Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газова уредба на Дизел?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: До: Газова уредба на Дизел?!

    от доста време не съм влизал ,сори.
    Което не значи че през това време не съм карал СЪС газ
    Резултат; 75л.нафта +50л.газ =1300 километра.смесено
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG0046A.jpg
Прегледи:4
Размер:26.1 КБ
ID:5189489

    Коментар


    • От: До: Газова уредба на Дизел?!

      Здравей tony300d,бих искал да си разменим кординати с теб или да се видим,ако си от София,защото аз карам също 124 300Д и бих искал да си монтирам газова уредба както ти си направил.Стига да си съгласен от твоя страна.Благодаря предварително.

      Коментар


      • От: До: Газова уредба на Дизел?!

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00003.jpg
Прегледи:1
Размер:195.8 КБ
ID:5196173
        Първоначално публикуван от mironov_s Преглед на мнение
        Здравей tony300d,бих искал да си разменим кординати с теб или да се видим,ако си от София,защото аз карам също 124 300Д и бих искал да си монтирам газова уредба както ти си направил.Стига да си съгласен от твоя страна.Благодаря предварително.


        обади се да се видиме 0887440528 Тони

        Коментар


        • От: До: Газова уредба на Дизел?!

          Здравейте колеги, виждам че има интерес към газовите уредби на дизел. До сега съм направил две коли на газ едната е Волво 244 2,4 Д разхода преди да и зложа газовата беше около 13л на 100км, на газ-дизел 6л нафта и 1,5-2 л газ. Проблема за втората кола беше в озаконяването, защото от другата година ще се затегнат нещата за газовите уредби. За да се издаде паспорт на газовата уредба трябва да е стандартна, няна значение на какъв мотор работи. Втората ми кола е Пежо 405 1,9Д за сега я засичаме така, че по натам ще побликувам резултати по харчлъка. Но според мен ще има проблем, защото калата върви като разпрана и моят приятел и дава доста газ. Усещането е точно като от турбо, при пежото използвам друг начин за подаване на газта. Има електроника която пуска газ само когато е загаснала лампата на маслото, когато изпарителя достигне работна температура, когато оборотите на мотора са над 1000об.мин.
          А спира газта, когато вакума в смукателните колектори е много голям, за да не се пръсне мотора ако се зацапа въздушният филтер.
          Газовият изпарител, си дозира газта спяно оборотите на мотора и след като колата вече е ускорила до желаната скорост, педала започва да се отпуска и по този начин дозирането става така. При самото ускорение газ 20% диз.100% при леко върнат педал Г-30% Д-70%.
          Педала на газта може да се върне до Г-50% и Д-50% от този момент на там, газовата смес не може да се запали добре от факелният пламък на нафтата. Опитвам се да повиша съотношението на газ спрямо дизел, но не мога да реша проблема по механичен път.
          Ако се подава газ 80% и Д-20% мотора си работи добре, но ако се натовари започва детонационно чукане, защото газта се самозапалва от високата компресия в цилиндрите. Ако се подава метан, тогава няма проблем защото метана е устойчив на високи налягания.
          Опитвам се да сложа вакумен кран, който ще упавлява газта според натоварването на мотора. Ама нещо ми прегряха бушоните и засега почивам докато ми дойде музата.
          Следващата кола ще е джипа на жена ми, Исузу Тропер 3.0ТД команрейл, но първо ще трябва да му оправя дюзите, че нещо се шикалкавят.
          Успех
          Енергията е свободна, само трябва да си я вземем.

          Коментар


          • От: Газова уредба на Дизел?!

            Колега дай координати къде се намираш да се видим (и тел.)

            Коментар


            • От: Газова уредба на Дизел?!

              От София съм 0878-345-006 Евгени
              Енергията е свободна, само трябва да си я вземем.

              Коментар


              • От: До: Газова уредба на Дизел?!

