Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Patrol GR (Y60) - Привеждане в годност за офроуд експлоатация

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Re: Patrol GR (Y60) - Привеждане в годност за офроуд експлоатация

    Цитат от V93 "И как да не тръгне, като тази вата отдолу е като сюнгер и държи влага."

    колега, при мен въпросът с ватата/кечето в/у ламарината е решен така:

    вата/кече няма
    в/у ламарината е залепен звукоизолационен лист с дебелина около 2 мм, които не попива влага.
    в/у него поставихме термоизолиращ материал с дебелина около 2 см.
    и върху всичко това - мокета. Резултатът е много дбър. Под педала на газта обаче се наложи изрязване на трите пласта /Митко Фулдата/, защото пречеха на хода му.
    Поздрави
    Тодор Томов
    =============================
    Не е страшно да се родиш тъп,страшно е да си умреш тъп!!
    Toyota LJ70, 1KZ,+++, pics TУK

    Коментар


    • #32
      Re: Patrol GR (Y60) - Привеждане в годност за офроуд експлоатация

      Първоначално публикуван от T.T Преглед на мнение
      Цитат от V93 "И как да не тръгне, като тази вата отдолу е като сюнгер и държи влага."

      колега, при мен въпросът с ватата/кечето в/у ламарината е решен така:

      вата/кече няма
      в/у ламарината е залепен звукоизолационен лист с дебелина около 2 мм, които не попива влага.
      в/у него поставихме термоизолиращ материал с дебелина около 2 см.
      и върху всичко това - мокета. Резултатът е много дбър. Под педала на газта обаче се наложи изрязване на трите пласта /Митко Фулдата/, защото пречеха на хода му.
      Поздрави
      Може ли малко по-подробно инфо за "...звукоизолационен лист с дебелина около 2 мм..." и "...термоизолиращ материал с дебелина около 2 см...". Какво точно представляват, марка, цени, от къде се купува и т.н.
      Благодаря!
      Only after the last tree has been cut down,
      Only after the last river has been poisoned,
      Only after the last fish has been caught,
      Only then will you find that money cannot be eaten.

      Коментар


      • #33
        Re: Patrol GR (Y60) - Привеждане в годност за офроуд експлоатация

        Моля да не разводнявате темата на V93 и хубавия материал по подготовката на Патрола.Моля за намеса на модератор.
        B+

        Коментар


        • #34
          Re: Patrol GR (Y60) - Привеждане в годност за офроуд експлоатация

          Колега blackfirefly,

          В портала има няколко дълги теми за полагане на изолация в джипките, можете да проверите. Например в тази тема за подготовка на Nissan Patrol Y260 можете да видите нагледен пример.

          Една от най-популярните изолации е на Wuerth.

          Коментар


          • #35
            Re: Patrol GR (Y60) - Привеждане в годност за офроуд експлоатация

            Ден 5

            За начало загубих едно известно време из задръстванията за да ходя до магазина на Тех-Ко. В крайна сметка ми върнаха парите, макар че помрънкаха на тема "Ама той е изцапан". На което им отговорих, че в същност, те този филтър така или иначе повече не би трябвало да продават. Защото, както не се е побрал в кутията на моя Патрул, така и няма да се побере и в тази на друг GR.
            Хората нямат вина, защото дават това, което пише в каталога, ама и клиентите също не са виновни.

            Днес продължихме с антикорозионната обработка.
            Решихме да свалим и резервоара, за да си осигурим по-добър достъп до задната част на рамата, а и да го погледнем как е самият той отгоре. Речено - сторено ...



            Резервоарът се оказа в много добро състояние и почти никаква ръжда. С едно изключение - капакът беше зверски ръждясал. Само като видях главите на болтовете и ми се изпариха всякакви първоначални намерения за отваряне ...



            Зачистихме ръждата, доколкото беше възможно, и му пернахме една "Протекта" отгоре.
            Защитата също беше в много добро състояние.

            Свалянето на резервоара позволи по-добър достъп и до шасито отзад, а и по-добър поглед към купето.



            Намерихме още едно здраво изгнило място в задната част на левия праг. Тия, дето миналата година са боядисвали джипката, не са се престаравали особено, като са правили праговете. Май са наблегнали повечко на китосването ...




