Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кладенци и сондажи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кладенци и сондажи

    Първоначално публикуван от Фани Преглед на мнение
    Яснооо... Никой не ни е и питал каква тръба искаме да сложат, но както и да е. Много благодаря
    А ако набием вътре метална тръба /метална, за да може да се набие/ 2'', примерно на 18 м., за да минем под сегашния хоризонт /надупчена, както си се прави/ дали ще се получи?
    С каква помпа вадехте досега водата и от колко метра
    К мирной жизни не пригоден.
    Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
    ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

    Коментар


    • От: Кладенци и сондажи

      Първоначално публикуван от Фани Преглед на мнение
      Яснооо... Никой не ни е и питал каква тръба искаме да сложат, но както и да е. Много благодаря
      А ако набием вътре метална тръба /метална, за да може да се набие/ 2'', примерно на 18 м., за да минем под сегашния хоризонт /надупчена, както си се прави/ дали ще се получи?
      Да не се е спукала тръбата вие с каква помпа вадихте водата до сега.
      К мирной жизни не пригоден.
      Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
      ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

      Коментар


      • От: Кладенци и сондажи

        Първоначално публикуван от inkov Преглед на мнение
        моля за малко помощ,миналата година направих сондаж на вилата.Малко предистория-повиках човек с багети и той показа съответното место , тропна с крак и отсече 12м.Бях видимо доволен, че има вода в моя парцел, втората ми стъпка -бързичко намерих "сондъор'' със сонда която представляваше, трифазен мотор с редуктор, прерязан водосъдаржател на бойлер оформен като загребваща кофа и дебелостенни тръби.От тук почна моята мъка ,пренесохме всички тези железа с камион който наех, зглобихме железата с мои приятели който почерпих и т. н.Започнахме да въртим и тъи като сондъора каза,че ще свършим за 3-4 дни аз си всемах отпуск за да му асистирам.До 8м. всичко вървеше добре след това мергел и от там нещата се закучиха, въртяхме 30дни а асистирането ми се оказа зверски труд. Стигнахме до 24м. в мергела а той несвършва и несвършва,а нито капчица вода моя ентосиазъм се изпари,приключих операцията на 24м. естествено се разделих и с една сума....а скадала който ми вдигна жената, за това няма да говоря. Тази година нещо ме погложди повдигнах капака на дълбоката дупка и пуснах едно камаче, за моя голяма изненада камачето изцопа във вода. Купих евтина китайска помпа за безнадежния сондаж /водния стълп беше1.80м/потопих я и извадих 150л.вода, след 2 дни извадих 100л. вода а на третия път помпата изгоря.Въобще не ми върви с този сондаж, но мисълта да имам собствен водоизточник не ме е напуснала/да не разбере жената/Дайте съвет да се боря ли с безнадежния сондаж и как, Или тайно да мисля/събирам пари/ за нов. БЛАГОДАРЯ.
        До 24м. си стигнал , как така за нов сондаж ще събираш пари ?Имаш предвид за друго място ли различно от сондираното до сега?
        По-добре продължи този. А на първо време съхрани вече направеното въпреки ,че щом е в мергел малко вероятно е да се самозатрупа.
        Аз съм изумен и любопитен с какво сондирахте в мергела ,а и други в форума ,ако решиш да споделиш де ,обаче това е за темата "Сондажни машини ,автосонди".
        Последно редактирано от монио; 07-12-11, 18:39.

        Коментар


        • От: Кладенци и сондажи

          Първоначално публикуван от монио Преглед на мнение
          До 24м. си стигнал , как така за нов сондаж ще събираш пари ?Имаш предвид за друго място ли различно от сондираното до сега?
          По-добре продължи този. А на първо време съхрани вече направеното въпреки ,че щом е в мергел малко вероятно е да се самозатрупа.
          Аз съм изумен и любопитен с какво сондирахте в мергела ,а и други в форума ,ако решиш да споделиш де ,обаче това е за темата "Сондажни машини ,автосонди".
          Сондата е самоделка , кофата /водосъдаржател от бойлер/ имаше заварен един зъб като работен орган.Сондъора каза ,че бил от машините за рязане на асфалт,явно наистена беше нещо много твърдо воллфрамов карбид или нещо такова защото до края на сондирането въобше не беше се износил.Самия процес на сондиране вървеше много бавно, по някога само 50см. на ден но истински трудно ставаше когато прорязания сегмент трябва да се извади, защото цилиндара влязал в кофата не можеше да се откърти от долната си част.Жена ми е учител по география и те там са учили малко геология та според нея няма шанс водоносния хоризонт да е в мергела.Немога обаче да си обесня от каде идва тази вода макар и малко или поне мисля ,че не сме уцелили "дамара''жена ми много се дразни от тази дума но на мен ми звучи добре.Моля опитни колеги да изложат своето мнение по този въпрос.БЛАГОДАРЯ.