                Първоначално публикуван от tony300d Преглед на мнение
                от доста време не съм влизал ,сори.
                Което не значи че през това време не съм карал СЪС газ
                Резултат; 75л.нафта +50л.газ =1300 километра.смесено
                [ATTACH=CONFIG]224416[/ATTACH]
                А какъв е бил разхода преди? На бензинките ми е горе-долу ясен,но дизеловите баварци са ми мътна история.
                О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                Коментар


                • От: До: Газова уредба на Дизел?!

                  Първоначално публикуван от emm69 Преглед на мнение
                  ... До сега съм направил две коли на газ едната е Волво 244 2,4 Д разхода преди да и зложа газовата беше около 13л на 100км, на газ-дизел 6л нафта и 1,5-2 л газ. ...
                  Малко офф: Аз имах волво S 80 2.5D с АСК. Разхода ми беше 7, макс. 7,5 л дизел /100 км. Баща ми с много здраво юркане в Бг и чужбина го докара до смесен разход по БК до 8.8/100, но даже на магистралата към Сф преди тунела го засекли със 170 км/ч. Така че разход 13 л. нафта на 100 км. за лек автомобил 2 WD ми се вижда неразумно много. Мой приятел има Volvo 960 TURBO SW. това е 190 к.с. и му харчи под 8/100 бензин....

                  Но да посмятаме малко по цени на горивата към днешна дата:
                  Моето волво S 80 2.5D с АСК: 7,5*2,19 лв. или изминава 100 км. с 16,42 лв.
                  На приятеля ми Volvo 960 TURBO SW: 8,0*2,12=16,96лв.
                  и сега на това волво 244 на дизел: 13,0*2,19=28,47 лв само за дизел и
                  6,0*2,19=13,14 лв. дизел, газ 2,0*1,19=2.38 лв. за газ
                  или общо газ за 2,38 лв+ дизел 13,14= 15,52 лв общ разход за 100 км.
                  Изумително!!! Как така стана че само на дизел харчи 13/100, а газодизел 6+2??? Как така е станала по-икономична като сумарно изгорени литри гориво???

                  Ето и пример с друг автомобил:

                  Първоначално публикуван от tony300d Преглед на мнение
                  от доста време не съм влизал ,сори.
                  Което не значи че през това време не съм карал СЪС газ
                  Резултат; 75л.нафта +50л.газ =1300 километра.смесено
                  Това за БМВ 524 тд
                  Такова БМВ стандартно гори около 8/100 дизел и пак смятаме:
                  8,0*2,19=17,52 лв за 100 км.
                  комбинирано 75,0*2,19= 164,25 лв. за дизел
                  50,0*1,19=59,50лв за газ или общо: 223,75 лв. за 1300 км а за 100 км = 17,21 лв или икономия почти няма, но автомобила започва да върви осезаемо по-добре.

                  А при колегата нещо аритметиката не връзва.... Според мен грешката е в нереално завишения разход 13/100 само на дизел.
                  А според Вас?!?
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • От: Газова уредба на Дизел?!

                    Аз не виждам завишен разход,Паджерото с автомат 2,8ТДИ си харчи 15 като не вижда много зор,Тойотата 3.0 ТДИ с 32 инчовите кобри и 3 инча лифт не ги харесва 13 на 100 на асвалта при 3000 оборота,Терано 2 с 2,7ТД,14литра не ги харесва също,тва без да пускам климатици.
                    LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                    Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                    Коментар


                    • От: Газова уредба на Дизел?!

                      Първоначално публикуван от belata Преглед на мнение
                      Аз не виждам завишен разход,Паджерото с автомат 2,8ТДИ си харчи 15 като не вижда много зор,Тойотата 3.0 ТДИ с 32 инчовите кобри и 3 инча лифт не ги харесва 13 на 100 на асвалта при 3000 оборота,Терано 2 с 2,7ТД,14литра не ги харесва също,тва без да пускам климатици.
                      Климатика изобщо не е фактор при тежките трансмисии на 4 WD в комбинация с огромни гуми с "рошав" протектор. А при високи скорости най-големия фактор е "С" - съпротивлението, което оказва въздуха на кубообразните ни джипки лифтвани подобаващо.
                      Както моето волво S 80 2.5D с 4 степенна АСК харчеше 7/100, така ХС 90 на баща ми с 6 ст. АСК. под 11/100 трудно сваля.
                      Но гореизброените автомобили са 2 WD и са със сток гуми.

