Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кладенци и сондажи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Кладенци и сондажи

    Първоначално публикуван от чичо хухавел Преглед на мнение
    Това "удоволствие ми струваше по 65 лв. на метър. .......
    Супер. Това е добра цена. Във Варна цената е два пъти по-висока. Предстои ми и на мен подобно "удоволствие" , ама при тия цени ще го по отложа за по-добри времена.
    Съмнявам се твоите хора да работят и покрай морето, но ако не ти представлява трудност - може да ги питаш.

    Коментар


    • До: Кладенци и сондажи

      Ако се навият да дойдат към морето (Варна) може и аз да се навия да дупча. Предполагам че ако има и още кандидати със сигурност ще се навият. Ако пък чуете за нещо по тънко около Варна пишете тук. Благодаря ви предварително.

      Коментар


      • До: Кладенци и сондажи

        Първоначално публикуван от Plamen Mitev Преглед на мнение
        Ако се навият да дойдат към морето (Варна) може и аз да се навия да дупча. Предполагам че ако има и още кандидати със сигурност ще се навият. Ако пък чуете за нещо по тънко около Варна пишете тук. Благодаря ви предварително.
        Сега коментирам с един специалист и , ако успея да се договоря с него - ще ти го пусна на форума. Стискай палци. Ще разкажа и детайли.

        Коментар


        • До: Кладенци и сондажи

          Първоначално публикуван от Ари Преглед на мнение
          Сега коментирам с един специалист и , ако успея да се договоря с него - ще ти го пусна на форума. Стискай палци. Ще разкажа и детайли.
          Дано да стане, че като чета колегите на какви цени си правят сондажите а на нас как искат да ни избият направо зъбите и ме хваща яд. Ще чакам подробно инфо. Успех.

          Коментар


          • До: Кладенци и сондажи

            Първоначално публикуван от Plamen Mitev Преглед на мнение
            Дано да стане, че като чета колегите на какви цени си правят сондажите а на нас как искат да ни избият направо зъбите и ме хваща яд. Ще чакам подробно инфо. Успех.
            За съжаление, не се получава .
            Човекът - сондьор иска да ми изкопае дупка и да му платя, ама дали ще излезе вода или не - не го интересува. Странно. Аз ли не съм разбрал добре или така се прави ?!
            Той казва : аз правя сондажи. Където кажеш и колкото метра искаш - там ще ти направя сондажа. Ама не отговарям има ли вода или не.
            А аз искам да си платя когато излезе вода. Цената му инъче не е лоша - 55 лв на метър. ( плюс 2 лв на клометър за отдалеченост)
            Кой да ми каже тогава къде и на колко метра има вода. Ако извикам някой с "клечите" каква е гаранцията , че там ще има вода ? Той ще си вземе парите и ще си замине. Ще извикам "Сондьора" - той ще си изкопае дупката, а , ако няма вода. Аз само ще плащам ли ?
            Не мога да се съглася на такова нещо. Изглежда ми несправедливо.
            До колкото четох във форума има сондьори , които правят и проучване и сондаж и си носят отговорност за това дали излиза вода, в крайна сметка или не. Добре, но цената е много висока. 130 - 140 лв на метър е много висока цена. Това по моя преценка е многократно над себестойността на извършената услуга.
            Ето такива неща ми минаха през главата и ги споделям с всички тук във форума.
            Сега съм пак на кота НУЛА, ама борбата продължава - значи търсенето продължава.
            Ако някой има мнение или иска да коментира моите споделени мисли с удоволствие ще ги изслушам.

            Коментар


            • До: Кладенци и сондажи

              Добре, но цената е много висока. 130 - 140 лв на метър е много висока цена. Това по моя преценка е многократно над себестойността на извършената услуга.
              Ето такива неща ми минаха през главата и ги споделям с всички тук във форума.


