Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Чип тунинг: за и против

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Чип тунинг: за и против

    Здравейте
    Пускам тази тема за чип тунинг на дизелов двигател, защото съм се запалил да си купувам такъв а нямам идея дали изобщо си заслужава.
    Благодаря за съветите и мненията
    147
    за
    65.99%
    97
    против
    15.65%
    23
    без мнение
    18.37%
    27
    Живей всеки ден така все едно ти е последен, защото рано или късно ще се окажеш прав
    :D

  • #2
    От: Чип тунинг: за и против

    всичко зависи от конкретния модел автомобил, или по-скоро двигател.
    Моето мнение е, че ако мотора е турбиниран, от чип има смисъл.
    Лошото е, че след чип мотора почва да се товари малко повече и ако има "тръгнали" чаркове направо "си заминават" .

    Коментар


    • #3
      От: Чип тунинг: за и против

      Какво точно си решил да си купуваш- чип или кола с чип?
      Каква е колата, с какъв двигател е и тн. Трябва да дадеш доста подробности за да получиш смислен отговор дали си заслужава или не.
      И в крайна сметка ти си решаваш дали си заслужава.
      Ако имам време ще изнамеря едни хубави статии за "що е то чип и какво прави"
      разгледай тук http://www.offroad-bulgaria.com/show...?t=1648&page=1 гледам че е обсъждан въпроса.
      Последно редактирано от mmtrance; 25-03-11, 08:37.
      I'm not Lost, I'm Discovering !

      088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

      Коментар


      • #4
        От: Чип тунинг: за и против

        кола си имам и се чудя за чип за нея
        3 литра CDI

        сякаш ми се иска да си купя чип и за това питам
        Живей всеки ден така все едно ти е последен, защото рано или късно ще се окажеш прав
        :D

        Коментар


        • #5
          От: Чип тунинг: за и против

          Какво разбираш под чип. Това което го искаш кои параметри ще променя и на какво ще влияе. Знай, че всики чипове скъсяват живота на едно или друго. Няма безплатен обяд.
          "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

          Коментар


          • #6
            От: Чип тунинг: за и против

            Ще бъда откровен искам да постигна икономичен режим на работа.
            Не съм много на ясно и за това пуснах темата
            Мислех че е полезно и за другите , които се двуумят да купят или не тази джаджа
            Живей всеки ден така все едно ти е последен, защото рано или късно ще се окажеш прав
            :D

            Коментар


            • #7
              От: Чип тунинг: за и против

              Първоначално публикуван от skunk Преглед на мнение
              Ще бъда откровен искам да постигна икономичен режим на работа.
              Не съм много на ясно и за това пуснах темата
              Мислех че е полезно и за другите , които се двуумят да купят или не тази джаджа
              Икономичния режим, го задава задкормилното устройство, ако го има де.
              Чиповете са за други работи.

              Коментар


              • #8
                От: Чип тунинг: за и против

                Сложих чип преди половин година на берлингото ми (2000hdi), резултата е добър, повече въртящ момент, усеща се положително от гледна точка на "вървене"... За икономия, незнам, зависи от задкормилното, както каза Пенчо. Колкото и икономично да караш, като знаеш, че върви повече и го "изрежеш" 2-3пъти... разхода пак става същия като без чипа.
                Съединителя ми започна да се обажда...
                Toyota Hilux '07 120 hp Double Cab
                Mercedes w212 E350 4matic
                Ducati Monster 600
                O888795575

                Коментар


                • #9
                  От: Чип тунинг: за и против

                  Наскоро карах една "А"класа/дизелова/ с чип.....направо бяс!Върви много яко и не се дава на доста по мощни коли!
                  driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                  Коментар


                  • #10
                    От: Чип тунинг: за и против

                    Първоначално публикуван от torozoff Преглед на мнение
                    Сложих чип преди половин година на берлингото ми (2000hdi), резултата е добър, повече въртящ момент, усеща се положително от гледна точка на "вървене"... За икономия, незнам, зависи от задкормилното, както каза Пенчо. Колкото и икономично да караш, като знаеш, че върви повече и го "изрежеш" 2-3пъти... разхода пак става същия като без чипа.
                    Съединителя ми започна да се обажда...
                    Колега а с каква електроника е берлингото ти знаеш ли-сименс или бош,защото и аз имам берлинго с електроника сименс и си мисля за чип ама разбрах, че за бош имало добър ефект а за сименс по-съмнителен(въпреки,че източника ми не е много надежден) та затова се интересувам?
                    Николай Папазов

                    Коментар


                    • #11
                      От: Чип тунинг: за и против

                      Първоначално публикуван от skunk Преглед на мнение
                      Ще бъда откровен искам да постигна икономичен режим на работа...
                      Може да се направи, защо не. Както чрез "чипосването" се задават нови параметри на оригиналния софтуер и се повишава мощноста, така може и да се намали мощноста и ето ти "икономичен режим".
                      Обаче, Ти сигурно ще си първия който ще иска подобен "тунинг" от програмистите.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Чип тунинг: за и против

                        С чип може да постигнеш по-икономично извънградско, ама ти едва ли се оплакваш от извънградското.
                        За градско, единствения тунинг, дето ще има ефект е да намалиш литрите, пред CDI с 1, че и с повече.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Чип тунинг: за и против

                          та и аз да кажа квото знам.чипа представлява запаметени карти на горивни смеси при определени обороти от които се влияе и въртящия момен.
                          пример:даден модел кола която се предлага с един и същ мотор на различни континенти чиповете на 99% са различни(поради различните стандарти на дадените държави)
                          в този ред на мисли аз несмятам че само с чип колата ще има по-кратък живот,защото разликата няма да е фрапираща а всеки двигател е констуиран да издържа на поголямо натоварване от заводското(един вид застраховка или гаранция от и на производителя)
                          ако говорим вече за подмяна и на други елементи това вече си е друга тема

                          Коментар


                          • #14
                            От: Чип тунинг: за и против


                            Благодаря за отговорите
                            А за икономичен режим питам , защото на всички чипове в инфото пише че се постига мощност и/или икономия има при повечето 3 режима на работа - изтъквам най-вече за пред жената
                            Нали трябва да оправдая разход от 1000 лв.
                            Живей всеки ден така все едно ти е последен, защото рано или късно ще се окажеш прав
                            :D

                            Коментар


                            • #15
                              От: Чип тунинг: за и против

                              При бензинов двигател може и да постигнеш икономия с промяна на храненето, при това - значителна (за някои коли - до 15%) на цената на повишаване на азотните окиси в изгорелите газове. Според мен - съвсем уместно, но за екологията ще обяснявам друг път.

                              В дизела, всичката икономия се постига с едно трупченце под педала, цена - 5 минути ровене в дърводелските отпадъци за намиране на подходящ размер. Дизелът няма "горивна смес", цялата му философия е в цикловата порция гориво, а тя зависи от настъпянето. Не, че не може и с чип, но няма смисъл.

                              И накрая, каква икономия трябва да постигнеш, за да изплатиш 1000лв в разумно време? Ако на месец даваш 200лв за нафта и постигнеш нечуваната 10% икономия, за да се съберат 1000 лева трябват 50 месеца, което е 4 години и малко. Ако 200-та лева са на седмица, може и да има повече смисъл.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X