Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газова уредба на Дизел?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Газова уредба на Дизел?!

    Мощноста се увеличи. Горния разход е при положение, че карам по същия начин както без газ - иначе няма икономия.
    Вече имам втори резервоар - отново 7.9/100 (72.2 литра за 917 километра). На газ спрях да засичам. Днес минах 320 километра и мислех да засека, но като се прибрах забелязах че през известна част на деня съм карал само на нафта (студено е и съм решил да загрее колата преди да мина на газ и съм забравил).

    Коментар


    • От: Газова уредба на Дизел?!

      Колеги, от днес събрах нещата от гаража и се газ-дизелирах за 2 часа.
      Толкова неща бях събрал ,че днес платих 5,50лв само
      Бусчето за експерименти е VW T3 1,6TD
      доста ми хареса как стана ,а като го подкарах за проба направо онемях/това чудо взело да върви /
      минах 20-30 км за настройки и сега мисля ,че е добре
      остана да видя разхода /дано да е добре намалих доста цикловата порция /
      тези дни ще гледам да направя снимки

      Коментар


      • От: Газова уредба на Дизел?!

        Така така..... Икономия аз не търся щото пердаша на масло, ама виж мощността много ме заинтригува. Тя моята Ксантия и без това ако може ще ме изхвърли в движение, така че още малко гавра ще изтърпи 1.9 ТД е и само един въпрос имам щото аз не мога да реша преди или след турбото да включа газта.

        Коментар


        • От: Газова уредба на Дизел?!

          Първоначално публикуван от BORKAEFF Преглед на мнение
          Така така..... Икономия аз не търся щото пердаша на масло, ама виж мощността много ме заинтригува. Тя моята Ксантия и без това ако може ще ме изхвърли в движение, така че още малко гавра ще изтърпи 1.9 ТД е и само един въпрос имам щото аз не мога да реша преди или след турбото да включа газта.
          Не се чуди, преди турбото.

          Коментар


          • От: Газова уредба на Дизел?!

            Първоначално публикуван от emm69 Преглед на мнение
            Здравейте колеги, виждам, че все повече хора се запалиха по тази система. Моите наблюдения са следните. Всички които са идвали да им слагам газ на дизела искат икономия..на пари и гориво. НО....след монтажа колата има повишена мощност, която вместо да я обърнат в икономия те започват да се наслаждават на вървежа.
            Що се отнася до самата инсталация, стигнах 200лв. за всичко без да се използват стандартни газови уредби за коли.
            Системата е изцяло механична и добре се разбира с някои ел. ГНП. Така , че що се отнася до системи, не се лъжете да слагате скъпи газови инжекциони, които няма да ви дадат икономия повече от 30% преко сили.
            Успехи на всички
            Интересно е как си заменил и с какво стандартната газова уредба, ако не ти е проблем сподели идеята си, досега съм монтирал 5 АГУ на дизели и резултатите са невероятни, но ако имаш разработени и изпитани други системи имащи по малки габарити и цена това вече би било как да кажа....

            Коментар


            • От: Газова уредба на Дизел?!

              Колеги, запалих се като суха чамова дъска да си слагам и аз газова инсталация на Киа-спортидж 2000 TDI от1999г.От Варна съм и вече обиколих 90% от газаджиите, но такъв който поне да ме насочи, към някой, който слага, не намерих. Ръцете ми не са отзад и мога да се пробвам, но ме е страх да не прецакам турбото или клапаните, или нещо друго. Ако някой има доброто желание да помогне, да прати на:gadam.am@dir.bg инструкции и снимки (прави-1:,прави-2:,прави-3,.......), подписвам клетвена декларация, че никога няма да съм му конкуренция (готвач съм). Predwaritelno blagodarq - kakwo piesh?

              Коментар


              • От: Газова уредба на Дизел?!

                Здравей,колега
                прочети темата по назад там всичко е обяснено по много пъти има и снимки.

                Има и подробни обяснения с настройки и така на татък.

                Просто прочети по назад в тази тема.

                Успех в начинанието.
                Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                Място и хора към които да принадлежи ...

                Коментар


                • От: Газова уредба на Дизел?!

