Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ЛЯВО ДВИЖЕНИЕ, ДЯСНО ДВИЖЕНИЕ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ЛЯВО ДВИЖЕНИЕ, ДЯСНО ДВИЖЕНИЕ

    Две трети от страните в света саимали дясно движение и само една трета - ляво. От тези левите само Швеция и Япония не са били в състава на Британската империя.

    Най-интересен случай са шведите. Там леките кори са били с ляв волан, но са се движели отляво, както в Англия. През 1967 година е прието дясното движение. За леките автомобили това е било без значение, но на автобусите е трябвало да се прорежат врати от дясната страна.

    http://www.europe.bg/htmls/page.php?...0&category=223
    Последно редактирано от Симеон; 30-03-11, 12:56. Причина: запетая

  • #2
    От: ЛЯВО ДВИЖЕНИЕы ДЯСНО ДВИЖЕНИЕ

    Дясното си е по добре.. Вярвам, че и хората, които карат от Ляво, също казват, че е по добре, от ляво, а не от дясно..
    За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
    Honda Dominator 650
    088ЧЧ93979-->Борис
    0878956Ч38-->Борис

    Коментар


    • #3
      От: ЛЯВО ДВИЖЕНИЕы ДЯСНО ДВИЖЕНИЕ

      А итересното при Швеция е, че смяната става за една нощ. Знаци, маркировка...

      Коментар


      • #4
        От: ЛЯВО ДВИЖЕНИЕ, ДЯСНО ДВИЖЕНИЕ

        Британците са толкова иновативни, колкото и консервативни. Движението в лявото платно идва от средновековието, когато рицарите се разминавали от лявата страна. Причината е, че при атака да ти е удобно да си извадиш меча с дясната ръка и да се защитиш. Това обяснява защо всички техни колонии иматляво движение. Но нищо незнам за дясното движение.

        Човек който много е пътувал ми разказа, че няма проблем с размяната на платната, на третото кръстовище вече не обръщаш внимание. Проблема идвал когато се върнеш на континента и се чудиш, кое платно беше.
        Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

        Коментар


        • #5
          От: ЛЯВО ДВИЖЕНИЕ, ДЯСНО ДВИЖЕНИЕ

          Най-проблемно за несвикнал водач е ляв завой на кръстовище, но след третия челен удар се свиква
          Grand Cherokee ZJ V8 0887493336
          Желязото се кове докато ...се закове...

          Коментар


          • #6
            От: ЛЯВО ДВИЖЕНИЕ, ДЯСНО ДВИЖЕНИЕ

            Обаче пък по турнирите рицарите са се движели отдясно...
            Volk: Уж мъжки форума, ала-бала, ама до 10 секунди темата ще е изтрита!

            Коментар


            • #7
              От: ЛЯВО ДВИЖЕНИЕ, ДЯСНО ДВИЖЕНИЕ

              Първоначално публикуван от didogen Преглед на мнение
              Британците са толкова иновативни, колкото и консервативни. Движението в лявото платно идва от средновековието, когато рицарите се разминавали от лявата страна. Причината е, че при атака да ти е удобно да си извадиш меча с дясната ръка и да се защитиш. Това обяснява защо всички техни колонии иматляво движение. Но нищо незнам за дясното движение.

              Човек който много е пътувал ми разказа, че няма проблем с размяната на платната, на третото кръстовище вече не обръщаш внимание. Проблема идвал когато се върнеш на континента и се чудиш, кое платно беше.
              Аз пък го знам че е от времето на първите карети.
              Абе у лево никога не е добре.
              Sent from my Nokia s fenerche

              Коментар


              • #8
                От: ЛЯВО ДВИЖЕНИЕ, ДЯСНО ДВИЖЕНИЕ

                Лявото е по-логично, при действащото правило за дясностоящ...
                А аз пък съм чел, че идва от движението на корабите по Темза.

                Коментар


                • #9
                  От: ЛЯВО ДВИЖЕНИЕ, ДЯСНО ДВИЖЕНИЕ

                  Първоначално публикуван от didogen Преглед на мнение
                  Британците са толкова иновативни, колкото и консервативни. Движението в лявото платно идва от средновековието, когато рицарите се разминавали от лявата страна. Причината е, че при атака да ти е удобно да си извадиш меча с дясната ръка и да се защитиш. Това обяснява защо всички техни колонии иматляво движение. Но нищо незнам за дясното движение.

