Обява

Свий
Няма добавени обяви.

4x4 при МЛ...?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • 4x4 при МЛ...?

    Привет на всички. Доста търсих из форума, но така и не намерих, какви системи 4x4 се предлагат, при дизелите след 2000-та година. А и не само при дизелите...изобщо при МЛ след 2000 год. Нямам намерение да си купувам МЛ, просто питам...от любопитство. Поздрави.
    Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Quadra Drive...отново
    0877стоидевет215–Радослав

  • #2
    От: 4x4 при МЛ...?

    Не вярвам никой да не знае....явно не ви се говори. Както и да е... Поздрави на всички.
    Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Quadra Drive...отново
    0877стоидевет215–Радослав

    Коментар


    • #3
      От: 4x4 при МЛ...?

      За годината която питаш се използва второ поколение 4Matic .
      LZ1UFS

      Коментар


      • #4
        От: 4x4 при МЛ...?

        Перманентно 4х4 с 3 отворени диференциала и тракшън контрол. При по новия модел след 2005г. освен тракшъна има електронни блокажи на междинния и задния деференциал.С подходящи гуми и прежалени брони и прагове и двата имат невероятна проходимост ,ако някои ти каже това не е джип а паркетник значи никога не е карал!

        Коментар


        • #5
          От: 4x4 при МЛ...?

          Благодаря ви за отговорите. Видях, че имаше и спор, ама някой го разчисти . Джип или не, всеки си решава. Хората харесват различни неща, и добре че е така. Аз лично не бих си купил МЛ, пък дори и да имаше най-добрата система 4x4. Просто реших да питам, щото чувам оттук-оттам някакви въздишки, колко бил велик, та да съм подготвен. Поздрави...
          Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Quadra Drive...отново
          0877стоидевет215–Радослав

          Коментар


          • #6
            От: 4x4 при МЛ...?

            Проблемите на МЛа не са в задвижването. Повечето други джипове нямат междинен диф. Нямат и блокажи. Поне не фабрични.
            МЛа е на независимо окачване и е сравнително нисък. Добавено към все още високата цена го прави нежелан за хард изпълнения.
            Другото което спира ентусиастите е автоматика и хилядите системи за сигурност, отстраняването на които е тегава работа.
            Повечето от пишещите тук знаят за МЛа малко поради горните причини и за това почти няма движение по темата.
            Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
            Към модераторите-А изтрийте го сега.
            Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

            Коментар


            • #7
              От: 4x4 при МЛ...?

              Изненадан съм, че ML е с три диференциала... Винаги съм мислел, че е с Haldex. Преди време и аз търсих във форума, защото един познат си купи, но и аз нищо не открих. Сега излиза, че съм го подвел, ама поне го предупредих, че не съм сигурен.
              088/при нужда от помощ, или компания за бира/7908759

              Коментар


              • #8
                От: 4x4 при МЛ...?

                Мл-а е твърде куц за офроуд изпълнения поради няколко основни негови качества, които обаче го правят да е доста добро средство за придвижване по пътя.
                -прав е колегата за 3-те диференциала, които плюс системата за стабилност извън твърд път не позволяват активно да се "смачка" газта за да се излезе, Доста често колата спира на най-кривото място. На твърда настилка за сметка на това може да се кара доста сигурно и включително с красиви и контролирани дрифтове.
                -има бавни, при които се самоблокира средния диференциал но производителя препоръчва да се ползват до не повече от 1500об/мин!
                -активния тракшън при бавните води до по-горния проблем, само че по-сигурно се закъсва (на пясък например).
                -има опция за изключване на тракшъна на две степени, като при 2-рата е изключен напълно. тогава обаче става ясно, че това е кола, която по принцип е с нехармонично разпределение на баланса на тежеста. Диста и е игрива задницата. Особенно при по-големите мотори.
                -Вальо е прав за това, че автомобила е нисък. Първата работа е да се промени една греда под скоростната кутия, че направо има функция на котва.
                -ремонта е скъп
                -предния и задния ъгъл на атака са като при малко по-височка лимузина.
                -нормалните гуми за асфалт по принцип не са за криви терени.
                -торсионното окачване отпред и конструкцията на задните амортесьори са в разрез с философията ни за офроуд возило, но е добре за раменното окачване.
                ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                Коментар


                • #9
                  От: 4x4 при МЛ...?

                  Я да видим правилно ли съм разбрал след всички мнения - до 2005 г. ML е с три отворени диференциала и Traction Control. След 2005 г. пак е с три диференциала и Traction Control, но при задействане на Low Range се блокират централният и задният диференциали. Има опция за изключване на Traction-а на две степени. И двете версии (преди/след 2005 г.) са фабрично ниски, с малък клиренс. И при двете версии Traction-а върши добра работа по хлъзгави пътища и дори пречи при off-road. И при двете версии (все пак става дума за Mercedes) ремонтите и преправянето са скъпи и сложни.
                  -Не разбрах има ли Low Range преди 2005 г., или всичко е оставено на Traction-а?
                  -Не разбрах и при двете версии (преди/след 2005 г.) ли може да се изключва Traction-а?
                  И един въпрос в страни от темата за ML - системата 4-Matic при лимузините на Mercedes не е ли именно с Haldex, или друга подобна система с електронно управляван многодисков съединител по средата, разчитащ на ABS за да сработва? Спомням си, че съм чел статия в която от Mercedes обясняваха, че са избрали такова решение, за да се запази спортното усещане от кола със задно предаване, с което техните фенове били свикнали (малко "недоклатено" обяснение ми се стори тогава, вместо по-реалното - междинният диференциал е доста по-скъп).
                  088/при нужда от помощ, или компания за бира/7908759

                  Коментар


                  • #10
                    От: 4x4 при МЛ...?

                    Това което написах касае модела 163. за по-новия нямам наблюдение и съответно мнение.
                    ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                    Коментар


                    • #11
                      От: 4x4 при МЛ...?

                      Haldex е запазена марка, а не тип предаване...ползат го главно Волво и най-вече VAG групата. Мисля че и до сега Мерц си ползват 3-те дифа...след горчивия опит с 124-ка 4х4....която е с фантастично сложна и ненадежна система....там предната пружина струва цяло състояние, щото е с ГООООЛЕМА витка та да мине полуоската през нея и т.н. пънкарии.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X