Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кладенци и сондажи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Кладенци и сондажи

    Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
    Момци, много сте полезни!
    Спестихте ми бая търсене, въпреки че някакъв образ е надраскал със спрей по пътищата на цяла България, че прави сондажи!
    Този ми е приятел.Живее в Симеоново.На скоро купи и на сина си един "Газ 66" и го направи със сонда.Сега малкият ходи и трие със спрей номера на баща си и пише своя.За да има работа.И му подбива цените.
    "Храни куче да те лае"
    B+

    Коментар


    • #32
      До: Кладенци и сондажи

      Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнение
      Избрал ли си вятърен генератор вече или е само концепция?
      Ще го правя със сигурност, но тепърва трябва изуча съоръжението!

      Коментар


      • #33
        До: Кладенци и сондажи

        Първоначално публикуван от steff_s Преглед на мнение
        в момента най-високата цена за промишлено водоснабдяване е 0.04ст/м3 вода,прилагам и Тарифата на МОСВ не си струва играчката за по 10 куб.м. на ден.А иначе екосъвършенството е само препоръчително,но не и задължително
        Поздрави,
        Стефан
        Проблема не е в цената, а в това че ставам зависим от мърлява ВиК служба, крадливи селяни и кметица, която има "специално" отношение към мен, защото няма да и дам пари за изборите, та чака да го направя и да спре крана уж, че водата не стига за селото!

        А мандра без вода е голям екшън!

        Освен това си има лаф - "Защо му е дебел врата на вълка?"

        Коментар


        • #34
          До: Кладенци и сондажи

          Обади се, когато опреш до генератора, защото в момента разглеждаме един доста интересен от икономическа и техническа точка проект.

          Коментар


          • #35
            До: Кладенци и сондажи

            Обер,

            А бира пиеш ли с пици ?

            Ветрогенераторите са ми в главата от години и много бих желал да понауча каквото си готов да споделиш.

            Преди време се бях хванал да правя 3 Кв ТНТМ но се оказа, че в България вече няма заводи за постоянни магнити с размер поне колкото кибритена кутийка

            После срешнах проблема с над 40 евро на парче за читав магнит а ми трябваха поне 12 броя и т.н. отказах се от модела но не и от идеята!

            Имам познат от Варна който е поставил/подържа повечето генератори от Балчик на Север и той ми разсказа някой неща навремето, имам и други полезни идеи и решения, ако си ОК да побъбрим по темата...

            Имам приятел който е направил на Връх Гола глава над Ромча генераторите за онези старци отшелници на върха ) та с него се мъчехме как да накараме асинхронен мотор да премине в генераторен режим но засега не сме успели имаме от къде да вземем тяга за задвижване само пустата джаджа трудно минава в друг режим

            Много поздрави,
            Бъдете живи и здрави!

            Коментар


            • #36
              До: Кладенци и сондажи

              Здравейте колеги!Значи вероятността да се изкара незамърсена и годна за пиене вода от ДЪЛБОК сондаж/неконтактуваш с повърхностните води/ е около 99.9%.Това е така,защото за съжаление най-замърсяващото нещо на земята е човека,а дълбоко под замята той рядко се среща!Сещате ли се за негодна за пиене изворна вода?Изключително редки са случайте на негодност-при наличие на завишен естествен радиационен фон,разтворими скални формации,йонообменно замърсили водите с в редни елементи и т.нЕдин химически и микробиологичен анализ/даже и в най-близкото ХЕИ е евтин и достатъчен.Единствените почти винаги присъстващи замърсители са механичните,което ще рече чисто и просто пясък,което се решава с тензух или някакъв друг филтър.Няма по-лоша от водата течащо от чешмите.До преди 10 г/а и все още/ огромна част от тръбите на ВИК-то бяха азбестови.Азбеста се слави като изключително канцерогенен минерал!Да не говорим,че ако сложим филтър на чешмата той ще се задръсти 100 пъти по-бързо от сондажна вода с кал и други мизерий.Така е щото от ВИК-то казват-елате,вижте водата ни,изследвайте я!Да де ама в началото на системата,а не в края.Защото съотношението между изпратената и получената вода е много интересно.Не се подържа мрежата и за да е добре за тях-вдигат цените на водата!В Балчик например 10% от изпратената вода достига до потребителите,останалите 90% са загуба.В София положението е малко по-добро,но пак не на ниво.Е как можете да си представите,че ще е чиста водата,като на 1000 места докато стигне до теб тръбите се с течове!От друга страна водата е на път да стане 1 евро за кубик,а заплатите на гадовете англичани,които са превзели водата на София са по 150 000 лв на година.Абе БГ идилия.Ще се радвам ако съм ви бил полезен!
              0899 шест5313нула
              За всекиго по нещо

              Коментар


              • #37
                До: Кладенци и сондажи

                Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                Внимавайте да не се усетят защото според законодателството подземните ресурси в това число и водата са собственост на държавата и респективно се плащат на концесионера в случая ВИК. Това което искам да кажа е че ВИК имат право да инсталират водомер на кладенеца и да искат съответното заплащане на черпената вода... Наистина е така повярвайте ми...