                      Мисълта ми не е за макс. висок или нисък разход, а за това, че сметките на колегата "не връзват". Иначе и моя джип без да го натискам харчи 18-20 л. пропан бутан извън града по разбитата републиканска пътна мрежа.
                      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                      Коментар


                      • От: До: Газова уредба на Дизел?!

                        Първоначално публикуван от emm69 Преглед на мнение
                        Здравейте колеги, виждам че има интерес към газовите уредби на дизел. До сега съм направил две коли на газ едната е Волво 244 2,4 Д разхода преди да и зложа газовата беше около 13л на 100км, на газ-дизел 6л нафта и 1,5-2 л газ. Проблема за втората кола беше в озаконяването, защото от другата година ще се затегнат нещата за газовите уредби. За да се издаде паспорт на газовата уредба трябва да е стандартна, няна значение на какъв мотор работи. Втората ми кола е Пежо 405 1,9Д за сега я засичаме така, че по натам ще побликувам резултати по харчлъка. Но според мен ще има проблем, защото калата върви като разпрана и моят приятел и дава доста газ. Усещането е точно като от турбо, при пежото използвам друг начин за подаване на газта. Има електроника която пуска газ само когато е загаснала лампата на маслото, когато изпарителя достигне работна температура, когато оборотите на мотора са над 1000об.мин.
                        А спира газта, когато вакума в смукателните колектори е много голям, за да не се пръсне мотора ако се зацапа въздушният филтер.
                        Газовият изпарител, си дозира газта спяно оборотите на мотора и след като колата вече е ускорила до желаната скорост, педала започва да се отпуска и по този начин дозирането става така. При самото ускорение газ 20% диз.100% при леко върнат педал Г-30% Д-70%.
                        Педала на газта може да се върне до Г-50% и Д-50% от този момент на там, газовата смес не може да се запали добре от факелният пламък на нафтата. Опитвам се да повиша съотношението на газ спрямо дизел, но не мога да реша проблема по механичен път.
                        Ако се подава газ 80% и Д-20% мотора си работи добре, но ако се натовари започва детонационно чукане, защото газта се самозапалва от високата компресия в цилиндрите. Ако се подава метан, тогава няма проблем защото метана е устойчив на високи налягания.
                        Опитвам се да сложа вакумен кран, който ще упавлява газта според натоварването на мотора. Ама нещо ми прегряха бушоните и засега почивам докато ми дойде музата.
                        Следващата кола ще е джипа на жена ми, Исузу Тропер 3.0ТД команрейл, но първо ще трябва да му оправя дюзите, че нещо се шикалкавят.
                        Успех
                        Извинявай, ама 4 пъти прочетох това което си написъл, за да схвана как си направил системите. Разбрах само за разхода на "мерца" и някакви процентни съдържания на горивата. Затова ще ти задавам конкретни въпроси:
                        - как са направени системите, с какви датчици и изпарители?
                        - ако са с вакумни изпарители при отпускане на педала на газта (при равномерен ход) вакумът в смукателните тръби на дизел клони към 0. Променял ли си нещо по изпарителите (пружини или друго)?
                        - какъв е датчика за свръх налягане?
                        - "Газовият изпарител, си дозира газта спяно оборотите на мотора" как според теб става това?
                        - написал си "При самото ускорение газ 20% диз.100%" което явно е грешка, но как ги замери тези стойности и как ги управляваш?
                        Един съвет: не се опитвай да регулираш газта спрямо вакума на дизел, защото в повечето коли няма такъв или е в минимални параметри. Според мен трябва да се използва готов реостат закачен на педала за газта или да се конструира такъв, така че да може чрез него да се управлява изпарителя или ижекциона.
                        [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

                        Коментар


                        • От: До: Газова уредба на Дизел?!

