Страница 1 от 29 1234511 ... ПоследенПоследен
Резултати 1 до 20 от 566

Тема: Газова уредба на Дизел?!

Място
    София
    Публикации
    506
    Точки (при гласуване)
    9

По подразбиране Газова уредба на Дизел?!

Здравейте колеги,
    Вчера в един склад на едро видях едно мотокарче с дизелов двигател да работи на газ. Интересувам се дали е възможно да се сложи на дизелов автомобил газова уредба? Знам, че в градския транспорт се движат еко дизели, но не съм наясно със схемата при дизеловите автомобили с газ.
    Toyota Hilux 3.0 D4D 2008
    Discovery 2.5 TD5 2000 EX
    Land Rover Discovery 2.5 TDI 1996 EX

Място
    София
    Публикации
    250
    Точки (при гласуване)
    9

По подразбиране Re: Газова уредба на Дизел?!

Да имаше още на Икарусите и пишеше отстрани ЕКОБУС.
    Слагат му метанова уредба. Помпата вкарва дизел ,а отделно си смуче с въздуха и метан или пропан-бутан в някаква пропорция.Води се ,че има по добро изгаряне и по-малко цапа.

Място
    София
    Публикации
    8,836
    Точки (при гласуване)
    22

Поразтърси се с търсачката - имаше такава тема, надълго и нашироко е обяснено.

Място
    София
    Публикации
    506
    Точки (при гласуване)
    9

Цитат Мнение на quadra Преглед на публикациите
    Поразтърси се с търсачката - имаше такава тема, надълго и нашироко е обяснено.
    Със сигурност има. Аз се надявах някой да сподели личен опит.

Място
    Габрово
    Публикации
    177
    Точки (при гласуване)
    9

Един колега преди 2 години си направи мотокарите на гас .Кара ги някъде да ги преправят основно и му струваше около 800 лв на мотор.

Място
    гр. Горна Оряховица
    Публикации
    585
    Точки (при гласуване)
    8

Провери този адрес:info@avtometan.com, може и да ти отговорят.

Място
    София
    Публикации
    506
    Точки (при гласуване)
    9

Цитат Мнение на ivotosod Преглед на публикациите
    Провери този адрес:info@avtometan.com, може и да ти отговорят.
    Интереса ми е насочен към пропан-бутан. Попаднах на следното инфо http://www.mrsharkey.com/lpg.htm.
    И много се впечатлих от скока на мощността която се достига при TDI двигателите.

Място
    Разлог
    Публикации
    633
    Точки (при гласуване)
    8

Абе и аз съм навит да пробвам на паждерото, въпреки че имало някакви бренери и не се знае как ще им се отрази. Само че нали трябва количеството газ да е до 40% от от количеството дизел, за тази цел трябва някакво устройство кото да се закрепи към жилото на газта и да подава повече или по-малко газ в зависимост от това колко си натиснал педала. Е те точно това нещо си нямам да идея какво да е? Ако някой има идея - моля да я сподели, какво от къде и на каква цена може да се намери подобно нещо.
    [B]Don't hunt [SIZE=3]IF[/SIZE] you can't kill
    първо 0883 после 333 накрая 448
    [/B]

Място
    София
    Публикации
    6,792
    Блог Публикации
    3
    Точки (при гласуване)
    20

доколкото си спомням, колегата D-MAX е с такова приспособление /уредба/
    помогнете да открием откраднатите двигатели [url]http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=59117[/url]

Място
    София
    Публикации
    8,836
    Точки (при гласуване)
    22

Да, ама нещо се губи...

Място
    Разлог
    Публикации
    633
    Точки (при гласуване)
    8

Цитат Мнение на Тедо /LJ73/ Преглед на публикациите
    доколкото си спомням, колегата D-MAX е с такова приспособление /уредба/
    Да бе - той обясни подробно в една друга тема, ама аз кат' не стоплям добре пак не разбрах за джаджата кояко пуска повече или по - малко газ сигурно е нещо такова, ама какво точно представлява и къде да го намеря?
    [/B]

Място
    София
    Публикации
    608
    Точки (при гласуване)
    10

Не е зле да прочетете и аргументи против
    http://www.go-lpg.co.uk/diesel.html

Място
    София
    Публикации
    506
    Точки (при гласуване)
    9

Цитат Мнение на hammer Преглед на публикациите
    Да бе - той обясни подробно в една друга тема, ама аз кат' не стоплям добре пак не разбрах за джаджата кояко пуска повече или по - малко газ сигурно е нещо такова, ама какво точно представлява и къде да го намеря?
    Това на снимката е изключвател управляващ електромагнитния клапан за газта. С него се спира притока на газ, когато колата е на светофар или е спряла но с работещ двигател.

Джаджата с която става подаването на различни количества газ е комбинация от няколко дюзи с различни отвори. (според автора на посочения по-голе линк)

Място
    Панагюрище
    Публикации
    7,112
    Точки (при гласуване)
    28

Доста я дъвкахме тая тема, но е много интересна!
    Трябва да ви разочаровам обаче, че и за двама ви не става. Дизела трябва да е с директно впръсквне...

targa е офлайн Старши участник | СзО || +ПЛ || ДВиП |* МСС *
    Място
    Варна
    Публикации
    5,475
    Точки (при гласуване)
    21

Добре де, разбрах, че трябва да е директно впръскване. А може ли някой да се аргументира защо е така? Какво ще им стане на бренерите които са стоманени, а на алуминиевите бутала им няма нищо? Нещо не схващам.
    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

Hard trophy сапан team.

