Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газова уредба на витара

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Газова уредба на витара

    Колеги някой знае ли дали на витара 1.6 16 клапана пълна инжекция мотор G16B може да се сложи надежно газова уредба но не газов инжекцион?Щото в Русе "майсторите" ме убеждават че не може-щала да гръмне да пръсне кутията на филтъра, да повреди дебитомера и ред други апокалиптични прогнози.
    Николай Папазов

  • #2
    Re: Газова уредба на витара

    здрасти градски.на мой приятил е монтирана от3 години на такава витара дълга база.никакъв проблем.гори му 8 на сто.пали на бенз.после автоматично обръща на газ.слагана му е в търново .мога да разбера кой е майстор

    Коментар


    • #3
      Re: Газова уредба на витара

      Хайде слагай , че ако стане ще сложа и аз То с тоз златния бензин не се издържа вече.
      Възпитаният мъж не прави забележка на жена, носеща неправилно траверса.
      "В рали рейда е така. Да си добър не е достатъчно. Трябва да си добър мноооого часове и дни наред." - rusev

      Коментар


      • #4
        Re: Газова уредба на витара

        8 литра разход на газ на витара е невъзможен... Да не е да има някой хибрид тоя модел Аман от някой казал на друг тои му повярвал и си притурил още, след тва друг му повярва и накрая...
        Относно това дали може да се сложи газ - може разбира се. Колко инжекции има със сложена газова уредба. За да нети гръмне там въпросния филтър се поставя възвратен клапан.
        А относно прехвърлянето автоматично от бензин на газ - това е най-голямта глупост която е създавана... Точно при това "смесване" на горивата се случават най-големите детунации и цепенето на филтри и датчици ако ги няма клапаните. Бащта ми кара от години така (от когато газта беше 30 стотинки и си заслужаваше. Естествено с газта е по-евтино когато зареждаш литрите, но когато направиш сметки за щети и увеличения разход нещата просто се обесмислят.
        Та ако искаш да си следващия с тема търся глава за витара и фулещ японското автомобилостроене успех с газовата уредба
        4ао
        Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

        Коментар


        • #5
          Re: Газова уредба на витара

          Аз съм с Витара 1,6 16 клапана, 95 год, дълга база. Плочката за газта е поставена след дензото, за да се намали риска от детонация. По тази причина има лека нестабилност на оборотите на празен ход и при рязко подаване на газ понякога заглъхва. Аз обаче съм и свикнал, минал съм над 50х км без проблеми.

          Коментар


          • #6
            Re: Газова уредба на витара

            Здравейте колеги, карам около 6 месеца тракер 1.6 16в с газово лувато за 450 лв и ето го и моето мнение:
            1. Разхода ми със асфалтови гуми е около 7.5-8.5/100 при 90 км/ч . със офроудните е с 2 литра отгоре - динамиката не е променена особено нито във ниските нито във високите обороти - върви си джипа и то много добре .
            2. Гърмежи има много рядко - когато сместа е бедна - гърмяла ми е 2-3 пъти в началото само докато направим реглажа и след това нито веднъж, освен това си има възвратен клапан и като гръмне не троши кутията на филтъра и нямам проблеми със дебитомери .
            3. Относно пукането на главите до сега не съм имал проблем и дано да нямам, гледам охладителната ми система да е перфектна и винаги следя температурата на водата - до сега не ми се е качвала над средата на скалата.
            Най-добрия реглаж на преден и заден мост

            Коментар


            • #7
              Re: Газова уредба на витара

              Първоначално публикуван от v0id Преглед на мнение
              Здравейте колеги, карам около 6 месеца тракер 1.6 16в с газово лувато за 450 лв и ето го и моето мнение:
              1. Разхода ми със асфалтови гуми е около 7.5-8.5/100 при 90 км/ч . със офроудните е с 2 литра отгоре - динамиката не е променена особено нито във ниските нито във високите обороти - върви си джипа и то много добре .
              2. Гърмежи има много рядко - когато сместа е бедна - гърмяла ми е 2-3 пъти в началото само докато направим реглажа и след това нито веднъж, освен това си има възвратен клапан и като гръмне не троши кутията на филтъра и нямам проблеми със дебитомери .
              3. Относно пукането на главите до сега не съм имал проблем и дано да нямам, гледам охладителната ми система да е перфектна и винаги следя температурата на водата - до сега не ми се е качвала над средата на скалата.
              Следи си пробега на свещите. Като поостареят пак почва да пука, така че ги сменяй по-често от предписаните за бензин интервали.
              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

              Коментар


              • #8
                Re: Газова уредба на витара

                Първоначално публикуван от koko11 Преглед на мнение
                здрасти градски.на мой приятил е монтирана от3 години на такава витара дълга база.никакъв проблем.гори му 8 на сто.пали на бенз.после автоматично обръща на газ.слагана му е в търново .мога да разбера кой е майстор
                Ще съм ти много благодарен
                Николай Папазов

                Коментар


                • #9
                  Re: Газова уредба на витара

                  окей ще проверя и утре ще ти кажа

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Газова уредба на витара

                    ???
                    Николай Папазов

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Газова уредба на витара

                      здрасти малко съм те излъгал .уредбата е слагана в търново .сервиза е срещу кат само че долния сервиз.те са два.ама човека не е останал доволен и я е закарал в ловеч .там му е преправяна .майстора се казва пламен .знаят го като пламен летеца.в ловеч е известен .0887921394 това е номера ако решиш да му се обадиш кажи че имаш номера от близнака от априлци с бялата витара дълга база.успех.пп предполагам че има хора от ловеч във форума които го познават

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Газова уредба на витара

                        Благодаря
                        Николай Папазов

                        Коментар


                        • #13
                          До: Газова уредба на витара

                          здравей приятлю,аз съм от Сливен и от скоро имам Витара 1,6 16в.Сложих и преди няколко дена газова уредба.Върви си 4удесно,но понеже ми я сложи приятел нещо май неможа да я искосори.И сега на ниски обороти иска да гасне.Но щя я закарам да ъа довърши местниат ни маъстор,който жзима 500лв.А моят познат я постави за 400лв.
                          Уредбата е брц и струва около 360лв.Преди това имах Голф,и тоъ беше с БРЦ-уредба и биах доволен.Ако с нещо мога да ти помогна пиши.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Газова уредба на витара

                            Първоначално публикуван от kokoff Преглед на мнение
                            Колеги някой знае ли дали на витара 1.6 16 клапана пълна инжекция мотор G16B може да се сложи надежно газова уредба но не газов инжекцион?Щото в Русе "майсторите" ме убеждават че не може-щала да гръмне да пръсне кутията на филтъра, да повреди дебитомера и ред други апокалиптични прогнози.
                            Ако не си монтирал още газ, направи консултация със Стойчо Карагьозов. Сервиза се намира на бул. "България" до бензиностанция Шел. Твърдя, че си разбира от работата.
                            Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

                            Коментар


                            • #15
                              До: Газова уредба на витара

                              Първоначално публикуван от fireman160 Преглед на мнение
                              Ако не си монтирал още газ, направи консултация със Стойчо Карагьозов. Сервиза се намира на бул. "България" до бензиностанция Шел. Твърдя, че си разбира от работата.
                              За сега не съм сложил, но съм от Русе и малко ми е далече да карам витарата в София на сервиз но благодаря все пак
                              Николай Папазов

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X