Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГАЗ 66 С ГУМИ 8,25Х20 +/-

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: ГАЗ 66 С ГУМИ 8,25Х20 +/-

    Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
    Предполагам че на виетнамката са като предните на газ 53.
    Това за зила съм го чувал, но и джанти се слагат от ифа, или се правят втулки за да оберат големината на отворите. Проблема е като се скъса болта и камбанката с гайката остава стегната в джантата. Някой съм ги развивал с големи мъки, други с оксижена съм вадил. Понякога с оксижена и отворите са се компромитирали.
    За времето което съм я ползвал виетнамката така с двойни гуми никога не съм късал барабанен болт
    Техниката дава толкова колкото можеш да вземеш от нея!!!!

    Коментар


    • #47
      От: ГАЗ 66 С ГУМИ 8,25Х20 +/-

      Пожелавам ти да не късаш болтове. Принципно си има умора на материала и понякога се късат на поразия. На работа на едно камионче без причина започна да къса болтове на предните гуми. Скъса един и го смених, след това друг, смених го и скъса трети. Това в рамките на около седмица и замених всички болтове на това колело превантивно. След няколко месеца скъса болт от другата страна и смених и там всичките.

      Коментар


      • #48
        От: ГАЗ 66 С ГУМИ 8,25Х20 +/-

        Да върна малко гумите в темата . Ще ползвам камиона на 80-90 процента по асфалт . Оригиналните гуми седят добре на камиона ,но са тракторна шарка .Не искам прекалено да намалявам височината на камиона .По скоро някакви гуми права шарка за асфалт да стават на нейните си джанти.
        Един вид гуми за ГАЗ 66 права шарка.
        Що е то? Има ли изобщо такъв вариант ?

        Коментар


        • #49
          От: ГАЗ 66 С ГУМИ 8,25Х20 +/-

          Има ли някой електрическа схема за ГАЗ 66 ?
          Такъв батак са ми кабелаците ,че не знам. Кой какво е рязал съединявал заменял (не бенли) .Ако има някой такава схема ще съм благодарен да мога да почна от някъде, да хвана края от някъде.

          Коментар


          • #50
            От: ГАЗ 66 С ГУМИ 8,25Х20 +/-

            Нали ти бях качил снимки на такива гуми
            Техниката дава толкова колкото можеш да вземеш от нея!!!!

            Коментар


            • #51
              От: ГАЗ 66 С ГУМИ 8,25Х20 +/-

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12.jpg
Прегледи:1
Размер:285.9 КБ
ID:5740374
              Техниката дава толкова колкото можеш да вземеш от нея!!!!

              Коментар


              • #52
                От: ГАЗ 66 С ГУМИ 8,25Х20 +/-

                Първоначално публикуван от druje Преглед на мнение
                Нали ти бях качил снимки на такива гуми
                Видях ги (стомилките ) ама не са точно права шарка.По скоро са разновидност на виетнамковите.В крайна сметка и тях ще проуча , но се надявах на нещо по -паркетно така да се каже.
                За схемата благодаря ! Тази и аз я открих , но не ми отговаря на инсталацията или по скоро на батака който имам .Та се надявах на някоя друга схема от друга модификация или по-подробна .
                Имаше едно време книги от рода " Аз ремонтирам ................... еди какво си "
                Последно редактирано от монио; 17-01-17, 23:21.

                Коментар


                • #53
                  От: ГАЗ 66 С ГУМИ 8,25Х20 +/-

                  Стомилките са най близко до това което ти трябва на асвалт не се износват толкова бързо като оргиналните,относно инсталацията по тая схема ще я докараш както тябва ,мисалта ми е че е цветна схемата цветово по жиците ще си я въстановиш като оргиналната ,мое мнение ако работи инсталацията както ти е не се занимавай винаги ще те изненада все пак касетата е руска
                  Техниката дава толкова колкото можеш да вземеш от нея!!!!

                  Коментар


                  • #54
                    От: ГАЗ 66 С ГУМИ 8,25Х20 +/-

                    Докарах си я на твърд теглич .Пали с ключа си. Десният мигач работи.Аварийните работят ,като естествено мига само десният мигач. До тука .От там на сетне съм аз ,та за това ми трябва .Тези стомилки някакъв размер имат ли или ? Другият вариант е да пресадя фланците на газковите джанти върху джанта за безкамерна гума и така .Трябва да поразпитам кое ,що ,как да видим къде ще излезне сметката. Не знам правено ли е това упражнение .Много се съмнявам да не е правено но колко е удачно не мога да преценя.

                    Коментар


                    • #55
                      От: ГАЗ 66 С ГУМИ 8,25Х20 +/-

                      Колега имаш ли идея искам да закупя джанта от виетнамка. Моята технологично не е предвидена за резервна гума ,но мисля да сложа една на бронята като тебе.
                      Най вероятно като се размразя ще проуча по сериозно какво ще ми струва и технологично как ще се случи да пресадя фланците на виетнамковата джанта върху безкамерна .Гумите на виетнамката изобщо не са евтини 450-460 .Ако за 3 хил на асфалт свършват къде ще му излезне края .

                      Коментар


                      • #56
                        От: ГАЗ 66 С ГУМИ 8,25Х20 +/-

                        На зил 157 са същите аз имам но не мога да я изровя при нас е 1метър сняг ако не ти е зор по на там мога да ти я изпратя ще се разберем за парите но не знам еконт колко ще те постригнат, не знам с присадката много е важно да се центрова качествено джантата да не бие след това, иначе оргиналните гуми толкова карат ,аз заради това сложих газкови ,оргиналната шарка е само за черен път
                        Техниката дава толкова колкото можеш да вземеш от нея!!!!

                        Коментар


                        • #57
                          От: ГАЗ 66 С ГУМИ 8,25Х20 +/-

                          Не ми е на дневен ред така че ок ,но трябва да ги задвижвам нещата .

                          Коментар


                          • #58
                            От: ГАЗ 66 С ГУМИ 8,25Х20 +/-

                            Извинявайте ,че ви се намесвам в темата,колеги какъв приблизително е годишния данък и гражданската на Газ 66? До 3.5 тона ли се води и с каква винетка се кара? Наумил съм да сменям кемпера и се зачудих дали не е удачен вариант Виетнамката.

                            Коментар


                            • #59
                              От: ГАЗ 66 С ГУМИ 8,25Х20 +/-

                              Кара се с категория Ц и винетка К2, данъка е на тон полезен товар поне за община Враца е така.

                              Коментар


                              • #60
                                От: ГАЗ 66 С ГУМИ 8,25Х20 +/-

                                [QUOTE=VLADI;3097387]Извинявайте ,че ви се намесвам в темата,колеги какъв приблизително е годишния данък и гражданската на Газ 66? До 3.5 тона ли се води и с каква винетка се кара?
                                Данъка в Кюстендил е 49лв застраховка около 230лв винетката е к2 как ти е писал колегата все пак общо тегло е 7 тона
                                Техниката дава толкова колкото можеш да вземеш от нея!!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X