Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кладенци и сондажи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Кладенци и сондажи

    По повод изказването на Сонда за чистотата на водата в системата на ВиК да споделя малко опит.
    Пътувайки от Бургас до Разград, се отбих при един приятел по пътя. Неговият баща работи в пречиствателната станция на язовир Камчия. С негово позволение и водачество разгледахме станцията. На излизане си наляхме вода от чешма, коато е свързана веднага след изхода на станцията. Разликата се усети веднага! Тази вода е наистина чиста и даже има сладък вкус.
    Като се върнах после си носех бутилката с водата и я сравних с тази от чешмата. Буеее!!!

    Коментар


    • #47
      До: Кладенци и сондажи

      Терадрил наистина са в Стара Загора, обаче се оказа че нямат малка сонда, а както казах - камион не може да влене. Така че, ако някой друг има някаква идея - моля

      Коментар


      • #48
        До: Кладенци и сондажи

        Колега ,защо да не може камион-не можеш ли да разградиш?И незнам защо си мислиш,че съществуват някакви "малки сонди" за водарски сондаж??Да-има такива сонди,но те не са за тази работа,така че или разгради или направи дупката там,където може!
        0899 шест5313нула
        За всекиго по нещо

        Коментар


        • #49
          До: Кладенци и сондажи

          За съжаление не е въпрос на огради и заграждения, а на сгради и солидни постройки. Има вариант само за нещо ниско - не по високо от 180 см., а за местото - това е единствения вариант. Знам че има миньорски сонди с компресори и други подобни. Гледах, че някъде във Варна правят малки сонди, които са монтирани на платформа като ремарке на кола. Така, че това са ми вариантите .

          Коментар


          • #50
            До: Кладенци и сондажи

            браво за темата ,много полезна ,значи аз си имам кладенец на село дълбок е 5-6 м. и блика студена водица ,просто е копано в земята с лопата имам си и стълбички дажеи с кофата загреб-полив и така това супер...
            на мястото до нас НА РАСТОЯНИЕ 200 метра ( от калденеца ми и сондата на чичката ) има сонда на 32 метра с две удерени скали при правенето и ,се вади чиста студена водица за пиене и поливане и забележета аз вадя вода от 5-6 м чичката от 32 на растояние 200 м... газар ли съм ,а направата на този кладенец ми струваше няклоко бутилки ракия на прокопаващия,хората пари нещът искат пиене ,да са живи и здрави само дето вече не са и здрави ... странно защо ли

            Коментар


            • #51
              До: Кладенци и сондажи

              интересуваме как точно се разбира на колко метра има водна маса,има точно определена таблица за всеки геогравски район ли ,или на пробата" пробиваи пък докадето пусне".

              Някои може ли да пусне някоия снимка да вида какво е тази машина която прави сондите(незнам точното и наименование затова не предполагам как е точното и име) немога да си я представя тая машина ,никога не съм виждал ,а даже и да съм виждал незнам че е това ... омагьосан кръг


              а че сондата си е сонда така е,зависи от случая кое от двете... но като си имаш сонда или кладенец и една цистерна от ЗиЛ и си газар отново

              Коментар


              • #52
                До: Кладенци и сондажи

                Колега от Стара Загора,както ти писах наистина има малки сонди,но при тях е стеснен капацитета и от към дълбочина на сондиране и от към диаметър!Първо проучи на колко метра горе долу в района е водата и каква е геологията/има ли скала,силна баластра и т.н/,пък след това ще ти кажа може ли да се използва такава сонда.Защото и да намериш такива "специалисти",лесно могат да те излъжат-ще направят по-плитък сондаж,ще ти заявят-не може повече,има вода,дай парите,а вода няма да има!А предварително ти казвам,че за 40-50 метров сондаж малка сонда няма!
                0899 шест5313нула
                За всекиго по нещо

                Коментар


                • #53
                  До: Кладенци и сондажи

                  Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                  Човеко наречен"Тигър"!!В зависимост от условията един сондаж 15 метра може да е дълбок,а друг,който е 60 м-плитък!!!Естествено,че при дълбока скала е налице перфектна Аизолация от към замърсители от повърхността!!!
                  Ако няма обсадни тръби от повърхността до скалата, при водочерпене депресионната крива пада и всички мръсни води отиват при чистата.

