Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газова уредба на Дизел?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Газова уредба на Дизел?!

    Здравейте, в момента правя ел. система на впръскване на течна газ, с обратна връска от изгорелите газове.
    Искам да сложа ламбда сонда и ламбда контрол за да управлявам електрониката за шприцовете за течна газ.
    За сега още търся информация за ламбда контрол и цени. Имало някакви с възможност за програмиране.
    Някой да знае нещо по въпроса?
    Иначе що се отнася до системата мога да кажа, че е супер. Аз лично съм и навъртял около 5000км. Има какво още да се иска от системата, но си требват и пари. Иначе всичко е супер, няма изпарители няма разправии. И е абсолютно независима.
    Сложил съм на още две коли и работят перфектно. На турбо дизела направо ще му изкочи мотора от купето, ако не се внимава с педала на газта, и за него правя електронен ограничител на високите обороти. Ма ся като направя и обратната връска, с чаденето всичко ще се оправи.
    Мощността драстично се покачва, НО трябва да се спазват правила при подаването на LPG, ако се прекали с пропана, а аз прекалявам доста. Иначе системата газодизел май ще подмине бензиновите брички.
    Замислям да преправя дизелова помпа която да впръсква течна газ през дюзите.
    Но ми трябва по елементарна количка да я поразцъкам.
    Ако има някои оптимист да се обади.....песимистите да пишат на изключено ПС..
    Случайно да има в форума майстор на дизелови помпи, че моя ще си носи знанията в задният джоБ....
    Имам въпроси към него!!!
    Хайде, успех
    Енергията е свободна, само трябва да си я вземем.

    Коментар


    • От: Газова уредба на Дизел?!

      Първоначално публикуван от emm69 Преглед на мнение
      ...
      В момента впръсквам течна газ през бензинови дюзи и мога да променям впръскването. Като подавам газ електронно а не от педала на помпата. Това за което говоря е на 124 3.0 Д
      Колега lodkar, имам едно Исузу Трипер 3.0 ТД, комънрейл сиситема, дюза помпа Делфи...може ли да ми промениш времето на впръскване.
      Пакета импулси е 40 пика за едно сработване.
      Колега, ще е добре да вземеш да четеш или слушаш събеседниците си. Виждам, че търсиш нещо специално, може и и да знаеш какво, но как пропусна да прочетеш два пъти за какво ти пиша?

      Още един опит:
      По т. 3.2 - ми не правим вакуум с нафтата. Аз правя нужната корекция на времето на впръскване на газта.
      С удоволствие ще ти отговоря и за 40-те импулса на Делфи, но нека да изчакаме да сванеш кое контролирам по най-лесен начин и не се занимавам с откривателство на ненужни неща.
      Питай каквото искаш за помпата. Ще ти трябва преработени уплътнения, за да работиш под налягане в корпуса на помпата. Правено е във Финландия, ако не греша. Онези същите с камионите. Те изследват алтернативните горива и начините за комерсиалната им употреба. Но е квалифицирана работа и ти гарантирам, че никой в Бг не го е правил.

      Коментар


      • От: Газова уредба на Дизел?!

        ОК, колега, това което цитираш, е от преди доста време и обяснявам на колегите да внимават каде слагатат щуцера от изпаритела а именно м-у филтера и смукателите.
        Както изкаш така го разбирай, аз пиша тук за да помогна на повече хора, ако могат сами да си направят тази система.
        Ако мога да помогна с нещо ще го направя.
        Успех
        Енергията е свободна, само трябва да си я вземем.

        Коментар


        • От: Газова уредба на Дизел?!

          Някой е пиян, ама дали не съм аз? Но пък не пия по принцип, на година ми се събират 100 грама...
          цитирам това, според софтуера на форума и страницата на монитора ми:
          Вчера, 14:44 #465
          и не мога да разбера как така ще е от преди доста време...
          ОК, колега, това което цитираш, е от преди доста време и обяснявам
          Както и да е, стига сме се отклонявали от темата. Ще почакам да се появи нещо смислено за коментиране.

          Коментар


          • От: Газова уредба на Дизел?!

            Добре и каква е цената на поставянето на газ приблизително за Опел астра 2.0 101 коня приблизително ?

            Коментар


            • От: Газова уредба на Дизел?!

