Обява

Свий
Няма добавени обяви.

УАЗ-469Б - взаимно опознаване, конфликти и идеи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: УАЗ-469Б - взаимно опознаване, конфликти и идеи

    Като почнат есенните дъждове и като почне да ти капе на главата ще търсиш метален покрив , като мен. След 19 г. с бризентови УАЗи които протичат отнякъде при по- силен дъжд първата ми работа като купих моя бе да му направя метален покрив. Като го взех беше така Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00069.jpg
Прегледи:1
Размер:129.1 КБ
ID:5407182 След месец вече имахме нов покривНатиснете снимката за да я уголемите

Име:S7301561.JPG
Прегледи:3
Размер:267.3 КБ
ID:5407183
    На нас клиренс ни трябва , не скорост

    Коментар


    • От: УАЗ-469Б - взаимно опознаване, конфликти и идеи

      Брезентът остава. Аз затворена кола мога винаги да имам, а и моя брезент не тече много. Е, откакто Градушката отнесе вентилацията на паркинга в мола, сигурно ще тече, ама ще го оправим.

      Коментар


      • От: УАЗ-469Б - взаимно опознаване, конфликти и идеи

        Не се лъжете с ламарини. Ако е читав мекият таван си е най-добре.
        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

        Коментар


        • От: УАЗ-469Б - взаимно опознаване, конфликти и идеи

          Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
          първата ми работа като купих моя бе да му направя метален покрив
          А да са ти останали от дъгите, които се заклещват на шприглите, под горните ръбовете на брезента? На мен едната ми липсва, на тебе явно вече не ти трябват.

          Коментар


          • От: УАЗ-469Б - взаимно опознаване, конфликти и идеи

            Имам известен проблем с гумите. По някаква причина Я-409 не се внасят, а търговците упорито твърдят, че не се и правят. В УАЗ-буката обаче не се чува да са ги спрели. Тук-там ми предлагат Я-569 - същата шарка, малко по-ниски и по-широки.

            Внасят се Я-192 примерно, но те са краен вариант.

            Също се предлагат безброй марки гуми в размер 235/75R15 - но те имат същия недостатък като Я-569 - по-ниски и по-широки от оригиналните.

            Гумите, с които го взех, се държат добре, но са толкова стари и напукани, че периодично някоя пукнатинка отвътре прерязва вътрешната гума. Абе, трябва да се сменят - това е ясно.

            Коментар


            • От: УАЗ-469Б - взаимно опознаване, конфликти и идеи

              Тъй като по стечение на съдбата израстнах в УАЗ,та да споделя това което дядо ми е слагал на въпросната 452-ка-/в периода 1984-2000г./:
              -Я 569-отлична гума за пясък,сняг,лед,големи студове.В тези моменти превъзхожда Я-192,Я-245.Голям недостатък и е малкия диаметър-/едва 74см./,което за УАЗ е нищо.От щатните Руски с този модел УАЗ-а най-рано опира на мостове в коловозите и филма свършва.Другото е,че на асфалт се износват сравнително бързо.
              -Я 245-може би най-обикновената гума за УАЗ.Не блести с нищо никъде,но с включен преден мост все пак успява да те измъкне от калта,стига да няма стръмни наклони.
              -Я 192-сравнително агресивна,твърда,тежка и дебела гума.Поема доста олово,докато се балансира.Отговаря на 31",в коловозите и дълбоката кал мостовете с нея са на високо-/24см./ и УАЗ-ката върви сериозно и общо взето докато не се набиеш в някое мочурливо място спиране няма.На мокър асфалт е несигурна,на лед и отъпкан сняг положението е още по-зле и особено спускането по стръмни подледени наклони с нея си е жив майсторлък-/нищо общо с Я-569 и Я-409/.
              -Я 409-любимата ми гума!!!Според мен за нашите условия на експлоатация-/гористи местностни+шосейно каране със скорости 80-90км/ч./ е една от най-добрите гуми за УАЗ.Височка е,леко поизпусната върви уверено и в калта и в снега,на шосето също е добре,въпреки че си издава характерен вой.За мен си е едно доста сериозно и агресивно АТ,с което по проходимост могат да се мерят малко гуми.
              П.П.Ясене,колкото и да е трудно интересувай се и търси нови Я-409.
              235/75-15 няма смисъл.Не са лоши като размер,но ако караш Витара,Фероза,Нива.
              За УАЗ-а търси диаметър от 77-78см. нагоре.
              Последно редактирано от Янко Желязков; 11-09-12, 23:12.

