Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кладенци и сондажи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кладенци и сондажи

    Еми според мене не са много нещата които могат да се направят . На какъв диаметър са затрабили с какво ПВЦ каква дебелина с каква зглобка са съединени тръбите . на каква дьлбочина е скъсана помпата . А водата която са налели не е задължително да е влезнала в "дамарите". Може да се опиташ да извадиш всичко с колоната ако колоната го позволява смисьл е достатачно здрава , или да натиснете и смачкате помпата на 1-2 м на забоя - дъното на сондажа после да промиете сондажа да му направите аерлифт . Когато се работи с бентонит преди да се пусне помпа в сондажа се сипва добавка която престоява 20-24 часа , тя разтваря бентонитовата кора от стените на сондажа след което се прави еарлифта да изхвърли бентонита . Технологията сондиране с бентонит не е проста и лесна . Доста по скъпа е от сухото сондиране , ако се прави както трябва .

    Коментар


    • От: Кладенци и сондажи

      Здравейте, казвам се Пламен Матев и съм от Видин.Преди 6 години започнах сондаж с подръчни средства.Стигнах до 26.40 метра и от там нататък стана невъзможно пробиването защото слоя в който пробивах е глинест и тя набъбваше/въртяхме на едно и също място/.След 5тия метър беще само жълта глина до 24.50 ,от 24.50 до 25.50 беше глина и пясък 50/50.След това синя глина/като е мокра/ иначе като изсъхне става жълта.Статичното ниво е около19 тия метър.Викнах геофизик от БАН.Той направи геофизика и резултатът беше че от 25-40 метър е глина,чакъл и пясък.В резултат на геофизиката обнадежден реших да прежаля пари и дойде автосонда.Въртяхме до 40 метра и нищо само водоупор.Изградихме сондажа до 30 метра.Дебита отчайваш 150-200 гр./сек.С огромни усилия вадя вода с вибрационна помпа на почивки с един програматор.Водата вече 3 година е мътна като е само оцветена в жълто,но след утаяване се получава слой финна глина.Същата я събирам в два резервоара и след с друга помпа поливам.Мъка.Опитах да си направя еърлифт от тръба,но нещо не се получи.Бихте ли ме упътили как с подръчни средства да го направя,като размери цолаж налягане на компесора и т.н.Предварително благодаря.
      П.П. Последно съм се ориентирал към потопяема винтова центробежна помпа.По надеждна,с голям процент твърди чстици на кубик и съответно с автоматика към нея.Содажа е със 140 мм тръба.Евентуално може ли в нея да се провърти и с какъв диаметър на обсадната тръба 110 или 125.

      Коментар


      • От: Кладенци и сондажи

        Здравей,
        Отностно твоя проблем със сондажа в Монтана има човек, който се занимава със сондажи и има еърлифт, сондирал е във Видин.
        тел: 0887 930428

        Коментар


        • От: Кладенци и сондажи

          Колеги, знае ли някой ,къкво е това,което се слага м/у ударника и компресора при "къртиците".Тука в работата има една къртица ,марка вермеер.С компресор ротах.Въпросната джаджда преставлява една синя бутилка като пропанова,с някъкъв байпас маркуч през нея.Отгоре има една врътка,която явно пренасочва нещо.
          И къкво е устройството на ударниците за къртица.Отпреде главата се навива на цялата тръба,но само тя ли удря или вътре има още нещо.

          Коментар


          • От: Кладенци и сондажи

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0260.jpg
Прегледи:1
Размер:220.4 КБ
ID:5208585Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0262.jpg
Прегледи:1
Размер:75.1 КБ
ID:5208586Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0263.jpg
Прегледи:1
Размер:211.1 КБ
ID:5208587

            Коментар


            • От: Кладенци и сондажи

              Перфекта тема!!! Имам нужда от сондаж тъй като лятото водата в кладенеца не достига. Интересува ме човек около хасково който може да определи наличието на вода.Намирам се на около 1км от река Марица!

