се включват по един и същи начин: 1 - термопрекъсвач задейства реле (50А за големия, 30А за малки) и 2 - ръчно принудително задейства от копче на таблото

      От вчера схемата е следната: Двустепенният термопрекъсвач, показан в началото, е сложен горе, преди радиатора. Първа степен (84*) включва големия вентилатор, а втора (88*) добавя и малкия. Цъкане на копчето задейства принудително и двата.


      Първоначално публикуван от Andro_Pajero Преглед на мнение
      Мисля че с 40А няма да имаш проблеми.
      Симеон, посока Ботев, на 100м. от Ботев, от дясно, жълт магазин, с интересни дребни чарколяци, от соц, до западни. Има и всякакви кабелни обувки.
      Благодаря. Ще отскоча дотам днес.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • До: Patrol GR (Y60) - Привеждане в годност за офроуд експлоатация

        Ето го сравнението между оригиналното реле и китайският заместител, който вчера неуспешно изпробвах




        Май има малка разлика ...

        Днес падна доста безплодно обикаляне по "симеон". В повечето магазини, в които изобщо имаше релета, максимумът беше 40А и то отново с крачета, подобни на китайското.

        Все пак, в магазина на Ауто 1 на "Козлодуй" успях да намеря каквото ми трябва - реле 12В 50А с 4 крачета и некитайски произход (поне ако се вярва на маркировката де)





        Малко неприятна е само цената, ама това е положението ...

        Новото реле вече е на мястото си. Успях да направя проба само на място. При тази конфигурация сега големият вентилатор се включва при положение на стрелката "половин идея под средата". Вентилаторът работи около 30-40 секунди и се изключва. Стрелката видимо мърда надолу. Не ми се ръчкаше на място за да докарам температурата до включване и на втората степен (+ малкия вентилатор).

        Като гледам, утре май ще е ден за полеви изпитания при условия "максимално близки до бойните" ...
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • До: Patrol GR (Y60) - Привеждане в годност за офроуд експлоатация

          Сега се върнах назад и видях че използвате оригиналната инсталация и кутия на релетата, и си принуден да търсиш абсолютно същото. Сори.
          Радвам се че си намерил.

          Коментар


          • До: Patrol GR (Y60) - Привеждане в годност за офроуд експлоатация

            Първоначално публикуван от Andro_Pajero Преглед на мнение
            Сега се върнах назад и видях че използвате оригиналната инсталация и кутия на релетата, и си принуден да търсиш абсолютно същото. ...
            И да не беше оригиналната инсталация, пак щеше да се наложи да се търси яко реле. Това, което масово се предлага на пазара, изглежда много НЕсолидно и не знам как и колко ще издържа на по-яки тоци.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • До: Patrol GR (Y60) - Привеждане в годност за офроуд експлоатация

              Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
              ... утре май ще е ден за полеви изпитания при условия "максимално близки до бойните" ...
              Направих си изпитанията днес. Поръчкахме доста из Плана по части от трасето на Бистрица 2005 + "волна програма" по познати и непознати пътчета.

              Неприятни изненади нямаше. Голямата перка се включва и изключва нормално. Температурата през по-голямата част от карането се държеше в диапазона от 1/3 - до не повече от 1/2 на скалата.

              Изключение беше само продължителното (макар и не особено стръмно) изкачване от Железница към билото, където през цялото време държах двигателя на около 3000 оборота. Горе стрелката беше мръднала на около 2 мм над средата на скалата.

              Като гледам, на този етап, поради липса на повече време за експерименти, ще оставя нещата в този вид. На Адвенчър-а ще си покаже ...
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • До: Patrol GR (Y60) - Привеждане в годност за офроуд експлоатация

                Ами, Адвенчър-а си показва. На този етап изводът е, че тези вентилатори не стават. Не само че много трудно се справят с охлаждането на радиатора при по-продължително високо натоварване на двигателя, но и създават сериозен проблем с високата консумация на ток.