              Коментар


              • От: УАЗ-469Б - взаимно опознаване, конфликти и идеи

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Имам известен проблем с гумите. По някаква причина Я-409 не се внасят, а търговците упорито твърдят, че не се и правят. В УАЗ-буката обаче не се чува да са ги спрели. Тук-там ми предлагат Я-569 - същата шарка, малко по-ниски и по-широки.

                Внасят се Я-192 примерно, но те са краен вариант.

                Също се предлагат безброй марки гуми в размер 235/75R15 - но те имат същия недостатък като Я-569 - по-ниски и по-широки от оригиналните.

                Гумите, с които го взех, се държат добре, но са толкова стари и напукани, че периодично някоя пукнатинка отвътре прерязва вътрешната гума. Абе, трябва да се сменят - това е ясно.
                Или Я-409 или сменяш марката гуми.Когато изхвърлих Я-245,бях много радостен,смених ги с Я-409-това е най-доброто,което са произвели. Всички други Я-245,я-192 са скръб,с тях си ''дрифтих'' на мокър асфалт,за сняг и лигава кал не си и помисляй. Даже на тева не стъпвах,че боксуват жестоко 245-ците.Особенно се пази от надписа ВОЛТУРЕ,на бяха безбожно криви,така ''мятаха'',се едно караш с квадратни колела.На цена 220 лв ,няма смисъл от я-192, взимай ролетката и посети Федима,Малатеста,,или отивай при Голди,може да ти предложи нещо истинско,не пародия на гуми. 31х10.5х15 ,не става ли? В каталозите има един странен размер 700х15 -но хе знам как да го тълкувам?!!?
                Последно редактирано от ivan_; 13-09-12, 00:10.

                Коментар


                • От: УАЗ-469Б - взаимно опознаване, конфликти и идеи

                  Аз още отгоре казах, че предпочитам Я-409. Кажете кой ги продава.

                  Коментар


                  • От: УАЗ-469Б - взаимно опознаване, конфликти и идеи

                    Зънкал ли си в Примекс?
                    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                    Коментар


                    • От: УАЗ-469Б - взаимно опознаване, конфликти и идеи

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      Аз още отгоре казах, че предпочитам Я-409. Кажете кой ги продава.
                      Пита ли рускинята? На сливница
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • От: УАЗ-469Б - взаимно опознаване, конфликти и идеи

                        Не. Дай контакт.

                        Коментар


                        • От: УАЗ-469Б - взаимно опознаване, конфликти и идеи

                          зимбер-тоолс.ком
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • От: УАЗ-469Б - взаимно опознаване, конфликти и идеи

                            Сега остава да откриете и къде ги има... и аз си търся от тях... Това е най-добрата гума която съм карал... на сняг няма равна когато е нова и мека
                            Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

                            Коментар


                            • От: УАЗ-469Б - взаимно опознаване, конфликти и идеи

                              Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
                              Зънкал ли си в Примекс?
                              Не, ама на сайта няма.

                              Коментар


                              • От: УАЗ-469Б - взаимно опознаване, конфликти и идеи

                                Първоначално публикуван от Ясен
                                Аз още отгоре казах, че предпочитам Я-409. Кажете кой ги продава.
                                Ясене защо не помолиш някой от плевенчаните да ти провери в Агрина.
                                За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                                0878 79 20 61 Борис

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X