Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кладенци и сондажи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кладенци и сондажи

    Първоначално публикуван от doko dokov Преглед на мнение
    Здравейте! Нов съм във форума, за това не се дразнете от тъпи въпроси и лаишки мнения. Интересуват ме координати на проверени вече хора, които да могат да открият вода и да направят сондаж в с.Царичина - Костонброд. На каква цена.......Благодаря!!!
    Правене на сондаж и откриване на вода са 2 различни неща. С първото се занимават сондажните фирми, има доста такива част от тях и с добри съоръжения и опит. За второто мненията са различни, някои вярват на т.н. багетисти /онези с жичките/ аз лично съм скептичен. Професионално с това се занимават хидрогеолозите но те работят в други по-големи мащаби не за конкретната вила и т.н. Има някои геофизици които се опитват да усвоят тази пазарна ниша но и там съм скептичен. Накратко риска и парите които ще дадете за "откриване на вода" си е изцяло за ваша сметка и вероятността да са дадени напразно е доста голяма. Ако наблизо има успешни сондажи шанса е доста по-голям но гаранция няма.

    Цената е въпрос на договаряне, зависи от дълбочината, диаметъра, обсаждането и т.н. но съвсем приблизително можете да смятате 100 лв/м. Хубаво е да съберете няколко оферти и да сравнявате, задължително искайте от тази фирма къде е работила преди това, от кога е създадена, с какви и колко апаратури работи, какъв е професионалният опит на хората в нея особено преди 1989г че много "сондьори" се навъдиха, куцо и сакато разбира вече от сондиране.

    Коментар


    • От: Кладенци и сондажи

      Първоначално публикуван от doko dokov Преглед на мнение
      Здравейте! Нов съм във форума, за това не се дразнете от тъпи въпроси и лаишки мнения. Интересуват ме координати на проверени вече хора, които да могат да открият вода и да направят сондаж в с.Царичина - Костонброд. На каква цена.......Благодаря!!!

      Колега, а сигурен ли си че искаш да откриеш вода в Царичина ? Да не изскочат зелени човечета от дупката ?

      Сега сериозно, колега ако попрегледаш подфорума на сондажите има доста изписано по темата, а и колеги които се занимават професионално с това.

      Коментар


      • От: Кладенци и сондажи

        Първоначално публикуван от gulio_dr Преглед на мнение
        Абсолютно на сондьора е работа... след като приключи със сондирането и пусне в сондажа тръбите трябва да се филцира (дренира) след което веднага да започне чистене с въздух (airlift) докато не се избистри водата и след това се пуска помпата. На какъв диаметър е сондажа, на какъв диаметър е тръбата, имали филц най важното, и ако не е тайна в кой район е?
        ЗАПОМНЕТЕ ГО ТОВА!

        Само да допълня, че ерлифта се прави не само до избистрянето на водата, а и до почистването и. Докато спре да носи пясък и други частици.Ако не спре имате проблеми......предпочитаните ниски цени водят до измами и фалшиви сондажи...

        Коментар


        • От: Кладенци и сондажи

          Дайте съвет как да го направя . Сондажа е 25 метра , като дебита не е голям , за вечер се пълни до горе , което е към 270 литра . Къщата ми е на 30 метра от сондажа и в нея в мазето ще сложа 500л резарвоар . Та идеята ми е : да сложа нивореле с 2 диода , долното ниво да спира помпата за да не изгори горното да позволява да я пуска . А на резервора един механичен поплавак , който като се напълни да спира помпата . След резервора ще е хидрофора и натам вече ми е ясно . Проблема ми е че не знам кое ниво реле може да оправлява поплавак и диоди паралелно . В нета гледам че има много видове от 50лв до .... Другото , което мога да направя е преди резервора с поплавъка да сложа един електронен регулатор (защита нулев дебит) , но за там четох , че не е добре да е далече регулатора от помпата . Кажете как е най-рационално, и ефтино разбира се .Питах и в друга тема , ама тя е доста стара и явно никой вече не я следи .

          Коментар


          • От: Кладенци и сондажи

            Здравейте имам нужда от консултация с хидрогеолог и сондьор. Става въпрос за общ.Самоков. Тел:0888912924. И между другото ме интересува може ли ако водата е на 8м дълбочина (идва един човек с багети и каза така) да има голям дебит или трябва да е по-дълбоко?

