Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газова уредба на Дизел?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Газова уредба на Дизел?!

    Сложих 3 бутилки общо 12 кг. или 60 - тина литра на мястото на резервната гума. Сега трябва да измисля наякаква стойка за монтиране отвън на резервната гума
    Моят живот, моите решения, моите грешки, моите поуки ... не са твоя работа.

    Коментар


    • От: Газова уредба на Дизел?!

      Привет на всички напреднали.моят вапрос е;мога ли да сложа газова на ford eskort 1.8 td s interkuler.endura 1999г и каква???БЛАГОДАРЯ ВИ предварително.

      Коментар


      • От: Газова уредба на Дизел?!

        Да-можеш да сложиш АГУ на Ескорт 1,8 ТД-обикновена,с електрически изпарител.Моята я монтирах в сервиз-нова,450 лв и съм доволен.Темата е дълга,но можеш да попрочетеш малко,има отговори на доста въпроси.

        Коментар


        • От: Газова уредба на Дизел?!

          Може да се сложи обикновена АГУ на дизел може и метан както и инжекционна АГУ или метан САМО,че без да се пипне управлението на помпата за да се намали подаваната порция дизел няма да има кой знай какъв ефект, единствено ще се подобри вървенето защото се подобрява изгарянето на горивото и дава икономия 15-20%. Това е мое мнение при мен софтуерно се пипна подаваното гориво до критичния минимум 30-40% за да се получи допълването на останалите проценти с метан за по-голяма икономия. Вече е друг въпроса финансовата стойност на инвестицията порядъка между 1700 – 2800 лв. за инжекционни АГУ или метан.
          Моят живот, моите решения, моите грешки, моите поуки ... не са твоя работа.

          Коментар


          • От: Газова уредба на Дизел?!

            При метан към дизел е възможно критичният максимум на метана да е около 60-70%,но при пропан-бутан мисля че не трябва да надвишава 30%.Според мен повече е рисково за ресурса на двигателя,прегряване и детонации.Понеже при мен няма компютър,няма как да се манипулира софтуерно помпата,а и механично не съм намалявал горивото,защото искам да върви повече,а и ме притеснява ако газта стане много спрямо дизела.При мен икономията в пари е 14%-преди 7/100 дизел,после 5,20 дизел и 1,8/100 газ.За да се изплати трябва да мина над 20000 км.Въпросът ми към Пачо е извършвал ли си вече някакви измервания и изчисления?Аз също съм се замислял за метан,но прецених че ще изплащам уредбата над 80000 км,огромна и тежка бутилка,а и все трябва "да душа" за метанстанции-например в нашия град няма

            Коментар


            • От: Газова уредба на Дизел?!

              Първо пътуване не мога да съм 100% точен но >
              Предишен разход само на дизел София - Велико Търново 60 лева за разстояние 240 км. Сега дизел и метан 35лв. София - Велико Търново за разстояние 270 км. с 1 час и 15 мин. в задръстване на изхода на София. но на магистралата стрелката на дизела беше като закована
              Моят живот, моите решения, моите грешки, моите поуки ... не са твоя работа.

              Коментар


              • От: Газова уредба на Дизел?!

                Аз засичах 4 пъти и все един и същи pазход-но се пълнят догоpе и резервоара и бутилката.Стрелката при мен много лъже-при показване пълен на 3/4 се оказа по-малко от 1/2

                Коментар


                • От: Газова уредба на Дизел?!

                  Първоначално публикуван от pa4o pa4o Преглед на мнение
                  Първо пътуване не мога да съм 100% точен но >
                  Предишен разход само на дизел София - Велико Търново 60 лева за разстояние 240 км. Сега дизел и метан 35лв. София - Велико Търново за разстояние 270 км. с 1 час и 15 мин. в задръстване на изхода на София. но на магистралата стрелката на дизела беше като закована
                  Не те разбрах,искаш да кажеш че 270км си ги взел за 1 час и 15 мин?
                  0 8 76 36 8 542

                  Коментар


                  • От: Газова уредба на Дизел?!

                    1 час и 15 мин в задръстването

                    Коментар


                    • От: Газова уредба на Дизел?!

