Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газова уредба на Дизел?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Газова уредба на Дизел?!

    За да има реална икономия трябва да се след монтажа за газова система на дизелов автомобил той да се кара със същия темперамент както без газ,но предвид на чувствителното повишаване на мощността след монтажа това реално много трудно се постига и реалната икономия отива основно в по-добро ускорение и малко в пари.

    Но си струва дори и само за вървежа ,няма по-евтин начин да се направи така да се каже "чип тунинг " на обикновен дизел с подръчни средства за малко пари.
    Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
    Място и хора към които да принадлежи ...

    Коментар


    • От: Газова уредба на Дизел?!

      E, и аз съм вече в отбора.
      VW Транспортер 2,4D с вакуумен изпарител. Ето и първите резултати - смесено 50% градско и извънградско:

      - с подаване на пропан-бутан така, че да не тракат буталата при високи обороти, без да се пипа нищо друго. Изминати 400км с 27.8лтр дизел и 12лтр LPG. Вървенето е повече от задоволително спрямо само на дизел.
      - същото, но с намалено подаване на дизелово гориво от помпата. Изминати 350км с 16лтр дизел и 17лтр LPG. Вървенето е една идея по-слабо отколкото само на дизел.

      При подобно използване досега ми харчеше между 9,5 и 10 лтр дизел на 100 км. Буса е служебен и не се жали.

      П.П. Предстоят още доработки, но нали сме от ТНТМ-то. Снимки по-късно, че няма време.
      Приятели не се печелят - губят се завинаги.
      УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
      Времето е ценно, само ако не бързаш.
      0889623098

      Коментар


      • От: Газова уредба на Дизел?!

        Ето и няколко снимки:

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Ivo_razni 038.jpg
Прегледи:1
Размер:189.2 КБ
ID:5386804Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Ivo_razni 039.jpg
Прегледи:1
Размер:139.8 КБ
ID:5386805Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Ivo_razni 040.jpg
Прегледи:1
Размер:148.9 КБ
ID:5386806Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Ivo_razni 041.jpg
Прегледи:1
Размер:140.8 КБ
ID:5386807Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Ivo_razni 083.jpg
Прегледи:2
Размер:146.5 КБ
ID:5386808Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Ivo_razni 085.jpg
Прегледи:1
Размер:160.4 КБ
ID:5386809Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Ivo_razni 086.jpg
Прегледи:1
Размер:160.1 КБ
ID:5386810Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Ivo_razni 089.jpg
Прегледи:1
Размер:171.3 КБ
ID:5386811Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Ivo_razni 091.jpg
Прегледи:1
Размер:118.7 КБ
ID:5386812Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Ivo_razni 093.jpg
Прегледи:1
Размер:136.8 КБ
ID:5386802

        Както писах преди, предстоят още доработки. Като ги направя ще ги снимам и тях.
        Прикачени файлове
        Приятели не се печелят - губят се завинаги.
        УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
        Времето е ценно, само ако не бързаш.
        0889623098

        Коментар


        • От: Газова уредба на Дизел?!

          Интересно място за бутилката , не ми е хрумвало.
          Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
          Място и хора към които да принадлежи ...

          Коментар


          • От: Газова уредба на Дизел?!

            Никога няма да разбера защо хората се издевателстват над автомобилите ...............
            Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
            Само DIESEL !!!

            Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

            Коментар


            • От: Газова уредба на Дизел?!

              Първоначално публикуван от Николай Колев Преглед на мнение
              Интересно място за бутилката , не ми е хрумвало.
              Бутилката е 25 литра и за да се получи така(правилния наклон) е необходимо повдигане на седалката с 6см. Аз използвах винкел 60х60х5.

              А върху машините издевателстваме, защото са машини и като ги караме по и извън пътищата също ги тормозим. Пък и нали трябва да стимулираме производството.
              Приятели не се печелят - губят се завинаги.
              УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
              Времето е ценно, само ако не бързаш.
              0889623098

              Коментар


              • От: Газова уредба на Дизел?!

