Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газова уредба на Дизел?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Газова уредба на Дизел?!

    Трудно ще попаднете на продавач, който да задоволи вашите въпроси. Най-добре е да говорите с сервиз където поставят газови уредби.
    Изпарителя трябва да е електрически.
    Ключа за оборотите който пуска Г. може да е всякакъв, бутон, рид ампула и др.
    Вакумния ключ за свръх обороти, мери вакума м-у въздушният филтер и колекторите. Той защитава ДВГ-то и от зацапан въздушен филтер.
    Трябва да се направи електоника която да сверява показанията на всички датчици и да разрешава или забранява газта.
    Може да се използва и датчика за диагностика на някои дизели, която да управлява цифров брояч на оборотите на мотора, но ми се вижда излишно.
    А сега малко статистика:
    Пежо 405 1,9д комби на което съм монтирал газовата уредба е похарчило около 3,8л. Д. и около 1-1,5л. Г. на 100км. при смесен режим на каране, градско и извън градско. Разхода преди монтажа на газовата е бил около 6,5-8л Д.
    Мисля че разхода може още да се оптимизира. Трябва малко да се барне нафтовата помпа и да се намали малко горивото.
    Енергията е свободна, само трябва да си я вземем.

    Коментар


    • От: Газова уредба на Дизел?!

      Колеги, разхода на Пежото продължава да пада. Стрелката още не е достигнала същото си положение на което е била, преди сипването на нафтата. Тези сметки са много груби но за сега излиза, че е около 3л. Д. на 100км. и около 1л. газ.
      Ето малко снимки по въпроса.
      http://emm69.snimka.bg/experiment/lp...24897.20056085

      Успех
      Енергията е свободна, само трябва да си я вземем.

      Коментар


      • От: Газова уредба на Дизел?!

        С голям интерес прочетох темата, карам Ситроен С5 2,2hdi.
        Никъде не срещнах коментари за този мотор!!!

        Коментар


        • От: Газова уредба на Дизел?!

          Първоначално публикуван от bateborko Преглед на мнение
          С голям интерес прочетох темата, карам Ситроен С5 2,2hdi.
          Никъде не срещнах коментари за този мотор!!!
          Ако ти се занимава с радикални промени по електрониката му, това е идеалната база за газифициране с газионжекционна уредба. Но ще е скъпо, а и ГОЛЯМА играчка.

          Коментар


          • От: Газова уредба на Дизел?!

            Нещо не мога да светна, къв вакум в колектори на дизел.

            И колегата емм69 правил ли ги е тея неща (там...логиката с обороти, вакум и още нещо) или смета да ги прави?

            Коментар


            • От: Газова уредба на Дизел?!

              С един приятел се пробваме да направим микроконтролер, които да управлява по точно LPG подаването към мотора. За момента работата на колата е добро, но има какво още да се иска от нея. Контролера трябва да контролира Г.
              При ускорение малко Г. и при поддържане на скороста максимално количество Г. Ще контролираме и детонационното чукане което е много интересно.
              Детонацията се появява над 3500об. независимо дали ускорявате или само се поддържа скороста. Примерно 40-50%Газ.
              Детонацията я няма ако сте на висока предавака със същото количество подавано Г. под тези обороти, до 3000об.

              За електронните помпи съм до никъде.....трябва да се пише нов софтуер, което е доста проблемно и дизелджията ми малко се дърпа. Лошото за такава интервенция в компютъра на колата, може да повреди фаиловете заложени като стандарти, което е кофти. Но нали се сещате, че за всеки модел трябва друга програма.
              Всичко е въпрос на опити, всяка кола може да стане но първо трябва да се изучи как работят системите и.
              Газовият инжекцион на дизел, не се исплаща добре поради високата им цена. Иначе компа на газта е много прецизен и може да се слага и на турбо-компресорни мотори, след турбината.
              Енергията е свободна, само трябва да си я вземем.

              Коментар


              • От: Газова уредба на Дизел?!

                Това е възможно,Ватито който пишеше преди време в този форум има такъв пикап от Амерка -Ф-350.

                Коментар


                • От: Газова уредба на Дизел?!