                      Първоначално публикуван от emm69 Преглед на мнение
                      Здравейте оптимисти, направих дизелите с впръскване на LPG. При този вариянт нема не искам
                      Става за почти всяка кола без значение дали е турбо или не. Системата работи с принудително пълнене и кулер ефект.
                      Този начин на подаване на LPG е познат като газови уредби от 6-то поколение.
                      Най-хубавото е, че може да си правиш корекция на впръскването.
                      Дерзайте и не се мотайте )
                      Успех
                      Преди време 4-5 месеца по повод тази тема се запознах с емм69, разменихме няколко приказки / моето участи в разговора беше от сорта,
                      а това как ......, да маааа...., ми ти сигурен ли си за ....? и т.н./и направихме една проба с битова газова бутилка, о чудо, има надежда и за моето жипче.
                      Та се чухме тези дни и решихме да действаме. През това време емм69 не спи и ме изненадва с нови идеи. И ето какво се получи.

                      Нисан патрол y61 2.8


                      Подаване на LPG след кулера преди колекторите.
                      Първо предложение, реже се маркуча и се насажда предварително подготвено от неръждавейка
                      с диаметъра на маркуча тръба, в която има отвор за дюза. За по-качествено смесване емм69
                      добави и това. повлиян от "Шаубергер"

                      След умуване се отказахме от тази идея. И емм69 предложи


                      И накрая сътвори ето това

                      Бутилката я монтира под купето 13 л., а под капака само това. Димер за фин контрол на количеството LPG. При мен е до лоста на ръчната.
                      Количеството LPG е константно. Нафтова помпа няма да я пипам.
                      Предстои поставяне на димер на педала на газта за оптимизиране на количеството LPG, система за включване на LPG когато двигателя е в нормален температурен режим / загрял / и други лудориики които се въртят в главата на емм69. Тоя човек умора НЕма.
                      Първите 100 км градско вече са факт. Напълних до горе с нафта и LPG и отпрашвам за морето. Като се върна ще докладвам.

                      емм69 ,
                      много благодаря за отделеното време и неизчепаемия дух който носиш и сподели с мен.

                      Коментар


                      • От: Газова уредба на Дизел?!

                        Прикачените файлове не се виждат ! Поне при мен .

                        Коментар


                        • От: Газова уредба на Дизел?!

                          И при мен....

                          Коментар


                          • От: Газова уредба на Дизел?!

                            Колега, дай да видиме какво е избарал Евгени де... ако трябва, хоствай снимките другаде, не е трудно.

                            И аз бях с две коли при него, пича е неповторим творец, вгражда ти хъс и амбиции и отново усещаш всичко детско в себе си! То само да си поговориш с него и се размечтаваш... Малко са останали хората като emm69 - не пести информация, не те подвежда и помага с каквото може.

                            Жалко само, че нещо не се спогодиха с администрацията тук.

                            Коментар


                            • От: Газова уредба на Дизел?!

                              Първоначално публикуван от pa4o pa4o Преглед на мнение
                              Първо пътуване не мога да съм 100% точен но >
                              Предишен разход само на дизел София - Велико Търново 60 лева за разстояние 240 км. Сега дизел и метан 35лв. София - Велико Търново за разстояние 270 км. с 1 час и 15 мин. в задръстване на изхода на София. но на магистралата стрелката на дизела беше като закована
                              Колега, би ли дал малко повече информация - какъв е джипа, каква е уредбата и т.н.? Много добър разход.

                              Коментар


                              • От: Газова уредба на Дизел?!

                                Здравейте!
                                Джипа е Range Rover 2.5 TDS 98г. автоматик поставиха му обикновена метанова уредба
                                + По - малка инвестиция
                                - не е подходяща за градско движение тъй като в повечето случай се движи на празен ход и тогава има консумация само на дизелово гориво за ради изпаритела който работи на вакум.
                                За предпочитане е монтиране на метанов инжекцион там няма загуби и е по - ефективен

                                Иначе открих че имам действащ бордови компютър и моментния разход при 80-90 км/ч варира от 2.1 до 2.9 л/100 дизел при 2000 об./мин., изкачване на Витиня 5.9 л/100, натоварено градско 7-11л/100км.

                                имам снимки и клипчета ама нещо немога да ги кача!!!!
                                Моят живот, моите решения, моите грешки, моите поуки ... не са твоя работа.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X