            Така че и днес флексът и телоподаващото не останаха без работа






            Финално зачистване на ръждите



            и покритие 3 в 1, нанесено с пистолет








            Утре ще има и покритие с Боди на определени места и викаме да му е стига (като приключим с другите работи, ще напръскаме вътре в рамата с Тектил).

            Освен мърлявата обработка, днес свършихме и малко друга работа. Като например поставянето на стъкло на мястото на плексигласа, който някой от предишните собственици беше поставил тук.



            Който го е рязал този плексиглас, го е пуснал с 2 санта повече, отколкото трябва, поради което гуменото уплътнение отгоре беше скъсано. Добре, че си имаме хубав силикон ...



            Сега вече си имам нормално стъкло отзад.

            А следваща снимка не е попаднала случайно тук. Днес Галоперът дойде да сдаде лебедката на Патрула ...




            А тия двамата, като чуят "лебедка", май първо се хващат за флекса.



            Да ме пита човек, с кой акъл съм пуснал близо до джипката си тоя с флекса, като го знам как си е орязал неговото Паджеро ...

            Това било част от подготовката за слагане на лебедка. Какво ли още ще окълцат тия двамцата?!?

            И в края на работния ден - малко лирично отклонение ...



            На това разкошно време, сИте джипки са в бокса ...
            Мъкаааааааааааааааааааааааааааааааааа


            П.П. Утре, ако е рекъл Господ, трябва да има по-шарени картинки. Щото май ще стигнем до слагане на новото окачване.

            П.П.2 Ако някой се сеща за магазин, предлагащ по-богат асортимент спирачни маркучи, ще му бъда благодарен. Защото утре ще трябва да намеря един с 10-на санта по-дълъг от щатния, че нали ще се повдигаме ...
            Последно редактирано от Чавдар (V93); 27-04-07, 20:25.
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • #36
              Re: Patrol GR (Y60) - Привеждане в годност за офроуд експлоатация

              Ден 6-и започна с бърза обиколка на магазини в търсене на по-дълги спирачни маркучи (централните отпред и отзад трябва да се удължат, че окъсяха заради лифта).
              За съжаление, обиколката остана без успех. Там, където имаха каталози от специализиран производител на маркучи, нямаха нужния ми модел за Патрул GR, който да използваме като образец и да търсим подобен, но по-дълъг. Там пък, където имаха стандартния маркуч от нужния ми тип, нямаха възможност за бързо търсене в хартиен или електронен каталог за да може да се намери подходящ от друга марка.
              Т.е. въпросът стои открит и още ще поумувам дали да продължавам да търся или да използвам накрайниците от нови стандартни маркучи за да ми направят по-дълги, или пък да решим въпроса с коригиране на мястото на закрепване на маркучите.

              Както и да е. Това ще го измислим. А днес в общи линии поприключихме антикорозионната обработка с напръскване с Боди отдолу.









              Пръснахме и резервоара и защитата му. Не че за второто има кой знае какъв смисъл де. И без това там ръжда отдолу трудно ще се задържи, като подкарам из горите ...


              След като Боди-то се поизмириса, подкарахме окачването. Всичко свалено (за смяна на втулките с полиуретанови) трябваше да се върне на мястото си, а старите амортисьори и пружини - да бъдат заменени от новите Trail master-ски.




              Свалянето на старите амортисьори (очаквано) се оказа голям хемороид. Хем гайки на неудобни места, хем всичко спечено от 14 годишна мръсотия и ръжда ...




              Покрай старите амортисьори отлетяха и биелетките на стабилизиращите щанги, които реших да не слагам на този етап. Все пак, правим джипка най-вече за в гората ...

              Ето я обещаната шаренийка ...




              Ето и сравнение със старите

              задни амортисьори



              предни амортисьори




              задни пружини



              предни пружини



              Новите пружини са съвсем малко по-дълги от старите, но за сметка на това са по-дебели и по-твърди.

              Лека полека нещата си отиват по местата






              И днес не се мина без ТНТМ. Добре, че момчетата са оправни.
              По идея, ей това нещо ...