                Здравейте и от мен,монтирах газова уредба на МВ-190 вече имам изминати около 3000км,резултата е отличен поне за мен 2.5-дизел и 3.5 литра газ на 100 км.Уредбата аз си е монтирах ,след дълго чудене разпробих смукателните тръби и завих щуцери с диаметър на отвора 3мм.но имаше детонация при изпреварване ,след завръщане от път монтирах щуцери с диаметър 2.5мм -отлична работа но за разхода с този диаметър за сега немога да дам,доколкото касае вървенето-точният отговор е аз карам друга кола.Направо супер.

                Коментар


                • От: Газова уредба на Дизел?!

                  Колеги,някой наема ли се да монтира газова уредба на дизелово Пажеро 2.8 ? Оринетировъчно какво ще струва ? Може и на лични.Намирам се в Пловдив,но може и в други градове ,ако си струва.Мерси предварително.
                  [SIGPIC][/SIGPIC]0877368068 Зарие Дестанофф
                  Всеки ден гледам "Отечествен фронт"...макар,че не го дават всеки ден...хъ-хъ.:|

                  Коментар


                  • От: Газова уредба на Дизел?!

                    Първоначално публикуван от peterbg1 Преглед на мнение
                    Колеги,някой наема ли се да монтира газова уредба на дизелово Пажеро 2.8 ? Оринетировъчно какво ще струва ? Може и на лични.Намирам се в Пловдив,но може и в други градове ,ако си струва.Мерси предварително.
                    Ти не можеш ли бе. Толкова подробно е описано как се прави. Я загъвай ръкавите и почвай.
                    GSM 0877 08 99 19
                    Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

                    Коментар


                    • От: Газова уредба на Дизел?!

                      Може и да мога,ама най-вероятно после да ми излезе двойно някой да ми оправя бакиите.Дет не ми е работа-не барам,хеле па ток и газ-хич..
                      [SIGPIC][/SIGPIC]0877368068 Зарие Дестанофф
                      Всеки ден гледам "Отечествен фронт"...макар,че не го дават всеки ден...хъ-хъ.:|

                      Коментар


                      • От: Газова уредба на Дизел?!

                        След повече изминати километри и настройки мога да споделя следните характеристики за разхода и мощноста на кемпера.Най-добре според мене е съотношението на 4л. газ и около 6л.дизел на сто км.При предишен разход 11-12л.дизел на 100км. е повече от задоволително.Най-големия кеф е като дойде баир, няма вече такъв на който да свалям на по-ниска предавка, определено чувствително повишаване на мощноста.Това малко подлъгва да се ползва моща на двигателя за сметка на икономията.Пробвах да намаля количеството на подаваната газ , но при разход на 2.5л.газ не ми хареса вървежа и разхода на дизел.При по-голямо подавано количество газ пък почва да причуква двигателя , а и при катерене пуши много черен дим което според мене е неизгоряла нафта.
                        Най-интересното беше, че при1200 изминати километра имах разход на масло само около 200-300гр, докато преди разхода на масло беше около 800гр на 1200км.Казват , че за тези мотори на Мерцедес било нормално.Стоте лева за газовото на старо ги избих с отиването и връщането от морето.
                        Ако ви е слабичък и с по-голям разход автомобила не се колебайте и го газифицирайте, няма да съжалявате.

                        Коментар


                        • От: Газова уредба на Дизел?!

                          Здравейте колеги, направих успешна газификация на Мерцедеса 3.0 TD автоматик комби за 50лв като не броим работата. Колата похарчи 10л нафта за 198км за газ не знам но само градско от Люлин до Младост през ЖЪЛтите павета. Карането е кротко,без гъзарии. Мисля че ще успея да сваля още от нафтата. Хайде наздраве и успех.
                          Експериментирайте
                          Енергията е свободна, само трябва да си я вземем.

                          Коментар


                          • От: Газова уредба на Дизел?!