              Коментар


              • От: Кладенци и сондажи

                Здравейте,
                първо да кажа чудесна тема с компетентни мнения , сега и към моят въпрос :
                Преди година ми правиха сондаж с водно бурене мисля беше термина и достигнаха до дълбочина 17 м като от 16 до 17 метър дупчиха цели четири дни, започна едно мрънкане "главата на сондата шяла да се повреди а тя струва 20 000 лв., на час слиза с не повече от сънтиметър или изобщо не слиза " на 16,50 м казаха че сондата е хлътнала 50 см което според тях е дамар, правиха замерване и сметнаха дебит 5-6 кубика на денонощие. Трябва да отбележа че първите 5 м беше пръст и ширината на сондата беше Ф300 и като излезе скалата минаха на Ф160.Казаха има вода, правиха некви прочиствания на сондажа и решиха понеже според тях са дупчили скала която е много здрава да сложат тръба само на Ф300 отвора т.е. 5 м, а където било в скалата нямало нужда, казаха пускате бибото и точите за да се очисти дупката и да се отпушат дамарите.
                Но стана така че един ден бибото заседна в тинята след неистови усилия успяхме да го отлепим от нея ,въжето беше здраво но помпата явно се повреди и не работи , но заседна на 12-я метър и нито излиза на вън нито слиза на долу. Та въпросът ми е има ли някакъв вариант да се извади помпата от дупката? Чул съм, че сондата не може да я смачка при ново спускане понеже помпата е метал, и чух мнение не знам колко е вярно че на сондата вместо грава можело да се сложи накрайник който едва ли не подобно на метчик да се вреже в помпата и по тозе начин да я извади.
                Благодаря предварително!!

                Коментар


                • От: Кладенци и сондажи

                  "Интересува ме човек около хасково който може да определи наличието на вода.Намирам се на около 1км от река Марица!"

                  Компетентен такъв ,който да определи наличеи на вода с научни методи или поне достоверни такива НЯМА. Има много дето "познават" къде има вода с медни пръчки ама те и 6-ците в тотото ги познават хората . Ако ти е интересен метода или пък държиш все пак някой друг да ти каже къде да копаш звъни един телефон ще ти обесня и ще те насоча към такъв човек.
                  Моето мнение е че щом си толкова близо до марица си подбери подходящо /удобно на теб/ място и дупчи. В този регион и на такова отстояние от реката водата ще ти излезе някаде към 8 до 10 метър.
                  Успех.

                  "Чул съм, че сондата не може да я смачка при ново спускане понеже помпата е метал"

                  А мислиш ли че скалата дето сте я пробивали е по-мека от този метал? Грешка е било че не сте пуснали тръби в целия сондаж а също че сте намалили диаметъра. Дванайстия метър не е толкова много пък щом има дупка и надолу пробвайте само с тръбите дали не може да я натиснете обратно предполагам че се е вклинила хоризонтално в по-широкия отвор. Иначе ако пак викаш сонда пробивайте без притеснение помпата ще излезе на парчета с всичкото кабели и маркучи Вервай ми
                  Успех и на теб!
                  088455338две
                  "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
                  Джамбазов 2010г..

                  Коментар


                  • От: Кладенци и сондажи

                    ВЕСЕЛА КОЛЕДА КОЛЕГИ
                    878161634

                    Коментар


                    • От: Кладенци и сондажи

                      Малии, тая тема не е мръднала и на йота от Октомври насам.
                      Явно желаещите да си правят сондаж рязко са се спекли...

                      Коментар


                      • От: Кладенци и сондажи

                        AXA ;-)
                        878161634

                        Коментар


                        • От: Кладенци и сондажи

                          А няма причина да е така . Нали уж проблем с водата имало.

                          Коментар


                          • От: Кладенци и сондажи

                            За да раздвижим темата...Принципно се интересувам от възможност за "направа" на сондаж( с полагане на тръби, продухвания и т.н.). Ако има някой, който може да извърши тази дейност(услуга) в близост до гр.Велинград( село-на 15 км.)-нека пише на fols@abv.bg , за да осъществим контакт!

                            Коментар


                            • От: Кладенци и сондажи

                              Първоначално публикуван от baraj1 Преглед на мнение
                              За да раздвижим темата...Принципно се интересувам от възможност за "направа" на сондаж( с полагане на тръби, продухвания и т.н.). Ако има някой, който може да извърши тази дейност(услуга) в близост до гр.Велинград( село-на 15 км.)-нека пише на fols@abv.bg , за да осъществим контакт!
                              Колега не може да не си търсил покрай тебе наоколо някоя сондажна фирма.Най на сметка ще е така да направиш . Как взимат по вашия край ? (ако не е тайна )

                              Коментар


                              • От: Кладенци и сондажи

                                Да питам и аз нещо около темата. Понеже ще започвам да строя основите на сглобяема къща до Пловдив,до имота има ток,минава и вода,но тръбата била частна и ми искат 3000 лева да се включа. Ако си бия сонда с хидрофор,ще мога ли да си изкарам в последствие акт.16,като съм на самостоятелен водоизточник ? И ще ми излезне ли по евтино от исканата сума ?
                                Последно редактирано от Стефан ERA; 13-04-11, 16:16. Причина: Добавяне на допълнителен въпрос
                                TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
                                Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
                                Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
                                Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X