              би трябвало да се втъкне в щатното ухо на реактивната щанга



              да се завият 2 болта и с това да приключи операцията по поставяне на реактивната щанга в правилно положение след лифта.
              Е да, ама не. Не знам кой точно го е майсторил този детайл, но явно е взимал мярка по някой друг Патрул ...

              За начало, проклетото желязо просто не можеше да се вкара в предвиденото място. По причина, че наварените отгоре му 2 парчета (явно с цел да влезе плътно) идваха твърде дебели.




              Естествено, някакво си парченце ламарина не може да ни уплаши. За тази работа си има флекс ...




              След това с универсалния комплект "чук и майка" нещото си влиза на мястото, но ... дупките не пасват. И двете ... Айде пак втората част на комплекта по адрес на производителя ...

              Още флекс (този път пада по-голямото П-образно парче) плюс 2 щипки разширяване на дупка с бормашина и желязото си влиза на мястото. Даже и болтовете се завиват. А малкото парче, което отрязахме отначало, пак си го заварихме, с лека модификация на мястото.




              Хайде сега да придадем на тунингования тунингов детайл вид като за пред хората ...



              Вече е крайно време да си сложим реактивната щанга на място








              Последни докосвания с "четката" и отзад вече се приключили






              А сега трябва да спуснем напречната греда, на която лежи раздатката, с 1 см надолу. За целта трябва да се отвият 8-те болта, които държат въпросната греда и между нея и надлъжните греди на рамата се пъхнат 2 планки.

              Това за отвиването е по-лесно да се каже, отколкото да се направи с болтове, които са били подложени на всякакви неблагоприятни въздействия и не са били отвивани откак са били затегнати във фабриката ...




              Въпреки бавната и внимателна работа, един болт даде фира. Причината става ясна като човек загледа свалените ...



              Т.е. имам да осигуря 8, т.е. 7 читави болта с подходящ размер. Защото тия не ги искам на джипката си. Да не говорим, че не се знае дали няма да се скъсат при затягането.

              След днешния ден Патрулът е вече почти с новото си окачване. Почти, защото за да финализираме отпред, ще трябва да чакаме доставка на 2 нови буферни тампона, които да поставим в пружините на мястото на старите. Мислехме си, че ще можем да използваме наличните, но днес стана ясно, че сметката е била без кръчмаря ...

              Иначе машинката видимо се повдигна.











              Макар че това повдигане не е реалното, защото в момента Патрулът е без радиатор, задна седалка, резервоар, а също така - без брони и лебедка ...

              Но 31-ците вече ми се виждат все по-малки ...


              П.П. Само не знам колегата, от когото купих джипката, как е оставял жена си да я кара и да му вози децата. За краткото време, през което карах преди да вляза в сервиза, установих, че при малко по-висока скорост Патрулът спира зле и поднася силно на една страна. Една от причините са старите и износени гуми. А друга причина се вижда от следващите снимки. След сваляне на декоративната капачка, по джантата потече ручейче диференциално масло




              А под джантата, нещата изглеждат така



              И дискът, и накладките са обилно омаслени от теча и задна спирачка от тази страна практически няма ...

              Дали ще е само заминал семеринг, или нещо по-сериозно, предстои да видим ...
              Последно редактирано от Чавдар (V93); 28-04-07, 22:04.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #37
                Re: Patrol GR (Y60) - Привеждане в годност за офроуд експлоатация

                За филтъра незнайната "японска" фирма се нарича Миамото......и се произвежда в Китай.Това обаче въобще не означава,че е с ниско качество/имам наблюдиния/Аз лично използвам въздушен филтър на Клийн/италинска фирма/,и до сега не съм имал такива проблеми.Интересно ми е как точно обработвате рамата от вътре?И моята от вътре я гледам,че е поръждясала,но ми се струва почети невъзможно да се почисти ръждата там и да се нанесе антикорозионно покритие.
                NISSAN FOREVER
                -----------------------------------------------------------------------------
                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                Коментар


                • #38
                  Re: Patrol GR (Y60) - Привеждане в годност за офроуд експлоатация

                  Първоначално публикуван от lubashki777 Преглед на мнение
                  Интересно ми е как точно обработвате рамата от вътре?И моята от вътре я гледам,че е поръждясала,но ми се струва почети невъзможно да се почисти ръждата там и да се нанесе антикорозионно покритие.