                          Такааа, що се отнася до смесеният разход на двете горива, в старите книги за газови уредби са разгледани възможните системи на включване на пропан-бутан и метан към дизелови агрегати. Когато се подава на дизела газово гориво, горивната смес изгаря пълноценно без да отделя тежки фракции и сажди, поради по доброто разпределение на газо нафтовата смес. Правени са изследвания при които е установено, че газовото гориво допринася за равномрно горене в цилиндъра, което облекчава работата на буталата. За това когато се подаде малко LPG мотора работи по добре и пушека намалява драстично.
                          Газовият испарител пуска газ според вакума, ако регулиратер изпарителя да подава 10% LPG на ниски обороти 800, то при 1600 об. изпарителя ще пуска пак 10% но на 1600об. НО когато започнете да връщате педала на газта, мафтата която подава помпата започва да намалява което променя моментното съотношение на Г.Д.
                          В зависимост от помпата, ако се надвишат оборотите които сте и задали от педала тя започва да спира Д. горивото като кривата е с понижаване към по високите обороти. Докато не я спре на пълно, зависи от системата на впръскване Бош, Лукас, Делфи и т.н.
                          Никога не се подава LPG на празен ход, защото помпата не може да спре горивото за празният ход при някои.
                          Предварението на празен ход е голямо и това довежда до лоша работа на мотора. Подаването на газ трябва да започне поне след 1000об.
                          На потока на въздуха няма дроселови клапи и други подобни, има Вортекс турбина за по добро размесване на газо въздушната смес и по бързо пълнене на цилиндрите, която прави циклон в смукателният тракт.
                          http://quanthommesuite.pagesperso-or...nsavec2006.htm
                          Аз слагам кран с който дозирам вакума към изпарителя, това е най-простият начин. Може и с фиксирана дюза за LPG но е опасно ако има течна фаза на LPG.
                          Вакумният ключ, за свръх обороти може да си го направите от клапан за пералня ако позволява мотора и ключа, или от вакум от втора камера на Лада като се монтира пружина за реглаж и ключе, или от вакумно централно заключване има такова ключе което се регулира.
                          Енергията е свободна, само трябва да си я вземем.

                          Коментар


                          • От: Газова уредба на Дизел?!

                            Искам да споделя моите наблюдения за работата на Г.Д.
                            При 1000об. ако застопорите нафтовата рейка и започнете да подавате внимателно Г. мотора започва да се форсира докато не му излезат биталата.
                            Ако след този опит, застопорите мотора на 4000об. и пуснете нафтовата рейка, мотора започва постепенно да намалява оборотите.
                            На място всичко е добре, но във движение нещата се променят коренно, при натоварване на мотора.
                            Ако нафтовата рейка е застопорена да подава Д. само до 1500об. а след това подава само Г. двигателя няма демараж и при натоварване започва самовъзпламеняване на Г. което довежда до чукане като от аванс. За това при ускорение Г. трябва да е в ниски граници които са поносими за мотора, без да е богата сместа (да люти на мирис) а след като скороста започне само да се подържа, да се подава максимално количество Г. но не повече от 80% за да не е богата смес на Г.
                            Трябва да се измисли начин, да се подава процетнтно съдържание на Г. което да е съобразено с натоварването на мотора. Но без електронен блок това ми се струва невъзможно. Детонационното горене на газта, ноже да се избегне ако се намали компресията на мотора, НО тогава ще се влоши запалването и мощноста на мотора ще падне.
                            За това, спред мен, едно фиксирано подаване на Г. 20-30% е напълно достатъчо за постигане на икономичен и мощностен ефект.
                            Иначе всички останали начини са свързани с много пари и усилия. Остава варянта да се подава Г. до 30% фиксирано и до 50% Г. което се контролира от шофера, спрямо натоварването на мотора без да се допуска детонационно чукане. Коато всички останали режими на мотора трябва да са със повишени параметри, (без черен дим, голямо ускорение и намален разход на Д.) заради подаването на Г. гориво като добавка.
                            Успех
                            Енергията е свободна, само трябва да си я вземем.

