Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за Октаново число и двигател(УАЗ 469)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за Октаново число и двигател(УАЗ 469)

    Здравейте на всички!

    Искам да си купя УАЗ-ка 469. Прочетох някои неща из този форум, но останах озадачен от едно нещо. Тук доста има изписано за това, че по-старите двигатели на УАЗ са предназначени да работят с гориво 76 октана. Разбрах че има начин да се доработи за 92. Та значи въпроса ми е от коя година започват да монтират двигатели предназначени за бензин 92 и на кои модели ги слагат.

  • #2
    Двигатели предназначени за бензин А92 се монтират само и единствено на УАЗ-и от серията 316ХХХ, Барс и Hunter 2.7i.

    На УАЗ 469, 3151ххх никога не монтирани двигатели за друг бензин освен А76.
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #3
      Благодаря за отговора.
      Това е кофти за мен защото нямям толкова пари. Дали можеш да ми кажеш колко ще струва този ремонт и каде бих могъл да го направя.

      Коментар


      • #4
        Имам предвид че нямам пари за хънтър

        Коментар


        • #5
          Какво се прави и как вече съм го описал в други теми. А намаляването на височината на главата (фрезиране) е нещо тривиално и струва от порядъка на десетки лева...
          VPetrov.photography

          Коментар


          • #6
            Не искам да изглеждам нахален. Но понеже нямам никаква идея за сервизи за УАЗ и хора които разбират от регулиране на клапани ще се радвам да кажеш за някоя по-надежна работилница.

            Коментар


            • #7
              Ами как щте работи на газ?

              Здравейте, аз също карам УАЗ 469 модел 78! Ли4но се убедих във възможностите на шлайфан двигател на панаира в Пловдив, където Валери Вушев вилня със своя УАЗ! Респект! Въпросът ми е, как би се отразила тази манипулация на работата на двигателя с газ? Благодаря!

              Коментар


              • #8
                Re: Ами как щте работи на газ?

                Първоначално публикуван от UAZ_Driver
                Здравейте, аз също карам УАЗ 469 модел 78! Ли4но се убедих във възможностите на шлайфан двигател на панаира в Пловдив, където Валери Вушев вилня със своя УАЗ! Респект! Въпросът ми е, как би се отразила тази манипулация на работата на двигателя с газ? Благодаря!
                Много положително, тъй като газта като октаново число е малко над 100.

                Коментар


                • #9
                  Процедурата е описвана много пъти във форума .. и все пак дяляш главата 3 мм. - поне
                  Нови повдигачи - от по-късите ... и .... регулировка ..

                  Всеки, който има нещо да му тежи на раменете и има две ръце може да се справи ....

                  Ако искаш да го видиш .. бях качвал картинки тука във форума.
                  Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                  Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                  Коментар


                  • #10
                    Много здраве от Пришелеца!
                    И за двата мотора - и 2,5 и 3 литра - 3 мм за А92, за газ - 4 мм. Газа е 105 октана.
                    Това могат да го направят навсякъде където шлайфат глави, и трябва много да ги е срам ако ти вземат повече от 20 - 30 лева.

                    Коментар


                    • #11
                      Благодаря много за информацията. Много ще ми е полезна.
                      Аз искам да попитам и нещо друго. Колко хиляди км е живота на тези двигатели (2.5 л.). То разбира се има огромно значение как е поддържан....но все пак някакви груби граници?

                      Коментар


                      • #12
                        А бе ... От 5 километра до 100 000 ... Както случиш. Ако си го разглобиш сам, провериш всичко и го сглобиш правилно - 100 000 имаш. И той като всичките по-обича хубаво масло от евтино
                        Той прочее със всичко по него и нов, в сандък, е малко повече от 2 000 лева.

                        Коментар


                        • #13
                          Благодаря за отговора.
                          Аз тъкмо се бях засилил към един на 100 000. Сега ще го гледам с друго око.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X