                Като цяло, електрическата система се показа като по-ненадеждна от стандартното решение с вискомуфа. Поради простата причина, че е по-сложна, т.е. има повече места, където може да възникне неизправност. Така например през първия ден на състезанието останах без големия вентилатор точно на най-неподходящото за това място - продължително и доста стръмно изкачване. Причината - лоша връзка на захранващия кабел.

                През 3-я ден пък останах без акумулатор. Явно при продължителната работа на вентилаторите зареждането е недостатъчно и използването на лебедката изцеди тока от акумулатора. За единия майтап си отвисях 20-на минути само на около 1.5 км от финала, докато мине следващата кола да ми даде за да мога да запаля.

                Толкова засега. Отивам да видя дали през нощта акумулаторът се е позаредил достатъчно, та да изкара и днешния ден. ?
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • До: Patrol GR (Y60) - Привеждане в годност за офроуд експлоатация

                  Знаете ли как се бута Патрул в гората? Отговорът е: трудно, но не и невъзможно ...

                  Изпробвахме го лично. Позареденият през нощта акумулатор отново не можа да издържи на натоварването. През 4-я ден комбинацията от задръстен с прах и осили радиатор, топлото време и продължителната работа с високо натоварване на двигателя отново доведоха до проблеми с охлаждането. Перките определено не можаха да се справят с издърпването на достатъчно въздух през задръстения радиатор и това ме принуди през втората половина от етапа да върна яко газта, че даже и да спирам на няколко пъти, за да не прегрея двигателя. Явно се получава един неприятен затворен кръг. Вентилаторите не се справят достатъчно и работят по-продължително време, в резултат на което алтернаторът започва да не успява да се справя със зареждането на акумулатора, токът намалява, вентилаторите започват да работят още по-лошо и на практика изобщо не спират, токът намалява още повече ...

                  И накрая, при поредната спирка за охлаждане на едно продължително изкачване през гората, при работа на празен ход, оборотите отведнъж паднаха и двигателят заглъхна преди да успея да подам газ. А акумулаторът не успя да завърти стартера ...
                  Добре, че успяхме да избутаме Патрула назад до наклона, където той си тръгна и сам по инерция, та успях да запаля. Че иначе на това място нямаше обхват на ни един от двата GSM оператора и щяхме да си отвисим ...

                  В последния ден с почистен радиатор и по-добър акумулатор проблеми с охлаждането и тоците нямаше. При връщането до София по асфалта - също.

                  На този етап главоболията с електрическите перки ми дойдоха в повече и, като гледам, ще взема да си върна на мястото вискомуфата, като пред радиатора ще сложа един спомагателен електрически вентилатор.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • До: Patrol GR (Y60) - Привеждане в годност за офроуд експлоатация

                    чесно да ти кажа докато си мислех днес за тези охладителни проблеми и на мен ми мина такава идея. нямам проблеми с охлаждането но след всички твой перипети стигам до този извод: виско муфа и един спомагателен вентилатор отпред. успех в начинанието и да не забравиш да споделиш какво е станало.

                    Коментар


                    • До: Patrol GR (Y60) - Привеждане в годност за офроуд експлоатация

                      Първоначално публикуван от Patrol fen Преглед на мнение
                      ... стигам до този извод: виско муфа и един спомагателен вентилатор отпред. успех в начинанието и да не забравиш да споделиш какво е станало.
                      След като преди Адвенчър-а си сложих 2 таралежа в гащите и по време на състезанието те се скъсаха да се бият, неотдавна откачих всички жици, свалих електрическите вентилатори и просто върнах на място щатната перка с вискомуфа и ... забравих за проблемите с температурата, които ми вгорчиха живота през август.

                      При разходката в Родопите преди 2 седмици и при последните разходки през този уикенд стрелката за температурата не мръдна над средата дори при продължителни и стръмни изкачвания (като напр. газопровода от северната страна) с обороти около и над 3000. Вярно, че и температурата на въздуха не беше лятна, но пък и не съм пускал парното.

                      Така че за момента си оставам на предвиденото от производителя решение за охлаждане. В някой светъл ден може би ще добавя една ел. перка отляво пред радиатора за всеки случай.

