Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кладенци и сондажи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кладенци и сондажи

    Здравейте, имам място - земеделска земя, залепена за последната къща на селото. Търся лице, което да ми регистрира вече изграден кладенец в Басейнова дирекция Варна.

    Коментар


    • От: Кладенци и сондажи

      Мой приятел има кладенец в мазето на къщата си . Строена преди поне 50 - 60 години и като гледам няма изгледи да падне .
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Кладенци и сондажи

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        Мой приятел има кладенец в мазето на къщата си . Строена преди поне 50 - 60 години и като гледам няма изгледи да падне .
        И това какво доказва?
        0899 шест5313нула
        За всекиго по нещо

        Коментар


        • От: Кладенци и сондажи

          Първоначално публикуван от zlatistata Преглед на мнение
          Здравейте, имам място - земеделска земя, залепена за последната къща на селото. Търся лице, което да ми регистрира вече изграден кладенец в Басейнова дирекция Варна.
          А защо не отидеш да си го регистрираш сам?

          Коментар


          • От: Кладенци и сондажи

            Първоначално публикуван от zlatistata Преглед на мнение
            Здравейте, имам място - земеделска земя, залепена за последната къща на селото. Търся лице, което да ми регистрира вече изграден кладенец в Басейнова дирекция Варна.
            Аз като регистрирах моя, формуляра се изпращаше по пощата.

            Коментар


            • От: Кладенци и сондажи

              Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
              И това какво доказва?
              Че въобще не е задължително да имаш проблеми с постройките ако в тях или наблизо до тях има сондаж или кладенец .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Кладенци и сондажи

                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                Че въобще не е задължително да имаш проблеми с постройките ако в тях или наблизо до тях има сондаж или кладенец .
                Прави разлика между "възможно" и "задължително" ! Прочете ли 703 пост?
                0899 шест5313нула
                За всекиго по нещо

                Коментар


                • От: Кладенци и сондажи

                  Здравейте! Имам имот с кладенец/дълбочина 3м/ близо до дере/и двете пресъхват само през август/ и въпроса ми е следния - възможно ли е да се изкопае по -голяма дълбочина на кладенеца за да имам и през този период вода. Ако да - координати на този който може да го направи, ако не - координати на специалист за сондаж. Района е Сливен.
                  Благодаря за съдействието.

                  Коментар


                  • От: Кладенци и сондажи

                    @lgdimov
                    за София и района знам кой може да го направи, за Сливен не, но мисля че технологията е същата. Премества се най горния пръстен /този който е над земята/, машината застава над кладенеца, дълбае надолу със свредло което е по тясно от пръстените и след това се слагат пръстени, които са по-тесни от съществуващите.

                    Коментар


                    • От: Кладенци и сондажи

                      Първоначално публикуван от lgdimov Преглед на мнение
                      координати на специалист за сондаж. Района е Сливен.
                      За Сливен не знам фирма но близо до него е Ямбол а там беше ГПП /Геологопроучвателно предприятие/ - Ямбол към Комитета по геология. Така че специалисти и фирми по сондиране и то доказани в Ямбал има много. После при приватизирането то се раздели на 2 фирми, собственика на едната от тях ми е колега в МГУ но не искам да му звъня за такава дребна поръчка. Така че ето координатите на тези фирми които знам в Ямбол и успех.

                      БЪЛГАРСКА ГЕОЛОЖКА КОМПАНИЯ ООД
                      Ямбол 8600, пл. Освобождение 7
                      Телефон: 046/663706, 046/666971

                      ТЕРА АВ ООД
                      Ямбол 8600, ул. Г. С. Раковски 1а
                      Телефон: 046/664123; 046/664123

                      ГЕОПРОУЧВАНЕ АД
                      Ямбол 8600, ул. Ямболен 13
                      Телефон: 046/662434

                      Коментар


                      • От: До: Кладенци и сондажи

                        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                        Не знам къде точно го прочете това, но при мен сондаджията като дойде, директно заяви, че ще изкара вода, рано или късно. Излезе на 35-тия метър. 33метра скала. и надолу 10м.пак скала.
                        Пенчо можеш ли да ми изпратиш координатите та твоя сондьор, ако ги пазиш още.

                        Благодаря предварително,
                        Илиян
                        AUDI Q5, 2TDI

                        Коментар


                        • От: Кладенци и сондажи

                          Първоначално публикуван от zlatistata Преглед на мнение
                          Здравейте, имам място - земеделска земя, залепена за последната къща на селото. Търся лице, което да ми регистрира вече изграден кладенец в Басейнова дирекция Варна.
                          Внимавай с регистрацията на сондаж в земеделска земя. Ще си докараш повече беля, отколкото полза. На регистрационен режим са само водовземни съоръжения в границите на населено място(ЗВ чл.43, ал.2). Земеделската земя е с друг статут.

                          Коментар


                          • От: Кладенци и сондажи

                            Здравейте. Доста интересна тема. Изчетох я цялата, но на няколко въпроса не успях да си отговоря:
                            1- При какъв диаметър на сондажа, какви диаметри тръби са подходящи. ( примерно при сондаж Ф160, достатъчен Ф110 на тръбата)
                            2- Как се разбира при водното бурене (постоянно циркулира вода която изнася почвата) кога си стигнал водата ?
                            3- За еърлифта ясно 10метра-1атм ... но с какво количество въздух ще се постигне нужната скорост на сместа вода-въздух за изнасяне на почвата ?

                            Коментар


                            • От: Кладенци и сондажи

                              Първоначално публикуван от Maksim Преглед на мнение
                              @lgdimov
                              за София и района знам кой може да го направи, за Сливен не, но мисля че технологията е същата. Премества се най горния пръстен /този който е над земята/, машината застава над кладенеца, дълбае надолу със свредло което е по тясно от пръстените и след това се слагат пръстени, които са по-тесни от съществуващите.
                              Колега,
                              Можете ли да дадете кордината на хората с машината?
                              Поздрави.
                              Toyota Hilux 3.0 D4D 2008
                              Discovery 2.5 TD5 2000 EX
                              Land Rover Discovery 2.5 TDI 1996 EX

                              Коментар


                              • От: Кладенци и сондажи

                                Едни познати са го закъсали за вода на вила в село близо до Своге ( Реброво или нещо такова). Проблема бил,че не можело да се стигне с кола точно до къщата...
                                Та да помоля евентуално за информация кой би свършил работа там.
                                Мерси.
                                висете отпуснато

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X