Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дежурен кабинет УНГ нощем - йок...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дежурен кабинет УНГ нощем - йок...

    Тази вечер малката ми дъщеря си пъхна парченце лего в носа.
    Пробвахме се да го извадим с пинсета и тръгна навътре.
    Вдигнахме се веднага и в Пирогов, там ни изненадаха приятно, че дежурен УНГ кабинет има само в Исул. При тях нямали специалисти, а хирурзите не могат защото нямало инструменти, пик и това си е за УНГ...
    Айде карай до Исул - там опашка от 15 човека, вътре тежък случай, преди нас 3 деца с болки в ушите и двама пенсионери.
    След 20 мин чакане и никакво движение пред кабинета, решавам аз, че в Токуда и в правителствена болница, трябва да могат да свършат тая работа по изваждането на чуждото тяло.
    Дигаме се - първо правителствена, после Токуда - йок. Няма дежурен УНГ. Карай обратно към Исул - опашката е пак толкова, децата са минали, двама човека отпреди още чакат. След малко повече от половин час ни приеха, лекаря - младо момче - ни вкара преди поредните закъсали за болкоуспокоително заради синузит.
    Свършихме работата - и се прибрахме - точно 2 часа и половина по часовник.

    Оказва се, че в цяла София, за 1,2 млн.човека има само един дежурен УНГ кабинет нощем в Исул. Пред него е тарапана, организация никаква - не дай боже човек да се задави вечер...направо е страшно.

    За колегите с малки деца - вижте как е във Вашия град, хубаво е да сте подготвени. За мен лично - това е втория път, когато Пирогов са абсолютно излишни и безполезни...и проблема не е лекарски, а чисто административен.

  • #2
    От: Дежурен кабинет УНГ нощем - йок...

    Същото е и с очния дежурен. И така е от соца.

    Коментар


    • #3
      От: Дежурен кабинет УНГ нощем - йок...

      Всички Частни клиники имат дежурен лекар (включително уши-нос-гърло) На Повикване (звучи доста тъпо но е факт) - Отиваш сядаш и те чак Тогава го викат от тях, което означава 20-30 минути чакане, но като резервен вариант не е лошо да се знае!
      Последно редактирано от alex_markov; 30-03-11, 09:37.

      Коментар


      • #4
        От: Дежурен кабинет УНГ нощем - йок...

        В 1-ва градска има отделение,с дежурен лекар.Лично съм го ползвал,след като ме върнаха от Пирогов.
        088пет722пет99
        http://www.hydropompi.com/

        Коментар


        • #5
          От: Дежурен кабинет УНГ нощем - йок...

          Първоначално публикуван от REGULATOR Преглед на мнение
          В 1-ва градска има отделение,с дежурен лекар.Лично съм го ползвал,след като ме върнаха от Пирогов.
          Това е второто такова, но по информация от пациенти и лекари - те предпочитат да си спят нощем - т.е. на тях трудно може да се разчита.

          Общо взето - снощи с пълна сила осъзнах, че сме далеч от излизане от соца. Ква еврозона, кво НАТО, къв пакт за стабилност - тия хора очи нямат ли? Деца нямат ли?

          Коментар


          • #6
            От: Дежурен кабинет УНГ нощем - йок...

            Първоначално публикуван от vlageo Преглед на мнение
            Това е второто такова, но по информация от пациенти и лекари - те предпочитат да си спят нощем - т.е. на тях трудно може да се разчита.

            Общо взето - снощи с пълна сила осъзнах, че сме далеч от излизане от соца. Ква еврозона, кво НАТО, къв пакт за стабилност - тия хора очи нямат ли? Деца нямат ли?
            Напълно те разбирам, но за да говорим с факти Именно за Еврозоната: През 2003-4 година бяхме за 3 дни в Холандия на Голяма международна среща, колега се изду от зъб, ама очите му се дръпнаха до Неузнаваемост - Болки - Ужас. И какво, в Амстердам за ТРИ ДНИ НЕ НАМЕРИХМЕ ЕДИН Зъболекар който да го приеме!!!! Обиколихме Целият град, то не бяха Спешни Кабинети (надлежно ЗАКЛЮЧЕНИ), то не бяха обикновенни кабинети с ОПАШКА от 20 човека!!!! и Никой да те посрещне, след 15-20 минути излиза Гневна Сетра и пита какви сме - "Спешен случаи" (то се ВИЖДА) - "Ние Спешни НЕ ПРИЕМАМЕ".........!!!!

            Та така за Еврозоната - от тях поне в това отношение сме МНОГО напред, не знам за качеството (не са ме лекували там), Но у нас Много бързо мога да намеря почти всякакъв Лекар и той да ме приеме .... Дано не ни се налага

            Коментар


            • #7
              От: Дежурен кабинет УНГ нощем - йок...

              Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
              Напълно те разбирам, но за да говорим с факти Именно за Еврозоната: През 2003-4 година бяхме за 3 дни в Холандия на Голяма международна среща, колега се изду от зъб, ама очите му се дръпнаха до Неузнаваемост - Болки - Ужас. И какво, в Амстердам за ТРИ ДНИ НЕ НАМЕРИХМЕ ЕДИН Зъболекар който да го приеме!!!! Обиколихме Целият град, то не бяха Спешни Кабинети (надлежно ЗАКЛЮЧЕНИ), то не бяха обикновенни кабинети с ОПАШКА от 20 човека!!!! и Никой да те посрещне, след 15-20 минути излиза Гневна Сетра и пита какви сме - "Спешен случаи" (то се ВИЖДА) - "Ние Спешни НЕ ПРИЕМАМЕ".........!!!!


              Та така за Еврозоната - от тях поне в това отношение сме МНОГО напред, не знам за качеството (не са ме лекували там), Но у нас Много бързо мога да намеря почти всякакъв Лекар и той да ме приеме .... Дано не ни се налага
              Същото дърво е и в Ливърпул

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X