Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кладенци и сондажи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Кладенци и сондажи

    Първоначално публикуван от nk_vn Преглед на мнение
    А асфалта трябва ли да е раздробен, ако да - така ли идва от пътищарите? Ако не - как се раздробява? Сори за офтопика Благодаря много за идеята.
    Раздробен. От машините изрязващи кръпките.
    Toyota Hilux 3.0 D4D 2008
    Discovery 2.5 TD5 2000 EX
    Land Rover Discovery 2.5 TDI 1996 EX

    Коментар


    • До: Кладенци и сондажи

      Здравейте, известно време нямах достъп до нет-а и затова нямах възможност да пиша... На въпросите:
      -->Стария: Предполагам че е ясно какво искам, да ползвам водата от сондажа, за 10 дена водата почнала да изчезва и сега в дупката се вижда само кал.
      -->NIKT DRILLING: Сондажа е в с. Зверино, близо до Мездра и доколкото разбрах, става въпрос терен, който се нарича "Искърски тераси". Сондажа е правен с 130 мм пневмоударна сонда като сондьорите вкараха един маркуч постоянно да налива вода докато сондата работи. Като стигна до втора подземна вода (27-ми метър), бай Сондьор реши че водата вече е достатъчно и тръгна да вкарва 110 мм тръби но на 11-тия метър запецна защото първата вода, която уж била слаба започнала да избутва камъни в сондажа и не можело да се продължи. За това реши, че на следващия ден ще разпробие с 200 мм до 11-тия метър с цел вкарване на обсадна тръба, но уви - безуспешно. На следващия ден водата беше запълнила сондажа почти догоре и като вкара сондата изригна 5 метра воден стълб. Оказа се, че вече тръба може да се вкара само до петия метър... Взе едни пари, събра си машинариите и си тръгна като ми каза да си копая кладенец както вече споменах...

      Коментар


      • До: Кладенци и сондажи

        Доста са неясни условията, които описваш. Но ако си в наносна тераса (пороен конус), и водата е на 5-6 метра, поставяш бетонова тръба ф1000 и Н=1000мм и изземваш чакъла отвътре. Като потъне на един метър, поставяш отгоре следващата тръба и, ако чакълът е що годе еднороден, ще имаш приличен кладенец с обсадни бетонови тръби.
        В пясъчна тераса това става лесно. Методът е известен като "Потопяеми обсадни тръби".

        Коментар


        • До: Кладенци и сондажи

          Първоначално публикуван от XAH Преглед на мнение
          Здравейте, известно време нямах достъп до нет-а и затова нямах възможност да пиша... На въпросите:
          -->Стария: Предполагам че е ясно какво искам, да ползвам водата от сондажа, за 10 дена водата почнала да изчезва и сега в дупката се вижда само кал.
          -->NIKT DRILLING: Сондажа е в с. Зверино, близо до Мездра и доколкото разбрах, става въпрос терен, който се нарича "Искърски тераси". Сондажа е правен с 130 мм пневмоударна сонда като сондьорите вкараха един маркуч постоянно да налива вода докато сондата работи. Като стигна до втора подземна вода (27-ми метър), бай Сондьор реши че водата вече е достатъчно и тръгна да вкарва 110 мм тръби но на 11-тия метър запецна защото първата вода, която уж била слаба започнала да избутва камъни в сондажа и не можело да се продължи. За това реши, че на следващия ден ще разпробие с 200 мм до 11-тия метър с цел вкарване на обсадна тръба, но уви - безуспешно. На следващия ден водата беше запълнила сондажа почти догоре и като вкара сондата изригна 5 метра воден стълб. Оказа се, че вече тръба може да се вкара само до петия метър... Взе едни пари, събра си машинариите и си тръгна като ми каза да си копая кладенец както вече споменах...
          Е как пневмоударна пък и наливат и водаНали ако е пневматична бури на сухо и щом стигне до вода спират?Не си попаднал на майстори за съжаление.Да ти пробият дупката и да си заминати ти що им даде пари за несвършена работа?Тия сондьори където им карам филц съм ги виждал три пъти да дупчат в една и съща дупка докато успеят да вкарат тръбите нормално и да може да минава помпата.И всичко за тяхна си сметка.Ти си се пазарил толкова метра сондаж по толкова на метър.Плащаш като го направят па ако искат и пет пъти да го пробиват.ПоздравиАко искаш ще кача телефони на двама трима от моите познати
          К мирной жизни не пригоден.
          Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
          ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

          Коментар


          • До: Кладенци и сондажи

            Още нещо - имам проблем с пътя - почвата е песъклива и при по-силен дъжд навсякъде където има дори и малък наклон водата доста рови и става извънредно трудно проходимо даже за верижна машина.

