Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гранда на disem

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Гранда на disem

    След като миналата седмица приключих с боди лифта на пикапа, тази седмица е посветена на Гранда. Както знаете той ще става "женска кола". Тъй като обаче жена ми свикна на хубава кола с мнооооого екстри той трябва да покрие тези изисквания. След като се сдоби с АГУ преди време, сега дойде време да се запознае с бояджията Тъй като боядисването ще е цялостно се налага колата да се разглоби за да стане качествено. Тъй като аз съм временно безработен започнах да си го разхвълям сам. След като поразглобих това-онова реших по примера на братя Петрови да го направя "вечен" откъм антикорозия. Ето описание и снимки на операцията - част първа:
    Като начало свалих всички пластмаси от външната страна на купето. Свалих и корите на вратите. С малък флекс и диск за шлайфане изшкурих навсякъде където видях ръждички или повдигане на боята. Всичко изшкурено беше минато с ръждопреобразувател изчакано да подейства и ИЗМИТО! След като водата изсъхна го минах два пъти с грунд на БОДИ /страхотен е!/. Това ми се видя малко и свалих калниците. Добре, че го направих!!! Отдолу имаше две кофи кал Измих внимателно с водоструйка изчаках да изсъхне и намазах внимателно подкалниците и самите калници отвътре с две ръце грунд и две асфалт /Боди/. След като се върне колата от бояджията ще я намажа и навсякъде отдолу. Надявам се с това "корозия" да стане непозната дума за тази кола!
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от quadra; 23-04-07, 20:45.

  • #2
    Re: Гранда на disem

    Добре си решил .Браво .Мераклия си ти.
    Последно редактирано от quadra; 23-04-07, 20:45.
    B+

    Коментар


    • #3
      Re: Гранда на disem

      За всички коли, които съм имал, смятах, че това ще ми бъде "постоянната" или, ако искаш, "само моята" кола. По всички съм хвърлял максимум средства и труд. И когато, според мен, е ставала така като трябва, винаги се е оказвало, че точно тогава, трябва да се разделя с нея. Естествено, за доста по-малко пари, даже от цената, която съм дал при купуването - допълнително вложените пари, отделно. Та, следва въпроса, колко оправдано е това! Е, остава удоволствието, от добре свършената работа. Кой ще оцени, достатъчно ли е? Все пак, става дума, за някой и друг тон железа!
      Последно редактирано от quadra; 23-04-07, 20:46.
      Lancia Delta HF Integrale Evolucione

      Коментар


      • #4
        Re: Гранда на disem

        Ами малко ми е трудно да ти отговоря! Всичко зависи от гледната точка
        Последно редактирано от quadra; 23-04-07, 20:46.

        Коментар


        • #5
          Re: Гранда на disem

          След тридневно нонстоп бачкане от 8 до 8 ч. Почти сглобих Гранда. За утре останаха само корите на вратите. И основно почистване Определено стана супер! Всяко ъгълче и всяка сгъвка е мината с грунд и силикон. Всеки детаил е огледан и преработен/подобрен където е било нужно. Както казват съседите "Комшо, ти нова иъ напрай бе" Чак Йори се впечатли от старанието което полагам За ужас на Стоян цената отива над 14000 лв. вече!
          Ето снимки:
          Прикачени файлове
          Последно редактирано от quadra; 23-04-07, 20:46.

          Коментар


          • #6
            Re: Гранда на disem

            След еднодневен престой в питстопа на Влади333 потеглихме с Гранда на път. За 4 дни изминах близо 2000 км. Очарован съм от динамиката, возията и разхода на колата!!! С три човека и половина, с препълнен багажник и с каране по магистрала, първокласни, второкласни и черни пътища, както и еднократно преодоляване на проход в Стара Планина даде среден разход 12,4 л.газ/100 км.
            Преди да тръгна с любезното съдействие на Йори, Соти, Дима и Влади333 открихме начин да направим лагера на задната главина да НЕ лагерува върху самата полуоска /както е фабрично/, а да си има обикновен ролков лагер с външна И вътрешна черупка!!! По този начин ликвидирахме необходимоста да се заменя полуоската при луфт или шум в задната главина /чест проблем при JEEP/. Цялата чудесия стана в сервиза на Влади333, където се специализираха в извършването на операцията, след обработка на детайлите при Йори. За тези 2000 км. - проблем НЕТ!
            Последно редактирано от quadra; 23-04-07, 20:46.

            Коментар


            • #7
              Re: Гранда на disem

              Севдо,
              ЧЕСТИТО!!! Знам , че удоволствието е несравнимо - когато си доволен от возилото дето ти е на сърцето...
              Надявам се , че ако опра до смяна на лагери и аз , ще споделиш ноу-хао-то по въпроса :-)



              П.С.:
              Влади333,
              новата табела за сервиза, която ти препоръчах май ще взема да я поръчам !!!

              Скоро ще идвам при теб, да си сменям течностите по Jeep'a
              Последно редактирано от quadra; 23-04-07, 20:46.

              Коментар


              • #8
                Re: Гранда на disem

                Първоначално публикуван от Leam Преглед на мнение
                Севдо,
                ЧЕСТИТО!!! Знам , че удоволствието е несравнимо - когато си доволен от возилото дето ти е на сърцето...
                Надявам се , че ако опра до смяна на лагери и аз , ще споделиш ноу-хао-то по въпроса :-)



                П.С.:
                Влади333,
                новата табела за сервиза, която ти препоръчах май ще взема да я поръчам !!!

                Скоро ще идвам при теб, да си сменям течностите по Jeep'a

                Мерси! Гарантирано ще опреш до лагери Иначе удоволствието е за.....жената Гранда е неин!
                Последно редактирано от quadra; 23-04-07, 20:47.

                Коментар


                • #9
                  Re: Гранда на disem

                  Leam, няма проблем когато решиш заповядай.
                  А за табелата и аз се замислям вече

                  А относно лагерите, вече сме специалисти имаме и подходящите удобства, както и тренирани действия от на Севдо джипа С радост ще помогнем на всеки !
                  LZ1HKW
                  Реглаж на преден и заден мост
                  My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Гранда на disem

                    За чий ужас цената отивала надз 14 хилки, викаш? Ама то едно е кола втора, трета и прочее ръка, друго е рециклирана, че и тунингована.

                    А, къде й е газоват бутилка и колко литра е?

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Гранда на disem

                      Умрем да те клъвнем! Още си ми черен Газовата бутилка е 60 л. Намира се под колата.

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Гранда на disem

                        Ей, злопаметна работа... Нищо, клъвкай на воля. Аз работя с ляв прав и дясно кроше, та не се пуаша

                        А, как си защитил бутилката отдолу? Знам, че бензиновият резервоар беше custom made и стои за резерва. Замислям се да сложа една тороидна на място на резервната гума под багажника на моята, ама не знам доколко добре може да се направи защита от удари и мръсотия.

                        Коментар


                        • #13
                          Re: Гранда на disem

                          На мястото на резервната става идеално! При теб резервната не е ли в колата? Относно защита не е необходима такава ако бутилката се намира по-високо от най-ниската част на колата. Бутилките са излючително здрави и са предвидени да издържат на сериозни натоварвания и удари както и на атмосферни влияния.

                          Коментар


                          • #14
                            Re: Гранда на disem

                            Одолу е, при това доста над моста. Това е единственото съображение да не й лепна един газов инжекцион на ламичката, че доста пие.

                            Твоята кой я слага?

                            Коментар


                            • #15
                              Re: Гранда на disem

                              Слагах си я сам. С малко външна помощ.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X