Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газова уредба на Дизел?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Газова уредба на Дизел?!

    Към днешна дата ситуацията с метанстанцийте се подобри значително, но се затегнаха изискванията към бутилките. Аз поради тази причина се разделих с метана като гориво. Препоръчвам ти консултация със свестен газаджия с опит. От 98-ма година карам на газ или метан, но опит с газ и дизел нямам, а само съм чел и в този форум и на други места в мрежата!

    Коментар


    • От: Газова уредба на Дизел?!

      Първоначално публикуван от daniench Преглед на мнение
      Говоря за пропан-бутан за метан
      Имам две коли на метан и искам да избягам от това гориво вярно че е евтино но съм вързан за метанстанцията
      Въпросът е, че дизелът се спогажда по-добре с метан, откалкото с пропан-бутан

      Nissan Terrano 2,7 TDI

      Коментар


      • От: Газова уредба на Дизел?!

        Компотите бензин ГИ ги продават навсякъде, не съм търсил за дизел .
        Узаконяването на АГУ става, като отидеш на ГТП с паспорта на бутилката .
        0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

        Коментар


        • От: Газова уредба на Дизел?!

          Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
          Узаконяването на АГУ става, като отидеш на ГТП с паспорта на бутилката .
          Вече изискват и протокол за монтаж от фирма и първоначалната регистрация се извършва само в определени пунктове за ГТП, а не навсякъде !

          Метанова бутилка нова с всички необходими документ под 2 000 лева не можах да намеря !

          Коментар


          • такаааа, проекта за газодизел леко се измени към по позната теория ,
            ПъРВО ! продадох фрилендъра и след първоначалните клетви че няма да взема повече дизел , взех че капарирах едно мусо 2.9тд .за този модел е правен на газодизел , дет се вика няма тайни ,става и без газов инжецион

            Коментар


            • Ровя си аз из нета и откривам следното:

              Компютър за газов инжекцион за дизел , трябва да е Тамона, но май вече са си сменили името на марката ... Произведено в Литва, т.е. ЕС. Цена 180 €, доставка в ЕС - до 10-15 €. Не знам дали към компютъра върви и куплунга са кабелите.

              МАП сензор - 21€.
              Трябва да се монтира сензор за температура на изгорелите газове - 20-тина лв от Алиекспрес.
              Knock Sensor - не знам дали всички дизели имат, в частност Тераното ми ..? Но гледам за бензиново Терано е около 20 лв в Алиекспрес
              Рейка - Мимгаз - 50-60 лв.
              Изпарител Мимгаз - 100-тина лв

              Бутилка за метан втора ръка, тръби, скоби, маркучи ..?
              За 8-900 лв може да се събере комплект

              Тук са инструкциите за монтаж и настройка. Мисля че е изпълнимо в гаражни условия.
              Nissan Terrano 2,7 TDI

              Коментар


              • Каква бутилка 2-ра ръка,като измислиха да се сменят бутилките,щом навършат 10 години?

                Коментар


                • Kirilpm
                  Kirilpm коментира
                  Редактиране на коментар
                  Това до колкото знам не е вярно, просто бутилките трябва да минат водна проба.И понеже ни залива океан от бутилки на смешни цени повечето хора предпочитат да си сложат нова.Аз още си карам с беларуска бутилка, 2012-та година минах последната проба, без никакви проблеми.Бях решил да я сменям понеже се съмнявах, че има ръжди вътре и ми цапа филтрите, но след оглед с едноскоп се оказа, че само смотаната ни газ цапа филтрите.Разликата между новата турска бутилка и беларуската в теглото е приблизително 1:2.

              • Тя уредбата така или иначе няма как да се узакони ...
                Nissan Terrano 2,7 TDI

                Коментар


                • bullet_pk
                  bullet_pk коментира
                  Редактиране на коментар
                  Проблемът е, че ще е монтирана на дизел ...

                • Кольо
                  Кольо коментира
                  Редактиране на коментар
                  В никой закон не пише, че газова уредба не може да се слага на дизел.

                • Kirilpm
                  Kirilpm коментира
                  Редактиране на коментар
                  Хората и на коли с заводски метан слагат "газово" ти за един дизел се притесняваш

              • Не съм съвсем сигурен как стоят законово нещата с бутилките в момента.Тези "ръководни калинки" от КАТ,които са интервюирани от некомпетентни журналисти обясняваха,че дължиш глоба до 150 лв,ако бутилката ти е по-стара от 10 години.Ако била монтирана преди Септември 2014 година,уредбата можело и да не е вписана в талона.Когато не са прецизирани изискванията,всеки катаджия на пътя може да те тормози за глупости.Моята уредба с нова бутилка я монтираха 2013 година,иии покрай всичките тези простотии вече започвам да съжалявам...

                Коментар



                • здравейте , подкарах го на газ...... поне 20-30 коня дойдоха от ''въздуха'' , спря да пуши , почна да пали по-добре
                  за разход на газ и дизел нищо не мога да кажа защото още правя настройки и наблюдения
                  стана много отзичив на педала за газта ......

                  Коментар


                  • Сложи си термометър за изгорелите газове и регулирай така, че температурата им да не надвишава 700 градуса, защото иначе радостта ти ще е кратка.
                    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                    Коментар


                    • Първоначално публикуван от daniench Преглед на мнение
                      здравейте , подкарах го на газ...... поне 20-30 коня дойдоха от ''въздуха'' , спря да пуши , почна да пали по-добре
                      за разход на газ и дизел нищо не мога да кажа защото още правя настройки и наблюдения
                      стана много отзичив на педала за газта ......
                      Я направи няколко снимки на мотора за да се види къде, какво и как си вързал.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • Вече над 7 години,и над 100000 км карам дизел на газ.Сега и с нова бутилка,вписах и в талона.Доволен съм-най-важното е да не се пържи много мотора във високи обороти,и разхода на газ да е до около 25% максимум от количеството на двете горива...

                        Коментар


                        • Има ли значение , какъв е газ-а ?
                          Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                          За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                          A1+

                          Коментар


                          • Дизел на метан е възможно,ама 3000 лв+бонус,огромни и скъпи бутилки,малко газстанции.Може би,ако някой кара 40-50000 км/годишно си струва.При метан процентът на заместване на дизел е много по-голям,излиза по-изгодно в пари

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X