                  Отвътре просто не я обработваме по друг начин освен чрез едно измиване (с изключение на най-задната част, водата, която изтичаше, беше чиста) и накрая смятаме да я напръскаме вътре с Tectyl ML на Valvoline. Това, естествено, няма да ликвидира съществуваща ръжда, но идеята е да се създаде защитно покритие, което да забави корозията.

                  П.П. В същност, в най-задната част на рамата, откъм задната броня, където вътре си имаше немалко ръждица, напръскахме с пистолета и Протекта. До където стигне.
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #39
                    Re: Patrol GR (Y60) - Привеждане в годност за офроуд експлоатация

                    Ден 7

                    След 1-дневна почивка - отново за начало бърза обиколка на магазини. За съжаление, с много малък успех. Повечето от тези, които ми трябваха, днес почиват. Т.е. продължаваме да нямаме необходимите ни болтове и спирачни маркучи.
                    Пълно безобразие! Какви са тия почивки като има джипка да се стяга!!!

                    За начало на отчета - снимка на Патрула с вече поставен резервоар, задна седалка и пластмасови разширители на калниците.




                    Ето го и дежурното сравнение на положението преди и след смяната на окачването.

                    Отпред




                    и отзад





                    Ей, тия 31-ци нещо май не могат да запълнят калника ...




                    Дали с тия няма да е по-добре???




                    Калникът май нещо доста близичко иде отпред и отзад, ама ще видим ...

                    Тъй като се налага да чакаме до след празниците за снабдяване с някои части, които са ни необходими, вместо да довършим окончателно работата по окачването, се захващаме с други задачи.

                    Удължаваме маркучите на вакуума за задействане на блокажа, както и този на отдушника на задния диф.




                    Последното маркуче вече не е на стандартното място в гредата на рамата, а е изведено в купето, под задната седалка.



                    Освен това, момчетата внесоха подобрение в конструкцията на капака на кутията на въздушния филтър. Щатно, капакът беше уплътнен с дунапренена (?!?) лента, вече разкапана от времето, която беше моментално премахната. За неин заместител беше намерен подходящ гумен пръстен. Отделно, от вътрешната страна на капака беше наварен ламаринен пръстен, който да не позволява изместването на гуменото уплътнение при затягане на болтовете на капака.



                    Естествено, взимат се мерки за уплътняване и на този пръстен от вътрешната страна.



                    Лека-полека, Патрулът става по-пригоден и за преодоляване на по-сериозни водни препятствия.

                    После Боби подхваща привеждането на задните светлини в приличен вид, а Кики захваща да точи флекса ...

                    Явно, през 14-годишната история на моя Патрул, не един и двама специалисти са се упражнявали върху електроинсталацията. Ама юнашки са се упражнявали. Още на първия-втория ден открихме 2 жици, вързани към плюса на акумулатора и прокарани без каквато и да било защита отдолу по рамата до задната част на колата, където просто бяха отрязани. Какво ли е са захранвали, един господ знае. Май също на него трябва да се благодари, че до този момент джипката не се е запалила поради някое късо в инсталацията ...

                    Отзад нещата изглеждат така



                    На има-няма 40 санта - 2-3 снадки, направени по любимия на "специалистите - електротехници" начин - усукване на жиците с пръсти и увиване с тиксо, каквото има под ръка, може и хартиено ...

                    Боби погледа - погледа, пък като хвана "скалпела" ...





                    Всички излишни жици и снадки - долу. Зачистване, подреждане. Връзки, където е необходимо да има такива, надлежно запоени и защитени с термошлаух.
                    Наложи се и малко преработка на новозакупените задни светлини за да се осигури съвместимост със съществуващата инсталация.




                    В крайна сметка Патрулът светва отзад като коледна елха




                    А отдолу под калниците е чисто. Няма я висящата плетеница от зле свързани и зле изолирани жици и жички.





                    А през това време отпред Кики се съсредоточава ...




                    Гледа, мисли, мери ...




                    пък като хвана флекса ...



                    и ми сряза джипката




                    Пустата му гонитба на сантиметри! Ту се мъчим да увеличим сантиметрите (отдолу), ту се мъчим да ги намалим (отпред).
                    Целта на занятието в случая е лебедката да е прибрана максимално назад.