          Коментар


          • От: Кладенци и сондажи

            И на мене мие интересно каква е тази самоделка и да прави проодка в мергела толкоз метри.Но щом се представя машинката без проблем продължавайте може под мергела да излезе нещо-----но след колко метра ...............От кой край си.Само на един ли се довери да ти гледа за вода?Натиснете снимката за да я уголемите

Име:23042011(001).jpg
Прегледи:9
Размер:165.3 КБ
ID:5325697

            Коментар


            • От: Кладенци и сондажи

              Първоначално публикуван от inkov Преглед на мнение
              Сондата е самоделка , кофата /водосъдаржател от бойлер/ имаше заварен един зъб като работен орган.Сондъора каза ,че бил от машините за рязане на асфалт,явно наистена беше нещо много твърдо воллфрамов карбид или нещо такова защото до края на сондирането въобше не беше се износил.Самия процес на сондиране вървеше много бавно, по някога само 50см. на ден но истински трудно ставаше когато прорязания сегмент трябва да се извади, защото цилиндара влязал в кофата не можеше да се откърти от долната си част.Жена ми е учител по география и те там са учили малко геология та според нея няма шанс водоносния хоризонт да е в мергела.Немога обаче да си обесня от каде идва тази вода макар и малко или поне мисля ,че не сме уцелили "дамара''жена ми много се дразни от тази дума но на мен ми звучи добре.Моля опитни колеги да изложат своето мнение по този въпрос.БЛАГОДАРЯ.
              Мергела се води водоупор и за това е разпространено мнението че в него няма вода ,но това не значи че в него няма вода .Аз поне сондирам в мергел ,и наблюденията ми са ,че водоотдава къде силно къде по-слабо. За дамарите мнението ми е , като на съпругата ти.
              Продалжавай да сондираш на долу , нема се плашиш нафта няма да излезне.
              Апропо не каза в кой регион си град ,село и тн.

              Коментар


              • От: Кладенци и сондажи

                Първоначално публикуван от inkov Преглед на мнение
                Сондата е самоделка , кофата /водосъдаржател от бойлер/ имаше заварен един зъб като работен орган..
                Аз с багети не съм се занимавал. След първия метър ми е бигор и скала - каква не знам. Намерих сондьор със някаква пневматична вибрираща сонда плюс компресор за продухване. Само ме попита къде я искам водата. За няма 2 дни избуши 40м. Водата излезе на 32рия. Докато стигне до нея само пепеляк издухваше. Не съм на ти с конкретната технология, ама тука има по-знаещи.

                Та мисълта ми е да си допробиеш сондажа.

                Коментар


                • От: Кладенци и сондажи

                  Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
                  С каква помпа вадехте досега водата и от колко метра
                  Привет, извинявай, че за известно време не можех да отговоря - помпата е на хидрофора, не я знам точно каква, стандартна трябва да е - цол тегли и цол хвърля. Опитахме да отпушим с Вида 4, но не стана; тръбата не е спукана със сигурност /но може да е изкривена/, и последно и двете помпи вадеха кал. Метрите са 9 до 11 - не сме били там да измерим като набиваха, платихме за 11м., но реално може и 9-10м. да са.
                  А почвата е алувиална ливадна /цалапичани му викат "жалвов пясък" /.

