Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пистолет Аркус

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Пистолет Аркус

    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
    В началото по магазините имаше само Макаров ; ТТ ; АП ; ЧЗ 52 ; Марго/Марголин и разни други подобни от складовете на армията на поносими цени . На западните пистолети така им бяха надули цените че направо си бяха недостъпни за обикновените хора . Първия многозаряден пистолет на нормална цена равностойността на 225.70 щатски долара беше Аркус 94 .
    Цените на западните си беха почти същите.В края на 99 си взех първия Глок и беше 1250 лева.

    Коментар


    • От: Пистолет Аркус

      Ми те долу горе и сега са такива цените. Слафчо, забравих да те питам а и ти нищо не каза, какво стана с оксидацията на Аркус-а?
      If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

      Коментар


      • От: Пистолет Аркус

        Първоначално публикуван от Dimitar Nenchev Преглед на мнение
        Ми те долу горе и сега са такива цените. Слафчо, забравих да те питам а и ти нищо не каза, какво стана с оксидацията на Аркус-а?
        Извинявам се за офтопика,но сега се разрових в мойте архиви и се оказа ,че през тия години късото е било по евтино от сега.Глока съм го платил с долари, 660 за тех съм дал 1254 лв.В интерес на истината тогава много се чудих за Аркуса.Интересното е ,че при ЧЗ цената е станала почти дубла.

        Коментар


        • От: Избор на КНО за самоотбрана

          Лабораторията не работеше когато бях в София. Надявам се на следващото ми ходене да успея да го направя.
          42

          Коментар


          • От: Пистолет Аркус

            Първоначално публикуван от andreiS40 Преглед на мнение
            Късите нарезни оръжия за граждани ги разрешиха / за придобиване / с една Наредба № 234 или нещо си от 25.02.-1997г..
            Първоначално само по 1/ЕДИН/ брой ,,късо бойно оръжие" / не се смейте, така пишеше-,,късо бойно" /....
            Имаше разпоредба и за лицата, които по избор / демек, кмет, депуТкат и т.н./......

            Преди 1997г., знам че някои привилегировани бизнесмени, мутроподобни/ ,,сиви" бизнесмени / и гравитиращи около мутроподобни частни ченгета са наемали КНО от МВР за самоохрана....
            Там някъде беше. Наредба на тогавашния вътрешен министър Виктор Михайлов с която на действащи и бивши служители с повече от 5 годишен стаж се разрешаваше да си закупят лично оръжие. Действащите служители само с един рапорт до началника и съответната резолюция отиваха в ТИЛ-а и си купуваха каквото има на поносими цени. На действащите служители срещу служебна карта в оръжейните магазини се предоставяха за закупуване боеприпаси без формалности. Впоследствие отпадна. Разрешителните за граждани бяха за срок от три години, а на служители /и бивши/ - пет години. Сега на всички е пет год.
            сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
            dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

            Коментар


            • От: Пистолет Аркус

              Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
              Там някъде беше. Наредба на тогавашния вътрешен министър Виктор Михайлов с която на действащи и бивши служители с повече от 5 годишен стаж се разрешаваше да си закупят лично оръжие. Действащите служители само с един рапорт до началника и съответната резолюция отиваха в ТИЛ-а и си купуваха каквото има на поносими цени. На действащите служители срещу служебна карта в оръжейните магазини се предоставяха за закупуване боеприпаси без формалности. Впоследствие отпадна. Разрешителните за граждани бяха за срок от три години, а на служители /и бивши/ - пет години. Сега на всички е пет год.
              Чичо , да те поправя леко. При стаж над 10г се разрешаваше закупуване с рапорт и разрешителното беше за 5год. При стаж под 10год по общия ред и разрешително за 3 год. Около 2000 - та година разрешиха револверите .

              Коментар


              • От: Пистолет Аркус

                Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                Чичо , да те поправя леко. При стаж над 10г се разрешаваше закупуване с рапорт и разрешителното беше за 5год. При стаж под 10год по общия ред и разрешително за 3 год. Около 2000 - та година разрешиха револверите .
                Явно КОС-аджиите не са внимавали
                Аз бях вече бивш, със стаж под 10 г., по общия ред, но срока ми беше 5 год.
                Тогава КОС-аджията ми каза 3 год. за граждани и 5 год. за служители /всякакви/.
                Минали работи...
                сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                Коментар