                    "Тия камъни оттука - там, а ония оттам ... ". Т.е. резнахме гредичката отпред да за можем да вкараме лебедката максимално назад. Ама сега трябва пак да съединим двете й останали части, за да не почнат да "танцуват" самостоятелно. Че на тях лежи радиаторът и ако тръгнат в различни посоки ...






                    Теренът е вече подготвен, за да може да се върви нататък с конструиране и монтаж на площадката за лебедка и предната броня.



                    Това обаче остава за след празниците.

                    А иначе днес си имахме и гости. Една спретната японка дойде да види какво става със сънародника й



                    А Яро направи лична инспекция на свършеното до момента

                    Последно редактирано от Чавдар (V93); 30-04-07, 23:54.
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #40
                      Re: Patrol GR (Y60) - Привеждане в годност за офроуд експлоатация

                      Дали с тия няма да е по-добре???


                      Все ми се иска да не са БАШ тия гумите а .

                      Коментар


                      • #41
                        Re: Patrol GR (Y60) - Привеждане в годност за офроуд експлоатация

                        Първоначално публикуван от markan Преглед на мнение
                        Все ми се иска да не са БАШ тия гумите а .
                        Аааа, че какво им е на гуметата? Само дето джантите им не стават, ама това не е проблем ...
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #42
                          Re: Patrol GR (Y60) - Привеждане в годност за офроуд експлоатация

                          Браво Чавдаре!
                          Браво и на Кики и Боби, Супер сте! Много ще се радвам да видя "завършеното" (защото завършване няма - има ПОСТОЯННА Доработка) Творение и да покараме, че мен ме нямаше 2 седмици и толкова неща са станали, но важното е че нещата се правят ПРАВИЛНО и има РАЗВИТИЕ!
                          Успех

                          Коментар


                          • #43
                            Re: Patrol GR (Y60) - Привеждане в годност за офроуд експлоатация

                            Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                            Много ще се радвам да видя "завършеното" (защото завършване няма - има ПОСТОЯННА Доработка) Творение и да покараме
                            И аз, и аз ...
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #44
                              Re: Patrol GR (Y60) - Привеждане в годност за офроуд експлоатация

                              Ден 8 пак започна с обиколка по магазини, но този път по-успешна.

                              Не взех само накрайници на дългата кормилна щанга, щото цена в диапазона 110 - 140 лв/бр нещо не ме изпълни с възторг. Ще видим рециклирани колко ще изкарат.

                              Продължихме с довършителните работи по смяната на окачването. С цел запазване на по-нормален ъгъл на работа на кардана бяха поставени 1-см подложки под гредата, на която се държат скоростната кутия и раздатката. Т.е. последните са спуснати надолу с 1 см.






                              Днес се започна и нещо друго, което е важно за офроуд подготовката на Патрула. Подготовка за монтажа на лебедка и изработване на силова броня, която да замени тръбната, с която го купих (хем не ми харесва, хем не става за офроуд).

                              Започна се с подготовка на плочата за лебедката.




                              След рязането - пак мерене






                              Ха сега и с лебедката да видим как ще изглежда ...



                              Пак мерене ...



                              и пак рязане ...




                              и пак мерене ...




                              Това вече започва да прилича на нещо






                              Май направо си става за основа на лебедката






                              Я да видим лебедката как ще стои






                              По-прибрано от това едва ли може да се направи (е, ако не броим лебедките, дето са за возене в багажника ). А аз много харесвам максимално прибрани лебедки и брони ...




                              Утре плочата ще бъде облекчена още откъм тегло, след като се пробие и отворът за въжето




                              Мдааа, опишеш работата с пет приказки и няколко снимки и изглежда толкова лесно. Ама май само изглежда ...
                              Ние не сме неутрални!

                              Коментар


                              • #45
                                Re: Patrol GR (Y60) - Привеждане в годност за офроуд експлоатация

                                Това закрепване /по два болта на страничните заварени планки/ на плочата върху която ще легне лебедката дали е достатъчно здраво?
                                Only after the last tree has been cut down,
                                Only after the last river has been poisoned,
                                Only after the last fish has been caught,
                                Only then will you find that money cannot be eaten.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X