Резултати 1 до 7 от 7

Тема: Дежурен кабинет УНГ нощем - йок...

Място
    София
    Публикации
    4,014
    Точки (при гласуване)
    16

По подразбиране Дежурен кабинет УНГ нощем - йок...

Тази вечер малката ми дъщеря си пъхна парченце лего в носа.
    Пробвахме се да го извадим с пинсета и тръгна навътре.
    Вдигнахме се веднага и в Пирогов, там ни изненадаха приятно, че дежурен УНГ кабинет има само в Исул. При тях нямали специалисти, а хирурзите не могат защото нямало инструменти, пик и това си е за УНГ...
    Айде карай до Исул - там опашка от 15 човека, вътре тежък случай, преди нас 3 деца с болки в ушите и двама пенсионери.
    След 20 мин чакане и никакво движение пред кабинета, решавам аз, че в Токуда и в правителствена болница, трябва да могат да свършат тая работа по изваждането на чуждото тяло.
    Дигаме се - първо правителствена, после Токуда - йок. Няма дежурен УНГ. Карай обратно към Исул - опашката е пак толкова, децата са минали, двама човека отпреди още чакат. След малко повече от половин час ни приеха, лекаря - младо момче - ни вкара преди поредните закъсали за болкоуспокоително заради синузит.
    Свършихме работата - и се прибрахме - точно 2 часа и половина по часовник.

Оказва се, че в цяла София, за 1,2 млн.човека има само един дежурен УНГ кабинет нощем в Исул. Пред него е тарапана, организация никаква - не дай боже човек да се задави вечер...направо е страшно.

За колегите с малки деца - вижте как е във Вашия град, хубаво е да сте подготвени. За мен лично - това е втория път, когато Пирогов са абсолютно излишни и безполезни...и проблема не е лекарски, а чисто административен.

Място
    София кв. Борово
    Публикации
    9,891
    Точки (при гласуване)
    19

По подразбиране От: Дежурен кабинет УНГ нощем - йок...

Същото е и с очния дежурен. И така е от соца.
    Тел. 0877 517965
    Кия спортидж 2.0 бензин 2003г. Кия Спортидж 2.0 ТДИ 2000г.
    И не забравяйте, че всяко натискане на спирачката, Ви бърка директно в джоба. Карайте предвиждайки.

alex_markov е офлайн Супер Модератор | ОС || +ПЛ || ТП |
    | Модератор |
    Място
    Sofia
    Публикации
    4,861
    Точки (при гласуване)
    60

Всички Частни клиники имат дежурен лекар (включително уши-нос-гърло) На Повикване (звучи доста тъпо но е факт) - Отиваш сядаш и те чак Тогава го викат от тях, което означава 20-30 минути чакане, но като резервен вариант не е лошо да се знае!
    Последно редактиран от alex_markov ; 30-03-11 в 09:37

Място
    София
    Публикации
    1,431
    Точки (при гласуване)
    8

В 1-ва градска има отделение,с дежурен лекар.Лично съм го ползвал,след като ме върнаха от Пирогов.
    Крум Стоянов
    088пет722пет99
    PAJERO I 2.5tdI
    XJR-1300

Място
    София
    Публикации
    4,014
    Точки (при гласуване)
    16

Цитат Мнение на REGULATOR Преглед на публикациите
    В 1-ва градска има отделение,с дежурен лекар.Лично съм го ползвал,след като ме върнаха от Пирогов.
    Това е второто такова, но по информация от пациенти и лекари - те предпочитат да си спят нощем - т.е. на тях трудно може да се разчита.

Общо взето - снощи с пълна сила осъзнах, че сме далеч от излизане от соца. Ква еврозона, кво НАТО, къв пакт за стабилност - тия хора очи нямат ли? Деца нямат ли?

alex_markov е офлайн Супер Модератор | ОС || +ПЛ || ТП |
    | Модератор |
    Място
    Sofia
    Публикации
    4,861
    Точки (при гласуване)
    60

Цитат Мнение на vlageo Преглед на публикациите
    Това е второто такова, но по информация от пациенти и лекари - те предпочитат да си спят нощем - т.е. на тях трудно може да се разчита.

Общо взето - снощи с пълна сила осъзнах, че сме далеч от излизане от соца. Ква еврозона, кво НАТО, къв пакт за стабилност - тия хора очи нямат ли? Деца нямат ли?
    Напълно те разбирам, но за да говорим с факти Именно за Еврозоната: През 2003-4 година бяхме за 3 дни в Холандия на Голяма международна среща, колега се изду от зъб, ама очите му се дръпнаха до Неузнаваемост - Болки - Ужас. И какво, в Амстердам за ТРИ ДНИ НЕ НАМЕРИХМЕ ЕДИН Зъболекар който да го приеме!!!! Обиколихме Целият град, то не бяха Спешни Кабинети (надлежно ЗАКЛЮЧЕНИ), то не бяха обикновенни кабинети с ОПАШКА от 20 човека!!!! и Никой да те посрещне, след 15-20 минути излиза Гневна Сетра и пита какви сме - "Спешен случаи" (то се ВИЖДА) - "Ние Спешни НЕ ПРИЕМАМЕ".........!!!!

Та така за Еврозоната - от тях поне в това отношение сме МНОГО напред, не знам за качеството (не са ме лекували там), Но у нас Много бързо мога да намеря почти всякакъв Лекар и той да ме приеме .... Дано не ни се налага

Място
    София кв. Борово
    Публикации
    9,891
    Точки (при гласуване)
    19

Цитат Мнение на alex_markov Преглед на публикациите
    Напълно те разбирам, но за да говорим с факти Именно за Еврозоната: През 2003-4 година бяхме за 3 дни в Холандия на Голяма международна среща, колега се изду от зъб, ама очите му се дръпнаха до Неузнаваемост - Болки - Ужас. И какво, в Амстердам за ТРИ ДНИ НЕ НАМЕРИХМЕ ЕДИН Зъболекар който да го приеме!!!! Обиколихме Целият град, то не бяха Спешни Кабинети (надлежно ЗАКЛЮЧЕНИ), то не бяха обикновенни кабинети с ОПАШКА от 20 човека!!!! и Никой да те посрещне, след 15-20 минути излиза Гневна Сетра и пита какви сме - "Спешен случаи" (то се ВИЖДА) - "Ние Спешни НЕ ПРИЕМАМЕ".........!!!!

Та така за Еврозоната - от тях поне в това отношение сме МНОГО напред, не знам за качеството (не са ме лекували там), Но у нас Много бързо мога да намеря почти всякакъв Лекар и той да ме приеме .... Дано не ни се налага
    Същото дърво е и в Ливърпул
    Тел. 0877 517965
    Кия спортидж 2.0 бензин 2003г. Кия Спортидж 2.0 ТДИ 2000г.
    И не забравяйте, че всяко натискане на спирачката, Ви бърка директно в джоба. Карайте предвиждайки.

Сходни теми

1. Мощен ел мотор на 12V ?
    От niggaz_nature във форум Технологии, теория, конструкции по автомобила
    Отговори: 34
    Последно мнение: 17-11-10, 12:14
  2. ПО-МОЩЕН ГЕНЕРАТОР ЗА НИВА
    От kiro_vd във форум Друго оборудване и принадлежности
    Отговори: 34
    Последно мнение: 27-10-08, 22:25
  3. Нощен транспорт в София
    От Иван Горчев във форум Политика, икономика и обществени взаимоотношения
    Отговори: 14