Място
    SOFIA
    Публикации
    109
    Точки (при гласуване)
    10

притежавам форд -f -250, 7.3 команрейл . преди около година го оборудвах с газ . уредбата я закупих от сащ . направих запитване до дилър на форд и той ме насочи към сеответния производител . в комплекта дойде изпарител , блок управление , всички връзки и подробен инструктаж . само бутилката си закупих от тук . монтажа и настройките го направи един приятел притежаващ газ - сервиз . според документацията ефекта трябва да бъде 25 % + на мощноста и 25% икономия , като всичко това е в резултат от пълното изгаряне на нафтата под влиянието на газта . на практика увеличаването на мощноста се усети чуствително , а горивото като литар/км си остана същото но спрямо режима на каране се мени % газ в горивната смес от където дойде и икономията .
    навъртял съм над 20 х.км. и съм много доволен

Място
    София
    Публикации
    506
    Точки (при гласуване)
    9

Цитат Мнение на Паджеровод Преглед на публикациите
    Трябва да ви разочаровам обаче, че и за двама ви не става. Дизела трябва да е с директно впръсквне...
    Не съм съгласен. Автора на статията е реализирал захранване с газ и нафта на дизелов 1.6 VW, не ми се вярва, че е с директно впръскване. Пак същия автор разглежда 3 варианта за атмосферен, турбодизелов и турбодизелов с интеркулер.
    Прикачени картинки Прикачени картинки

Място
    София
    Публикации
    506
    Точки (при гласуване)
    9

Цитат Мнение на Паджеровод Преглед на публикациите
    Моята машина е LR Disco, а до колкото си спомням в документацията и пише, че е с директно впръскване...
    Последно редактиран от Barbaron ; 25-04-07 в 09:03

Публикации
    1,181
    Точки (при гласуване)
    13

Цитат Мнение на quadra Преглед на публикациите
    Да, ама нещо се губи...
    ....По обективни и субективни причини

Сега на въпроса - IDI двигателите не са особенно подходящи заради предкамерата. Причината е че горивото изгаря реално малко по-рано отколкото при двигателите с директно впръскване. Причината най вероятно е в скоростта на движение на фронта на горене на дизеловото гориво - при IDI, горивото изгаряйки в предкамерата разширява въздуха и той придвижвайки се към буталото започва да го избутва надолу. Да ама за всичко това е необходимо време, което разбира се не е голямо но е по-голямо от директното впръскване. При това положение вкарвайки газ в камерата, скоростта на изгаряне и съответно фронта на горене на сместта става по - голяма в сравнение с чистия дизел(газта изгаря по-бързо) и резултатът би трябвало да е чукане на двигателя като че ли аванса е прекалено голям. А това не е добре по общото мнение. Предполагам че и тайминга на двата двигателя е различен. Използването на IDI двигатели е продиктувано основно от обезшумяване на последния. Известно е че DI двигателите са по-шумни, но пък са по-икономични. Това е моето може би не съвсем техническо и научно обяснение на причините за непригодността на IDI двигателите за смесена употреба на ГАЗ и ДИЗЕЛ.

Какво показа практиката при мен. С използване на обикновенна бутилка газ за горене ми се появи проблем свързан с обледеняване и спиране на процеса на изпарение на газта. Лятото не е толкова голям проблем но зимата си е истински, тъй като притока на газ просто спира. С изпарител този проблем се решава перфектно. Относно икономическия ефект - той е практически нулев, а причината е високата цена на газта и относително ниския разход на дизелово гориво на моя двигател, от тук като се замести съответното количество дизел с газ се получава икономия от да речем 0,70-1лв. на 100км. Би трябвало при двигатели лапащи повече гориво да има по-съществена разлика, но при мен резултатът е такъв. Относно мощността на двигателя, мога да кажа че ефекта е впечатляващ и може да се сравни с NO-са при бензиновите двигатели, с тази разлика че на газ можеш да караш без ограничението от 60 сек. както е при NO-са. И накрая но според мен не на последно място е ЕКОЛОГИЯТА. С газ е възможно и да се покрият нормите ЕВРО4 без всичките тия с-ми за рециркулации на газовете, филтри за изгаряне на твърди частици, впръскване на луга или блу не знам кво си. Основен недостатък е използването на втора горивна с-ма

Да обобщя личния опит: не е лошо да се кара с газодизел, но аз поради гореизброените причини го правя само когато пътувам през лятото и то на дълъг път т.е двигателя работи в относително постоянен режим на работа. Предполагам че с монтаж на изпарител и управление на количеството газ подавано към двигателя ще се постигнат по-добри резултати, но нещо сумите които виждам по нета за готови такива системи не ми се рентират въобще и предпочитам нещата да са такива каквита са.
    Поздрави

Място
    Разлог
    Публикации
    633
    Точки (при гласуване)
    8

Е добре де, по мойта простичка логика зада изгори нафтата все пак требва да има въздух.... нали? Е те тоя същия въздух, ако подаването на газта става преди турбината, един път тя с перката смесва газта с въздуха, после минава и през интеркулера.... та мисълта ми беше, че доброто смесване на газ и въздух, която смес е необходима за взрив на нафтата, БИ трябвало да осигури това "по-пълно" изгаряне, независимо от бренери и други неща. С две думи - щом нафтата има достъп до въздух => има и достъп до газта, откъдето трябва да се получи по-пълно изгаряне....
    Поне така си мисля аз....
    [/B]

Страница 1 от 29 1234511 ... ПоследенПоследен

Сходни теми

1. Газова уредба на витара
    От kokoff във форум Газови и метанови уредби
    Отговори: 29
    Последно мнение: 08-04-12, 16:58
  2. Газова уредба на Джип Чероки XJ
    От batvaljo във форум Газови и метанови уредби