Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кладенци и сондажи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Кладенци и сондажи

    Трябва ми някаква невсрачна помпа, с която да пробваме как се държи кладенеца (дали има дебит , а и да се поочисти).
    Къде в София може да се намери помпа до 100лв (вибрационна , центробежна потопяема...) ?

    Сондажа излиза над 3000лв , голяма инвестиция и не е 100% сигурна.

    Вече се замислям дали да не прокараме вода ( с още 1-2ма съседи) от водопровода на селото (на около 1000м някъде е ) . Колко мислите че ще излезне , тръба 3/4 полиетилен е 1лв/м , узаконяването е 55лв , здраво копаене , друго?
    Последно редактирано от hakama; 11-06-09, 10:39.

    Коментар


    • До: Кладенци и сондажи

      Първоначално публикуван от hakama Преглед на мнение
      Трябва ми някаква невсрачна помпа, с която да пробваме как се държи кладенеца (дали има дебит , а и да се поочисти).
      Къде в София може да се намери помпа до 100лв (вибрационна , центробежна потопяема...) ?

      Сондажа излиза над 3000лв , голяма инвестиция и не е 100% сигурна.
      Вече се замислям дали да не прокараме вода от водопровода на селото (на около 300м някъде е ) . Колко мислите че ще излезне , тъба 3/4 полиетилен е 1лв/м , узаконяването е 55лв , здраво копаене , друго?
      ако е от 300 м тръбата си я пусни поне 1" или 1 1/2, защото хидравличните загуби са доста големи на тази дължина, и ще ти пада налягането като отвориш крана. Иначе яко копане и дълбочина не по-малко от 80 см.
      Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
      LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
      Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

      Коментар


      • До: Кладенци и сондажи

        Първоначално публикуван от hakama Преглед на мнение
        Трябва ми някаква невсрачна помпа, с която да пробваме как се държи кладенеца (дали има дебит , а и да се поочисти).
        Къде в София може да се намери помпа до 100лв (вибрационна , центробежна потопяема...) ?

        Сондажа излиза над 3000лв , голяма инвестиция и не е 100% сигурна.
        Вече се замислям дали да не прокараме вода от водопровода на селото (на около 300м някъде е ) . Колко мислите че ще излезне , тъба 3/4 полиетилен е 1лв/м , узаконяването е 55лв , здраво копаене , друго?
        На Илиянци, но не вътре, а на улицата която го дели от стадиона. Ако идваш от центъра, на светофара преди пазара в ляво и после се оглеждаш за едни баракори в дясно.

        Коментар


        • До: Кладенци и сондажи

          Колега,както ти казва Пенчо иди на илиянци.Преди близо 4 години си купих от там някаква украинска тип потопяема/бибо/.Работи та се къса.Струваше 40лв.Сега може малко да мърда цената но няма да е много.

          Коментар


          • До: Кладенци и сондажи

            Здравейте
            От всичко изписано разбрах, че трябва да се започне от хедрогеоложките карти на терена. Та въпроса ми е от къде се вземат тия карти, става въпрос за Варненска околия, че у наше село цяло лято няма вода и започна да ми омръзва да возя вода от селската чешма и да пълня резервоара на хидрофора!
            Поздрави!!!
            Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

            А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

            Коментар


            • До: Кладенци и сондажи

              Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
              Здравейте
              От всичко изписано разбрах, че трябва да се започне от хедрогеоложките карти на терена. Та въпроса ми е от къде се вземат тия карти, става въпрос за Варненска околия, че у наше село цяло лято няма вода и започна да ми омръзва да возя вода от селската чешма и да пълня резервоара на хидрофора!
              Поздрави!!!
              Не знам къде точно го прочете това, но при мен сондаджията като дойде, директно заяви, че ще изкара вода, рано или късно. Излезе на 35-тия метър. 33метра скала. и надолу 10м.пак скала.

              Коментар


              • До: Кладенци и сондажи

                Аз затагнах в моя пост,че не е лошо да се посъветва човек с добър хидрогеолог.
                only 4 x 4,sim AWD

                Коментар


                • До: Кладенци и сондажи

                  Първоначално публикуван от uazik Преглед на мнение
                  Аз затагнах в моя пост,че не е лошо да се посъветва човек с добър хидрогеолог.
                  *
                  Не споря, Но хидрогеологията се занимава с по-големи мащаби. в рамките на един парцел не работи. Там е по усет.
                  Вилата ми е над село Огоя в Стара Планина. Чисто южен склон, камъняк. Вода имаше само долу на реката. Това е 200м във вертикала. Докарах пневматична вибросонда и за един ден водата дойде и при мен. Бвз да има хидрогеолог. Просто избрахме подходящо място за сондажа.Водата изби на около 35 метра.

                  Коментар


                  • До: Кладенци и сондажи


                    Краси Nikt в действие,след малко ще кача още снимки.

                    Коментар


                    • До: Кладенци и сондажи

                      Здравейте,
                      Вчера приключих с един 27 метров сондаж в резултат на което си имам 27 метрова дупка с 25 метра воден стълб и купчина загубени пари. Сондьорът каза че нищо не можело да се направи, защото непрекъснато водата избутвала камъни в сондажа и неможело да се вкарат тръбите. Единствения вариант бил да се изкопае кладенец до твърдата скала (13 метра), да се постави тръба (обсадна), която да се затрупа отстрани и през нея да се вкара вече тръбата за сондажа. На мен това ми звучи много непрофесионално, та реших да се допитам до вас тук дали няма вариант да спася по някакъв начин начинанието си или както пишеше по-назад в темата: "Купчинка пръст, кръст...."