                да така е , това маи.че беще стар закон но го актуализираха защото аз преди 15, 16 г. имах автомивка бивш автосервиз и там имах водомер на сондата по които заплащах водата


                сега по темата , и двата варианта са добри , но смятам че сондата е по сигурен вариат , просто въртиш докато излезе вода , кладенеца е сложна работа
                sigpicаз съм шефа на боклука и ако не ме слушаш ,,,,,, 0878 33 81 37 по всяко време

                Коментар


                • #38
                  До: Кладенци и сондажи

                  Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                  Здравейте колеги!Значи вероятността да се изкара незамърсена и годна за пиене вода от ДЪЛБОК сондаж/неконтактуваш с повърхностните води/ е около 99.9%...
                  Ела на село да ти покажа колко е "дълбок" сондажа. Максимум 15-20 метра е, обаче в скала. Водата е много чиста и от поне 16 години се ползва в къщата само тази вода - и за пиене и за поливане. Не знам кога последно са носени проби за текущ контрол, но пък никой не се е разболял до сега...

                  Коментар


                  • #39
                    До: Кладенци и сондажи

                    Аз съм от Враца и търся човек за направа на сонтаж във моето вилно място.В мястота имам кладенец със дълбочина 7 метра и дебит 100л. на 24 часа.Ако някой има нека ми даде телефон за връзка за Северо-Западна България.Обаждал съм се на сондьори,но всички са от южна България и не проявяват интерес към нашия район.Интересуваме също как мога да разбера на каква дълбочина ще излезе вода.

                    П.П.-моля отговоре те ми спешно!ТЪРСЯ ПОМОЩ!

                    Коментар


                    • #40
                      До: Кладенци и сондажи

                      Първоначално публикуван от Джак Преглед на мнение
                      Аз съм от Враца и търся човек за направа на сонтаж във моето вилно място.В мястота имам кладенец със дълбочина 7 метра и дебит 100л. на 24 часа.
                      Без да съм специалист, ще кажа,че в този район вода има и е на близо т.е. 5,6,7м, има и изключения разбирасе, не сте ли пробвали да пуснете едно Бибо и да точите максимално от този кладенец, мисля, че ще се разработи, все пак казвате,че вода има, макар да са 100л за 24ч.
                      Относно копаенето на друг и неговта разработка, мисля, че нещата ще променят само финансовото ви състояние, т.е ще похарчите пари и ще стигнете до същото положение, което сте в момента. Яко и постоянно точене трябва минимум година, а може и повече.
                      LZ1PER

                      Коментар


                      • #41
                        До: Кладенци и сондажи

                        Полезна тема. И аз допрях до нея - живея в района на Нови искър и е ред за сондаж.
                        Имаше до скоро един "бай...еди койси" в района, нооо...се оказа, че човека му писнало да му крадат инвентара и ...разпродал всичко.
                        Така че имам питане за сондьор...( с гаранция за водата) в района или в по-широк периметър, който да се навие да работи...и да иска да вземе пари разбира се!
                        Mitsubishi L200 DobbleCab

                        KTM XC 450 RW 2009
                        KTM 350 SX 2011

                        Коментар


                        • #42
                          До: Кладенци и сондажи

                          Човеко наречен"Тигър"!!В зависимост от условията един сондаж 15 метра може да е дълбок,а друг,който е 60 м-плитък!!!Естествено,че при дълбока скала е налице перфектна изолация от към замърсители от повърхността!!!
                          0899 шест5313нула
                          За всекиго по нещо

                          Коментар


                          • #43
                            До: Кладенци и сондажи

                            Първоначално публикуван от steff_s Преглед на мнение
                            Използването на питейни води за промишлени нужди ( в случая мандра) става след влязло в сила разрешително за водоползване съгласно чл.72 от Закона за водите. Изкарването на подобно разрешително е свързано с анализ на водопотреблението на дадения обект, получените стойности се посочват в заявлението за водоползване, след което се одобрява от съответната Басейнова дирекция(на територията на която се намира обекта).Съгласно Закона за водите водопотребление под 10 куб.м/ ден не се заплаща, а се заплаща горницата над 10 куб.м.Тук е важно да се отбележи, че се заплаща на Басейнова дирекция, а не на ВиК!!!
                            По - голям проблем при изграждането на краварник и мандра ще бъде пречистването на отпадъчните води, по принцип те са силно замърсени и са с високо ХПК.
                            Оставям Ви линкове, който намерих в интернет за пречистването на води : http://www.akvamodul.com/technology.html , http://www.nikol-n.com/page.php?n=12124&SiteID=388
                            Поздрави,
                            Стефан Ш.
                            Само да вметна , че за производството на млечни продукти в млекопреработвателно предприятие ( мандра) задължително се използва само питейна вода. Необходимо е да се прави контрол на качеството на водтата, както е описал колегата по-горе (минерален състав и микробиология) на определени периоди от време, най-често два пъти годишно. Контрола на качеството на водата е задължение на собственика на мандрата и е част от добрата производствена практика. Относно водата за водопой на животните, досега в България няма стандарти за нейното качество.
                            AUDI Q5, 2TDI

                            Коментар


                            • #44
                              До: Кладенци и сондажи

                              Ако някой може да даде координати на сондьор от района на Стара Загора, но с по мобилна апаратура, т.е. нещо което може да влезне по лесно в застроен район, понеже няма как да мине цял камион до местото на сондажа. Благодаря предварително.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Кладенци и сондажи

                                Първоначално публикуван от djohn3 Преглед на мнение
                                Ако някой може да даде координати на сондьор от района на Стара Загора, но с по мобилна апаратура, т.е. нещо което може да влезне по лесно в застроен район, понеже няма как да мине цял камион до местото на сондажа. Благодаря предварително.

                                Опитайте тези, нямам преки наблюдения но пък цените са поносими

                                http://www.teradril.hit.bg/

                                и имам чувството че са от Стара Загора.

                                Поздрави,
                                С.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X