Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кладенци и сондажи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Кладенци и сондажи

    Здравейте!!!
    И аз да драсна нещо по темата за сондажите,които са ми и професията-аз съм сондажен инженер.Това,което ми прави впечатление е как се говори за цените на сондирането,все едно трябва да са еднакви при всякакви условия,а това е невъзможно!Факторите определящи цената на метър са много-геологията на терена,диаметъра на сондажа, диаметъра на спуснатите обсадни колони,технологията на сондиране и т.н.Затова,колеги не се чудете,че на ваше запитване примерно за сондаж във Варна са ви казали Хлв/м,а после прочитате тук,че на някой в даден район на София са му взели Улв/м!

    Коментар


    • До: Кладенци и сондажи

      тия дни въртях
      ръчна сонда в двора си и на 12-я метър се появи вода продължих още 0.5 метра и изкарвах само сива
      глина с пясък но тъй като започна да ми мие свредела спрях.За 5-10 минути сондажа се напални 1.5
      метра с вода.На другия ден станах и меря нивото което беше около 4.5 метра вода а от мойте 12.5
      метра сондаж беше станал 10 метра на дъното само кал от сива глина.Включвах помпа изпомпих водата
      нивото пак се повишаваше но на дъното все повече кал и до вечерта сондажа стана 7.6 метра.сондажа е с размери ф160. на дъното когато спрях да копая изкарвах само сива глина с пъсък и се замислих дали от там не е проблема защото съм чувал че трябва да се достигне баластра на дъното.при нас е така обикновенно под водата е пясък и при редовно изсмукване се образува водния резерв..Със сигурност мога да ти кажа само че отдолу жилата е около 3 метра широка.Терена на който е сондажа е с наклон и под водата е пясък със сива глина но в доста гъста консистенция.Незнам дали е възможно вследствие наклона на терена при оттичане на водата да е заталачила дъното от пясъка и сивата глина и заради това да е вдигнала толкова нивото близо 4 метра.Не сам специалист просто търся помощ Какво бихте ми предложили вие като решение на моя проблем.благодаря предварително

      Коментар


      • До: Кладенци и сондажи

        Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
        КОлеги!!Сондирайте с вода!!Оставете пневмоударниците-за водарски сондажи не са !!!
        Привет, колега sonda!

        Би ли обяснил защо не трябва да се сондира пневмо-ударно.

        Предстои ми да правя сондаж и доколкото разбирам цената на такова сондиране е доста по-ниска от сондирането "с вода". Какви рискове крие такова сондиране ?

        Считам, че разясняването на разликите в двата метода ще е полезно за всички, на които им престои да решават подобен проблем.

        Поздрави!

        Коментар


        • До: Кладенци и сондажи

          Здравейте
          Искам да ви питам и аз един въпрос
          Скоро ми биха сонда ф110 на 18м и искарахме вода 3м
          Интерисува ме каква помпа да си купя за в началото
          моля да ми предложите някоя,че не съм запознат

          Коментар


          • До: Кладенци и сондажи

            Първоначално публикуван от чичо хухавел Преглед на мнение
            Смятам ,също така да монтирам някакъв филтър и някакъв уред,който задвижвайки се от водата,излъчва нискочестотен сигнал,който сигнал изтребвал микроорганизмите във водата.Това последното още несъм го проучил достатъчно,но за сега такива са ми идеите.
            Колега, мислил ли си, дали ще има антибактериален ефект, ако поставиш сребърна плочка в резервоара преди хидрофора?

            Коментар


            • До: Кладенци и сондажи

              Аз мисля че една ултразвукова пералня на Вулкан ще има най добър ефект

              Коментар


              • До: Кладенци и сондажи

                Аз си представях нещо подобно на това: http://www.pestimenergia.bg/shop/pro...bez-hlor-.html

                Ако има колега, който ползва резервоар и е сложил някакъв филтър ще се радвам да сподели.

