Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Китайците и науката

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Китайците и науката

    Докато в България науката се реформира "чрез разместване на кревати и хвърляне на прах в очите", ето какво правят в Китай:
    http://www.bbc.co.uk/news/science-environment-12885271
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

  • #2
    От: Китайците и науката

    Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
    Докато в България науката се реформира "чрез разместване на кревати и хвърляне на прах в очите", ето какво правят в Китай:
    http://www.bbc.co.uk/news/science-environment-12885271
    Имам опит с уЧени китайци, знам им манталитета на работа, чел съм им статиите. Пази боже, колега, науката да чака на китайските публикации! Същата работа и американските, 3/4 от тях са пак китайски.

    Коментар


    • #3
      От: Китайците и науката

      Ами дай тогава да чакаме наУка от БАН?!
      Хоресва ли ви, или не бъдещето е именно на Китайците - свиквайте!
      Всички изнесоха производството си в Китай. Идеята била там да се произвежда а науката и финансите да са в Европа. Да, ама не!
      Където има производство, там отиват и парите и науката. За справка - DELL.
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • #4
        От: Китайците и науката

        Хъм, що ли колега, ми се струва да мешате понятията. Това че БАН не е равно на наука е медицински факт от поне 15 години. После ще съм ви задължен ако цитирате научна публикация третираща фундаментални изследвания при производство на DELL в Китай.
        И така между другото искам да вметна. Научната продукция на една нация се измерва не в абсолютен брой научни публикации, а в брой публикации на глава от населението. В тоя случай и китай и уса остават доста назад.

        Коментар


        • #5
          От: Китайците и науката

          Науката е Въпрос на ДЪРЖАВНА ПОЛИТИКА и МНОООООООГО Пари. Нужно ли е да се сравняваме със страната с най-много пари в момента, огромно население (гениите все пак са рядкост) и мерак да похарчи колкото може повече от тези пари, че да не се окаже скоро, че са само хартиики

          В интерес на истината - Науката е и един от поводите за създаване на Европеиският съюз (лично мнение) - нито една европеиска страна сама по себеси Няма Нужните средства за Развитие на Голямата Наука - че вече не е евтино, не ти стига Ябълково дърво или пък Вана

          Или за десерт ще цитирам една реклама " Не става само с Ядене..."

          Коментар


          • #6
            От: Китайците и науката

            Вчера в един всекидневник имаше статия за опасенията на запада от икономическия ръст (по- скоро " икономическата мощ" вече) и военната такава на Китай. Само Русия не ги притеснявало особенно.
            Sent from my Nokia s fenerche

            Коментар


            • #7
              От: Китайците и науката

              Проблема на БАН е дянковщината, и разните и форми през разните години, не друго. И крайната чалгизация и неграмотност на политическите прослойки. Сам по себе си БАН не е проблем, и оставен на себе си, би се излекувал много бързо. Даже в този форум има куп теми по въпроса, всичко отдавна е казано.
              Колкото до китайската наука, тя е нещо като китайските качествени стоки, и Лохнеското чудовище. Всички говорят за това нещо, но никой не го е виждал.

              Коментар


              • #8
                От: Китайците и науката

                Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                Колкото до китайската наука, тя е нещо като китайските качествени стоки, и Лохнеското чудовище. Всички говорят за това нещо, но никой не го е виждал.
                Има , има! Работих за един от най- големите вносители на боклуци в района. С проект (разбирай качествени снимки в повечето случаи) за ден и приготвят оферти в няколко ценови диапазона и... естествено коментара е в най-ниския и горния.
                Sent from my Nokia s fenerche

                Коментар


                • #9
                  От: Китайците и науката

                  Гледах китайци, от техния водещ лазерен институт, които тук се учат как се прави лазер на меден бромид. Тукашното производство е практически гаражно, просто хората са истински физици и инженери.
                  Е, оказа се че за китайските мъдреци "чисто" е вещество, което не е смесено с кал, примерно. А идеята за спектрално чисто вещество, и разликата му с ЧЗА, ги вкара в потрес. Не бяха и чували за такава идея.
                  В нашия убит от глад Университет, за такова незнание ще те изхвърлят от трети курс, и повече няма да ти разрешат да минаваш по тротуара отпред.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Китайците и науката

                    А всъщност и аз имам въпрос.
                    Какво е "реформа" в науката? По Галилей? По Нютон? По Дянков?
                    Какво трябва да се реформира? В каква посока? Какво изобщо е "реформа"?
                    А то науката си е наука, там няма какво да се променя. Не и с административно решение. Дребния чиновник си е дребен чиновник, макар и с мандат от други дребни чиновници. Природата не ги понася кой знае колко ...
                    Дянков най-накрая да каже какво разбира под "реформа", а то писна и на счетоводителките. От които е заченат.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Китайците и науката

                      Реформа е да ти вземат якето, да ти дадат тениска и да ти кажат "честито ново палто". Не я мислете БАН, тя си има и проблеми извън дянковщината, наравно със всички сродни институции по света. Може и да се оправи.

                      Науката как се измерва (статии на квадратен лакът или цитати на глава добитък) не е важно. Важно е кой я има и кой - не. В момента почти никой я няма, тя не представлява приоритет на никое правителство по света - включително китайското. Всички те са заети да си спасяват задниците.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Китайците и науката

                        Да де, ама на мене Дянков ми обажда с писклив гласец нещо за реформата в БАН, та искам той и да каже. А ако не - значи е прост мошенник.
                        Именно това определение. Очаквам да заведе срещу мене дело за обида. Зер съм го заявил публично, и като лично определение. Или не успява да обясни позицията си, и печеля спора аз.
                        Тогава ще поискам всички пари, получени някога от въпросното лице, с всички мислими лихви и данъци, да бъдат преведени на БАН и СУ.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Китайците и науката

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Науката ... в момента почти никой я няма, тя не представлява приоритет на никое правителство по света - включително китайското. Всички те са заети да си спасяват задниците.
                          Не е точно така. Не знам какво е отношението към науката и учените във всички страни по света, но едва ли другаде е толкова пренебрежително, както у нас. Достатъчно е да видим как е при съседите на югоизток - по много неща мога да преценя, че в Турция развитието на науката е държавен приоритет.
                          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                          Коментар


                          • #14
                            От: Китайците и науката

                            След Първата световна война, разорена и гладуваща Германия хвърля колосални средства за наука.
                            Защо ли?
                            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                            Коментар


                            • #15
                              От: Китайците и науката

                              ...
                              Последно редактирано от Rabin; 31-03-11, 09:47.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X