                  Та, какво ще кажете за донабиването на метална тръба /идеята съм обяснила по-горе на тази страница/?
                  ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

                  Коментар


                  • От: Кладенци и сондажи

                    Първоначално публикуван от монио Преглед на мнение
                    Мергела се води водоупор и за това е разпространено мнението че в него няма вода ,но това не значи че в него няма вода .Аз поне сондирам в мергел ,и наблюденията ми са ,че водоотдава къде силно къде по-слабо. За дамарите мнението ми е , като на съпругата ти.
                    Продалжавай да сондираш на долу , нема се плашиш нафта няма да излезне.
                    Апропо не каза в кой регион си град ,село и тн.
                    Колега прочитайки поста ти се замислям над няколко въпроса:
                    1/ може ли от някаде да се вземе информация за дебелината на мергела, имам предвид научен институт или геоложки такъв. Разполагам с gps - кординатите на парцела.
                    2/ Ще се намери ли сондъор съгласен да сондира в съществуващия сондаж, ценово статуса на проблема не е без значечение.
                    3/ вероятно ли е под мергела да има повече вода.
                    Аз съм от гр. Разград, а парцела ми е във вилната зона на града там е много хубаво и тихо място особенно през лятото и особенно със студена бира на верандата, която се надявам да охлаждам със студена сондажна вода, ех мечти, мечти..... БЛАГОДАРЯ.

                    Коментар


                    • От: Кладенци и сондажи

                      Ами в кръга на майтапа то тази вода която ти събира ще стигне за бирата.По принцип има такива карти---поне така съм чувал но и аз съм питал за такива и не съм имал възможността да се добера до тях.

                      Коментар


                      • От: Кладенци и сондажи

                        Първоначално публикуван от inkov Преглед на мнение
                        Колега прочитайки поста ти се замислям над няколко въпроса:
                        1/ може ли от някаде да се вземе информация за дебелината на мергела, имам предвид научен институт или геоложки такъв. Разполагам с gps - кординатите на парцела.
                        2/ Ще се намери ли сондъор съгласен да сондира в съществуващия сондаж, ценово статуса на проблема не е без значечение.
                        3/ вероятно ли е под мергела да има повече вода.
                        Аз съм от гр. Разград, а парцела ми е във вилната зона на града там е много хубаво и тихо място особенно през лятото и особенно със студена бира на верандата, която се надявам да охлаждам със студена сондажна вода, ех мечти, мечти..... БЛАГОДАРЯ.
                        И аз като Слави не съм се добирал до информация от тези карти , и се съмнявам да има такива , освен в басейнова дирекция.
                        Мергела може и да е 100-200-300м .В Шумен по геоложки карти на места достига и до 300м. Разград отбивката към Дянково 500м по баира , в дясно там съм сондирал.Там някъде почва една вилна зона. Ако не се лъжа около 20м беше сондажа още на 4 тия метър почна да излиза вода.После преди Дянково по същият път в една нива 30м. Мергел не стигнахме и вода нямаше.

                        Под мергела дали има вода е много условно.Колко под мергела?По скоро и да не ти се вярва в самия мергел може да има. Ако може да продължиш да да сондираш със същата сонда и човек най-добре ще е.

                        Коментар


                        • От: Кладенци и сондажи

                          някой може ли да ми поясни какво значи : порови води в неоген-миоцен

                          Коментар


                          • От: Кладенци и сондажи

                            Първоначално публикуван от kiro2 Преглед на мнение
                            някой може ли да ми поясни какво значи : порови води в неоген-миоцен
                            Аха, някой хидрогеолог.
                            А знаещите и можещи, отговорете на моя въпрос от предишната страница моля ви!
                            @Стария - отговорила съм ти, ма сега пък теб те няма, да не отиде и ти на санаториум.
                            ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА!

                            Коментар


                            • От: Кладенци и сондажи

                              Нeоген-миоцен са уплътнени пясъци, чакъли и глини формирани преди 10-15 милиона години. Поровите води са водите, които се съдържат в пространството между тези пясъци и чакъли в така наречените "пори".

                              Коментар


                              • От: Кладенци и сондажи

                                Да се намърдам и аз в темата. Намерена е в парцела ми вода с багети, може би на около 20-25 м, та търси се сондьор за едно село до гр.Сливница, Софийско. И двамата комшии до нас имат извадена вода. Кофти е, че е скалисто, и на всичкото отгоре май няма да влезе камион, абе ще влезе ама ще угази розите на тъщата . Моля или в темата или на лични за някакви координати на таквизи люде, че запитах една фирма дето прави сондаж и ми искат някъде около 4500 кинта, заедно с хидрогеология. Ако не излезе вода и аз дам тия пари жената ще ме кастрира и ще ми счупи капачките и то напълно заслужено.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X