            За пътя-вожно е ,да направите така,че водата да не го измива-трябват канафки,кадето е нужно-тръби минаващи под пътя.
            Водата,не я интересува дали си насипал чакъл,стар асвалт или нещо друго,отмива всичко по пътя си...Затова,трябва да и` оситуриш "корито" по което да се оттича,без да разрушава пътя ти.
            Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

            Коментар


            • До: Кладенци и сондажи

              Здравейте.Може ли да попитам в района на София къде могат да се намерят бетонови пръстени за кладенец (около1м диаметър,но трябва да го измеря за по-голяма точност)?Трябва ми 1 или 2 броя само защото ще се заравнява терена след строеж и сегашното ниво на кладенеца е прекалено ниско.
              Renault Scenic RX4 2.0 16V 140hp

              Коментар


              • До: Кладенци и сондажи

                Първоначално публикуван от Bobkata Преглед на мнение
                Здравейте.Може ли да попитам в района на София къде могат да се намерят бетонови пръстени за кладенец (около1м диаметър,но трябва да го измеря за по-голяма точност)?Трябва ми 1 или 2 броя само защото ще се заравнява терена след строеж и сегашното ниво на кладенеца е прекалено ниско.
                Между Надижда и Триъгалника(квартали),до влаковото депо,преди лееха.Утре ще мина,да проверя,как стоят нещата в момента.
                Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                Коментар


                • До: Кладенци и сондажи

                  Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
                  Между Надижда и Триъгалника(квартали),до влаковото депо,преди лееха.Утре ще мина,да проверя,как стоят нещата в момента.
                  Ако не те затруднява ще съм ти благодарен да дадеш някаква информация и ако може точен адрес къде се намира
                  Renault Scenic RX4 2.0 16V 140hp

                  Коментар


                  • До: Кладенци и сондажи

                    Първоначално публикуван от Симеон Преглед на мнение
                    Доста са неясни условията, които описваш. Но ако си в наносна тераса (пороен конус), и водата е на 5-6 метра, поставяш бетонова тръба ф1000 и Н=1000мм и изземваш чакъла отвътре. Като потъне на един метър, поставяш отгоре следващата тръба и, ако чакълът е що годе еднороден, ще имаш приличен кладенец с обсадни бетонови тръби.
                    В пясъчна тераса това става лесно. Методът е известен като "Потопяеми обсадни тръби".
                    Предполагам че не е точно така. Може би е нанос ама от преди стотици години, защото съм на около 15-20 метра над нивото на Искъра. Почвата е песъчлива, леко глинеста и има доста скали, който са червени на цвят и ронливи. При това положение копаенето на ръка е доста трудно защото е почти сигурно че ще попаднеш на скала, която няма как да разбиеш с подръчни материали и да успееш да стигнеш до 11-13 метра от където започва водата.
                    Относно плащането и сондирането, още с пристигането сондьорите ми поднесоха договор че в случай на неуспех (няма вода, подземни кухини, обрушване) клиента плаща половината сума за сондажа. Иначе не 3 пъти, а сигурно 10 пъти вкарваха и изкарваха сондата, но безрезултатно. А защо им трябваше вода при сондажа с такъв тип сонда - идея си нямам... Може би за охлаждане на главата.

                    Коментар


                    • До: Кладенци и сондажи

                      Здравейте.Предстои ми да правя сондаж в района на град Шумен.Намерих човек който да направи сондажа, сондата е на 150 мм диаметър.Искам да попитам каква е разликата с по голям диаметър на сондажа,и има ли някакви недостатъци по малкия диаметър на сондаж.
                      Из темата попаднах на доста мнения за затлачени и запушени сондажи,и се питам колко надежден е даден сондаж,в смисал има ли хора който си ползват сондажите по десетина години без да имат запушвания или други проблеми ? Ше ви бъда благодарен за всякаква информация по вапросите.