              цена;
              -гориво
              -матеряли
              -инструмент
              -работа
              -риск(авария)
              =???
              Колега не прави пребързани изводи.
              При условие че една машина струва ххх ххх лв. а режещия инструмент х ххх/хх ххх лв. и живота им е кратък, то колко да струва линейния метър.
              Прикачени файлове
              878161634

              Коментар


              • До: Кладенци и сондажи

                Колега АРИ би ли дал някакъв номер за връзка да се чуем или ако искаш може и да ми звъннеш, моя номер 08970900920 Пламен. Да убединим сили и да действаме.

                Коментар


                • До: Кладенци и сондажи

                  Първоначално публикуван от Plamen Mitev Преглед на мнение
                  Колега АРИ би ли дал някакъв номер за връзка да се чуем или ако искаш може и да ми звъннеш, моя номер 08970900920 Пламен. Да убединим сили и да действаме.
                  Пламене, здравей !
                  Номерът нещо не е наред - с много цифри е
                  Аз съм на 0888649380

                  Коментар


                  • До: Кладенци и сондажи

                    [QUOTE=Ари;830860]За съжаление, не се получава .
                    Човекът - сондьор иска да ми изкопае дупка и да му платя, ама дали ще излезе вода или не - не го интересува. Странно. Аз ли не съм разбрал добре или така се прави ?...
                    При мен ситуацията беше подобна,с малката разлика,че в местността,в която ми е имота,който не е пробил дупка в земята,той няма вода. Моята сонда беше,може би 10 подред в района и всички преди мен имат вода. Абе най-общо казано рискувах доста,ама ако се беше издънила работата сигурно щях да съм най-големия кърък на света.

                    Коментар


                    • До: Кладенци и сондажи

                      Бях писал преди време за моя неуспех... Сега видях че питате за сондьори, но аз не мога да препоръчам такива. В никакъв случай не ползвайте услугите на Калоян Господинов, който си е написал телефона къде ли не около София по спирки и стени. Сайта му е http://www.sondaji.com, а телефона с който е изпоцапал стените е: 0887994443.
                      Той просто е един пробивач на дупки, който се възползва от балъци като мен.

                      Коментар


                      • До: Кладенци и сондажи

                        Първоначално публикуван от NIKT DRILLING Преглед на мнение
                        Добре, но цената е много висока. 130 - 140 лв на метър е много висока цена. Това по моя преценка е многократно над себестойността на извършената услуга.
                        Ето такива неща ми минаха през главата и ги споделям с всички тук във форума.


                        цена;
                        -гориво
                        -матеряли
                        -инструмент
                        -работа
                        -риск(авария)
                        =???
                        Колега не прави пребързани изводи.
                        При условие че една машина струва ххх ххх лв. а режещия инструмент х ххх/хх ххх лв. и живота им е кратък, то колко да струва линейния метър.

                        Колега винаги ще има различни цени за една и съща услуга. Лошото в България е че високата цена не е гаранция за качество. Ясно е че някой чичко "откраднал" от някаде си технологията стъкмил си от някакво двигателче сондата, недеклариращ никаде приходите си от тази дейност може да даде и цена 50 лева на метър. А някой закупил легално всичко направил инвестиции, плащащ си данъците и т.н никога неможе да слезе на неговата цена - но поне да предлагаше качество и някаква гаранция а то маже да те н**бе и повече. Ако аз знам че тази фирма предлага качество , прави проучвателен сондаж или някакви предварителни проучвания,карти и други изобщо няма да се замисля за по високата цена.
                        С една дума и мерцедес са скъпи коли но всички ги купуват!
                        088455338две
                        "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
                        Джамбазов 2010г..

                        Коментар


                        • До: Кладенци и сондажи

                          Виждам че доста хора не четът темата от начало, и ми званят по телефона с въпрос колко взимам на метър . Явно им е доста интересно как точно става та ще се опитам да обобщя:

                          Аз НЕ се занимавам с пробиване на сондажи!
                          Наложи ми се да си направя такъв и поради факта че живея в България ми се наложи да се "обуча" в това изкуство поне до нивото на тези дето се опитваха да ме попрецакат та и малко отгоре.