                  Първоначално публикуван от emm69 Преглед на мнение
                  С един приятел се пробваме ...
                  Пожелавам ви успех....ма като чета как го обяснявате, си мисля че все още сте много далече от нещата.
                  Без да се сърдиш, ама как измервате % на газта...и то от какво...газ-въздух-дизел или....детонаците как ги фащате, на ухо...па и дизела си работи по принцип на детонации

                  Коментар


                  • От: Газова уредба на Дизел?!

                    Първоначално публикуван от Andrei Преглед на мнение
                    дизела си работи по принцип на детонации
                    Компресионно запалване и детонация са различни неща. И да, може да възникне детонация, като хрантутиш дизела с газ.

                    Коментар


                    • От: Газова уредба на Дизел?!

                      Ясене, ти ли си ми трийнал поста в който бях писал, че може да се ползува детонационен датчик готов, от дърт Мицубиш примерно? Или аз не съм го пуснал където трябва?
                      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                      Коментар


                      • От: Газова уредба на Дизел?!

                        Ъ? Не помня да съм трил тука, само пратих някои неща в спама.

                        Коментар


                        • От: Газова уредба на Дизел?!

                          Ще ви опиша това, което успях да направя по моето Терано 2 или по-скоро неуспешните ми опити за сега. Въоръжих се с бутилка за газ от големите, клапан за газ(реголируем от 0 до 6атм.), светещ ключ на 12в, бутон за аларма с резба 30мм, кабели реле и маркуч за газ 5м.
                          Монтирах бутона за аларма точно под педала, като същия регулирах да изключва на 1500 оборота при плавно подаване на газ. Той прекъсва - към релето, а ключето прекъсва +към същото.
                          Идеята ми беше от ключа да се подава + и релето да сработва, но тъй като управлението ми е през - при ускоряване около 1000 - 1500 оборота бутона го прекъсва и релето пада. Това реле прекъсва масата към клапана за газ, а + идва от ключа. Става така, че при изгасен двигател няма + към клапана, няма и - защото е прекъснат от релето. При даване на контакт + има, но управляващото реле включва и прекъсва минуса. При натискане на педала се губи минуса на релето и то пада и така през управляваните изводи то пуска и минуса към клапана.
                          Сложно е за обяснение, но схемата работи и клапана за газта работи само на контакт и при натиснат педал. До тук добре. Монтирах тройник на маркуча за вентилация на газовете от картера. Запалих двигателя и влючих ключа и схемата сработи т.е. неми трябвало да пуска Г дори и да е подаден от вентила. Ускорих до 1500об. и завъртях крана на бутилката и очаквах да се качат оборотите до 2000, но НЕ започна да чука на 1700. Върнах малко преди чукането и двигателя заработи нормално. Реших да пусна педала за газта и чака изчатка, че спрях газта напълно.
                          Извода ми е ТАКА НЕ СТАВА. Регулирах бутона под педала да сработва на 2000об. така на 5 се движи колата с 70км. Надявах се, ако го ползвам само на дълъг път и газта да ускорява колата до 90км. което за мен е достатъчно, но при направените проби в движение, колата ускори само до 75км и след това започва да чука.
                          Явно без коректор на предварението ефекта е около 3% увеличение на скороста. Малко е и за сега спирам с експериментите за да не потроша колата.
                          [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

                          Коментар


                          • От: Газова уредба на Дизел?!

                            Здравей nola, виждам че имаш желание но не е толкова елементарно. Направих още един Мерцедес 200д на газ и работи много добре. При теб нещата са малко по различни заради турбото. Обади се ще се опитам да ти помогна.
                            Енергията е свободна, само трябва да си я вземем.

                            Коментар


                            • От: Газова уредба на Дизел?!

                              Можеш да отговориш и тук, а ако си около Русе с удоволствие ще обменим информация и на живо.
                              [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

                              Коментар


                              • От: Газова уредба на Дизел?!

                                С редуцил вентил няма да стане, защото трябва да регулираш налягането спрямо вакума в смукателните тръби. Дори да преправиш редуцила и да го управляваш с вакум, регулиращата мембрана му е много малка и няма да е чуствителна на вакума от двигатела. Използвай изпарител който е настроен да не пуска газ без вакум.
                                За турбото, трябва да внимаваш коло Г. пускаш преди турбото.
                                Г. смес трябва да е дозирана в ниски граници, защото може да се самовъзпламени в турбината.
                                Най-добре е да се подава след интер кулера но с газова инжекция.
                                Успех
                                Енергията е свободна, само трябва да си я вземем.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X