                      Коментар


                      • До: Кладенци и сондажи

                        Привет на всички форумци,
                        Днес се сдобих със сондаж в двора и съм много доволен, че вече няма ВиК да си играе с мен на тука има - тука няма (тука има сметка – тука няма вода). Докато се реша на тази стъпка изчетох почти всичко, което чичо Гу ми показа по темата, но определено имам още неясноти, за които искам да попитам. Нека ви запозная първо с дупката (приложил съм и схема) и процеса около нея, с което се надявам да помогна на някой, който тепърва е решил да се бори за глътка вода.
                        От многото обяви в района на ранчото ми и вандалските надписи край пътищата („Сонда – 088 - .....”) съвсем случайно подбрах „фирма”, която си беше направила труда да разлепи културни листовки. По телефона ми обясниха как стоят нещата (предполагам, че това интересува все някой) 60 лева на метър, в което влиза дупчене с пневматична сонда в скала 140мм, PVC тръби 110мм, продухване и руска потопяема помпа (бибо) „Ручеек-9” ако желая монтаж с 50 метра маркуч, кабел и въже за спускане на сондата още около 180 лева. Питах за филц, но ми отговориха, че щом е скала няма нужда от него (дали?). Предвид, че бях се подготвил за цени около 100-те може да се каже, че веднага лапнах по офертата. До края на седмицата момчетата дойдоха и за около 3-4 часа на терена си свършиха работата при това много професионално (лесно се разделих с 2000 лева) и си заминаха.
                        Как протече дупченето. Аз исках на определено място ... ама багетите бяха на друго мнение. Реших да им се доверя, все пак твърдяха, че всеки ден сондират, а и така или иначе разминаването беше около 1,5 метра от избраното от мен място. Първите 2 метра бяха в пръст и машинката явно пригодена само за скала се понапъна доста. След това дойде някаква червеникава суха скала – там вече се почуства силата на машината – 2 метра на всеки 3 минути, заедно с добавянето на удължителите за сондата (от любопитство засичах). Прахоляк излизаше до около 15-17 метър и там някъде започна гранита, който към 20-тия метър стана доста влажен, а към 23-тия сондата хвърляше рядка кал. Всичко до 31-я метър беше с мно-о-о-го вода (броих удължителите 15х2 метра и 1 метър глава на сондата). Не знам поради каква причина решиха да пуснат сондата толкова дълбоко (дали за повече обем или така или иначе влизаше като в масло що да не му вземем парите), но не се оплаквам. След това навързаха помпи, кабели, маркучи и продухаха сондажа - измиха ми и покрива. След продухването извадиха тръбите на сондата и когато ми пуснаха помпата тя цопна на 9-тия метър, т.е. 22 метра воден стълб. Казаха ми, че щом се пълни толкова бързо е добре. Пуснаха я до долу и върнаха около метър нагоре. После си заминаха ........евалата за сръчността им.
                        Помпата работи около 3 часа с една почивка от 10 минути и по спецификация мисля че е изплюла над 2 кубика при всички случаи. Понеже все още съоръжението не е покрито и се опасявах, че помпата може да „смени” сондажа реших да я извадя и да я прибера. При ваденето установих, че помпата се вади от водата на 10-тия метър от терена, т.е. нивото е паднало само с метър при толкова много помпане. Мисля, че не е зле.
                        Е сега вече ми идват въпросите:
                        1. То е ясно, че тази помпа „Ручеек” ще изкара много малко и то само докато се прочисти добре водата, но все пак искам да изкара възможно най-дълго. По спецификации има напор 60 метра, видимо изкарва много добър дебит (знам, че с времето и той ще намалее), но максималната й работна дълбочина е само 3 метра – какво може да й стане ако работи на 21 метра под водата и трябва ли поради някаква причина да я вдигна нагоре? (имам само декар трева за поливане и едва ли ще мога да ползвам целия обем вода, така че вдигането на помпата едва ли ще е драма)
                        2. Искам да вкарам водата в къщата през хидрофор (няма как да смуче от 10 метра) – трябва ли да правя някакъв резервоар (примерно в мазето) и да имам 2 устройства хидрофор, който да черпи вода от него и потопяема помпа, която да го пълни или има нещо по-компактно като решение?
                        Извинявам се, че словоблудствах твърде дълго, но докато търсех информация за сондажи се радвах на съдържателни постове.
                        Надявам се инфото и вашите отговори да помогнат на някого.
                        Благодаря ви предварително.
                        В отговор на поста на „razbiv” познати имат 17 метра сондаж 150mm с бетонени тръби по радомирско и си вадят вода повече от 15 години (поне от толкова ги познавам).
                        Прикачени файлове
                        Последно редактирано от bobdobroto; 13-07-09, 23:12.

