Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кладенци и сондажи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Re: От: Кладенци и сондажи

    Здравейте, искам да направя сондаж за вода, но проблема е, че в района няма ток. Наоколо има доста сонди (средно на 24м.) но те са с ръчни помпи. Търсих бензинови помпи, подходящи за сондажи но така и не се ориентирах из техн. параметри, има ли изобщо такъв вариант? Ако някой е ползвал/има инфо, ще съм ви много благодарна.

    Съседа, сондата на който е на 20-на метра от мястото, което избрахме вади вода около 1,5 часа с ръчната помпа, останалите разправят че точат по няколко кофи и свършва, изглежда в сондите им няма много вода. За сметка на това горе на хълма (където има ток) по цял ден помпите работят/ не се оплакват от липса на вода.
    По принцип мястото е нещо като дере, наоколо е много зелено и обрасло като джунгла. На метри има пресъхнала преди 15-ина години чешма, която пълнеше резервоар 7/7/2.50; преди да пресъхне чешмата буквално се наводнявахме от него. Съседите разправяха, че навремето някой разбутал тръбите и, та затова водата се загубила. Встрани от чешмата под едно дърво напролет избива вода. Наоколо е имало няколко кладенеца, разказват че са вадели вода за поливане и от най-обикновени 2-метрови трапове, има няколко малки изворчета/вади, така че мисля че проблема с водата в сондите наоколо не е в липсатa на подпочвени води, в местността видимо има вода.

    По принцип мястото е много диво, ходим от време на време да разпуснем, идеята беше да префасонираме запазените зидове на едни 100-годишни руини в открито барбекю, ама без вода някакси не върви... та умувам варианти

    Коментар


    • От: Re: От: Кладенци и сондажи

      Здравейте, моля ако може да дадете акъл и на мен. Предстои ни сондаж в района на Пирдоп.Мястото е на склон. Денивелация от язовир 60м. На колко метра мога да очаквам да има вода? Почвата е песъчлива, а отдоло е скала - гнайс.

      Коментар


      • От: До: Кладенци и сондажи

        Аз също се интересувам от направа на сондаж във Варна. Чувал съм, че някой от с. Храброво е правел сондажи. Някой знае ли дали работи сега и да даде коорсинати за връзка с този човек. Също се интересувам , ако Пламен Митев се е свързал с Асен и злати Златев да уведоми за резултата.

        Коментар


        • От: Re: От: Кладенци и сондажи

          Първоначално публикуван от extraCaca Преглед на мнение
          Здравейте, искам да направя сондаж за вода, но проблема е, че в района няма ток. Наоколо има доста сонди (средно на 24м.) но те са с ръчни помпи. Търсих бензинови помпи, подходящи за сондажи но така и не се ориентирах из техн. параметри, има ли изобщо такъв вариант? Ако някой е ползвал/има инфо, ще съм ви много благодарна.

          Съседа, сондата на който е на 20-на метра от мястото, което избрахме вади вода около 1,5 часа с ръчната помпа, останалите разправят че точат по няколко кофи и свършва, изглежда в сондите им няма много вода. За сметка на това горе на хълма (където има ток) по цял ден помпите работят/ не се оплакват от липса на вода.
          По принцип мястото е нещо като дере, наоколо е много зелено и обрасло като джунгла. На метри има пресъхнала преди 15-ина години чешма, която пълнеше резервоар 7/7/2.50; преди да пресъхне чешмата буквално се наводнявахме от него. Съседите разправяха, че навремето някой разбутал тръбите и, та затова водата се загубила. Встрани от чешмата под едно дърво напролет избива вода. Наоколо е имало няколко кладенеца, разказват че са вадели вода за поливане и от най-обикновени 2-метрови трапове, има няколко малки изворчета/вади, така че мисля че проблема с водата в сондите наоколо не е в липсатa на подпочвени води, в местността видимо има вода.

          По принцип мястото е много диво, ходим от време на време да разпуснем, идеята беше да префасонираме запазените зидове на едни 100-годишни руини в открито барбекю, ама без вода някакси не върви... та умувам варианти
          Здравейте, чета във форума има ли вода в моето място и попадам на вашето словоизлияние, вярно е че без вода не върви.
          От това което сте написали се убедих, че вода дал бог има, но тук е и важно като решите да направите на това място сондаж той трябва да се направи точно на това мястото където минава самия воден дамар за да имате вода за в бъдеще и да нямате повече проблеми с барбекюто Ако решите определено ще мога да ви помогна с точното място, а не и със сондажа. Приятен ден

          Коментар


          • От: Re: От: Кладенци и сондажи

            Здравейте !
            Имам кладенец за почистване в района на Велико Търново ! Моля , ако някой може да ми помогне да ми пише ! Кладенеца е изграден от камъни и е дълбок в момента 16 метра. Не е използван около 30 години. Преди е имал вода и след изпомпване се е възтановявал на предишното ниво.
            Идваха трима различни откриватели на вода . И тримата ми показаха едно и също място и ми казаха около 18 метра дълбочина. И тримата ми показаха че водата минава близо около кладенеца. Нивото на кладенеца в момента е над "дамара".
            Моля , ако някой може да ми помогне с почистването на кладенеца да ми пише или да звънне тук : 0888205819 Недев

