Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кладенци и сондажи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Кладенци и сондажи

    Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
    например
    http://www.agroborsa.com/Burgas/Sond...duct.do?nomer=
    http://www.bezplatno.net/catalog-lis...a_90_K_ET.html
    може да ползваш и сонда от друг край qпримерно в Плевен има един с една качена на Зил 131,обаче взема освен 140на метър,цената на горивото до Бургас ,някъде към 700лв. ще ти излезе да го викнеш
    Благодаря за инфото, аз преди да питам тия от нета съм ги изрушкал. Първия не си вдига телефона, а за втория чух кофти неща. Интересува ме някой знае ли някой който му е свършил работа качествено. Още повече че нямам никаква възможност да стоя до него и да го гледам какво право.
    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

    Коментар


    • До: Кладенци и сондажи

      тоя от Плевен и колегата Nikt drilling. обаче пътя ще ти е повече отколкото сондажа,освен ако е намериш някоя платформа с влекач да докара камионите.

      Коментар


      • До: Кладенци и сондажи

        Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
        тоя от Плевен и колегата Nikt drilling. обаче пътя ще ти е повече отколкото сондажа,освен ако е намериш някоя платформа с влекач да докара камионите.
        Цена за път от 20м. дълбочина нагоре не се взима!
        Поне не Аз.
        Цените на линеен метър са колкото Ф-то на ПВЦ-то (+10/15лв. във скала (в това число не влиза Ф-110мм.)).
        Прикачени файлове
        878161634

        Коментар


        • До: Кладенци и сондажи

          е явно при теб не е така,тоя от Плевен взима много пари,работи качествено ,но скъпо.

          Коментар


          • До: Кладенци и сондажи

            Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
            е явно при теб не е така,тоя от Плевен взима много пари,работи качествено ,но скъпо.
            Какво според теб означава качествена работа?
            И какво според теб трябва да вкючва сондажната работа за да е качествена?
            878161634

            Коментар


            • До: Кладенци и сондажи

              ми той си прави всичко,а не преди имаше един ,доде ,направи дупката,вземе по 150-60лв на метър и го замине така,иначе тоя си слага всичко,тръби,помпа по желание,продувки и прочие.поне за мен това е качествена,а не претупана работа.

              Коментар


              • До: Кладенци и сондажи

                Да ти направи дупката и си замине и каквоти седиш и чакаш да се срине сондажа Не всеки умее да си пусне тръбите и да дренира около тях.Това си е работа на сондьора и е включено в цената.Аз карам филц на десетина сонди из София .Знам че чат пат ходят из провинцията но не съм ги питал какво що не ми влиза в работата да любопитствамАко някой се интересува ше напиша няколко телефона на сондьори от София само с водно бурене.За сухо бурене трябва да ида утре да запиша телефона от един магазин.Поздрави
                К мирной жизни не пригоден.
                Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                Коментар


                • До: Кладенци и сондажи

                  Първоначално публикуван от NIKT DRILLING Преглед на мнение

                  В цената на линеен метър задлжително трябва да вкючва миниум:
                  -сондиране (пример Ф-200мм.)
                  -ПВЦ (пример Ф-110/Ф-125/Ф-140.....) ПВЦто се нарязва на филтър на определени места с процепи до 1.5мм.)
                  -промиване и дрениране със филлц едновремено (зърненоста на филца не трябва да е -6мм. до +10мм.
                  -продухване с компресор (Ерлифт(минимум 8ч. и 72ч. за дълбоки сондажи))

                  Ако това го няма в цената сори.