                        Коментар


                        • До: Кладенци и сондажи

                          Първоначално публикуван от razbiv Преглед на мнение
                          Здравейте.Предстои ми да правя сондаж в района на град Шумен.Намерих човек който да направи сондажа, сондата е на 150 мм диаметър.Искам да попитам каква е разликата с по голям диаметър на сондажа,и има ли някакви недостатъци по малкия диаметър на сондаж.
                          Из темата попаднах на доста мнения за затлачени и запушени сондажи,и се питам колко надежден е даден сондаж,в смисал има ли хора който си ползват сондажите по десетина години без да имат запушвания или други проблеми ? Ше ви бъда благодарен за всякаква информация по вапросите.
                          По-големия диаметър на сондажа ти дава по-голям обем на водния резервоар в него, а и влиянието на евентуално изкривена тръба е по-малко (сещаш се че при изкривена тръба може да няма начин да пуснеш нормална помпа долу до водата). Има и други кирии сигурно. Понеже веднъж направен сондажа после просто не подлежи на "ремонт", от първостепенно значение е първоначалната му изработка. Колкото повече воден стълб си осигуриш, толкова по-голяма е вероятността да ти служи дълги години безотказно. Виж координати на препоръчаните по-рано във форума специалисти, мисля че таман цените са изгодни. Ако все пак решиш да ползваш вече намерения човек, прочети внимателно пак за важните неща - продухвания, обсадни тръби, и т.н., да не стане като със сондажа който "наследих" - с 1 метър воден стълб (навремето), и тампониран, като на всичкото отгоре има погребана помпа на дъното. Не прави грешката като стигнеш до водата да си кажеш "свършиха парите, и с малък стълб ще се оправя" - дълбай надолу във водата ако позволява почвата, 2-3 метра още не са толкова много пари.

                          Коментар


                          • До: Кладенци и сондажи

                            Първоначално публикуван от Bobkata Преглед на мнение
                            Ако не те затруднява ще съм ти благодарен да дадеш някаква информация и ако може точен адрес къде се намира

                            Извинявам се за забавянето ,ето телефоните които записах:

                            0885201279 , 0889384772

                            Успех .
                            Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                            Коментар