                  Първоначално публикуван от borislavborisov Преглед на мнение
                  Здравейте колеги.
                  По принцип не обичам да пиша по форуми, но тъй като дълго се чудех дали да сложа газ на дизелово Паджеро 2.8 този форум ми помогна да взема решение.
                  И така.
                  Миналия месец монтирах уредбата (направих го в сервиз, който се занимава с това).
                  Вече имам изминати около 3000 километра и мога да дам резултатите, които може да са полезни на някой:
                  Преди монтиране на газта джипа харчеше около 10/100 нафта или при сегашните цени (2.67 за литър) около 26.7 лева на 100 км.
                  Сега разхода е следния - 7.9 литра на 100 км или 21.09 лв на 100 км плюс 3 литра (от 2.7 до 4 литра та средно 3) пропан бутан при цена 1.22 прави около 3.66 лева на 100 км. Общо разхода е 24.75 лева на 100 километра.
                  Следователно спестяването е около 2 лева на 100 километра или около 7.5% по малко разход. Ако взема цената на монтажа (около 500 лева) то уредбата ще се изплати след около 25000 километра (тук ако не смятаме обезценяването на парите във времето).
                  Извода, който в момента си правя за мен е, че сега не бих си монтирал газова бутилка на дизела.
                  Не пиша в този форум за да правя реклама или антиреклама на някого, затова не смятам да споря с никой. Данните, които изнасям са за да може някой като мен в бъдеще да не смята, че след монтирането на дизела колата от 10 на 100 дизел ще почне да харчи 6 на 100 дизел и 2 на 100 газ.
                  Ако някой изпитва съмнения относно резултата може да ми се обади.
                  Здравей колега,може ли да ми дадеш информация къде за около 500 лева мога да направя газифициране(не мога да пиша лични) ето мейла ми за да не правим реклама cheps_tazz@abv.bg.
                  Благодаря!

                  Коментар


                  • От: Газова уредба на Дизел?!

                    аз също имам паджеро 2.5 тди. пробвах с ел. изпарител ама много тракат буталата при високи обороти.ако някой може да помогне малко сьс сьвет кьде е да сложа щуцера

                    Коментар


                    • От: Газова уредба на Дизел?!

                      Първоначално публикуван от joro rosen Преглед на мнение
                      аз също имам паджеро 2.5 тди. пробвах с ел. изпарител ама много тракат буталата при високи обороти.ако някой може да помогне малко сьс сьвет кьде е да сложа щуцера
                      Във високите обороти това тракане се получава от голямото количество газ, в следствие на по големия и бърз въздушен поток, намали количеството газ от крана м/у изпарителя и щуцера, ако нямаш такъв кран най-добре сложи и регулирай спрямо високите докато изчезнат детонациите. А щуцера единственото по особенно което трябва да спазиш при монтажа, да е преди турбото.

                      Коментар


                      • От: Газова уредба на Дизел?!

                        проблем ще има ли за монтаж на газово при passat 1.9 td 92г. предкамерен че не ми стана много ясно

                        Коментар


                        • От: Газова уредба на Дизел?!

                          Първоначално публикуван от rynars Преглед на мнение
                          проблем ще има ли за монтаж на газово при passat 1.9 td 92г. предкамерен че не ми стана много ясно
                          Може да се монтира АГУ, и много добре ще му дойде на работягата.

                          Коментар


                          • От: Газова уредба на Дизел?!

                            Колеги здравейте, някой би ли се наел да сложи Газ на VW Transporter T4 2.5 TDI 102 коня? Или ще е нужен газов инжекцион? Кой бихте ми препоръчали за тази работа? Искам колата да върви съвсем малко повече от нормално, но да гори доста по малко.

                            Коментар


                            • От: Газова уредба на Дизел?!

                              Колеги , не очаквайте нереалистични резултати !
                              Той и Хитър Петър тамън си научил магарето да не яде , а то пък взело ,че умряло !

                              Коментар


                              • От: Газова уредба на Дизел?!

                                Първоначално публикуван от AgeraR Преглед на мнение
                                Колеги здравейте, някой би ли се наел да сложи Газ на VW Transporter T4 2.5 TDI 102 коня? Или ще е нужен газов инжекцион? Кой бихте ми препоръчали за тази работа? Искам колата да върви съвсем малко повече от нормално, но да гори доста по малко.
                                Дай тел за връзка! Ще те свържа с човека! Има три транспортера направени вече и резултатите са много добри!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X