                            Коментар


                            • От: Газова уредба на Дизел?!

                              Досега само четях и се опитвах да разбера какво и как са направили другите. Днес реших да посетя магазина за газови системи и части за тях, за да мога да видя с очите си клапани датчици и изпарители, но попаднах на една "продавачка", която знаеще само да вади което покажеш и да търси в компютъра каквото номерче кажеш. Да ама аз номера модели нямам, понеже никой тук не ги пише и съм пак на положение теория.
                              Та:
                              - какъв според вас трябва да е датчика който да пуска газта след 1000 оборота?
                              - Какъв е датчика за ограничаване от свъх обороти (измерва обороти, налягане или вакум)?
                              - Кой изпарител е по-подходящ? Вакумен или електрически?
                              - може ли да се ползва реостат от нивомер за гориво с цел управление на системата?
                              Идеята ми е такава: При достигане на 1000оборота клапан да пуска LPG, който да повиши оборотите на двигателя до 1200 при същото положение на педала. Реостата от поплавък ми е нужен за да се регулира така, че при достигане на 2000оборота да отвори още един клапан, който да повиши оборотите с още 20% или до 2400. При пускане на педала се затваря автоматично клапан 2, а при намаляване на оборотите под 1000, затваря клапан 1. В случай на повишаване на оборотите над 5000 датчика за свръх обороти да спре подаването на LPG.
                              Очаквам коментари по схемата с цел уточняване на видовете клапани, датчици и вида изпарител подходяш за това.
                              [I][FONT=Comic Sans MS]NISSAN Terrano II R20 2.7TD '93[/FONT][/I]

                              Коментар


                              • От: Газова уредба на Дизел?!

                                Първоначално публикуван от nola Преглед на мнение
                                Досега само четях и се опитвах да разбера какво и как са направили другите. Днес реших да посетя магазина за газови системи и части за тях, за да мога да видя с очите си клапани датчици и изпарители, но попаднах на една "продавачка", която знаеще само да вади което покажеш и да търси в компютъра каквото номерче кажеш. Да ама аз номера модели нямам, понеже никой тук не ги пише и съм пак на положение теория.
                                Та:
                                - какъв според вас трябва да е датчика който да пуска газта след 1000 оборота?
                                - Какъв е датчика за ограничаване от свъх обороти (измерва обороти, налягане или вакум)?
                                - Кой изпарител е по-подходящ? Вакумен или електрически?
                                - може ли да се ползва реостат от нивомер за гориво с цел управление на системата?
                                Идеята ми е такава: При достигане на 1000оборота клапан да пуска LPG, който да повиши оборотите на двигателя до 1200 при същото положение на педала. Реостата от поплавък ми е нужен за да се регулира така, че при достигане на 2000оборота да отвори още един клапан, който да повиши оборотите с още 20% или до 2400. При пускане на педала се затваря автоматично клапан 2, а при намаляване на оборотите под 1000, затваря клапан 1. В случай на повишаване на оборотите над 5000 датчика за свръх обороти да спре подаването на LPG.
                                Очаквам коментари по схемата с цел уточняване на видовете клапани, датчици и вида изпарител подходяш за това.
                                Държиш ли всичко да е механично? Иначе част от работата може надеждно да я върши всеки дребен процесор. Поне това със следенето на оборотите и пускането и спирането на газта. За датчик на педала - TPS от к'во да е. Оборотите ... хъ... сега се сещам, че всъщност на знам от къде се взима сигнал за оборотомера на дъртите нафтови печки, но предполагам, че или е от генератора или от датчик, специално за целта.
                                Просто идея.
                                О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X