              Каква е цената за поставяне на газ на дизел за Опел астра ?emm69


              Коментар


              • От: Газова уредба на Дизел?!

                Цената на моята обикновена нова АГУ с монтаж и гаранция е 450 лева и смятам,че беше извършена много добре,с изпипване на детайлите и подробностите.Газаджиите знаеха какво правят и не икономисваха време и труд,за разлика от други,при които съм ходил едно време,когато карах бенз. коли с АГУ.По-важното е всеки да реши дали си заслужава-ако преди разхода е бил 10/100 дизел,после приблизително става 7,5 дизел и 2,5 газ.Икономията се получава от разликата в цената на горивата и въпреки по-малкото калории на газта,от по доброто изгаряне.Ефектът в пари е около 14-15%-който и да ви обещава чудеса от 35-45%,знайте че е невъзможно.По-добрата динамика и пъргавина в средните обороти са бонус.Аз съм доволен,вече повече от 3000 км,но по-принцип повече си заслужава за каращите много и с голями и лакоми двигатели,а моя не е такъв

                Коментар


                • От: Газова уредба на Дизел?!

                  Колега, за да подобриш икономията, трябва да пускаш първо LPG а после нафта от педала на газта. При старите ми системи с изпарители слагах преправен кран който променяше вакума към изпарителя така, че да започне пускане на LPG -после нафта.
                  Може и с клапа на въздуха но е малко опасно и кофти защото прави богата горивната смес.
                  Трябва да направиш така , че да подаваш LPG до колкото може-малко дизел и тогава процентното съотношение на дизел-газ се променя.
                  http://emm69.snimka.bg/?album;aid=524897;pid=20536983
                  Обща характеристика:
                  При ниски обороти не се подава газ.
                  При поддържане на скороста много LPG -мнимум дизел
                  При средни, колкото може LPG и нафта.
                  При високи се ограничава LPG да не се пръсне мотора. По възможност с оборотите примерно до 4500об

                  При голямо натоварване на ДВГ малко LPG.
                  При малко натоварване на ДВГ много LPG.

                  Успех.
                  Енергията е свободна, само трябва да си я вземем.

                  Коментар


                  • От: Газова уредба на Дизел?!

                    Аз не смятам да се правя на майстор,защото обикновено е много вероятно да прецакам нещо,а и с повишаването на ефикастността на даден двигател,силно намалява ресурса(и без това обикновено не знаем коли на колко километра караме)Мнението ми е,че не трябва да се пуска повече от максимум 28-30% газ,а дори и да се направи перфектно компютърно управление на горивния процес, не смятам че ще има кой знае какво подобрение на ефикастността

                    Коментар


                    • От: Газова уредба на Дизел?!

                      Ефикастност какво е?

                      Коментар


                      • От: Газова уредба на Дизел?!

                        К П Д=да изминем дадени километри с по-малко гориво(и то с нормално темпо,а не с 60 км/ч)

                        Коментар


                        • От: Газова уредба на Дизел?!

                          Това е последното, за което бих се сетил. След като направи връзка между въпросното - или както поясняваш КПД - и ресурса.
                          Обикновено по-лакомите двигатели имат и по-къс живот, но не заради съществуваща зависимост между двете, а защото лакомията обичайно е плод на търсене на максимална мощност за конструкцията. Съответно и обратното важи - по-икономичени по-дълъг живот.
                          Първоначално публикуван от krassitch Преглед на мнение
                          Аз не смятам да се правя на майстор,защото обикновено е много вероятно да прецакам нещо,а и с повишаването на ефикастността на даден двигател,силно намалява ресурса

                          Коментар


                          • От: Газова уредба на Дизел?!

                            Монтираха ми метанова уредба на джипчето като го подкарам ще ви светна за разхода за сега 30 – 40 % дизел 70 – 60 % метан
                            Моят живот, моите решения, моите грешки, моите поуки ... не са твоя работа.

                            Коментар


                            • От: Газова уредба на Дизел?!

                              За сега добре поне върви с една идея повече
                              Моят живот, моите решения, моите грешки, моите поуки ... не са твоя работа.

                              Коментар


                              • От: Газова уредба на Дизел?!

                                Къде му тури бутилката или те ? Може ли да пуснеш снимка ?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X