            Коментар


            • От: Кладенци и сондажи

              Първоначално публикуван от stanli77 Преглед на мнение
              Здравейте имам нужда от консултация с хидрогеолог и сондьор. Става въпрос за общ.Самоков. Тел:0888912924. И между другото ме интересува може ли ако водата е на 8м дълбочина (идва един човек с багети и каза така) да има голям дебит или трябва да е по-дълбоко?
              Всичко е възможно. Дори човека с багетите може да е прав. Първо огледай района наоколо за съществуващи кладенци и сондажи. Поразпитай какво е положението с водата и т.н. Ще се ориентираш за възможностите и в твоето място, макар че и това гаранция не дава. Но ако наоколо е сухо като барут, не може да имаш големи очаквания независимо от проучванията. В Самоковския район обикновено излиза вода, има стари кладенци и в града и по селата наоколо на не голяма дълбочина. В двора на дядо ми имаше кладенец на 12м с много добър дебид.
              За минерална не се надявай, тя е доста по дълбоко

              Коментар


              • От: Кладенци и сондажи

                Първоначално публикуван от piron45 Преглед на мнение
                Всичко е възможно. Дори човека с багетите може да е прав. Първо огледай района наоколо за съществуващи кладенци и сондажи. Поразпитай какво е положението с водата и т.н. Ще се ориентираш за възможностите и в твоето място, макар че и това гаранция не дава. Но ако наоколо е сухо като барут, не може да имаш големи очаквания независимо от проучванията. В Самоковския район обикновено излиза вода, има стари кладенци и в града и по селата наоколо на не голяма дълбочина. В двора на дядо ми имаше кладенец на 12м с много добър дебид.
                За минерална не се надявай, тя е доста по дълбоко
                Водата ми трябва за поливане на ниви, а наоколо има само една малка рекичка, която лятото не стига и затова ми трябва сондажа за допълнителен водоизточник.

                Коментар


                • От: Кладенци и сондажи

                  Първоначално публикуван от stanli77 Преглед на мнение
                  може ли ако водата е на 8м дълбочина (идва един човек с багети и каза така) да има голям дебит
                  Moже !
                  0899 шест5313нула
                  За всекиго по нещо

                  Коментар


                  • От: Кладенци и сондажи

                    Човека каза, че на 8м е началото на водния пласт и трябва да има около 2,8-3м вода за да има дебит. Лошото е , че имам 3цолова бензинова помпа, която може да вади от макс 8м, а и незнам дали ще има толкова вода. Ток няма наблизо. П.П. Ако има сериозен сондьор и геолог за допълнителна консултация и евентуално сондаж моля за координати.

                    Коментар


                    • От: Кладенци и сондажи

                      сондираш тогава до 11м и правиш една шахта 3м дълбока до сондажа и пускаш помпата пък дано изкара нещо.

                      Коментар


                      • От: Кладенци и сондажи

                        А как най-лесно да измеря дебита на сондажа и кога трябва да се прави още след сондирането и продухването или по-късно. Ако има дебит ще купя ротационна помпа и генератор, но първо трябва да го проверя и затова питам какво да направя?

                        Коментар


                        • От: Кладенци и сондажи

                          ти какво ще правиш-- сондаж или геран-кладенец-бунар.Аз лично правя герани.Копаем до водоупор---мергел или скала.След това пускаме потопяема помпа--бибо и разбираш колко ти е дебита--горе долу.

                          Коментар


                          • От: Кладенци и сондажи

                            Искам да има възможно най-голям дебит. Мисля, че сондажа е по-лесен и по-евтин вариант, но най-важното е да има дебит.

                            Коментар


                            • От: Кладенци и сондажи

                              Навсякъде е различно .Можеш да сондираш много на дълбоко и пак да не получиш това което искаш--голям дебит.В лизай смело в боя пък каквото сабя покаже---сондирането за мен лично е игра на ролетка.УСПЕХ.

                              Коментар


                              • От: Кладенци и сондажи

                                Щом е тръгнал с голямата кошница, а и водата му не е дълбоко - да копае кладенец. Сондажът само с проучвателна цел.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X