                      Колко широко стана като изкарах козата и магарето ...
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • До: Patrol GR (Y60) - Привеждане в годност за офроуд експлоатация

                        Даааа....понякога оригиналното сложено от производителя си остава най-доброто решение .Като си помисля че и аз бях навит на нещо такова,но добре че се разкандърдисах на време.По въпроса за слагане на перка отпред,имаше една тема и момента е доста спорен,защото ако се наложи принудително да включваш допълнителната перка ,при всички случаи дебитът на оригиналната/с виското/ и на нейния няма да са еднакви,а от тук и вместо да помага резервната перка може и да влоши работата на основната,което пък може да има и фатални последствия.Дори имам една много подходяща,малка /мисля от някакъв Фиат или Ланчия/с дифузьорче,но така и седи и нямам куража да я монтирам отпред.Поздрави.
                        NISSAN FOREVER
                        -----------------------------------------------------------------------------
                        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                        Коментар


                        • До: Patrol GR (Y60) - Привеждане в годност за офроуд експлоатация

                          Вчера беше понаправен малко "гаражен тунинг" на Патрула. Преместването на акумулатора в купето, което искам да направя, изискваше малко творческа работа с флекс и телоподаващо. В главната роля чудесно се справи Андро.

                          След оглед на възможностите решихме акумулаторът да бъде разположен по средата зад седалките, ниско долу на пода.











                          В процеса на работата се отказахме от първоначалните намерения да правим кутия, тъй като в ограниченото пространство нямаше да е възможно да се постави акумулаторът в нея.

                          Не знам доколко може да представлява някакъв проблем това, че на това място акумулаторът ще се нагрява при включена задна печка, но реших, че и на щатното място акумулаторът се грее от работещия двигател, а задната печка не се включва толкова често.

                          Сега остава да спретна електрическата част на задачката.
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • До: Patrol GR (Y60) - Привеждане в годност за офроуд експлоатация

                            Вчера с Гого Флекс установихме причината за това, че в последно време всеки път при возене в Патрула бях на път да хвана морска болест, защото колата се люлееше като пияно морковче. Отдавах това на доста поумрелите ми амортисьори, но основен виновник се оказа желязото, с което миналата година при лифта бяхме свалили надолу захвата на задната напречна щанга.

                            Непривичен шум ме накара да огледам по-внимателно окачването отзад и забелязах, че въпросното желязо е променило положението си и се движи спрямо шасито, което не би трябвало да се случва.




                            Преди да го сложим, то изглеждаше така




                            А когато го свалихме вчера, видяхме това:




                            Металът просто се е откъснал на мястото, където влиза болта, който го фиксираше странично ...




                            и, след като вече е нямало какво да го държи в горния край, под натиска на щангата захватът е започнал да се върти около болта, с който е хванат към шасито. Това, естествено, е довело до сериозно мърдане на щангата при движение на колата и оттам - до танца на задницата, който миналия месец беше на път да ме вкара в приключение при един завой на приличен страничен наклон ...


                            Предполагам, че основната причина за това скъсване е била липсата на извитата планка в лявата част




                            която миналата година отрязахме, защото с нея новият захват просто не можеше да застане на правилното място.





                            Тъй като тогава не се сетихме да я заменим с нещо, което да подпира захвата и от лявата страна, вероятно цялото натоварване е било горе при страничния болт и в крайна сметка металът не е издържал ...

                            Мдааа, за следващия път ще си знам.
                            Последно редактирано от Чавдар (V93); 30-11-08, 20:12.
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • До: Patrol GR (Y60) - Привеждане в годност за офроуд експлоатация

                              Не следващия път, още сега го заваряй.
                              Такова нещо като "болт-он" при промени в окачването не съществува.

                              Коментар


                              • До: Patrol GR (Y60) - Привеждане в годност за офроуд експлоатация

                                Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                                Не следващия път, още сега го заваряй.
                                Такова нещо като "болт-он" при промени в окачването не съществува.
                                Сега в момента е свалено и щангата си е на щатното място.
                                А за заварката - най-вероятно точно това ще направим. Когато му дойде времето. Т.е. като сменяме туй-онуй по окачването.
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X