                  Човек който много е пътувал ми разказа, че няма проблем с размяната на платната, на третото кръстовище вече не обръщаш внимание. Проблема идвал когато се върнеш на континента и се чудиш, кое платно беше.
                  Това за рицарите е коментирано, но аз пък съм чувал,че идва от корабоплаването,където разминаването на два кораба трябва да става винаги с десните бордове на плавателните съдове.

                  Коментар


                  • #10
                    От: ЛЯВО ДВИЖЕНИЕ, ДЯСНО ДВИЖЕНИЕ

                    Аз също съм чувал, че идва от каретите. Тъй като кочияша замахва с дясната ръка има опасност да удари пешеходец с камшика и затова каретите се разминавали с дясната страна.
                    Англичаните може да са си свикнали, но никой не може да ме убеди, че е удобно да се сменят скоростите с лявата ръка.

                    edit:Знам че козируването идва от рицарите. Като се поздравявали са вдигали забралото нагоре да си открият лицето. После жеста се променил до днешното козируване.
                    Последно редактирано от VHS; 14-04-11, 22:35. Причина: допълнение
                    По-добре в Хайлукса, отколкото в хайлайфа...

                    Коментар


                    • #11
                      От: ЛЯВО ДВИЖЕНИЕ, ДЯСНО ДВИЖЕНИЕ

                      В духа на шегата - в Англия карат от ляво, в Европа от дясно в Малта от сенчестата страна
                      По-добре в Хайлукса, отколкото в хайлайфа...

                      Коментар


                      • #12
                        От: ЛЯВО ДВИЖЕНИЕ, ДЯСНО ДВИЖЕНИЕ

                        Първоначално публикуван от VHS Преглед на мнение
                        Аз също съм чувал, че идва от каретите. Тъй като кочияша замахва с дясната ръка има опасност да удари пешеходец с камшика и затова каретите се разминавали с дясната страна.
                        Англичаните може да са си свикнали, но никой не може да ме убеди, че е удобно да се сменят скоростите с лявата ръка.

                        edit:Знам че козируването идва от рицарите. Като се поздравявали са вдигали забралото нагоре да си открият лицето. После жеста се променил до днешното козируване.
                        Това може да се отнася за движението в дясното платно, иначе има опастност да удари другия кучияш. А и няма място да го засили при замахване. Но е минало много време и преданията се израждат, но има сериозна причина за разликата в движението.
                        Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                        Коментар


                        • #13
                          От: ЛЯВО ДВИЖЕНИЕ, ДЯСНО ДВИЖЕНИЕ

                          Първоначално публикуван от VHS Преглед на мнение
                          Аз също съм чувал, че идва от каретите. Тъй като кочияша замахва с дясната ръка има опасност да удари пешеходец с камшика и затова каретите се разминавали с дясната страна.
                          Англичаните може да са си свикнали, но никой не може да ме убеди, че е удобно да се сменят скоростите с лявата ръка.

                          edit:Знам че козируването идва от рицарите. Като се поздравявали са вдигали забралото нагоре да си открият лицето. После жеста се променил до днешното козируване.
                          Това за смяната на скоростите е неудобно само първите двадесетина дни. След 3-4 години пък неудобни ти стават тези скорости,които са от дясно. (личен опит).

                          Коментар


                          • #14
                            От: ЛЯВО ДВИЖЕНИЕ, ДЯСНО ДВИЖЕНИЕ

                            Американски вирджински острови - колите "нормални", движението "обратно". Поне на 20 пъти едва се сдържах да не се присегна и да вкарам таксито във вярната лента. Другия път съм или на задната седалка или мъртво пиян отпред на пасажерското място. Никаква логика. Поне и колите им да бяха и те "обратни".
                            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                            Коментар


                            • #15
                              От: ЛЯВО ДВИЖЕНИЕ, ДЯСНО ДВИЖЕНИЕ

                              Първоначално публикуван от artefekt Преглед на мнение
                              Лявото е по-логично, при действащото правило за дясностоящ...
                              И защо?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X