                • От: Пистолет Аркус

                  Това с револверите беше малко неофициално . В първото ми разрешително пише дословно КНО с дължина на цевта до 300 мм без ПСМ 5.45 . В следващите вече не пише нищо за ПСМ . Един път си нямах работа и питах нашия КОСаджия за ПСМ човека ми каза няма проблеми ако намериш някой да продава да си го купиш но боеприпасите за това оръжие се внасят само от държавата за нуждите на МВР и МО и цял живот си оставаш със законните 45 патрона без реална възможност законно да изстреляш и закупиш дори и един патрон . На времето Наниш спомена че имало малокалибрена версия 22lr на ПСМ но така и не ги внесе . Такъв с удоволствие бих си купил .
                  Последно редактирано от sek.1; 25-05-13, 06:10.
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Пистолет Аркус

                    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                    Това с револверите беше малко неофициално . В първото ми разрешително пише дословно КНО с дължина на цевта до 300 мм без ПСМ 5.45 . В следващите вече не пише нищо за ПСМ . Един път си нямах работа и питах нашия КОСаджия за ПСМ човека ми каза няма проблеми ако намериш някой да продава да си го купиш но боеприпасите за това оръжие се внасят само от държавата за нуждите на МВР и МО и цял живот си оставаш със законните 45 патрона без реална възможност законно да изстреляш и закупиш дори и един патрон . На времето Наниш спомена че имало малокалибрена версия 22lr на ПСМ но така и не ги внесе . Такъв с удоволствие бих си купил .
                    Преди 3 години видях ПСМ в калибър 6.35мм.Някъкъв модел ИЖ беше.

                    Коментар


                    • От: Пистолет Аркус

                      Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                      Чичо , да те поправя леко. При стаж над 10г се разрешаваше закупуване с рапорт и разрешителното беше за 5год. При стаж под 10год по общия ред и разрешително за 3 год. Около 2000 - та година разрешиха револверите .
                      Иво, нека да говорим точно.....сега чета тая Наредба № 15/25.02.1997г. /, която е един уникален подзаконов нормативен акт, защото е първото реално, макар и нищожно либерализиране на Българското оръжейно законодателство /...та...действително в тази наредба, под късо ,,бойно" / б.а. ,,бойно" е употребено от законодателя понятие в същата Наредба / оръжие се визират за самоохрана само, цитирам: ,,пистолети в калибър до 9 мм включително(без 5.45 мм)"

                      А относно това, че револверите били позволени от 2000г., моля те сподели повече инфо...Явно знаеш...ще бъде интересно...

                      Направо се чудя на цинизма на управляващите, как може цели 7/СЕДЕМ/ години след промените и след лавинообразното нарестване на престъпността / битове и организирана / В България, на гражданите е позволено да носят оръжие за самоохрана?!???
                      Реално първите от цивилните получили законен достъп до законно оръжие, са именно мутрите- оръжието на охранителните фирми....Нали знаете кои бяха първите охранители преди почти 20 години...
                      https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

                      Коментар


                      • От: Пистолет Аркус

                        Първоначално публикуван от АРКАН Преглед на мнение
                        Преди 3 години видях ПСМ в калибър 6.35мм.Някъкъв модел ИЖ беше.
                        Това оръжие / ПСМ, специално в крайно недъгавия 6.35 ,,Браунинг" е крайно несериозно и откровено лигаво /...Добре че не си си купил....

                        А ПСМ в 5.45 мм е просто оръжие, чиито качества / на боеприпас и на самото оръжие / силно легендаризирани........
                        https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

                        Коментар


                        • От: Избор на КНО за самоотбрана

                          Всяко оръжие и калибър си имат приложение. Не прави такива категорични заключения. Надали ще застанеш доброволно пред такъв лигав куршум.
                          Банално изказване, но си е вярно...
                          Последно редактирано от slaf4u; 30-05-13, 18:29.
                          42

                          Коментар


                          • От: Пистолет Аркус

                            Славчо,ти оксидира ли си блока на Аркуса?

                            Коментар


                            • От: Пистолет Аркус

                              Не, "Галванохимия" не работиха когато бях в София.
                              Другия месец имам ходене в Търново, вероятно ще го оставя в Лясковец да го правят.
                              42

                              Коментар


                              • От: Пистолет Аркус

                                Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
                                Не, "Галванохимия" не работиха когато бях в София.
                                Другия месец имам ходене в Търново, вероятно ще го оставя в Лясковец да го правят.
                                В Стара Загора има добър майстор и е по-близо.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X