                      Коментар


                      • До: Кладенци и сондажи

                        Първоначално публикуван от XAH Преглед на мнение
                        Здравейте,
                        Вчера приключих с един 27 метров сондаж в резултат на което си имам 27 метрова дупка с 25 метра воден стълб и купчина загубени пари. Сондьорът каза че нищо не можело да се направи, защото непрекъснато водата избутвала камъни в сондажа и неможело да се вкарат тръбите. Единствения вариант бил да се изкопае кладенец до твърдата скала (13 метра), да се постави тръба (обсадна), която да се затрупа отстрани и през нея да се вкара вече тръбата за сондажа. На мен това ми звучи много непрофесионално, та реших да се допитам до вас тук дали няма вариант да спася по някакъв начин начинанието си или както пишеше по-назад в темата: "Купчинка пръст, кръст...."
                        В кой район е сондажа?
                        И със каква сонда е сондирано? (въздушно или водно сондиране)
                        878161634

                        Коментар


                        • До: Кладенци и сондажи

                          Първоначално публикуван от XAH Преглед на мнение
                          Здравейте,
                          Вчера приключих с един 27 метров сондаж в резултат на което си имам 27 метрова дупка с 25 метра воден стълб и купчина загубени пари. Сондьорът каза че нищо не можело да се направи, защото непрекъснато водата избутвала камъни в сондажа и неможело да се вкарат тръбите. Единствения вариант бил да се изкопае кладенец до твърдата скала (13 метра), да се постави тръба (обсадна), която да се затрупа отстрани и през нея да се вкара вече тръбата за сондажа. На мен това ми звучи много непрофесионално, та реших да се допитам до вас тук дали няма вариант да спася по някакъв начин начинанието си или както пишеше по-назад в темата: "Купчинка пръст, кръст...."
                          Абе човек кажи какво скаш
                          К мирной жизни не пригоден.
                          Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                          ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                          Коментар


                          • До: Кладенци и сондажи

                            Първоначално публикуван от nk_vn Преглед на мнение
                            Доста време е минало преди да видя този отговор

                            Точно това мислех да направя с изчерпването на утайките, но вместо стоманени тръби да ползвам HDPE ф40мм. Преди да започна някаква такава дейност мислех пробно просто да сипя 1-2 кофи вода долу и с малка кофичка да видя какво ще извадя. Падащата от 17 метра вода би трябвало доста да размъти.
                            Аз засега не мога да се похваля с успех с моя сондаж Водата която сипвам вътре изчезва доста бързо, явно се просмуква надолу. Това хич не е добре.

                            Някой има ли идея за какво полезно може да се ползва 18 метрова дупка ф400мм в земята? Има ли мнения относно ръчното копане на такава дълбочина (да речем че сметката излиза защото на практика копанта е наполовина - ще се копае само край тръбата)?

                            Още нещо - имам проблем с пътя - почвата е песъклива и при по-силен дъжд навсякъде където има дори и малък наклон водата доста рови и става извънредно трудно проходимо даже за верижна машина. Обмислям в съдружие със съседите да направим нещо - например бетонов път или засипан с чакъл, или траверси... Въпреки че отскоро се води квартал на Варна и данъците са убийствени (за декар празно място плащам повече отколкото се плаща за 4-стаен апартамент в центъра!) инфраструктура не очаквам в идните 15 години. Някой може ли да ме насочи към дискусия от типа "направи си сам път"?

                            Коментар


                            • До: Кладенци и сондажи

                              Първоначално публикуван от nk_vn Преглед на мнение
                              Аз засега не мога да се похваля с успех с моя сондаж Водата която сипвам вътре изчезва доста бързо, явно се просмуква надолу. Това хич не е добре.

                              Някой има ли идея за какво полезно може да се ползва 18 метрова дупка ф400мм в земята? Има ли мнения относно ръчното копане на такава дълбочина (да речем че сметката излиза защото на практика копанта е наполовина - ще се копае само край тръбата)?

                              Още нещо - имам проблем с пътя - почвата е песъклива и при по-силен дъжд навсякъде където има дори и малък наклон водата доста рови и става извънредно трудно проходимо даже за верижна машина. Обмислям в съдружие със съседите да направим нещо - например бетонов път или засипан с чакъл, или траверси... Въпреки че отскоро се води квартал на Варна и данъците са убийствени (за декар празно място плащам повече отколкото се плаща за 4-стаен апартамент в центъра!) инфраструктура не очаквам в идните 15 години. Някой може ли да ме насочи към дискусия от типа "направи си сам път"?
                              Намери връзки с фирмите ремонтиращи асфалтовите пътища. Уреди си стар изрязан от машините асфалт. Посипете черния път 10-15 см. Утъпчете с някоя верижна машина (още по-добре с валяк) резултата е много добър, като цена излиза смешни пари...
                              Toyota Hilux 3.0 D4D 2008
                              Discovery 2.5 TD5 2000 EX
                              Land Rover Discovery 2.5 TDI 1996 EX

                              Коментар


                              • До: Кладенци и сондажи

                                Първоначално публикуван от Barbaron Преглед на мнение
                                Намери връзки с фирмите ремонтиращи асфалтовите пътища. Уреди си стар изрязан от машините асфалт. Посипете черния път 10-15 см. Утъпчете с някоя верижна машина (още по-добре с валяк) резултата е много добър, като цена излиза смешни пари...
                                А асфалта трябва ли да е раздробен, ако да - така ли идва от пътищарите? Ако не - как се раздробява? Сори за офтопика Благодаря много за идеята.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X