                  Коментар


                  • #54
                    До: Кладенци и сондажи

                    Е как без обсадни тръби бе Симеоне?И обсаждане,и дълбок филтър и филцов филтър и всичко си трябва!
                    0899 шест5313нула
                    За всекиго по нещо

                    Коментар


                    • #55
                      До: Кладенци и сондажи

                      Много полезна тема наистина. И на мен ми предстои да се сблъскам с проблема за сондаж. Някой знае ли фирма или човек който се занимава със сондажи във Варна или около Варна?
                      Колега sonda виждам че доста си запознат с материята. Би ли казал от кой район на странат си? И може ли някакъв телефон за контакт? Може и на лично.

                      Коментар


                      • #56
                        До: Кладенци и сондажи

                        Първоначално публикуван от Plamen Mitev Преглед на мнение
                        Много полезна тема наистина. И на мен ми предстои да се сблъскам с проблема за сондаж. Някой знае ли фирма или човек който се занимава със сондажи във Варна или около Варна?
                        Колега sonda виждам че доста си запознат с материята. Би ли казал от кой район на странат си? И може ли някакъв телефон за контакт? Може и на лично.
                        Колега дай малко инфо ако си намерил сонда за Варна, че сега и мен това ме чака, а нищо не мога да открия

                        Коментар


                        • #57
                          До: Кладенци и сондажи

                          Първоначално публикуван от Plamen Mitev Преглед на мнение
                          Много полезна тема наистина. И на мен ми предстои да се сблъскам с проблема за сондаж. Някой знае ли фирма или човек който се занимава със сондажи във Варна или около Варна?
                          Колега sonda виждам че доста си запознат с материята. Би ли казал от кой район на странат си? И може ли някакъв телефон за контакт? Може и на лично.
                          И аз да запитам същото за Търговище, трябва ми вода с дебит 2-5литра на секунда.
                          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                          Коментар


                          • #58
                            До: Кладенци и сондажи

                            Здравейте колеги. Намерил съм човек за сондажи, дори двама.

                            0885 078 596 - Асен (не съм му записал фамилията)
                            0887 399 015 - Злати Златев


                            И за двамата казват, че са многого добри. Много скоро ще проверя поне за единия . Надявам се да съм ви полезен с тази информация.

                            пп. Между другото ето ви и намера на един човек който търси вода
                            0885 844 726 - Георги Булев. Според единия от сондйорите оспяваемоста на резултатите му е в порядъка на 75 - 80% оспяваемост.

                            Коментар


                            • #59
                              До: Кладенци и сондажи

                              Първоначално публикуван от miki64 Преглед на мнение
                              Полезна тема. И аз допрях до нея - живея в района на Нови искър и е ред за сондаж.
                              Така че имам питане за сондьор...( с гаранция за водата) в района или в по-широк периметър, който да се навие да работи...и да иска да вземе пари разбира се!
                              Здравей,

                              намери ли сондьор в района, който можеш да препоръчаш ?

                              Предварително благодаря!

                              Коментар


                              • #60
                                До: Кладенци и сондажи

                                Първоначално публикуван от Plamen Mitev Преглед на мнение
                                Здравейте колеги. Намерил съм човек за сондажи, дори двама.

                                0885 078 596 - Асен (не съм му записал фамилията)
                                0887 399 015 - Злати Златев


                                И за двамата казват, че са многого добри. Много скоро ще проверя поне за единия . Надявам се да съм ви полезен с тази информация.

                                пп. Между другото ето ви и намера на един човек който търси вода
                                0885 844 726 - Георги Булев. Според единия от сондйорите оспяваемоста на резултатите му е в порядъка на 75 - 80% оспяваемост.

                                И на мен ми предстои да правя сонда във Варна, ако можеш сподели впечатленията си. На кого от 2-мата си се обадил и доволен ли си от работата като цяло. Също дали има гаранция за намиране на вода. Благодаря предварително.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X