                          Та сондата която в повечето случаи се използва има няколко основни елемента:
                          1. Режеща глава - представете си го като една огромна коносовидна "бургия" /фи 400 примерно със/ осеяна със "зъби" подобни на видии. Или като тази от снимката в горният пост с няколко глави.
                          2. Свързващи тръби - на единият им край се завива главата а другият край се завива за мотора който върти главата. Тръбата е дълга мисля 1.5 или 2 метра , след като потъне в земята за нея се завива другата тръба и така нататък.
                          3. Кула с редуктор на нея - за този именно редуктор се захващат тръбите с пробивната глава. Редуктора освен че се върти /обикновенно от кардан/ се движи нагоре и надолу
                          пробивайки дупката.
                          4. Двигател - електрически , дизелов, бензинов предполагам може да се вземе движение някаде и от джипката дори ако няма достатъчно тяга "заводският"

                          Прави се ров 2Х2Х2 пълни се с вода с която се промива сондажа. Ако забелязахте горе съм написал тръби а не пръти и има защо . Има отделна помпа която през тръбите вкарва вода под налягане до дъното на сондажа, частиците пръст скала и пясък се вдигат от дъното и водата ги вади навън по вада която се излива в рова. Частиците се отаяват и "чистата" вода пак се вкарва в сондажа.

                          Повтарям че съм аматьор в областта и не претендирам за точност на названията.

                          В България на времето имаше фирма наречена "Редки метали" до колкото знам са се занимавали с проучвания и сондиране на различни места с цел добив на редки метали. В нашият рагион основно с добив на уран. Въпросното предприятие е разполагало с карти на земята показващи състава и вида на почвата,скали води и тем подобни.
                          Повечето "майстори на сондажи" в България които аз съм срещал са работили в подобни фирми. При бай Тошо в "свободното" си време са ходили насам натам да правят сондажи срещу съответното възнаграждение. След промяната и разпада на фирмата са задигнали това онова и са скалапили кой каквото може.

                          Сондажът може да се направи и наръка стига да си упорит и ......да не попаднеш на скала. Говорил съм с хора направили си 10 , 15 та дори и 25 метрови сондажи.
                          В България за момента несъм срещнал сериозна фирма за подобни услуги която да разполага с техника като от горните снимки /по точно вторите две/ , в която да работят хора с достатъчно познания и научен потенциал. Да правят проучване да гарантират резултати.
                          Това с пръчките го знаеме всички, но то е твърде несигурно и неточно. Работи при плитки сондажи при които според мен е по-добри да си направиш кладенец.
                          Последно редактирано от Jivko; 26-08-09, 19:41. Причина: добавка
                          088455338две
                          "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
                          Джамбазов 2010г..

                          Коментар


                          • До: Кладенци и сондажи

                            До Пламен и Ари. Имам същия проблем. Имаме място в Боровец-юг, до Варна и се опитваме да решим проблема с водата. След 2 години търсене на майстори още нямаме вода./Само малко през пролетта в един плитък кладенец/. Може да се обадите по телефона, за да обединим усилията- 0897953904 или 0898524321.

                            Коментар


                            • До: Re: Кладенци и сондажи

                              Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
                              Кладенецът е 350лв на пръстен/респ. на метър/, имам някъде визитка, Правиха кладенец на Ок.път. Цената включва всичко.
                              Колега, актуално ли е още инфото за тези хора? Търсим проверен човек за кладенец близо до София.

                              Коментар


                              • До: Кладенци и сондажи

                                Първоначално публикуван от sdy Преглед на мнение
                                До Пламен и Ари. Имам същия проблем. Имаме място в Боровец-юг, до Варна и се опитваме да решим проблема с водата. След 2 години търсене на майстори още нямаме вода./Само малко през пролетта в един плитък кладенец/. Може да се обадите по телефона, за да обединим усилията- 0897953904 или 0898524321.
                                Здрасти, аз съм в Боровец-север. Свържи се с мен на ICQ 26339565 или скайп semdachevi - може да сме си полезни взаимно.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X