                  >Между сондажния отвор и ПВЦто има само дренаж<

                  Успех
                  Последно редактирано от cveti; 04-05-09, 17:39.
                  878161634

                  Коментар


                  • До: Кладенци и сондажи

                    Пневмоударното сондиране е за по-малки диаметри и дълбочини!По-добре викнете една водоноска и решавате проблема!!
                    0899 шест5313нула
                    За всекиго по нещо

                    Коментар


                    • До: Кладенци и сондажи

                      Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                      Пневмоударното сондиране е за по-малки диаметри и дълбочини!По-добре викнете една водоноска и решавате проблема!!
                      кой проблем?
                      Прикачени файлове
                      878161634

                      Коментар


                      • До: Кладенци и сондажи

                        колега,може ли малко инфо за машинката,днеска ходих в една библиотека,и зе зачетох в една книжка изобщо пневмоударното сондиране не за малки дълбочини,китайците през 1400година ,са достигнали до 1000м.! с ударна сонда с дървена рамка,длетото се е движело от няколко китаеца.

                        Коментар


                        • Първоначално публикуван от nk_vn Преглед на мнение
                          Темата е изключително интересна и за мен.

                          Имам следния казус: имам кладенец в местност Боровец-север във Варна (много песъклива почва), който е правен наскоро, но левашки: дошъл някакъв човек и бил сонда ф60, излязла вода на 18 метра, и дълбали още 3 надолу. После сондьора си заминал (не мисля че са правили продухване), и човекът който тогава е поръчал сондажа го е довършил сам: купил ПВЦ тръба ф40, пуснал я в дупката, насипал отстрани чакъл, и си запълнил отстрани дупката. В резултат сондажа работил половин година, после по някое време помпата взела да хвърля мътилка и спряла, никой не се погрижил, и в момента помпата е погребана под мътилката, не може да се извади, и очевидно сондажа е неизползваем. Дотук имам следните варианти предложени:
                          - промиване с вода под налягане и последващо продухване (500 лв)
                          - прекопаване на ръка (около 2000 лв)

                          Първото изобщо не ми дава гаранция че няма да се случи същото след някой и друг месец, а второто изобщо не знам дали е възможно и разумно при тази дълбочина. Иска ми се да го пробвам да му извадя поне част от тинята и помпата сам, но не ми идва на акъла какво да спусна там долу че да вади дори и малко по малко тинята или дори само да я разбие, предполагам че с няколко кофи вода и малко бой с желязо ще излезе помпата. Дайте акъл :-) Например съединени много дълги арматурни железа (4х5 метра) с лопатка накрая ?
                          Върху устието на сондажа струпваш подходяща купчинка пръст. Забучваш дървен кръст с надпис "Тук имаше сондаж" и палиш свещичка.

                          В пясъчни терени веднага или съвместно с пробиването де поставят обсадни тръби с филтър накрая. А диаметърът ф60 е само за проучвателна дупка. Ако скалата е ронлива, помпата трябва да е такава, че да позволява работа с водно-пясъчна емулсия. Иначе затлачването е неминуемо. И следва втора купчинка пръст...

                          Търси специалисти.

                          Първоначално публикуван от nk_vn Преглед на мнение
                          Виждам още разумни предложения, благодаря на всички. Идеята да се раздуха гадостта долу и на мен ми е минавала, само първо ще проверя дали не е пясък, който очевидно няма да се разтвори във вода. Тръбата е ф40см, или ф400мм, така че нормална потапяща помпа си влиза. Ако ще пускам въздух долу, ще взема компресор - на работа разполагаме с 15 атмосфери такъв. Не съм много убеден каква точно помпа мога да ползвам за да извади мътилката.
                          Е, при диаметър 400 мм.работата е по-лека. Спускаш потопяема помпа до нивото на тинята, успоредно с нея стоманена тръба на муфи със струен накрайник и гониш вода по нея. Ще изчерпиш всичките утайки.
                          Последно редактирано от cveti; 09-05-09, 10:43.

                          Коментар


                          • До: Кладенци и сондажи

                            Сухия сондаж не е за препоръчване, при мене отидоха 40 тона вода

                            Коментар


                            • До: Кладенци и сондажи

                              Първоначално публикуван от kretos Преглед на мнение
                              Сухия сондаж не е за препоръчване, при мене отидоха 40 тона вода
                              За кой район става въпрос?
                              878161634

                              Коментар


                              • До: Кладенци и сондажи

                                Около Варна е , много скала и камък, след 15тия метър пясък още 15

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X