                            • До: Кладенци и сондажи

                              Първоначално публикуван от bobdobroto Преглед на мнение
                              Привет на всички форумци,
                              Днес се сдобих със сондаж в двора и съм много доволен, че вече няма ВиК да си играе с мен на тука има - тука няма (тука има сметка – тука няма вода). Докато се реша на тази стъпка изчетох почти всичко, което чичо Гу ми показа по темата, но определено имам още неясноти, за които искам да попитам. Нека ви запозная първо с дупката (приложил съм и схема) и процеса около нея, с което се надявам да помогна на някой, който тепърва е решил да се бори за глътка вода.
                              От многото обяви в района на ранчото ми и вандалските надписи край пътищата („Сонда – 088 - .....”) съвсем случайно подбрах „фирма”, която си беше направила труда да разлепи културни листовки. По телефона ми обясниха как стоят нещата (предполагам, че това интересува все някой) 60 лева на метър, в което влиза дупчене с пневматична сонда в скала 140мм, PVC тръби 110мм, продухване и руска потопяема помпа (бибо) „Ручеек-9” ако желая монтаж с 50 метра маркуч, кабел и въже за спускане на сондата още около 180 лева. Питах за филц, но ми отговориха, че щом е скала няма нужда от него (дали?). Предвид, че бях се подготвил за цени около 100-те може да се каже, че веднага лапнах по офертата. До края на седмицата момчетата дойдоха и за около 3-4 часа на терена си свършиха работата при това много професионално (лесно се разделих с 2000 лева) и си заминаха.
                              Как протече дупченето. Аз исках на определено място ... ама багетите бяха на друго мнение. Реших да им се доверя, все пак твърдяха, че всеки ден сондират, а и така или иначе разминаването беше около 1,5 метра от избраното от мен място. Първите 2 метра бяха в пръст и машинката явно пригодена само за скала се понапъна доста. След това дойде някаква червеникава суха скала – там вече се почуства силата на машината – 2 метра на всеки 3 минути, заедно с добавянето на удължителите за сондата (от любопитство засичах). Прахоляк излизаше до около 15-17 метър и там някъде започна гранита, който към 20-тия метър стана доста влажен, а към 23-тия сондата хвърляше рядка кал. Всичко до 31-я метър беше с мно-о-о-го вода (броих удължителите 15х2 метра и 1 метър глава на сондата). Не знам поради каква причина решиха да пуснат сондата толкова дълбоко (дали за повече обем или така или иначе влизаше като в масло що да не му вземем парите), но не се оплаквам. След това навързаха помпи, кабели, маркучи и продухаха сондажа - измиха ми и покрива. След продухването извадиха тръбите на сондата и когато ми пуснаха помпата тя цопна на 9-тия метър, т.е. 22 метра воден стълб. Казаха ми, че щом се пълни толкова бързо е добре. Пуснаха я до долу и върнаха около метър нагоре. После си заминаха ........евалата за сръчността им.
                              Помпата работи около 3 часа с една почивка от 10 минути и по спецификация мисля че е изплюла над 2 кубика при всички случаи. Понеже все още съоръжението не е покрито и се опасявах, че помпата може да „смени” сондажа реших да я извадя и да я прибера. При ваденето установих, че помпата се вади от водата на 10-тия метър от терена, т.е. нивото е паднало само с метър при толкова много помпане. Мисля, че не е зле.
                              Е сега вече ми идват въпросите:
                              1. То е ясно, че тази помпа „Ручеек” ще изкара много малко и то само докато се прочисти добре водата, но все пак искам да изкара възможно най-дълго. По спецификации има напор 60 метра, видимо изкарва много добър дебит (знам, че с времето и той ще намалее), но максималната й работна дълбочина е само 3 метра – какво може да й стане ако работи на 21 метра под водата и трябва ли поради някаква причина да я вдигна нагоре? (имам само декар трева за поливане и едва ли ще мога да ползвам целия обем вода, така че вдигането на помпата едва ли ще е драма)
                              2. Искам да вкарам водата в къщата през хидрофор (няма как да смуче от 10 метра) – трябва ли да правя някакъв резервоар (примерно в мазето) и да имам 2 устройства хидрофор, който да черпи вода от него и потопяема помпа, която да го пълни или има нещо по-компактно като решение?
                              Извинявам се, че словоблудствах твърде дълго, но докато търсех информация за сондажи се радвах на съдържателни постове.
                              Надявам се инфото и вашите отговори да помогнат на някого.
                              Благодаря ви предварително.
                              В отговор на поста на „razbiv” познати имат 17 метра сондаж 150mm с бетонени тръби по радомирско и си вадят вода повече от 15 години (поне от толкова ги познавам).
                              Колега моментално извади бибото.Тези помпи не са за сондажи.За сондаж е циркулационната помпа.Знам много съсипани сондажи с вибрационни помпи.Бибетата унищожават сондажите.ПоздравиНе се стърпях. Като има толкова изписано по темата защо толкова хора хапват дървото.С то пъти се писа сондаж как се прави и с кви сонди и пак 60 лева на метър а цената е 40 за сухо бурене което си е вид измама.После олеле .Не се лъжете
                              Последно редактирано от Стария; 14-07-09, 23:05.
                              К мирной жизни не пригоден.
                              Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                              ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                              Коментар


                              • До: Кладенци и сондажи

                                Първоначално публикуван от taran Преглед на мнение
                                Извинявам се за забавянето ,ето телефоните които записах:

                                0885201279 , 0889384772

                                Успех .
                                Благодаря ти много
                                Renault Scenic RX4 2.0 16V 140hp

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X