                            Здравейте колеги.
                            По принцип не обичам да пиша по форуми, но тъй като дълго се чудех дали да сложа газ на дизелово Паджеро 2.8 този форум ми помогна да взема решение.
                            И така.
                            Миналия месец монтирах уредбата (направих го в сервиз, който се занимава с това).
                            Вече имам изминати около 3000 километра и мога да дам резултатите, които може да са полезни на някой:
                            Преди монтиране на газта джипа харчеше около 10/100 нафта или при сегашните цени (2.67 за литър) около 26.7 лева на 100 км.
                            Сега разхода е следния - 7.9 литра на 100 км или 21.09 лв на 100 км плюс 3 литра (от 2.7 до 4 литра та средно 3) пропан бутан при цена 1.22 прави около 3.66 лева на 100 км. Общо разхода е 24.75 лева на 100 километра.
                            Следователно спестяването е около 2 лева на 100 километра или около 7.5% по малко разход. Ако взема цената на монтажа (около 500 лева) то уредбата ще се изплати след около 25000 километра (тук ако не смятаме обезценяването на парите във времето).
                            Извода, който в момента си правя за мен е, че сега не бих си монтирал газова бутилка на дизела.
                            Не пиша в този форум за да правя реклама или антиреклама на някого, затова не смятам да споря с никой. Данните, които изнасям са за да може някой като мен в бъдеще да не смята, че след монтирането на дизела колата от 10 на 100 дизел ще почне да харчи 6 на 100 дизел и 2 на 100 газ.
                            Ако някой изпитва съмнения относно резултата може да ми се обади.

                            Коментар


                            • От: Газова уредба на Дизел?!

                              Първоначално публикуван от borislavborisov Преглед на мнение
                              Здравейте колеги.
                              По принцип не обичам да пиша по форуми, но тъй като дълго се чудех дали да сложа газ на дизелово Паджеро 2.8 този форум ми помогна да взема решение.
                              И така.
                              Миналия месец монтирах уредбата (направих го в сервиз, който се занимава с това).
                              Вече имам изминати около 3000 километра и мога да дам резултатите, които може да са полезни на някой:
                              Преди монтиране на газта джипа харчеше около 10/100 нафта или при сегашните цени (2.67 за литър) около 26.7 лева на 100 км.
                              Сега разхода е следния - 7.9 литра на 100 км или 21.09 лв на 100 км плюс 3 литра (от 2.7 до 4 литра та средно 3) пропан бутан при цена 1.22 прави около 3.66 лева на 100 км. Общо разхода е 24.75 лева на 100 километра.
                              Следователно спестяването е около 2 лева на 100 километра или около 7.5% по малко разход. Ако взема цената на монтажа (около 500 лева) то уредбата ще се изплати след около 25000 километра (тук ако не смятаме обезценяването на парите във времето).
                              Извода, който в момента си правя за мен е, че сега не бих си монтирал газова бутилка на дизела.
                              Не пиша в този форум за да правя реклама или антиреклама на някого, затова не смятам да споря с никой. Данните, които изнасям са за да може някой като мен в бъдеще да не смята, че след монтирането на дизела колата от 10 на 100 дизел ще почне да харчи 6 на 100 дизел и 2 на 100 газ.
                              Ако някой изпитва съмнения относно резултата може да ми се обади.
                              Аз съм с Паджеро 2.5 и от дълго време ми се върти идеята да сложа газ и само това, че в момента нямам никакво свободно време ме спира да го направя.
                              Като чета публикациите на колеги в темата, които вече са го направили, оставам с впечатлението, че евентуална по-голяма икономия би могло да дойде от повишаването на мощността на двигателя.
                              При теб как е в това отношение след газифицирането - усеща ли се?

                              Коментар


                              • От: Газова уредба на Дизел?!

                                Здравейте,
                                така като ви чета мненията се замислям да сложа газ на 2.5 tds.
                                Ще ми трябва за извън градско каране и си мисля да включа темпомата на 100км, и да въртя изпарителя докато разходомера намали отчета с 2/100.

                                Някой може ли да ми каже от къде в София да си купя бутилка 20л. с прилежащата и евро сонда и 5м. тръба?
                                Ще ми трябва и електрически изпарител.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X