Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кладенци и сондажи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Кладенци и сондажи

    Здравейте Колеги форумци,
    Ако може за малко съдействие,искам да направя сондаж за термопомпа в Горубляне с приблизителна дълбочина около 20 метра /диаметър 150мм.След цял ден ровене из интернет и прозвъняване на различни фирми не успях да намеря цена за сондаж под 160 лева на метър.
    Има ли някой идея каква е нормалната цена за това и ако може контакти на фирма от която сте доволни от свършената работа

    Коментар


    • До: Кладенци и сондажи

      не са ли малко 20метра? за термопомпи,тези които се занимават с такива,сондажа е минимум 250метра,макс-500.,но при 100-140метра водата би трябвало да е 15и повече градуси.

      Коментар


      • До: Кладенци и сондажи

        Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
        не са ли малко 20метра? за термопомпи,тези които се занимават с такива,сондажа е минимум 250метра,макс-500.,но при 100-140метра водата би трябвало да е 15и повече градуси.
        Кой ти каза тия работиВ София водата е с най различна темперетура.В Горна баня излиза и 20сетина градусаА у центъраТам ушким не дават да се дупчи а съм карал филц кво ставаКарал съм филц на 300 метра от Централна баня каква вода излиза според васАма за кви БАРОВЦИ
        Господ да ги убие
        К мирной жизни не пригоден.
        Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
        ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

        Коментар


        • До: Кладенци и сондажи

          Първоначално публикуван от ignat69 Преглед на мнение
          Здравейте Колеги форумци,
          Ако може за малко съдействие,искам да направя сондаж за термопомпа в Горубляне с приблизителна дълбочина около 20 метра /диаметър 150мм.След цял ден ровене из интернет и прозвъняване на различни фирми не успях да намеря цена за сондаж под 160 лева на метър.
          Има ли някой идея каква е нормалната цена за това и ако може контакти на фирма от която сте доволни от свършената работа
          Ето ти телефон на свестен човек 0899893641
          К мирной жизни не пригоден.
          Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
          ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

          Коментар


          • До: Кладенци и сондажи

            Благодаря на всички за бързите отговори,успях да се свържа с човека обаче и при него цената е 150лв и както рабрах ,че трябват 2 сонди-една за смучене и една за връщащата вода усетих леки болки под сърцето, доста солено излиза.Ако може bobdobroto да ми прати координати на неговите хора ще съм безкрайно благодарен.

            Коментар


            • До: Кладенци и сондажи

              Здравейте, моля за помощ! Купихме си виличка в село Каменик до Дупница, имаше водопровод и аз наивникът си казах е поне вода има. Оказа се, че няма вода и ще се бие сонда. Кога е най добре (кой месец) да се търси вода?
              Благодаря ви предварително!
              P.S. около нас няма други къщи и сме на върха на нищото, почвата е песъчлива.

              Коментар


              • До: Кладенци и сондажи

                Ще добавя 2 телефона за всеки който иска сондаж 0888 206 203/0878 687 806

                Коментар


                • До: Кладенци и сондажи

                  Момчета велики сте,успях да се свържа и цената е между 50 и 100лв.

                  Коментар


                  • До: Кладенци и сондажи

                    0887 892 176 аз лично съм доволен от тях. Пробвай, най-малкото за ориентация в цените.

                    Коментар


                    • До: Кладенци и сондажи

                      а с какви машини работят въпросните телефонни номера?
                      все пак е добре да се упомене,защото не всеки иска да му бутнат половината къща,че да влезе един триос.

                      Коментар


                      • До: Кладенци и сондажи

                        Привет на всички. Много интересна тема-заинтригува ме. Преди десетина дни и аз се сдобих със сондаж. Мястото е близо до Банкя-София.Та:значи дупката(ако мога така нептофесионално да се изразя) е 46 метра. 45 от тях са в някаква отвратителна синя скала,която извадена на вън и мокра се превръща в някакво подобие на сива глина.Сондираха едни от гореспоменатите сондьори.(не съм специалист но си мисля,че беше дупчене на сухо и яко продухване с въздух).Вода излезе след 30 метър,но не е с много голям дебит.Т.е. бибото(руското) работи около 30 минути (за което време вади около 200 литра) и след това 1 час трябва да чакам за нови 200.Явно при тази ситуация къщата ще трябва да захраня с резервоар.Вече се сдобих с 1 такъв-1000 литра в метална рамка. Та основното ми питане към разбиращите е: при този малък дебит мога ли да продължа да ползвам бибото за пълнене на резервоара(ще му сложа поплавък вътре) или трябва някаква по-модерна помпа,която би извадила тези 200 литра за 6-7 минути? С други думи може ли ,според вас да не се"набутвам"за скъпа помпа?

