Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газова уредба на Дизел?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Газова уредба на Дизел?!

    А кой ше го пали тоя пропан?
    То освен изпарителя си има и смесител. Цялата купчина буклук колко струва?

    Коментар


    • #77
      До: Газова уредба на Дизел?!

      Бюджетно - 150-250лв бутилка, изпарител и смесител, който се продава под кодовото название "плочка".

      + реленце за пускане на газчица над примерно 1500 об/мин. 10лв, кодово название - реле за ППХ за ВАЗ/УАЗ/АЗЛК

      Пропанът ще си го пали нафтата, която си гори така или иначе. Нея няма да я спираме, може да намалим максималното впръскване, за да не пушим много.

      Коментар


      • #78
        До: Газова уредба на Дизел?!

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        ...
        + реленце за пускане на газчица над примерно 1500 об/мин. 10лв, кодово название - реле за ППХ за ВАЗ/УАЗ/АЗЛК...
        + делко + бобина за да има импулси за релето щото за дизела само от генератора
        Aкълa e кaтo жeнскoтo нepaзпoлoжeниe. Нe ти ли дoйдe нa вpeмe, нe гo и чaкaй!

        Коментар


        • #79
          До: Газова уредба на Дизел?!

          Първоначално публикуван от Myyy Преглед на мнение
          + делко + бобина за да има импулси за релето щото за дизела само от генератора
          Принципно... да. На по-новите дизеларки може да се вземе сигнал и от някоя дюза с електрическо управление или с датчик за положението на иглата, а сигурно и от още няколко места.
          Не чета коментари и не отговарям на такива.

          И коментаторите...

          Коментар


          • #80
            До: Газова уредба на Дизел?!

            Пробвано е точно с това реле и от друго място неще. Много е инат
            Aкълa e кaтo жeнскoтo нepaзпoлoжeниe. Нe ти ли дoйдe нa вpeмe, нe гo и чaкaй!

            Коментар


            • #81
              До: Газова уредба на Дизел?!

              Първоначално публикуван от Barbaron Преглед на мнение
              Здравейте колеги,
              Вчера в един склад на едро видях едно мотокарче с дизелов двигател да работи на газ. Интересувам се дали е възможно да се сложи на дизелов автомобил газова уредба? Знам, че в градския транспорт се движат еко дизели, но не съм наясно със схемата при дизеловите автомобили с газ.
              значи това не е дизелов двигател а само базата е на такъв,на стандартен Перкинс двигател се сменят буталата и главата,за дизеловата версия буталата са вдлъбнати което е нужно за правилното смесване и изгаряне на дизеловото гориво,тези бутала няма как да работят със друга горивна смес и заради това се сменят,сменя се или се шлайфа до необходим размер и главата за да се постигне необходимата степен на сгъстяване за работа с газ/бензин,отвори за запалителни свещи сменя се разпределителния вал с такъв с нужните характеристики червяк към който да се сложи делко за разпределението на токовите към свещите,има и други промени които не ми се изброяват, със две думи еднакъв е само блока на двигателя и коляновия вал, а ако те интересува дизел дали може да работи с друго гориво-може с метан,както са някои автобуси на градския транспорт в София,но там системата е доста сложна за обяснение.

              Коментар


              • #82
                До: Газова уредба на Дизел?!

                Първоначално публикуван от Myyy Преглед на мнение
                Пробвано е точно с това реле и от друго място неще. Много е инат
                Добре, де - един чук на бакелитовия корпус, един кондензатор сменяш на входната верига и релето работи с каквото поискаш. Начин да търсиш.

                Коментар


                • #83
                  До: Газова уредба на Дизел?!

                  Ами спирайте дизеларките и да минаваме всички на бензинки ;-) Те поне по-леко се конвертират ... :-) Поздрави, -Николай

                  Коментар


                  • #84
                    До: Re: Газова уредба на Дизел?!

                    Първоначално публикуван от ceko26 Преглед на мнение
                    Да имаше още на Икарусите и пишеше отстрани ЕКОБУС.
                    Слагат му метанова уредба. Помпата вкарва дизел ,а отделно си смуче с въздуха и метан или пропан-бутан в някаква пропорция.Води се ,че има по добро изгаряне и по-малко цапа.
                    Колега всичко което си писал е така само че без пропан бутана за дизел е абсурд ще се самозапали и то не в ГМТ а когато си иска зависи от съотношението пропан/бутан.
                    иначе на въпроса на колегата който се чуди дали е възможно метан на дизел напълно е възможно,но за лек автомобил дизел не е икономически изгодно трябва много да пътувашизключително много.
                    Аз съм от Ямбол и тук се монтират уредби в специализиран сервиз за моята кола Мercedes200D ми искаха 5000лв и това е най евтиния вариант за автобус или камион е 15 000лв.Поне така ми казаха и ми убиха желанието за метан .За бензинов двигател има сметка намират се в Ямбол около700до 800 лв втора употреба уредба с нов изпарител един приятел ги внася от Италия това е с вариант 5 кг бутилка при по голяма повече пари.
                    Dimitar Dyakov

                    Коментар


                    • #85
                      До: Re: Газова уредба на Дизел?!

                      Първоначално публикуван от dyak Преглед на мнение
                      Колега всичко което си писал е така само че без пропан бутана за дизел е абсурд ще се самозапали и то не в ГМТ а когато си иска зависи от съотношението пропан/бутан.
                      Колега,това нещо не е вярно.Тук,във Форума има човек с Форд Ф-250,който е 7,3л турбодизел и от година и нещо върви на пропан/бутан.Доста по-добре и доста по-икономично.
                      0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                      Коментар


                      • #86
                        До: Газова уредба на Дизел?!

                        Гледай сега Соти в какъв филм ме вкарваш, почвам да се чеша как да стане това на камиончето. Пустото му управление....

                        Коментар


                        • #87
                          До: Газова уредба на Дизел?!

                          Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                          Гледай сега Соти в какъв филм ме вкарваш, почвам да се чеша как да стане това на камиончето. Пустото му управление....
                          Свържи си с Васко(Ватито)...
                          0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                          Коментар


                          • #88
                            До: Газова уредба на Дизел?!

                            Първоначално публикуван от ninja_1 Преглед на мнение
                            Свържи си с Васко(Ватито)...
                            Само със свързване няма да стане, трябва да се гледа. И да се разбира. Така си мисля де.
                            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                            Коментар


                            • #89
                              До: Газова уредба на Дизел?!

                              колеги,
                              с уважение но не ви схващам проблема.Един бензинов мотор неструва кой знае какви пари, в сравнение с модификациите с които сте се захванали.Карам бензинка на метан от година и разхода и е от 3 до 4 пъти по малък във финикийски еквивалент от колото на бензин.При сегашните цени на дизела мисля, че цялата авнтюра ще се възвърне в рамките на около година-година и половина в зависимост от пробега.
                              Така че благодарение на ценовата политика на милата ни татковина по-изгодни станаха бензиновите каталяски.

                              Коментар


                              • #90
                                До: Газова уредба на Дизел?!

                                Проблемът е принципен - можем или да. Иначе, има нещо, което пропускаш - за дизелите това освен икономия дава и печалба в мощност.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X