Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Магнезиев капак!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Магнезиев капак!!!

    Колеги, търси се (потрошен непотребен) магнезиев капак, без значение от марката и модела.
    Капакът е с учебна цел за "за усъвършенствуване на заваряването", може и парчета да са, важно е да е магнезий.
    После ще споделим и какво ще се получи разбира се ....
    Последно редактирано от viki terzieva; 01-04-11, 21:20.
    Не е важно какво караш, а как го караш !

  • #2
    От: Магнезиев капак!!!

    Mg какаци се намират често в пунктовете за вторични.
    На пръв поглед приличат на Al но са не естествено леки : )
    Обикновенно са сплави с няколко % съдържание на Al, Zn и др...

    Коментар


    • #3
      От: Магнезиев капак!!!

      Възможно е и да се намира и сигурно има, ама като не знам от какво може да изпадне такъв материал,
      а съм сигурен че и тези от пункта си няма и на идея също,та за това ми се ще да е моторджийски за такъв се сетих първо - а и нали за въстановяване именно на такива ще се "тренира"
      Последно редактирано от viki terzieva; 01-04-11, 21:21.
      Не е важно какво караш, а как го караш !

      Коментар


      • #4
        От: Магнезиев капак!!!

        Аз имам един излишен от ДРЗ.

        Ако ти върши работа казвай, но доколкото знам(от не един и двама) дори след опити за заварка на такъв капак, пак се скапва най-много на второ каране.
        Все пак, ако успееш ще се радвам.
        Ако няма къде да отидеш, ела на себе си!

        Коментар


        • #5
          От: Магнезиев капак!!!

          Първоначално публикуван от Чичка Преглед на мнение
          Аз имам един излишен от ДРЗ.

          Ако ти върши работа казвай, но доколкото знам(от не един и двама) дори след опити за заварка на такъв капак, пак се скапва най-много на второ каране.
          Все пак, ако успееш ще се радвам.
          Давай го щом не ти трябва пък каквто стане стане поне ще се пробваме!.
          Не е важно какво караш, а как го караш !

          Коментар


          • #6
            От: Магнезиев капак!!!

            Виждал съм как гори магнезий и ми е много интересно как се заварява. В защитна среда ли? Или нещо като запояване?

            Коментар


            • #7
              От: Магнезиев капак!!!

              Първоначално публикуван от Чичка Преглед на мнение
              Аз имам един излишен от ДРЗ.

              Ако ти върши работа казвай, но доколкото знам(от не един и двама) дори след опити за заварка на такъв капак, пак се скапва най-много на второ каране.
              Все пак, ако успееш ще се радвам.
              Проблемът не е в магнезия, а в цинка. Когато има цинк в сплавите на алуминия, заварката е невъзможна.

              Коментар


              • #8
                От: Магнезиев капак!!!

                Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                Виждал съм как гори магнезий и ми е много интересно как се заварява. В защитна среда ли? Или нещо като запояване?
                Предполагам в среда от аргон?
                От СО2 измъква кислорода, с азот също реагира. Топи се при около 600*С, а ако се запали става "голям купон" - гори с температура над 2500* и отделя силна ослепително бяла светлина. Гаси се само със зариване с пясък или друг инертен материал, защото освен от СО2 също измъква кислорода и от водата, като при това се отделя и водород и "купона" става още по-голям.
                Последно редактирано от viki terzieva; 01-04-11, 21:22.

                Коментар


                • #9
                  От: Магнезиев капак!!!

                  Аз на рм-ма спуках десния капак и го носих на заварка със аргон, стана горе-долУ добре. За всеки случай го минах с течен метал от вътрешната страна и досега няма проблеми .Самата сплав се рони, не се чупи. Добре, че се навари иначе трябва нов
                  Последно редактирано от viki terzieva; 01-04-11, 21:22.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Магнезиев капак!!!

                    Аргона е инертен газ. Не вярвам да реагира.Често обаче защитната среда не е от чист аргон а е примерно 96%Ar+4%O2 или някакви други комбинации с СО2. Има технолози по заваряване, но предпологам, че ще по запознати със заваряване на стомана, отколкото екзотични материали като магнезия. Това което остава е метода проба и грешка към което се е насочил и колегата. А дали няма инфо за заваряване в нета? Без да претендирам за коректност ми се струва, че TIG e подходяща технология за заваряване на магнезия. Ползва се широко и при алуминия.http://www.youtube.com/watch?v=Qx3G3ma8B7Y
                    Последно редактирано от vld_ivanov; 31-03-11, 22:39. Причина: Допълнение

                    Коментар


                    • #11
                      От: Магнезиев капак!!!

                      Здравейте, колеги. Днес получих един капак от колегата Чичка, предоставен ни за научно техническата дейност, която решихме да извършим,за което му благодаря отново. Ето и снимки от опита.....има още за доизкусуряване (,че се получи технически проблем), но според мен колегата Чичка ще си има резервен капак.
                      http://vbox7.com/play:4ec01abf
                      Прикачени файлове
                      Последно редактирано от viki terzieva; 01-04-11, 21:23.
                      Не е важно какво караш, а как го караш !

                      Коментар


                      • #12
                        От: Магнезиев капак!!!

                        Темата бая прах хвана,ама заварката се усъвършенствала вече много!!!


                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0556.jpg
Прегледи:1
Размер:152.5 КБ
ID:5540216Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0557.jpg
Прегледи:1
Размер:90.0 КБ
ID:5540217Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0555.jpg
Прегледи:1
Размер:112.6 КБ
ID:5540215
                        Не е важно какво караш, а как го караш !

                        Коментар


                        • #13
                          От: Магнезиев капак!!!

                          Първоначално публикуван от ИВАН - ЕТРОПОЛЕ Преглед на мнение
                          Темата бая прах хвана,ама заварката се усъвършенствала вече много!!!


                          [ATTACH=CONFIG]654803[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]654804[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]654802[/ATTACH]
                          Това ми прилича на алуминии...
                          MG RACING

                          Коментар


                          • #14
                            От: Магнезиев капак!!!

                            Магнезия се слага в алуминия за тънколивкост - могат да се отливат тънкостенни и сложни по форма детайли, а от там и по-леки! Кога за първи път е приложено като технология не знам, но мотори с "магнезиеви" капаци има и от 82-а година (Ямаха ХТ550)! С тънкостите по заваряването им не съм запознат, но един от проблемите е изкривяването на детайла при нагряването от заварката и после не пасване с другите детайли и от там течове. По-голям е риска при по-малогабаритните детайли (капаче на маслен филтър примерно).
                            "Do not correct a fool, for he will hate you;
                            Correct a wise man, for he will appreciate you."

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X