                        Коментар


                        • До: Кладенци и сондажи

                          Първоначално публикуван от чичо хухавел Преглед на мнение
                          Привет на всички. Много интересна тема-заинтригува ме. Преди десетина дни и аз се сдобих със сондаж. Мястото е близо до Банкя-София.Та:значи дупката(ако мога така нептофесионално да се изразя) е 46 метра. 45 от тях са в някаква отвратителна синя скала,която извадена на вън и мокра се превръща в някакво подобие на сива глина.Сондираха едни от гореспоменатите сондьори.(не съм специалист но си мисля,че беше дупчене на сухо и яко продухване с въздух).Вода излезе след 30 метър,но не е с много голям дебит.Т.е. бибото(руското) работи около 30 минути (за което време вади около 200 литра) и след това 1 час трябва да чакам за нови 200.Явно при тази ситуация къщата ще трябва да захраня с резервоар.Вече се сдобих с 1 такъв-1000 литра в метална рамка. Та основното ми питане към разбиращите е: при този малък дебит мога ли да продължа да ползвам бибото за пълнене на резервоара(ще му сложа поплавък вътре) или трябва някаква по-модерна помпа,която би извадила тези 200 литра за 6-7 минути? С други думи може ли ,според вас да не се"набутвам"за скъпа помпа?
                          Колега, дай малко информация колко ти струваше това удоволствие ?

                          Коментар


                          • До: Кладенци и сондажи

                            ами за бибото питаше някой. аз поливам тревата с бибо ама от кладенец де. средно по около час и половина два всеки ден. оня ден нещо се бях разсеял и го бях забравил включено общо повече от 5 часа. проблеми никакви. а е руско иначе. само му спада силата (или дебита не съм сигурен как да го кажа) след дълготрайна работа. иначе я имам тая помпичка от 5 години и съм я подмятал как ли не и си работи...... на другата вила сме със скъпа помпа-циркулационна ли или там както и викате дето си седи отгоре със сондаж. ами от мойте лаишки наблюдения за мен комбинацията кладенец-потопяема помпа е много по лесна за потдръжка и откъм финанси имам впредвид.... като се замисля мойта потъопяема помпичка струва 60 лв. на наще помпата на сондажа беше около хилядарка почти със някакви там ''аксесоари''. техните маркучи са около 5-6 пъти по скъпи и тежки от мойте. зимата само си изваждам помпата и я прибирам а те се занимават с некви ''зазимителни'' процедури. някой питаше за резервоар и бибо.ами ако е от кладенец си мисля че е достатъчно.ама за мен по-разумен е вариант със малко хидрофорче със малък резервоар (е верно че зависите от тока така де). аз се махам от ВиК само защото ме дразнят и проучвах няколко месеца всякакви варианти.верно че тук на вилата ми водата е по високо от почвата както се шегуваме често та съм минал на най лесния вариант-едно хидрофорче със маък резервоар под налягане и това е. само му се копае дупка да не замръзва и да прекараш кабели и тръби.а иначе някакви огромни резервоари,абе не си е работа... иначе пак за бибото дето някой питаше- забравих да кажа че приятелката ми си пълни един 300 литров бидон (отделно от поливането) и освен чакането други минуси няма. пък и е около 60 лева..... та не виждам смисъла от скъпа помпа ако няма някаква ''индусртиална'' (хаха дано ми схванахте мисълта че и на мен ми е трудно) дейност.успех.
                            висете отпуснато

                            Коментар


                            • До: Кладенци и сондажи

                              от няколко места чух,че ползването на хидрофори в системата било забрането то ВиК?
                              верно ли е? даже и да е така,доста хора познавам дето имат хидрофори,защото лятото вкъщи,нищо че е на центъра и е най-ниско на 2етаж почти няма налягане,а не ми се мисли тези дето живеят по блокове и високи места...един познат разправа ,че лятото чакал до 1часа,да може да се изкъпе..

                              Коментар


                              • До: Кладенци и сондажи

                                Първоначално публикуван от Ари Преглед на мнение
                                Колега, дай малко информация колко ти струваше това удоволствие ?
                                Това "удоволствие ми струваше по 65 лв. на метър. А сега,вече 20 дни след дупченето дебита се повиши до около 300 литра на час. Това ми е достатъчно,защото ще сложа в мазето резервоар от 1 кубик ,който ще вържа за руското бибо в сондажа през таймер и поплавък(таймера за да не изсмуче водата и да заработи на "сухо) и от резервоара–хидрофор и по чешмита. Смятам ,също така да монтирам някакъв филтър и някакъв уред,който задвижвайки се от водата,излъчва нискочестотен сигнал,който сигнал изтребвал микроорганизмите във водата.Това последното още несъм го проучил достатъчно,но за сега такива са ми идеите.Бибото мисля да го оставя,защото с темповете,с които работи винаги може да ми потдържа резервоара пълен.Все пак вода ми трябва предимно за битови нужди и жена ми да си полива градинката.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X