Обява

Свий
Няма добавени обяви.

няколко въпросчета по обслужване на Y60

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • няколко въпросчета по обслужване на Y60

    Колеги, ще сменям спирачното масло + това на съединителя на Y60 с RD28Т мотор.

    На казанчето на Спирачната течност пише DOT3, обаче на съединителят-нищо не пише. В ръководството което изтеглих, пише че е DOT3, но за всеки случай пускам запитване, дали е така, че съм зле с руския, да не оцапам гумичките.
    От къде да го взем този DOT3? досега не бях виждал да се продава ДОТ3.
    Ако сипя ДОТ 4, дали ще се скапят уплътненията?

    другото е, някой да е пускал тема как се свалят корите на предните врати?, преди да съм ги натрошил?

  • #2
    От: няколко въпросчета по обслужване на Y60

    Отностно корите на вратите - първо развиваш и сваляш дръжките, след това с отверка подпъхваш между кората и вратата от някой от ъглите и така последователно всяка скоба (пластмасови са).
    Дела трябват, а не думи.

    Коментар


    • #3
      От: няколко въпросчета по обслужване на Y60

      Първоначално публикуван от lori Преглед на мнение
      [LEFT] ... Ако сипя ДОТ 4, дали ще се скапят уплътненията?
      Сипвай спокойно. Нищо няма да се скапе.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #4
        От: няколко въпросчета по обслужване на Y60

        а относно дръжките? в тях са копчетата за ел.стъкла

        Коментар


        • #5
          От: няколко въпросчета по обслужване на Y60

          Първоначално публикуван от lori Преглед на мнение
          а относно дръжките? в тях са копчетата за ел.стъкла
          Сваляш дръжката за отваряне на вратата (1 винт), сваляш горната част на дръжката, в която са бутоните (1 рапидка в удълбаната част) и отвиваш още 2 броя рапидки. После внимателно отделяш кората от вратата, като е добре да подпъхваш голяма плоска отвертка или друг подходящ инструмент в близост до щипките. Ако пипаш внимателно и имаш късмет, може и да не счупиш някоя от щипките.
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • #6
            От: няколко въпросчета по обслужване на Y60

            Благодаря!
            Утре ще я почна.
            Няма централно и ще слагам и аларма

            Коментар


            • #7
              От: няколко въпросчета по обслужване на Y60

              колеги, един важен въпрос:

              Трябва ли предните сфери на Y60 да бъдат чисти и лъскави? моите са мръсни и ме притеснява че ще се надере и прокъса уплътнението и ще омасли??? а имам алергия към омаслени петна по техниките ми.

              Друго-продава ли се отделно входящото маркуче за смазване на вакуум помпата? да знзете откъде и цена?

              и третото:
              с какво масло или грес се мажат гресьорките? забелязах нипели на накрайниците, карданите, каретата, шарнирните връзки.

              Момчета, през целия ми живот съм виждал доста автомобилни техники. работил съм в Мото-пфое като механик, отделно се занимавам сериозно с мерцедес---само ще кажа, че досега не съм виждал никъде, толкова високо качество на изпълнение, като цяло...говорим за Y60. Всичко е направено с много умисъл. Матерялите са високо качество. джипът е 95г и няма нито е втвърдено гумено уплътнение или маркуч, или разбит тампон...или изсъхнала изолация на кабел... дори няма течове, освен маркучето на вакуум помпата... поразително...

              Коментар


              • #8
                От: няколко въпросчета по обслужване на Y60

                Първоначално публикуван от lori Преглед на мнение
                колеги, един важен въпрос:

                Трябва ли предните сфери на Y60 да бъдат чисти и лъскави? моите са мръсни и ме притеснява че ще се надере и прокъса уплътнението и ще омасли??? а имам алергия към омаслени петна по техниките ми.

                Друго-продава ли се отделно входящото маркуче за смазване на вакуум помпата? да знзете откъде и цена?

                и третото:
                с какво масло или грес се мажат гресьорките? забелязах нипели на накрайниците, карданите, каретата, шарнирните връзки. ...
                Ако камиончето се използва по предназначение, трудно ще задържиш сферите и каквото и да било друго отдолу чисто. Някаква текуща поддръжка на сферите не е необходима, но е добре поне 1 път в годината да се отворят и да се види какво е положението, като заедно с това се проверят шенкелните лагери.

                Маркучето сигурно го има като част, но се съмнявам някъде да го има налично.

                За гресиране може да се използва грес с молибденов дисулфид.
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #9
                  От: няколко въпросчета по обслужване на Y60

                  е тука ме заби с този дисулфид...
                  моляте дай ми инфо от къде и колко пари, че ако вляза в някой магазин на "Симеон" и кажа един "молибденов дисулфид" и ще ще почнат да се снимат с мен...

                  Коментар


                  • #10
                    От: няколко въпросчета по обслужване на Y60

                    Имам такава. Снабдяват ме с нея. Ако не намериш ще ти дам, 10лв. е опаковката.

                    Коментар


                    • #11
                      От: няколко въпросчета по обслужване на Y60

                      Мерси Андро!
                      Тия дни ще те навестя!

                      Коментар


                      • #12
                        От: няколко въпросчета по обслужване на Y60

                        И ти си един механик
                        Освен Симеон има и други магазини (не че тамп не знаят кво е молибденов дисулфит)

                        Инджой
                        http://www.euro07.bg/catalog/catalog...hByCar&id=3914
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #13
                          От: няколко въпросчета по обслужване на Y60

                          Първоначално публикуван от lori Преглед на мнение
                          Мерси Андро!
                          Тия дни ще те навестя!
                          Направо се разберете да те гресира. Има пневматичен гресьор.

                          Коментар


                          • #14
                            От: няколко въпросчета по обслужване на Y60

                            и аз имам, но проблема е друг, да не вкарам и мръсотията набила се в нипела. затова искам сам хубаво да ги развия, почистя и тогава да смазвам

                            Коментар


                            • #15
                              От: няколко въпросчета по обслужване на Y60

                              Мерси за линка.
                              знам че има доста видове греси, дори имам обикновенна молибденова, но незнаех че има и дисулфатна.
                              Даже се чудех дали да не ползвам графитна или ретинакс, но от голямо значение е и реакцията с гуменият маншон.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X