            Коментар


            • От: Re: От: Кладенци и сондажи

              Здравейте!
              Доста изчетох от темато и реших да питам специалистите за съвет и мнение. В събота направих сондаж, не аз а един пишман сондьор (според мен, вие ще кажете). Проби до 15 метра, веднага след като извади сондата пъсна тръба 160мм - 12 метра, незнам къде изчезнаха 3 метра. После я продуха с компресор това не разбрах какво точно направи защото пусна тръбата за продухване в тръбата на сондата. На дръгия ден взе да пълни чакъл около тръбата, и мен ме нямаше за около 10 минути и тоя изсупъл една количка чакъл от едната страна и той сляза на метър и половина надолу от едната страна на тръбата и тов го налива с вода да отидел надолу и го трамбова с едно желязо. Вика няма да се плашиш с времето ще падне надолу, даже като изсъхне пада по-лесно. Поскарахме се малко и той взе парите и замина а аз останах да мисля решение как да набутам чакъла надолу. Рових , удрях, после изкопах 2 метра трап около сондата и го извадих всичкия чакъл но дупка около тръбата няма всичко е задръстено с глина и няма как чакъла да влезе надолу.
              Дайте съвет какво да правя?

              Коментар


              • От: Кладенци и сондажи

                Здравейте джентълмени! Казвам се Крум. Нямам общо с вашите теми и интереси, но нуждата ме доведе при вас. Изчетох доста от вашите мнения относно сондирането с цел добиване на вода. За съжаление не съм компетентен в темата и единственият ефект е объркване. Накратко какъв е проблемът ми: живея в София, кв. Горубляне. В двора ми има кладенец, а в него за съжаление няма вода. Дълбок е 7,50-8,00 метра. Преди 15-20 години водата беше на 4,50. По неясни за мен причини преди около 12-13 години нивото на водата намаля наполовина. Тази зима случайно погледнах вътре и видях, че е почти изцяло пресъхнал. Имаше две-три кофи на дъното. Сега има малко вода, но просто е покрила дъното. Не знам какво да правя. Имам желание да си направя сонда с хубава помпа, която да ми изкарва стабилна струя вода. Необходима ми е за поливане на трева и зеленчуци. Предполагам, че ще трябва да е по-дълбока от тези 8 метра. Разбрах, че сред вас има хора, занимаващи се с тази дейност. Ако някой има желание да се заеме със случая съм в очакване на предложения. Интересува ме цялостното изграждане на системата. Откриване на водата, сондиране, инсталиране на необходимата помпа, цена на сондиране, цена на консумативи, време за изпълнение и т.н. Ако някой се интересува моля да ми пише на лични или на krum@mail.bg. На разположение съм и ако някой желае да огледа мястото. Ако ми препоръчате проверени специалисти, работещи в района също бих бил много благодарен.

                Коментар


                • От: Кладенци и сондажи

                  Привет на всички!
                  Моля да ми дадете координати на човек/фирма за Русе-намиране на вода и сондиране.
                  Предварително Благодаря
                  e-mail: LZ2BMB@abv.bg
                  УАЗ 452Д,ML270CDI,Ford Transit, DAIHATSU Terios, Волга 2410 GSM 0898677185

                  Коментар


                  • От: Re: От: Кладенци и сондажи

                    Първоначално публикуван от legoelf Преглед на мнение
                    Здравейте!
                    Доста изчетох от темато и реших да питам специалистите за съвет и мнение. В събота направих сондаж, не аз а един пишман сондьор (според мен, вие ще кажете). Проби до 15 метра, веднага след като извади сондата пъсна тръба 160мм - 12 метра, незнам къде изчезнаха 3 метра. После я продуха с компресор това не разбрах какво точно направи защото пусна тръбата за продухване в тръбата на сондата. На дръгия ден взе да пълни чакъл около тръбата, и мен ме нямаше за около 10 минути и тоя изсупъл една количка чакъл от едната страна и той сляза на метър и половина надолу от едната страна на тръбата и тов го налива с вода да отидел надолу и го трамбова с едно желязо. Вика няма да се плашиш с времето ще падне надолу, даже като изсъхне пада по-лесно. Поскарахме се малко и той взе парите и замина а аз останах да мисля решение как да набутам чакъла надолу. Рових , удрях, после изкопах 2 метра трап около сондата и го извадих всичкия чакъл но дупка около тръбата няма всичко е задръстено с глина и няма как чакъла да влезе надолу.
                    Дайте съвет какво да правя?
                    Обрушил е сондажа..това е станало ! С шнек или промивка въртяха? Нищо не можеш да направиш постфактум, но не е такава болка, ако има вода! По-трудно ще избистри, защото не е слязъл чакъла долу, т.е няма филтър! Но не е трябвало да копаеш и да го вадиш при тая ситуация! Възможно е да е запушена само видимата част отгоре...времето ще покаже . Нахвърляй пак чакъла около тръбата, защото действително с времето уляга материала и се получава 'пропадане' на чакъла и необходимост от донапълване. Помпи смело..това е важно в началото- да се прочисти хубаво сондажа чрез циркулация! Не се опитвай да вадиш тръбата, защото после няма да можеш да я вкараш и половината!
                    0899 шест5313нула
                    За всекиго по нещо