                Коментар


                • До: Кладенци и сондажи

                  Първоначално публикуван от Petyr Преглед на мнение
                  Колега, мислил ли си, дали ще има антибактериален ефект, ако поставиш сребърна плочка в резервоара преди хидрофора?
                  Честно това малко ми звучи като серия от " Разбивачи на митове"!
                  Аз лично проблема със бактериите, жабуняците и всички гадини във резервоара го реших със хлорни таблетки! Бистра водичка, не мирише на блато, само леко на хлорче като предозирам!
                  Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                  А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                  Коментар


                  • До: Кладенци и сондажи

                    Мерси, явно без хлор няма да мина

                    Коментар


                    • До: Кладенци и сондажи

                      Първоначално публикуван от Николай Стефанов Преглед на мнение
                      Привет, колега sonda!

                      Би ли обяснил защо не трябва да се сондира пневмо-ударно.
                      и на мен ми е любопитно!

                      Коментар


                      • До: Кладенци и сондажи

                        Здравейте, и аз се запалих по сондирането от скоро.
                        Скалъпих малка сондажна машинка (ударна) малка,малка.... ф 219мм
                        Самия "инструмент" тежи над 80кг и скоростта на дупчене е много добра.
                        При първата дупка се сблъсках с доста проблеми,които аха да ме откажат. На 7-ми метър излезе пясък и малко вода. След "изчислението" на клапа, започнах и него да вадя. Проблема е, че след около 2кубика пясък+странна слузеста глина се оказа, че съм слязъл само метър!
                        Как се процедира в такива случай?
                        Как се работи с обсадна тръба? Или по-точно, как се вади тази обсадна тръба и как бих могъл да наставя съставните тръби с разглобяема връзка,при този диаметър?

                        Дупката я копаех по час-два когато имах свободно време. След като стигнах до пясък, на следващия ден имаше окло метър вода. Така си остана и до сега, но се оказа че се изчерпва (бибото вади 40-50 часа по600л/ч) но не успях да засека кога е изчерпало всичката вода. Нивото на водата не се вдига. Пробвах и с еърлифт, но е невъзможно поради ниския воден стълб.Пуснал съм тръби Ф200, ей така, без да ги дренирам.
                        Съвети?

                        Коментар


                        • До: Кладенци и сондажи

                          я дай малко инфо и снимки.

                          Коментар


                          • До: Кладенци и сондажи

                            Бях зазимил изчислението... Просто и ефективно. Проблема е с обрушването. Трябва си обсада. Не са ми ясни някой тънкости, но при следващата дупка ще експериментирам.
                            След тридневно изпомпване, сондата се прочисти. На дебит не съм я засичал, но засега ми трябва в нея да връщам водота от другата сонда. Справя се добре, не се пълни.
                            Ще ми е полезно, ако някой от хората занимаващи се с тази дейност ми дадат някой насоки за набиването на обсадата и ваденети и след това. При работа с обсада, предполагам се пускат тръбите , дренира се и чак тогава се вади обсадата??
                            Проблем ли е, ако една сонда се прави за няколко дни, с прекъсвания. Или трябва за ден- два да се пробие и да се спуснат тръбите. Как се процедира при въпросния слой от нанасящ се пясък?


                            Ето снимка на "остановката". Има тринога на която стои макарата.
                            Прикачени файлове
                            Последно редактирано от cveti; 15-12-09, 21:30.

                            Коментар


                            • До: Кладенци и сондажи

                              Няма ли кой да помогне?
                              Изчетох страшно много информация за сондирането, но не ми се изясни. Нямах време да подхвана друга дупка, а сега времето няма да позволи...

                              Коментар


                              • До: Кладенци и сондажи

                                За Варна и Варненския регион
                                Цялостна направа на кладенци до 1 м.
                                механизирано, транспорт за машината и пръстените
                                гаранция

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X