Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Майстори на двигатели?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Майстори на двигатели?

    Кажете момчета някой сервиз в който да са кадърни и да разбират от двигатели,в частност 4.0 на Grand!Нещо вибрира и предава вибрации на купето при различни обороти,та някой ми каза че вероятно е я биела,я друго.Иначе не прекъсва и си работи равномерно?Зноете ли добри диагностици за американски мотори?
    0899 шест5313нула
    За всекиго по нещо

  • #2
    Re: Майстори на двигатели?

    провери нещо дали не ти опира в купето. От биела вибрации, не съм чувал досега подобно твърдение, ти си първия.
    Bertone freeclimber 1.8 115hp

    Коментар


    • #3
      Re: Майстори на двигатели?

      Зночи вибрира и когато не се движа,т.е когато работи на място?
      0899 шест5313нула
      За всекиго по нещо

      Коментар


      • #4
        Re: Майстори на двигатели?

        Ела в сервиза на Влади333 да го огледаме с Димата.

        Коментар


        • #5
          Re: Майстори на двигатели?

          Kъде се намира този сервиз и как ще стане така,че да сме там аз,димата и ти наведнъж?
          0899 шест5313нула
          За всекиго по нещо

          Коментар


          • #6
            Re: Майстори на двигатели?

            Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
            Kъде се намира този сервиз и как ще стане така,че да сме там аз,димата и ти наведнъж?
            виж тук: http://www.autoexpress-2.com
            LZ1RED

            Коментар


            • #7
              Re: Майстори на двигатели?

              Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
              Kъде се намира този сервиз и как ще стане така,че да сме там аз,димата и ти наведнъж?
              Може да се изненадаш, ама преди петнайсетина години /и повече/ измислиха мобилните телефони

              Коментар


              • #8
                Re: Майстори на двигатели?

                виж демферната шайба да не е разбита. тя се намира в долната част на двигателя отпред при радиатора през нея минава ремъка. докато работи мотора я виж то си личи дали вибрира. дано е тя а не нещо вътре по мотора.

                Коментар


                • #9
                  Re: Майстори на двигатели?

                  ако двигателя е над 200000 км направо го отваряй. частите не са скъпи. комплект лагери около 500 лв, комплект гарнитури 180 лв, болтовете не се сменят. комплект вал с лагери е 2500 лв. това са цени от балкан стар.

                  ако ще отваряш този двигател ти трябва инчов инструмент, техническата документация и динометричен ключ. няма нищо сложно, всеки нормален механик може да го направи, двигателя не е по - сложен от този на лада или москвич.

                  принципно този двигател е доста здрав но след 200000 км там започват много интензивни износвания, които водят до по скъпи ремонти след 300000 км. но дори и така да се е случило този блок позволява разстъргване на цилиндрите до 0.8 мм. лошо е че дилъра не предлага ремонтни комплекти лагери. те принципно са 3 размера но са през 0,01 мм и все едно ги няма. знам за случаи, в които хора стържат вала и слагат не оригинални лагери, но после много бързо разбират че са сбъркали.

                  и най - важното ако ще отваряш двигателя, извади го от колата
                  drive alive

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Майстори на двигатели?

                    Добре де,но не може ли да се направи някаква предварителна диагностика,защото може би не е толкова сериозно положението!А лагери 500 и други за 2500 заедно с коленовия вал ли?Верно-двигателя е на 240000 км,но как да съм сигурен за какво става въпрос?
                    0899 шест5313нула
                    За всекиго по нещо

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Майстори на двигатели?

                      Нали ти се каза, обади се и ще го видим. Не го слушай Савата, той и нов да е ще го отвори Тия двигатели при нормална и правилна употреба са милионници, така че дай да го видим първо.
                      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Майстори на двигатели?

                        тези километри са тамън за смяна на лагери, ако имаш късмет вала няма да е надран. след този ремонт имаш гарантирани поне още 150000 без харчене на масло и други грижи.

                        тези двигатели наистина карат много но ако ги експлоатираш до край обикновено накрая не остава нищо за ремонт. в САЩ този мотор струва около 1500$ и може да си го купиш от всеки олнайн магазин за части. тук не е така затова ти препоръчвам веднага да го отвориш, да смениш каквото е износено и после пак щастливо да се возиш.
                        drive alive

                        Коментар


                        • #13
                          Re: Майстори на двигатели?

                          Дима,на всяка цена ше се обадя да го погледнете!А все пак,ако са за смяна само лагерите,само лагери и гарнитури ли ще са ми необходими за ремонта?
                          0899 шест5313нула
                          За всекиго по нещо

                          Коментар


                          • #14
                            Re: Майстори на двигатели?

                            Ако са само лагери нище не ти пречи да си вземеш и едни сегменти.
                            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X