                    Коментар


                    • От: Кладенци и сондажи

                      Здравейте колеги!Направих сонда преди по-малко от месец на 35 метра!Проблема е,че момчетата е продухаха много малко време и си трагнаха...малко време имам предви за 2 часа някъде!Обещаха ми да се варнат,но така и спряха да си вдигат телефоните след извесно време!пуснах помпата на 6-7 ден заедно със вода нали уж да цирклулира и спря.Стана ми ясно,че не е продухана както трябва!Най интересното е,че водата която пусках долу си отиваше в дамарите и не се качваше да излиза отгоре!Тогава чух сондаджията-все още вдигаше,понеже се притесних къде отива тази вода,защо не излиза-А,той ми каза Жоре това е хубаво,че не излиза...водата ти отива в дамарите...това означава,че имаш вода не се притеснявай!!!След 20-тина дни ми дадоха акъл да пусна маркуча само да варви водата 2-часа докато го разбърка уж,но тази вода се качваше и излизаше отгоре и така и не отиваше в дамарите!!!!!!!В момента ми ваврви сондата 3 ден без да спре,след като е изчистих от тинята.Пуснахме е и си тръгна нормално,но дебита който вади е толкова мизерен,че за 70 секунди пални 10 литрова кофа Вазможно ли е да са запушени дупките,който изрязваха със Флекса понеже са минали доста дни или да е от този БЕНТОНИТ,който пускаха!Не виждам логика преди време да си влизаше водата в дамарите,а сега да не пуска!!!Ако някой знае за какво иде реч,ще го помоля да ми званне,понеже направо съм се ПОБОЛЯЛ! 0888576785 Георги Палаузов/ Благодаря предварително....

                      Коментар


                      • От: Кладенци и сондажи

                        Ето и една "Турбо самоделка" с която успях да направя дупка в земята около 37-38 метра и успях да стигна до пясък и вода.Но сега започва да се засипва дупката с пясък и не мога да я изчистя.Местността е "Сухата чешма" преди Осеново варненско.Ето и снимки:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11072013372.jpg
Прегледи:1
Размер:296.7 КБ
ID:5501725Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11072013373.jpg
Прегледи:1
Размер:284.5 КБ
ID:5501726Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11072013374.jpg
Прегледи:1
Размер:270.2 КБ
ID:5501727Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11072013375.jpg
Прегледи:1
Размер:263.2 КБ
ID:5501728Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11072013376.jpg
Прегледи:1
Размер:130.1 КБ
ID:5501729Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11072013377.jpg
Прегледи:1
Размер:252.7 КБ
ID:5501730Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11072013378.jpg
Прегледи:1
Размер:140.8 КБ
ID:5501731Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11072013379.jpg
Прегледи:1
Размер:245.5 КБ
ID:5501732Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11072013380.jpg
Прегледи:1
Размер:232.0 КБ
ID:5501733Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11072013381.jpg
Прегледи:1
Размер:226.9 КБ
ID:5501734Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11072013382.jpg
Прегледи:1
Размер:259.5 КБ
ID:5501735Натиснете снимката за да я уголемите

Име:11072013383.jpg
Прегледи:1
Размер:274.5 КБ
ID:5501736
                        Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

                        Коментар


                        • От: Кладенци и сондажи

                          Обсадна тръба има ли някъде в схемата?

                          Коментар


                          • От: Кладенци и сондажи

                            Терена е каменист,а и аз не знам как да използвам такава тръба.
                            Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

                            Коментар


                            • От: Кладенци и сондажи

                              Браво за ентусиазма! До колкото разбирам от снимките е било някакъв вид ядково сондиране, а използвал ли си помпа и разтвор? За да предовратиш обрушването на сондажа, той трябва да е пълен с глинест разтвор който от една страна създава хидростатично налягане, а от друга страна глината или бентонита замазват стените на сондажа и така предовратява навлизането на вода и обрушването. Обсадната тръба се пуска след завършването на сондажа. Разбирира се има и технология за сондиране направо с обсадна тръба, но това е друга "ракия".

                              Коментар


                              • От: Кладенци и сондажи

                                На кой метър ти обрушва? Нямаш шанс да го изчистиш с тая технология. Ако е чак долу във водоносния хоризонт, пусни до долу, приготви тръбите, вади и ги пускай веднага ! Много ти е малък диаметъра и внимавай какви тръби ще вземеш, а трябва да оставиш и разстояние за чакъл отстрани. Остави " глуха" тръба най- долу!
                                0899 шест5313нула
                                За всекиго по нещо

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X